První krev

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: První krev

Post by Jachym »

Omlouvám se ale nenašel jsem nikde žádná pravidla CvC , budu rád když mi sem hodíte odkaz . Nemyslíte snad že to bude probíhat jako gerilová válka , kdy jedni budou moci kdykoli a téměř kdekoli napadnout druhé a ti budou mít velice omezené možnosti obrany a vůbec žádnou možnost preventivních opatření a naprosto žádnou možnost protiútoku.
Hned ráno jsem to tu četl, nijak mne to nezaujalo a říkám si asi si užili bitvy a bavilo je to.
No a pak jsem potkal ve hře první lidi co o něčem ví co tam byli . No oni asi hovořili o jiné bitvě a nějak nesdílí vaše nadšení.
Tož to zanechalo ve mne otazník a rád bych tu doopravdy se dočetl
o nějakém systému a pravidlech a pokud nevíte co myslím napíšu to v bodech.
1. Kde jsou hlavní bezpečné zóny , či oblasti jednotlivých frakcí?
tedy oblasti z nichž můžou bezpečně zakládat útok, kde se mohou slabší postavy schovat v případě nebezpečí.
2. Kde je oblast kontaktu mezi frakcemi , kde je tedy možné projít tam či zpět, tam bude asi nejvíce možností konfliktu.
3. Boje budou řízené DM a nebo budou probíhat samovolně?
4. Ztracené zlato a expy se budou DMkem poté účastníkům nahrazeny ?
5. Jen čírý blázen by si myslel že hráči jenž hrají za Drowa neznají mapu Thálie
znají jí a lépe než většina hráčů na povrchu (vždyť jí tvoří) kteří jí pozvolna objevují. Chceme také nějaké informace ! ! ! Jaké informace o nich a jejich světě nám dáte?
6. Kdy a jakým mechanismem se mohou Drowové dostávat napovrch a povrchmani zase dolů?
7. Kolik je průchodů celkem ???
8. Drowové mají svou sekci na foru kdy ho budou mít povrchmani?
a kdy ho budou mít jednotlivé frakce (železná pěst např.)nebo už mají?
9. Může jeden hráč s jednou IP adresou hrát Drowa a zároveň mít i postavu napovrchu? (to by teda bylo hodně divné)
10. je podtemno regulerní svět kde jde vše jak na povrchu a nebo jste ho zřídili jen proto aby jste slušný a citlivý povrchmany jen dráždili?
Menhiri Dierta
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: První krev

Post by kucik »

:lol: :lol: :lol:
Dneska to tu vážně perlí.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: První krev

Post by igor »

1. Kde jsou hlavní bezpečné zóny , či oblasti jednotlivých frakcí? tedy oblasti z nichž můžou bezpečně zakládat útok, kde se mohou slabší postavy schovat v případě nebezpečí.
Toť otázka... bezpečno je ve městě za hradbama který hlídaj stráže - pokud je protivník silnější, i to je prd platný - to platí pro obě strany

2. Kde je oblast kontaktu mezi frakcemi , kde je tedy možné projít tam či zpět, tam bude asi nejvíce možností konfliktu.
Že by tam kudy vylejzaj podtemňani na povrch? Nebo kam až je schopna se jednotlivá frakce dostat.

3. Boje budou řízené DM a nebo budou probíhat samovolně?
Řek bych že to neni pravidlem aby u toho byl DM, u větších akcí by to bylo ale lepší.

4. Ztracené zlato a expy se budou DMkem poté účastníkům nahrazeny ?
Proč by nahrazovali?

5. Jen čírý blázen by si myslel že hráči jenž hrají za Drowa neznají mapu Thálie
znají jí a lépe než většina hráčů na povrchu (vždyť jí tvoří) kteří jí pozvolna objevují. Chceme také nějaké informace ! ! ! Jaké informace o nich a jejich světě nám dáte?

To bych netvrdil že jí znají líp, většina před tím hrála ostrovany. Chceš informace? Zajmi si drowa a vyslýchej ho.

6. Kdy a jakým mechanismem se mohou Drowové dostávat napovrch a povrchmani zase dolů?
Průchodama podtemno-povrch. Funguje to obousměrně.

7. Kolik je průchodů celkem ???
To je asi dost OOC ne?

9. Může jeden hráč s jednou IP adresou hrát Drowa a zároveň mít i postavu napovrchu? (to by teda bylo hodně divné)
Ne nemůže.

10. je podtemno regulerní svět kde jde vše jak na povrchu a nebo jste ho zřídili jen proto aby jste slušný a citlivý povrchmany jen dráždili?
Podtemno vzniklo jako reakce na povrchní lidi ;) Regulérní určitě neni, chybí tráva, neni slunce (Kráťo sorry za vynášení OOC)
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: První krev

Post by nomis_b »

Muzu odovedet jen jako hrac, takze necekej, ze to bude presna odpoved ale v zasade se doufam strefim.. minimlane ti priblizim, co vi hrac drowa:
1.) oblast klido je obecne hospoda. Tam snad nikdo nikdy utocit nebude.. Ale i to se muze stat vyjimkou. A misto na zakladani utoku? Kdyz si ho vyberes na louce, tak bude na louce.
2.) vsude v celem svete
3.) hraci mezi sebou mohou bojovat kdy a jak chteji, pri vetsim konfliktu jako je utok na mesto musi asistovat DM.
4.) a proc by to meli delat? je to jejich smrt.
5.) no ja sam sem se jako drow podival na mista na Thalii spise takova, ktera sem predtim nikdy nevidel :D Mimochodem sou i Wb co delali podtemno a sou na povrchu.
No a infromace: Je tam tma a hnus a vsichni maji brightness na max :mrgreen:
6.) No existuje par pruchodu.. neni to zadna prochazka.. a enni to otazka kliknuti.. je to dlouha cesta. A povrchnani maji stejne cesty, takze se na nich muzem i potkat :wink:
7.) sam nevim je jich ale povicero.
8.) nevim..
9.) Ne a ani obracene !!
10.) je to regulerni svet, kde sou sva vlastni mesta ktera si zijou svym vlastnim zivotem. Je to tam obecne mensi nez na povrchu, ale jinak vcelku stejen. Akorat chybi stromy aby ses z nich najedl jablek a ej tam trosku jiny spawn :D

//igor byl rychlejsi, ale aspon ot mas dvakrat :wink:
A zase se craftí...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: První krev

Post by Rejty »

Jachym wrote:...
Ocenuji Jachymuv smysl pro humor. :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: První krev

Post by DenGrasse »

Jachym wrote:1. Kde jsou hlavní bezpečné zóny , či oblasti jednotlivých frakcí? tedy oblasti z nichž můžou bezpečně zakládat útok, kde se mohou slabší postavy schovat v případě nebezpečí.
nikde... záleží na síle s jakou přijde protistrana. například karatha by měla být dobytelná jen armádou, ale nikdo nezaručí, že se malé komando drowů neprokope kanálem na náměstí...
PS: stříbrný drak prohlašuje, že v jeho jeskyni je zcela bezpečno a k žádným frakčním bojům tam rozhodně nedojde :mrgreen:
Jachym wrote:2. Kde je oblast kontaktu mezi frakcemi , kde je tedy možné projít tam či zpět, tam bude asi nejvíce možností konfliktu.
všude kde jsou průchody na povrch. v tuto chcíli je už asi známé, že jeden bude někde kolem ivory, když se tam drowové opakovaně objevují
Jachym wrote:3. Boje budou řízené DM a nebo budou probíhat samovolně?
zodpovězeno výše. logicky, DM by měli být přítomni akcím, které mohou změnit tvářnost mapy (např. dobytí města, vypálení farem atd.)
Jachym wrote:4. Ztracené zlato a expy se budou DMkem poté účastníkům nahrazeny ?
nějaký důvod?
Jachym wrote:5. Jen čírý blázen by si myslel že hráči jenž hrají za Drowa neznají mapu Thálie. znají jí a lépe než většina hráčů na povrchu (vždyť jí tvoří) kteří jí pozvolna objevují. Chceme také nějaké informace ! ! ! Jaké informace o nich a jejich světě nám dáte?
jaké si zjistíš... moje postava zná z thalie jenom pár lokací (cca 20?) a je s tím zatím spokojená.
Jachym wrote:6. Kdy a jakým mechanismem se mohou Drowové dostávat napovrch a povrchmani zase dolů?
průchodama, který existujou. cesta, pokud si to představuju, nicméně není žádná procházka růžovou zahradou
Jachym wrote:7. Kolik je průchodů celkem ???
nevim. a myslim že vědět to je zbytečný
Jachym wrote:8. Drowové mají svou sekci na foru kdy ho budou mít povrchmani? a kdy ho budou mít jednotlivé frakce (železná pěst např.)nebo už mají?
nevím přesně, ale podle mého může mít sekci na fóru každá organizace nebo skupina, která o ni požádá... povrchňani nejsou skupina
Jachym wrote:9. Může jeden hráč s jednou IP adresou hrát Drowa a zároveň mít i postavu napovrchu? (to by teda bylo hodně divné)
neměl by, odpovězeno výše
Jachym wrote:10. je podtemno regulerní svět kde jde vše jak na povrchu a nebo jste ho zřídili jen proto aby jste slušný a citlivý povrchmany jen dráždili?
podtemno je regulérní svět kde funguje všechno jako na povrchu, založený pro to,a by nás, citlivé a jemné a slušné povrchmany jen dráždil :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: První krev

Post by photter »

bezpečná zóna je náměstí v Karathe
zbytek je fronta
já bych rád aby druhá bezpečná zóna byla v městě, který eště nestojí, kde budou oba přístavy, povrchovej i podzemní a mezi nima město
moje vize je něco jako Sigil, město mimo pravomoc všech říší, se zákazem jakýhokoli boje, kterej bude místní stráž nemilosrdně trestat (pokud ste hráli torment, tak si eště možná vzpomenete...paní bolesti a její garda, etc...)
ale je to jen moje vize, možná to bude jinak
ostatní dotazy sou vtip, žejo ?
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: První krev

Post by Daanri »

take mesto by existovat mohlo, ale bude to tam drsne, poradit sa o tom mozme casom

inac je to vazne dobry vtip...polovica veci na ktore sa pytas su IC informacie, ktore si mozes zistit v hre a druha polovica su vazne vtipne hlasky...rozmyslam ci to presunut do vtipkov :lol: :lol: :lol:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: První krev

Post by Rejty »

Zavedl bych neco jako Thalijske perlicky...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: První krev

Post by Daanri »

jj to by stalo zato...takych hlasok by sa to naslo viac...nakonci by sa mohla vyhlasit aj naka sutaz kto ma takych perliciek najviac :lol: :lol: :lol:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: První krev

Post by Rejty »

Daanri wrote:nakonci by sa mohla vyhlasit aj naka sutaz kto ma takych perliciek najviac :lol: :lol: :lol:
Ja si myslim, ze uz se rysuji jasni favoriti. :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: První krev

Post by Daanri »

Ty uz sa vyrysovali daaaaaaavno. :P
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Darien
Rytíř
Posts: 510
Joined: 03:04 03. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: První krev

Post by Darien »

Právě z tohohle důvodu, který jasně ukazuje, že ne každý je nadšený představou PVP bez přípravy kdykoliv kdekoliv za každým bukem (a můžete si říkat, že je to to přece roleplaying tak co si stěžujeme) je dobrá ta diskuse o stínových zraněních ve vedlejším topicu.

Reakce Daaniho a Rejtyho mi přijdou smutné. Vysmívat se hráčům, kteří mají oprávněnou obavu z toho, aby nebyli terorizováni PVP nabušenci, jak se to v leckterých světech děje, je skutečně dětinské. Pro vás pánové je možná PVP to pravé koření života a adrenalin z toho, že můžete chcípnout v boji s jiným hráčem to pravý jahodový, ale pro některý jiný hráče ne.

Prosil bych trochu respektu k tomu, že každý má ke hře třeba jiný přístup a jiná očekávání a není nadšený z toho, že ho někde ze zálohy zabije šílenej půlork nebo zákeřnej zloděj nebo krvelačnej drow a on přijde o pár tisíc expů, jen to hvízdne, aniž by s tím mohl něco dělat.

Kariena - zabita duergary chvíli po té, co jí byla poprvé v životě vyznána láska.... zemřela v lese, daleko od svého rodného hvozdu
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: První krev

Post by Rejty »

S vtipkovanim si zacal ty. :wink:
Vedoucí týmu Thalie
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: První krev

Post by Neithan1 »

8. Ano niektore frakcie maju vlastne forum, aspon Zelezna Past ho ma, ale vstup donho maju len pravoplatni clenovia.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Locked