Co by mělo jít použít a nejde to
Co by mělo jít použít a nejde to
Takže druhý pokus.
Mám nápad jak na Thalii rozšířit možnosti interakce mezi předměty. Tzn. aby měli smysl i předměty s kterými nefunguje přímá interakce - tzn. věci co máte v inventáři - které ale nelze použít za takovým účelem jaký si vy představujete. Např. nemůžete zkoušet nad pochodní opékat kousky masa (přitom by to leckterého hráče napadlo).
Technická realizace by byla velmi jednoduchá. Hráči by získali automaticky 2 nové aktivační odbornosti:
- odbornost použít - pomocí této odbornosti byste vybrali předmět v inventáři
- odbornost cíl - určili byste na co chcete tento vybraný předmět použít - třeba na další předmět v inventáři, na volné místo v lokaci, postavu, nebo nějaký umístitelný předmět...
Tady prostě fantazie lidi nijak neomezuje.
Příklady:
1) Postava v proměně použije odbornost použít na past a cíl na oblast v lokaci a na toto místo tu past položí (standartně postava v proměně pokládat pasti nemůže)
2) Postava použije odbornost použít na postravu v inventáři a cíl na zvířecího přítelíčka a tím jej nakrmí.
3) Druid/Hraničář použije odbornost použít na potravu v inventáři a cíl na hladové zvíře potulující se po thalii, čimž jej nakrmí.
4) Postava použije odbornost použít na kbelík v inventáři a cíl na studnu a tím do kbelíku nabere vodu.
5) Postava použije odbornost použít na židli/vodní dýmku/soudek v inventáři a cíl na nějaké místo, a na dané místo předmět položí. Pokud třeba položila soudek tak použije odbornost použít na korbel v invetáří a cíl na položený soudek a tím si načepuje pivo do korbele.
6) Postava použije odbornost použít na mapu v inventáři, cíl na místo a pak napíše nějaký text a daný text se mu uloží na mapu (podobně jako v singlu, po restartu to nezmizí)
DŮLEŽITÉ 1: Zachovávejte pořadí další nápad bude mít číslo 7 atd...
DŮLEŽITÉ 2: Toto téma není pro diskusi, založte si na to třeba další témata, všechny reakce na něčí nápady budu mazat.
Mám nápad jak na Thalii rozšířit možnosti interakce mezi předměty. Tzn. aby měli smysl i předměty s kterými nefunguje přímá interakce - tzn. věci co máte v inventáři - které ale nelze použít za takovým účelem jaký si vy představujete. Např. nemůžete zkoušet nad pochodní opékat kousky masa (přitom by to leckterého hráče napadlo).
Technická realizace by byla velmi jednoduchá. Hráči by získali automaticky 2 nové aktivační odbornosti:
- odbornost použít - pomocí této odbornosti byste vybrali předmět v inventáři
- odbornost cíl - určili byste na co chcete tento vybraný předmět použít - třeba na další předmět v inventáři, na volné místo v lokaci, postavu, nebo nějaký umístitelný předmět...
Tady prostě fantazie lidi nijak neomezuje.
Příklady:
1) Postava v proměně použije odbornost použít na past a cíl na oblast v lokaci a na toto místo tu past položí (standartně postava v proměně pokládat pasti nemůže)
2) Postava použije odbornost použít na postravu v inventáři a cíl na zvířecího přítelíčka a tím jej nakrmí.
3) Druid/Hraničář použije odbornost použít na potravu v inventáři a cíl na hladové zvíře potulující se po thalii, čimž jej nakrmí.
4) Postava použije odbornost použít na kbelík v inventáři a cíl na studnu a tím do kbelíku nabere vodu.
5) Postava použije odbornost použít na židli/vodní dýmku/soudek v inventáři a cíl na nějaké místo, a na dané místo předmět položí. Pokud třeba položila soudek tak použije odbornost použít na korbel v invetáří a cíl na položený soudek a tím si načepuje pivo do korbele.
6) Postava použije odbornost použít na mapu v inventáři, cíl na místo a pak napíše nějaký text a daný text se mu uloží na mapu (podobně jako v singlu, po restartu to nezmizí)
DŮLEŽITÉ 1: Zachovávejte pořadí další nápad bude mít číslo 7 atd...
DŮLEŽITÉ 2: Toto téma není pro diskusi, založte si na to třeba další témata, všechny reakce na něčí nápady budu mazat.
Re: Co by mělo jít použít a nejde to
7) Možnost "použít" předmět, aniž by postava vstávala ze židle/podlahy, když sedí.
Jedná se nejen o jídlo a pití, ale taky o hudební nástroje (po příkazu "použít" na nástroj v inventáři se objeví rozhovor - seznam volitelných skladeb), které jsou buďto v rukou postavy nebo naprosto mimo ni (postava sedí na židli u piana/velké harfy).
Jedná se nejen o jídlo a pití, ale taky o hudební nástroje (po příkazu "použít" na nástroj v inventáři se objeví rozhovor - seznam volitelných skladeb), které jsou buďto v rukou postavy nebo naprosto mimo ni (postava sedí na židli u piana/velké harfy).
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
Re: Co by mělo jít použít a nejde to
8 ) věc obilí ( přidal bych zisk suroviny z ječmena, ovsa atd ... ) - použít jedinečnou věc - na koně = *kůň žvýká obilí*
Červená Markita
Re: Co by mělo jít použít a nejde to
9) Přidat tělu možnost RP smrt
(Někdy může nastat situace, že musíte někoho prostě zabít. Ale zabíjet člověka který hraje hezké RP se mi kolikrát nechce. Navrhoval bych, aby takto zabitá postava nemusela chodit přes ďábla a rovnou se bez postihu expů narodila ve svázaném chrámu, ale nechal bych postih na ztrátu zlata a těch věcí co se daj lootovat. Aby se to nějak nezvrhlo. Jestli se tohle už někdy navrhovalo, dejte mi echo a já tenhle bod změním na něco jiného)
(Někdy může nastat situace, že musíte někoho prostě zabít. Ale zabíjet člověka který hraje hezké RP se mi kolikrát nechce. Navrhoval bych, aby takto zabitá postava nemusela chodit přes ďábla a rovnou se bez postihu expů narodila ve svázaném chrámu, ale nechal bych postih na ztrátu zlata a těch věcí co se daj lootovat. Aby se to nějak nezvrhlo. Jestli se tohle už někdy navrhovalo, dejte mi echo a já tenhle bod změním na něco jiného)
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán
Elitní Kazišuk!
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán
Elitní Kazišuk!
Re: Co by mělo jít použít a nejde to
10) přesouvat židle, nebo ty přenosné sklopky
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán
Elitní Kazišuk!
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán
Elitní Kazišuk!
Re: Co by mělo jít použít a nejde to
11.Lodni listek k ukazani doby do odjezdu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Co by mělo jít použít a nejde to
ad 11 - to už přece je
12 - nástroj pro vyexpené craftery, kterým by mohli předmětům dělat unikátní popisky.
12 - nástroj pro vyexpené craftery, kterým by mohli předmětům dělat unikátní popisky.
.
Re: Co by mělo jít použít a nejde to
Ano, ale v soucasnosti se pro to musi predmet pouzit, takze se postava treba zvedne ze sedu.Nalkanar wrote:ad 11 - to už přece je
12 - nástroj pro vyexpené craftery, kterým by mohli předmětům dělat unikátní popisky.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Co by mělo jít použít a nejde to
Ono to v původním NWN nastavení nejde, ale nešlo by, aby mohl paladin používat kněžské svitky?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: Co by mělo jít použít a nejde to
Číst se dají i když na to nemáš povolání ne? Jako WM jsem na ST četl svitky díky čarozpytu a pak při kritickým neúspěchu honil kámoše v proměně na tučnáka s kosou (nebyla vidět škoda), to se snad nezměnilo a na svitky typu slabší obnova by to mělo stačit.J.F.Payne wrote:Ono to v původním NWN nastavení nejde, ale nešlo by, aby mohl paladin používat kněžské svitky?
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Co by mělo jít použít a nejde to
Nešlo.J.F.Payne wrote:Ono to v původním NWN nastavení nejde, ale nešlo by, aby mohl paladin používat kněžské svitky?
Vedoucí týmu Thalie
- Kathermara
- Šlechtic
- Posts: 454
- Joined: 21:00 13. Jul 2010
Re: Co by mělo jít použít a nejde to
13) Je to spíš taková rp hračka, ale v reakci na lázně, nevěstinec a takové ty drobné rp předměty (hřebeny, mýdla,...) co tam jdou koupit... bylo by pěkné, kdyby je mohla postava použít na sebe a dostat třeba dočasný bonus +1 do charismy, přesvědčování nebo něčeho podobného. Anebo to použít na někoho jiného - takový učesaný a navoněný trpaslík, to je potupa hodná odplaty 
A co mně vždycky chybělo je za 14) možnost spaní pod širákem, třeba na dece. Tuhle si moje vílka schrupla v poklidu na louce a pak musela za chvíli stejně běžet do města na pokoj, aby se shodila i systémová únava. A když jsem u systému, připomíná mi to systémovou opilost. Kolikrát hráči ty postavy stejně opíjí radši jen rp a alkoholy nepožívají, protože spánek opilost neshodí, takže pak po jednom večeru v hospodě vyvádí ještě za týden na výpravě
Alespoň na ST to tak bylo, teď jsem to ještě nezkoušela. Takže za 16) buď shození opilosti po spánku nebo nějaký rp item nápoj "vyprošťovák"
A co mně vždycky chybělo je za 14) možnost spaní pod širákem, třeba na dece. Tuhle si moje vílka schrupla v poklidu na louce a pak musela za chvíli stejně běžet do města na pokoj, aby se shodila i systémová únava. A když jsem u systému, připomíná mi to systémovou opilost. Kolikrát hráči ty postavy stejně opíjí radši jen rp a alkoholy nepožívají, protože spánek opilost neshodí, takže pak po jednom večeru v hospodě vyvádí ještě za týden na výpravě
Chaotic Evil Mistress
Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše