CO VAM NA THALII CHYBI?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Mám takovej divnej nápad, možná blbej, ale třebas se někomu zalíbí i v teamu.
Máme tunu featů, které nějak ovlivňují staty a vlastnosti povolání.
A kurtizána jako první přišla s featem, který v podstatě neřeší a neupraveje samotnou vlastnost postavy, ale nějakým způsobem zpříjemňuje či usnadňuje hru na thalii, a to featem: "Celé noci oka nezamhouří ". kde se pro ní zkracuje doba mezi medity a neučinkuje na ni únava.
Tak mě tak napadlo, co udělat pár vyloženě Thalijských usnadňovacích general featů? Namátkou co mi tak vylítne z hlavy:
---
A pak ještě jeden návrh, co dát alkoholu konečně nějako vlastnost? Ne nutně do atributů nebo skillu, ale co takhle právě do zkrácení časů mezi meditacemi?
Třebas že by se snížil čas do další meditace o % opilosti? Více by se chlastalo, ale zase ne hodně, protože negativní vlastnosti alkoholu doufám všichni známe
(Nejlépe uprostřed boje: Tančíme, jóó tančíme!)
Máme tunu featů, které nějak ovlivňují staty a vlastnosti povolání.
A kurtizána jako první přišla s featem, který v podstatě neřeší a neupraveje samotnou vlastnost postavy, ale nějakým způsobem zpříjemňuje či usnadňuje hru na thalii, a to featem: "Celé noci oka nezamhouří ". kde se pro ní zkracuje doba mezi medity a neučinkuje na ni únava.
Tak mě tak napadlo, co udělat pár vyloženě Thalijských usnadňovacích general featů? Namátkou co mi tak vylítne z hlavy:
Nekamenovat, nic z toho není pořádný návrh, jen jsem chtěl ať jde vidět o co zhruba mi šlo, prostě featy které teoreticky nijak neovlivňují samotnou sílu postavy či ji jakkoliv nečiní silnější, ale nějakým způsobem usnadňuje fungování postavy přímo na daném shardu Thalie."Zálesák"
Máš vrozený talent pro přežití v přírodě. Poznat kde je sever podle letokruhů pařezu, stáhnout králíka z kůže či rozdělat oheň pomocí tření dřívek, to vše ti nedělá vůbec žádný problém.
- K založení ohně nepotřebuješ křesadlo. Automaticky odhalíš celou začerněnou mapu pokud jde o exteriér. Stahování se zlepšuje o 50% rychleji a máš o 50% větší šanci na úspěšné stáhnutí.
"Nespavec"
Tvá potřeba spát je oproti ostatní enormě nízká, prostě si vystačíš i s krátkým spánkem na hodně dlouho.
- Únava stoupá o 50% pomaleji, délka samotného spánku je taktéž zkrácena o 50%
"Pomalý metabolismus"
Dokážeš se nasytit i troškou jídla. I kapka vody je pro tebe jako pro jiné plný džbán.
- Hlad a žízeň stoupá pomaleji o 75%
"Uvědomělý alkoholik"
Po ránu tvé první kroky vedou k lahvi vína. Pak kořalku do jedné a druhé nohy. No a pak teprve můžeme fungovat. Alkohol je tvým přítelem, dodává ti sílu postavit se problémům světa před tebou. Zato bez něj život tak nějak není ono.
- Opíjení se alkoholem je zpomaleno o 50%, pokud má postava hodnotu alkoholu v hodnotách mezi 10-40%, obdrží bonus +1 k náhodnému atributu a +2 k náhodnému skillu, naopak střízlivý obdržíš postih -1 k náhodnému atributu a -2 k náhodnému skillu.
"Prozíravý"
Tvá schopnost dobře se připravit je známá, dokážeš nadmíru dobře reagovat na vzniklé situace.
- Čas do další meditace je zkrácen o 30%
"Vždy připraven"
Málokdy tě život nachytá na švestkách, obvykle máš dopředu všechno hezky naplánováno a počítáš se všemi možnými i nemožnými alternativami.
- Čas do další meditace je zkrácen o 20%
"Mazaný"
Jsi znám svou lstivostí, dokážeš i pod tlakem rychle vymyslet dobrý plán a uskutečnit jej.
- Čas do další meditace je zkrácen o 10%
"Bůh tě má v merku"
Jsi pod drobnohledem svého boha, který tě sice podrobuje neustálým zkouškám, ale zároveň si tě chce udržet naživu o něco více než ostatní věřící.
- Pravděpodobnost vyhnutí se smrti "božským zásahem" je oproti normálnímu nastavení pětinásobná.
"Pracháč"
Ať už vlastním přičiněním, nebo jen souhrou náhod, daří se ti shromažďovat neobvyklé množství peněz.
- Loot limit je navýšen o 50%
"Osud ve svých rukou"
Nic nenecháváš náhodě, jsi sám pánem svého osudu. Teda alespoň v to sám pevně věříš.
- Pokud při Questech s DM házíš na sociální skill, dovolí ti DM jednou přehodit nepovedený hod. Ani tak však není zaručen úspěch, nicméně lze tak snížit pravděpodobnost kritického neúspěchu.
"Zmrtvýchvstalý smolař"
Jsi znám pro svou smůlu v bojích, obvykle dostaneš na budku jako první, ať už děláš cokoliv, aby tomu tak nebylo. Naštěstí jsi si na to už zvyknul.
- Tvůj XP dluh za smrt je o 50% nižší
"Pevně věřící"
Věříš zcela oddaně a nezpochybitelně ve svého boha, jeho víru nezklameš a budeš ji následovat kamkoliv tě zavede.
- Vyjmečná schopnost daná vírou v daného boha je znásobena (v tuto chvíli jsou sice zvláštní schopnosti víry v plánu, ale tak třebas v budoucnu...)
---
A pak ještě jeden návrh, co dát alkoholu konečně nějako vlastnost? Ne nutně do atributů nebo skillu, ale co takhle právě do zkrácení časů mezi meditacemi?
Třebas že by se snížil čas do další meditace o % opilosti? Více by se chlastalo, ale zase ne hodně, protože negativní vlastnosti alkoholu doufám všichni známe
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Nápad neni zlej. Na EQ se tohle řeší runama při zakládání postavy, kde jsou jak vlastnosti pozitivní (méně se unavuje), tak negativní (více se unavuje). Každá je ohodnocena počttem bodů, který na nové postavě musí být nezáporný.
Ovšem drobná připomínka - tyhle věci by neměly určovat DM co má nebo nemá dělat s postavou. Při typickém pracovním dni za konzolí opravdu nebývá moc čas projíždět staty postavy a koukat, jestli nááááhodou něco nemá.
Ovšem drobná připomínka - tyhle věci by neměly určovat DM co má nebo nemá dělat s postavou. Při typickém pracovním dni za konzolí opravdu nebývá moc čas projíždět staty postavy a koukat, jestli nááááhodou něco nemá.
PUF!
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Mně se to líbí. Ačkoik hodně z těch featů mi přijde příliš slabých s ohledem na cenu featu.
Ale tady to zas zapadá bordelem.
Ale tady to zas zapadá bordelem.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Tak pokud by to bylo mimo systém klasických featů, tak by to nebyl takový problém, ne?kucik wrote:Mně se to líbí. Ačkoik hodně z těch featů mi přijde příliš slabých s ohledem na cenu featu.
Ale tady to zas zapadá bordelem.
Jako bordel to nevidím, topic je "Co vám na Th chybí". Bordel by byl diskutovat o příspěvcích tady v jiném vlákně
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Akorát některé jsou zase docela přesílené.kucik wrote:Mně se to líbí. Ačkoik hodně z těch featů mi přijde příliš slabých s ohledem na cenu featu.
Ale tady to zas zapadá bordelem.
Bordel... nu osobně jsem si myslel, že tým sleduje tenhle topic a topic "co vám na th vadí" a dobré postřehy si píšete někam do svých topiců, ne?
.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Však jsem psal že ten návrh je jen ilustrativní, žádné konkrétní hodnoty nebrat vážně... prostě jsem tím chtěl jen nastínit haldu featů, které by mohly přinášet i výhody přímo nespjaté se silou postavy, ale zvýhodňující její pobyt na shardu, což doufám z toho patrné i je. Nic víc.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Mně chybí, že XP dluh po smrti postavy na level capu nemizí s časovkama. Asi to nejde upravit, ale snižovat těch 26 000 XP dluhu po 1-10 XP za potvoru je hardcore
))
EDIT: Dodávám, že některé zabité potvory se do dluhu nezapočítávají vůbec, ani 1 XP.
EDIT: Dodávám, že některé zabité potvory se do dluhu nezapočítávají vůbec, ani 1 XP.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
1exp potvory nevím.. nicméně pokad mám malus. Tak za takové potvory exp nemám (myslel jsem že se strhává). Pokad malus nemám, tak dostávám po 1exp.J.F.Payne wrote:Mně chybí, že XP dluh po smrti postavy na level capu nemizí s časovkama. Asi to nejde upravit, ale snižovat těch 26 000 XP dluhu po 1-10 XP za potvoru je hardcore))
EDIT: Dodávám, že některé zabité potvory se do dluhu nezapočítávají vůbec, ani 1 XP.
To s tím lvl cupem nechápu. Jako pokad dosáhneš dalšího lvl, tak aby se ti zrušil malus za smrt?
Jinak zkus expit na víc hc npc.
Já chodím tam kde mám s malusem kolem 80xp. Bez malusu to je pak ještě lepší
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
- Mourisson1
- Mistr
- Posts: 945
- Joined: 15:58 20. Aug 2012
- Location: Somewhere I belong
- Contact:
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Pokud máš 15ku, nechoděj časovky tudíž se ti nestrhávaj z postihu.-darkvision- wrote: To s tím lvl cupem nechápu. Jako pokad dosáhneš dalšího lvl, tak aby se ti zrušil malus za smrt?
Luth'arth Tel'vien
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Jsem na 15. levelu. Já dokonce ani nevidím, kolik XP za zabitý potvory dostávám, protože se to v logu nezobrazí. Jen se to strhne z XP dluhu nějakým způsobem, který mi přijde dost podivný. Časovky na 15, levelu nedostáváš, a ani se jejich prostřednictvím nedá snižovat XP dluh. Odměny od DM XP dluh taky nesnižují.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Tak si nechte shodit exp od dm? Nad tímhle jsem přesně přemýšlel. Co až udělám 15lvl a umřu? Jak pak shodím ten malus?Mourisson1 wrote:Pokud máš 15ku, nechoděj časovky tudíž se ti nestrhávaj z postihu.-darkvision- wrote: To s tím lvl cupem nechápu. Jako pokad dosáhneš dalšího lvl, tak aby se ti zrušil malus za smrt?
Jediná možnost mě napadlo nechat si strhnout exp od dm (nenávratně samozřejmě). Je to asi nejlepší řešení pro postavu. Nějak si nedokážu představit že bych vydržel strhávat malus 40ti k po časovkách jen.
ps. Good. Tak alespon že npc strhávaj malus i když jsi 15lvl.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Hele.... asi je tam fakt nějaká chyba. Měl jsem 25600 XP postih. Šel jsem na bosse, kterýho jsem zabil podruhý, takže by za něj mělo být kolem 1000 XP (na 14. jsem za něj dostal 3000), a postih po zabití byl 25565 XP. Já bych řek, že se to z nějakýho důvodu nepočítá dobře.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Nové lokace okolo Doubkova (tzv. Safari) - Sloni, mravencobrouci (Angh...něco) nemají trofeje. Jejich lovení je díky tomu poměrně "prodělečná" činnost.
Tygři a panteři sice trofeje mají, ale šance je stáhnout je tak nízká, že opět vybití lokace vs náklady na lovení jsou na nic.
Tygři a panteři sice trofeje mají, ale šance je stáhnout je tak nízká, že opět vybití lokace vs náklady na lovení jsou na nic.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín