OPRAVENO: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Krysak »

Tak vzhledem k tomu, že se nenahrazují smrti po dispellu a jiných chybách, tak si myslím, že by sebevražda neměla být taky hrazena.

Jsme betatesteři, bugy se odstranují 50x rychleji, než bych si vsadil, klobouk dolů. Tohle pištění je te nedůstojné Pavade, nech se vytahnout a šoupej nohama.....
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by pavad »

Krysak, Calth,... wrote:.....
Doporucuji precist puvodni prispevek, na ktery DM posleze (tak emotivne) reagovalo.

Prosim, naleznete-li v nem nejake breceni ci dozadovani se refundace - ocenim citaci tohoto nalezu - a klidne sem, verejne.

Uvedl jsem informace ktere jsem dostal. O rozhodnuti DM ve hre jsem nepolemizoval, nehadal se. Smiril jsem se s tim ze se stalo co se stalo - ac se mi rozhodnuti nepozdavalo.

Me nasledujici prispevky reaguji na lzive informace z vicera stran:
- shaman "do 10 minut jsem byl u Tebe", s podtitulkem "nedokazes pockat 10 minut a delas tohle!" (mezi radky se sdelenim ponekud pejorativnejsiho charakteru). Tohle povazuji za uzavrene, dukazy vidi kazdy kdo umi cist.
- Amber a jeji (IMHO velmi emotivni) prispevek co jde zhodnotit jako: "Dve lzi cos tu uvedl!" Resim s ni pres PM. Cely rozhovor mam dohledatelny v logu. Cekam na vysledek a podle toho posleze zareaguji.

Takze panove, klidne si myslete co chcete, piste neco o pisteni...
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Amber »

Moji informaci o tom, že probereme pavadův problém na DM fóru, si naneštěstí hráč vyložil jako slib řešení onoho špatného logování a ne náhrady. Probrali jsme to po PM, přesto zřejmě stále vidíme oba věc jinak. Nelíbilo se mi vyjádření, že jsem pavadovu žádost odmítla, protože to tak nebylo. Stejně tak nemožnost náhrady XP dluhu, když ještě nebylo určeno konečné řešení o případné náhradě, je otázkou. Na druhou stranu příště si dám záležet víc na jasném vyjádření, aby k podobným nedorozuměním nedocházelo.
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Bahnak »

Nevím, neřeším, každopádně to blbne, osobně to tipuju na nastavení dané lokace. Nás to třeba prdnulo 4 lidi doprostřed dungu mezi dva spawny. Bylo to zlý. Ve finále jsme to nerozdejchali. Malus přišel, Malus odešel. Teď si na to dáváme majzla a snažím se odlogovávat jen opravdu na bezpečných místech ala odpočivadla, města. To zabírá.
Jediný co tedy způsobuje problém je náhodný restart servru, ten s lokacemi umí zamávat opravdu rapidně. Ale když máte družinu, sejdete se před portálem, nameditujete, nabůstíte a vlítnete tam, tak už si dokážete poradit s většinou problémů.
Jak jsem již psal, u nás zablbnula lokace (zkouší z hlavy) tuším Větrné vršky - zlobří doupě 1, a po restartu nás to portnulo do zlobří doupě 3.
Kdyby na to někdo povolanej koukl "wo co gou", bylo by fajn.

A hodné DM které by nám vrátilo XP za Malus by potěšilo (obzvláště Frozzika to docela srazilo na podlahu prej), nicméně nevyžadujeme to, jedem betatest, smrti jsem už přestal počítat dávno.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Rejty »

Pokud padne server, když jste byli zrovna v dungu, tak klidně počkejte na DM v lokaci Vítejte a on vás přehodí před dung, ušetříte si tak starosti s případným nahrazováním smrtí.
Vedoucí týmu Thalie
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Myrpa »

Až se tohle někomu příště stane, nahlašte sem/Kucikovi do PM pls account name, postava name, odlogněte a nikam nechoďte (hráč může, postava ne). Ať se prověří data v db.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Krysak »

Ahoj, neni to uplne ta lokace, ale dostal jsem se do lokace Podzemni divocina 6 jiná realita, nejde mi se nikam dostat.... Mohl bych poprosit o vytažení? diky moc.
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Radim »

V tehle lokaci zaseknutý nejsem, ale v jiné ano. Najde se někdo kdo mi pomůže prosím?
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Aulus »

Radim wrote:V tehle lokaci zaseknutý nejsem, ale v jiné ano. Najde se někdo kdo mi pomůže prosím?
Problem solved. :)
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by kucik »

Pište to jinam. Fakt potřebuju zjistit, co je za problém tady.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Shaman88 »

Problém je uložení postavy ve startovní lokaci.
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Myrpa »

No ale kde? Vždyť tam je nějaká podmínka:
if((GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_start_gp") && (GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_vitejte"))

Nemůžu najít, kde by to ukládalo ve startovní lokaci, pokud nemá jiný tag.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by pavad »

Myrpa wrote:No ale kde? Vždyť tam je nějaká podmínka:
if((GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_start_gp") && (GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_vitejte"))

Nemůžu najít, kde by to ukládalo ve startovní lokaci, pokud nemá jiný tag.
Me neprislo ze by se postava nekam portovala kdyz jsem klikl na portal.

IMHO: Chovalo se to stejne jako kdyz se (pred delsi dobou) rozdelovaly lokace mesta a tak nemohl byt hrac prenesen protoze lokace daneho jmena jiz neexistovala.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Caehan »

Myrpa wrote:No ale kde? Vždyť tam je nějaká podmínka:
if((GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_start_gp") && (GetTag(GetAreaFromLocation(lLoc)) != "th_vitejte"))

Nemůžu najít, kde by to ukládalo ve startovní lokaci, pokud nemá jiný tag.
Není problém ve zkráceném vyhodnocování? (nezdá se, že by byl, ale nevidím zbytek kódu) Co vrací funkce GetTag? Nevrací to, jestli proběhlo načtení hodnoty úspěšně, namísto hodnoty jako takové? Neposlal bys větší kus třeba do pošty?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii

Post by Myrpa »

Neposlal, protože tahle podmínka je dobře a funguje. Máš smůlu. :) Navíc jak poznamenává pavad, portovalo by to tu postavu někam alespoň v rámci lokace. Podle mě je chyba jinde, ale dokud se to nestane znova a někdo tam nepočká, dokud to kucík neporovná s DB, tak to řešit nebudu.
Locked