Diskuze k čarodějům na NT

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by Nalkanar »

Aulus wrote:
Krysak wrote:Tak tedy doufám, že warlock bude patřičně oslaben ve smyslu Aulova textu....:)
A jak konkrétně bys ho oslabil? Myslíš snad, že postava, která magii dokonce i vidí nepozná, co se na ni šine za kouzlo? :D

Jinak souhlasím s tím, že mág by se měl zesílit.
IMHO není problém s lockem, ale s nastavením mágů.

V zásadě přišli o obranu, útok je na creep ne zrovna ideální. Zůstalo jim zase nudné buffování vzadu.
.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by J.F.Payne »

U locka je drsný hlavně to "neomezeněkrát za den". To z něj dělá Diablo class. Kam se na něj později s damage hrabe fighter... A taky, těma černokněžnickejma kouzlama se snad zdá zranit všechno. Uplně všechno. A SR na ně, myslím, taky nefunguje?
A když magii vidí, bude mít i nějaký RP schopnosti? Třeba pozná mága, když ho uvidí? Nebo obyčejně se jevící předmět, kterej je ale magickej? Nebo pozná, že je na nějakém místě magie koncentrovaná?
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by Shaman88 »

J.F.Payne wrote:U locka je drsný hlavně to "neomezeněkrát za den". To z něj dělá Diablo class. Kam se na něj později s damage hrabe fighter... A taky, těma černokněžnickejma kouzlama se snad zdá zranit všechno. Uplně všechno. A SR na ně, myslím, taky nefunguje?
A když magii vidí, bude mít i nějaký RP schopnosti? Třeba pozná mága, když ho uvidí? Nebo obyčejně se jevící předmět, kterej je ale magickej? Nebo pozná, že je na nějakém místě magie koncentrovaná?
SR na to funguje.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by pavad »

J.F.Payne wrote:U locka je drsný hlavně to "neomezeněkrát za den". To z něj dělá Diablo class. Kam se na něj později s damage hrabe fighter... A taky, těma černokněžnickejma kouzlama se snad zdá zranit všechno. Uplně všechno. A SR na ně, myslím, taky nefunguje?
A když magii vidí, bude mít i nějaký RP schopnosti? Třeba pozná mága, když ho uvidí? Nebo obyčejně se jevící předmět, kterej je ale magickej? Nebo pozná, že je na nějakém místě magie koncentrovaná?
Spousta dobrych otazek. Na ktere nevime odpoved, v realiich neni. Ale muzes se zeptat IC, jak mi jiz bylo naznacovano... :D

JInak k tomu zraneni: nevim o tom ze by byla prisera co ma redukce na magicky dmg....
edit: SR by melo fungovat i na ty evokace
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by Krysak »

SR by melo normalne brat. Je to mage ktere ma jit odolat.
Payne rika to co ja....... NA vyssich lvl se stane touch attack totalnim. Pak se budou delat zasahy......
Vubec koncepce systemu neni na unlimited castera pripravena.
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by sandoftime »

Nalkanar wrote:
Aulus wrote:
Krysak wrote:Tak tedy doufám, že warlock bude patřičně oslaben ve smyslu Aulova textu....:)
A jak konkrétně bys ho oslabil? Myslíš snad, že postava, která magii dokonce i vidí nepozná, co se na ni šine za kouzlo? :D

Jinak souhlasím s tím, že mág by se měl zesílit.
IMHO není problém s lockem, ale s nastavením mágů.

V zásadě přišli o obranu, útok je na creep ne zrovna ideální. Zůstalo jim zase nudné buffování vzadu.
Šaman říkal, že budou bossové, kde to bez mága nepůjde, proč mu to nevěříte? Nebo jep ro vás tak obtížné si takového bosse představit?

Tři základní taktiky na nové bosse:

1) Boss půjde zrubat na jeden htpont bojovníkama, ale zkrátka bez magické střely neumře a neumře.
2) Boss bude mít 85%tní redukci na všechno, mmág ale může kouzlem vyvolat jeho obraz, do kterého budou moct bojovníci rubat místo do bosse a solit mu tak plné zranění.
3) Boss bude během boje vyvolávat maličký placeable a pokud to do něj pohotový mág nasolí maigckou střelou, boss dostane insta 500 dmg.

Takových možností jsou tuny. Ale je lepší brblat že mág e slabej a warlock se svými spamable TRIKY imba. Kór když to na testovacím serveru s lvl capem 15 nemáte ani ozkoušené.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by J.F.Payne »

Testovací server měl cap 40... :)))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by sandoftime »

J.F.Payne wrote:Testovací server měl cap 40... :)))
A kolik sis tam vyzkoušel mágů a locků?
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by J.F.Payne »

Od každýho jednoho, a žádný namaxovaný buildy. Warlock byl nezastavitelnej zabiják všeho.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by kokosak »

....pokud si ho nedoběh, pak lehnul. Ale je fakt, že když se nekoukal koho pufá, tak měl slušný DPS.
PUF!
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by pavad »

Prvni z kouzel ktera IMHO wiz/sorc s aktualnim nastavenim NT nepouziva:
=============
Greater magic weapon

http://nwn.wikia.com/wiki/Greater_magic_weapon
- úprava - trvání zkráceno na 1 tah/úroveň, dává bonus +1/5 úrovní (max. +5), bonus je k útoku
- omezení na caster level, lze seslat na všechny typy zbraní, sešle se automaticky na všechny zbraně v rukou cíle

Zduvodneni:
Jde o kratkodobe (notne zkracene kouzlo). Melo by tedy byt k dispozici drive nez si postavy bojovniku mohou poridit permanentne ocarovane zbrane (adekvatni kouzlu posilene zbrani). Coz ale neni pravda:

Jde o kouzlo 3. kruhu, cisty wiz/sorc jej sesle nejdrive na sve 6. urovni (1 lvl tulak, 5 caster lvl). V te chvili dostava zbran +1.

Pro +2 zbran musi byt caster lvl 10 (tj. postava 11. urovne). Podle toho co jsem videl tak bojovna povolani na sve 10-11. urovni jiz maji permanentni ocarovanou zbran minimalne +2, mnohdy s elementarnim dmg.
Dalsi progres tohoto kouzla je jeste mene stastny: na caster lvlu 25 (postva 26. urovne) uz wiz/sorc slavnoste sesle +5 zbran. Typicky je progres ze epicke postavy uz pouzivaji +5 zbrane...

IMHO: Kouzlo jako takove je odsouzene k nepouzivani...

Edit: Ocenim diskusi podlozenou zkusnostmi ze hry. I od jinych povolani.
edit2: zpresneni formulace
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by Nalkanar »

V zásadě to chce snížit na +1 za 4 lvly, nebo klidně vrátit na standart NWN. Využití má jen bonus +1 na low lvlu, který se dá získat kouzlem 1. kruhu. Jinak to nemá smysl, proože při současném nastavení sešle čaroděj +X zbraň v momentě, kdy bojovník už onou +X zbraní běžně disponuje. Jediná pointa je v buffování low lvlů high lvlem, což smrdí supportem, což je proti pravidlům pokud vím.
.
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by Puxina »

Nalkanar wrote: Jediná pointa je v buffování low lvlů high lvlem, což smrdí supportem, což je proti pravidlům pokud vím.
To není proti pravidlům
- je zakázáno cílené vyexpování dalších postav způsobem, že je vyšší level mimo partu a jen nižší levely boostí, sám nebojuje (popřípadě potvory jen načíná a nižší level je doráží) a kouká, jak se sami expí. Takto dají nižší levely potvory, na které by neměly bez vyššího levelu ani nárok a pobírají xp, jako by je zabili samy.
Pokud čaroděj naboostí a nechá postavu odběhnout do dungu, tak to nevadí.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by Krysak »

Plne souhlasim s pavadem.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Post by Nalkanar »

Jinak je otázka jak moc vedení chce, aby postavy disponovali s +X zbraněmi dříve, nežli si je mohou regulérně koupit. Osobně bych to ale bral jako výhodu pro ty, kteří to jednak mohou začarovat a především pak pro ty, kteří tvoří party a mají tedy za zády toho supportera, který jim to může zařídit.
Pokud by byla obava z nadužívání, pak bych doporučil nějaké rozumné zkrácení. Např. kouzlo svatý meč od paladina, které trvá v řádech kol, jsme na ST hojně využívali pro boje s bossem, především pak pokud kouzlil. Byl to snadný způsob, jak se nezatěžovat s redukcemi zranění nepřítele a rychle jej složit. Nicméně na NT jsou boje s bossem několika minutová nuda, takže bych kouzlo nesrážel do kolového trvání.


Pux: a mě bylo řečeno, že už tohle nabuffuj a vypusť je pochybné, nicméně pokud funguje omezení na "caster level", tak je to asi už pokryté a legální. Nicméně to vůbec nepatří k naší debatě, takže pokud hodláš reagovat, tak jinam (třeba SPAM).
.
Locked