Zpravy z Khar-Durnu, Forchenhaimu a okolí

Zprávy a novinky z měst a vesnic Thalie.

Moderator: DM

User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Zpravy z Khar-Durnu, Forchenhaimu a okolí

Post by Rejty »

Co se deje v Khar-Durnu, Forhenhaimu a okoli...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by Rejty »

Khar-Durnske slavnosti

V Khar-Durnu se tento tyden konaji bujare veselice na oslavu petistych narozenim vazeneho vladce trpaslici rise Hagrima Hromove pesti. Plne sou hodovni saly, jidlo tece proudem, trpaslici veselice jsou v plne proudu.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by Krata »

Kladivnoši

Severskou krajinou začali jednu noc také putovat démoni.. trpaslíci si však nenechají šlapat po své půdě a proto vyslali oddíl kladivonošu démony zahnat, s pomocí dobrodruhů se jim to podařilo a vrátili se do pevnosti Khar-Durnu.
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by Krata »

Pochod vojska Khar-Durnu

U bran Khar-Durnu se nedávo zastavili dobrodruhové s prosbou o pomoc, jeden z trpaslík je dovedl ke králi kde dlouho jednali.
Karatha je v nebezpečí, démonů je více a více, nepřítel získal celý svitek a ted už jistě chystá ritual na otevření brány do sféry démonů.
Král ze začátku odmítal pomoci Karathe, tvrdil že to není jejich věc, ale dobrodruhové naléhali, bez pomoci ostatních národů Karatha padne.
Král začal zvažovat, nekonec vykřikl: "do několika týdnů se stovky trpasličích okovaných bot vydá na pochod ke Karathe a pomůže!"
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by Krata »

Trable

Po Kyrynských horách se vyrojilo velké množství severních orků, začali škodit a dokonce párkrát malé skupinky zautočili na Fornehnaim, však severský lid se o sebe dokáže postarat a útoky odrazil. Trpaslíci ted hlídkujou v okolí měst a snaží se orky likvidovat.
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by Krata »

Válka v Krynských horách začala

Po Krynských horách se roznesla zpráva, jako přílivová vlna, že trpaslíci vyhladili rozestavěnou skřetí pevnost. Díky také patří Nordovým kladivum a trpaslíku Yortonovi, kteří přiběhli na pomoc. Timto aktem však začala válka Khar-Durnu a Fornehnaimu proti severnim skřetum, po horách je možno narazit na potyčky, obléhaní a ležení obou frakcí.

Král Khar-Durnu se nechal slyšet, že na území Krynských hor nebude trpět takové nebezpečné množství téhle havěti.
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by Krata »

Válka v Krynských horách pokračuje

Trpaslicí čistí hory od skřetí havětě a postupně se jim daří dostat oblast opět pod kontrolu, trpaslíci z klanu Nordova Kladiva dokonce našli skřetí pevnost, Khar-Durn se připravuje na tažení proti tomuto ležení.
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Gorrgorroth
Šlechtic
Posts: 348
Joined: 13:11 23. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by Gorrgorroth »

Válka
I na tuhle severskou ves, odříznutou od světa neustálými sněhovými bouřemi, hordami orků držícími cestu a chmurnou náladou dlouhých temných večerů dopadly stíny války. Cesty na jih jsou zasněžené několika metry sněhu a vozy, ani sami lidé nemohou projít. Poslední možnost jak se dostat z těchto končin je moře - to však blokují neustále křižující armádní galéry temného Hag-graru!
DM-Gorrgorroth- NEEXISTUJÍCÍ

smaženývepřovýřízekshranolkamaazeleninovouoblohou
User avatar
Cairon
DM Thalie
Posts: 412
Joined: 11:21 25. May 2009
Contact:

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by Cairon »

Khar-Durn o sobě po desítkách let dává znovu vědět

Cestovatelé v Krynských horách prý viděli početné skupiny dobře vyzbrojených trpaslíků v okolí Khar - Durnu , navíc na Zlaté cestě v současné době není opravdu ničím vyjímečným narazit na zmasakrováná těla sněžných orků nebo stopy po těžbě dřeva . Proslýchá se , že dokonce bylo spatřeno několik trpaslíků "trolobijců" až u Tartenu.

Nerudnost trpaslíků vůči cizincům poblýž Khar-Durnu je teď velmi vysoká...


// Pouze pro hráče trpaslíků :

Mezi trpaslíky , žijícími volně v Karathském království , se šíři ústně předávaná zpráva: " v Khar-Durnu roste napětí pravděpodobně se opět blýží doba Zrození klanů , po nedávné bitvě s duregary v průlomu ve Spodní štole je možné , že král opravdu rozhodne o udělení práva na Zrození ... Nordovi děti opět udeří do kořenů země a vyhladí duregarskou špínu. NORD ! NORD ! NORD ! "
" Je skutečně úžasné , co všechno lidé udělají , když jim to dostatečně důrazně zakážete. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku

" Za každý zločin musí být někdo potrestán. Je-li to pachatel , tím lépe. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku
User avatar
Cairon
DM Thalie
Posts: 412
Joined: 11:21 25. May 2009
Contact:

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by Cairon »

Zrození klanů

S mnoha týdením zpožděním se po Karahtském království začalo provídat o nějaké velké sešlosti trapaslků. Řeči se vedou o válce někde v hlubinách země. Tartenští horníci dokonce v posledních dnech slýchají v podzemí podivné dunění a zvuky vzdálených detonacích. Trpaslíci žijící v království začínají opět vytahovat a hrdě nosit staré rodiné zbroje a kovářští mistři mají plno práce se zakázkami na opravu kladiv a nabroušení seker.


// Pouze pro hráče trpaslíků :

Na Zrození klanů bylo vybráno z mnoha uchazečů několik nových klanů. Nejpočetnějším novým klanem s počtem přes 700 seker se poprvé stal klan složený z trolobijců. Spodní štola je opět pod plnou kontrolou Khar-Durnu. Duregaři při ústupu do pevnosti Uggard strhli stropy svých útočných tunelů a boje byli prozatím přerušeny...
" Je skutečně úžasné , co všechno lidé udělají , když jim to dostatečně důrazně zakážete. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku

" Za každý zločin musí být někdo potrestán. Je-li to pachatel , tím lépe. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku
User avatar
Cairon
DM Thalie
Posts: 412
Joined: 11:21 25. May 2009
Contact:

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by Cairon »

Ticho před bouří

Krynské hory jsou nezvykle tiché , Tartenští horníci hlási , že už několik dní nebylo v podzemí slyšet žádné vzdálené dunění odstřelů. Přes podivný klid se orci zdržují poblýž své povnosti a zvěř se nevydává daleko od svých doupat... Navíc od průjezdu poslední obchodní karavany z Khar-Durnu už uplynul měsíc. Něco se děje ... tam dole v základech hor se něco chystá...


// Info pouze pro hráče trpaslíků :

Tak a je to tady...jde se do útoku ! Khar-Durnská Stará sluj i Spodní štola jsou plné vyzbrojených trpaslíků. Nová pevnost Nordova kovadlina hostuje 700 seker klanu Drtičů a několik menších klanů. Do útoku už nezbývají dny , ale hodiny... Nordovi kněží dávají poslední požehnání a těm kteří složili bohu trpaslíků přísahu "Padnu , ale neustoupím !" malují na zbroj runu "N". Nikdo si nemyslí , že boj bude snadný...dnes zemře spousta dobrých brachů , ale určitě mnohem víc duregarů. Za každého bracha kopnem tři durgoše do pekla !

// Sraz všech trpošků a přizvaných spojenců v 18:30 před branou Nordovi kovadliny
" Je skutečně úžasné , co všechno lidé udělají , když jim to dostatečně důrazně zakážete. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku

" Za každý zločin musí být někdo potrestán. Je-li to pachatel , tím lépe. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by maku »

//POUZE VIDEO Z PŘEPADU PEVNOSTI - CAIRON SI IC DOPLNÍ SÁM

- video je nahrané ve všech kvalitách (dle vašich možností), vřele doporučuji použít best kvalitu(1080p HD) přehrávání (za cenu delšího nahrávání videa - vysledek stoji za to) + si dejte fullscreen :wink:

1. část http://www.youtube.com/watch?v=OqkP4TI0iLs
2. část http://www.youtube.com/watch?v=QeGPjjpXC9c
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
Cairon
DM Thalie
Posts: 412
Joined: 11:21 25. May 2009
Contact:

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by Cairon »

Vítězství Khar-Durnu !

Ten den se navždy zapsal do historie Thalie...

Za úsvitu 1.10.1509 vyrazila armáda trapsličích klanů Khar-Durnu a jejich spojenců spletí podzemních chodeb a štol k hradbám duregaří pevnosti Uggard. První útok začal v poledne pod samotným královým velením na bránu Uggardu. Po ohromné detonaci , která přilákala duregaří stráže a obránce k bráně následovala druhá detonace , která znamenala prolomení zdi přímo v Chrámu uctívačů temnot. Duregarům velmi rychle došlo , že první útok měl pouze odvést pozornost od průlomu v chrámu , ale na rychlé přeskupení jim trpaslíci nedali čas. Z otvoru v proražené chrámové zdi se totiž začali do pevnosti hrnout stovky příslušníků Klanu Drtičů - fanatických Nordových trolobíjců.

Přes tuhou magickou obranu Helgaronových chrámových knězů , kteří podporovali svojí magii Chmurnou stráž duregarů nebylo pro duregary možné udržet chrám. Jejich ústup k Uggardské věži provázel válečný řev Klanu Drtičů. Ve stejné době početně měnší klany pod vedením klanu z pevnosti Nordova Kovadlina zaútočili přes Uggardský palác směrem k bráně aby útokem do zad pomohli Královské gardě v prolomení brány. Přes velké ztráty v bojích s Palácovou gardou se klanům podařilo probít se až k bráně a spolu s Královskou gardou bránu zničit a obsadit.

Nový králův rozkaz opět rozděli trpasličí armádu na dvě části a znovu se tak vytvořili smrtící kleště. Drtiči a zkušení válečníci klanů udeří na Uggardskou věž kam se stáhla Chmurná stráž a odkud hrozil protiútok , s tím že se pak stočí na doky a zničit obranu přístavu. Zbytek armády provede útok na duregarské otročí tábory , kde duregarští otrokáři vyzbojili černé skřety a koboldí otroky pro útok na bránu a pokusu znovu ji dobýt zpět. Plány duregarům ale nevyšli , obě trpasličí armády králův rozkaz dokázali splnit a jejich smrtící kleště rozmačkali zbytky duregarů v docích při pokusu o útěk na lodích. Úderem půlnoci bylo po bitvě. Pyšná duregaří pevnost Uggard byla v troskách.

// VIDEO Z PŘEPADU PEVNOSTI -

- video je nahrané ve všech kvalitách (dle vašich možností), vřele doporučuji použít best kvalitu(1080p HD) přehrávání (za cenu delšího nahrávání videa - vysledek stoji za to) + si dejte fullscreen :wink:

1. část http://www.youtube.com/watch?v=OqkP4TI0iLs
2. část http://www.youtube.com/watch?v=QeGPjjpXC9c
" Je skutečně úžasné , co všechno lidé udělají , když jim to dostatečně důrazně zakážete. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku

" Za každý zločin musí být někdo potrestán. Je-li to pachatel , tím lépe. "
Lord Vetinari , Patricij Ankh-Morporku
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Fornehnaimu a okoli

Post by DenGrasse »

* temné zprávy *

Z Khar-Durn se šíří znepokojivá zpráva, že trpasličí král Hargrim Hromová pěst zemřel, jen několik let po oslavě pětistého výročí svého narození... Nordrim v celém Redaan-Teru truchlí a propadají se do chmurné nálady. Všude kde žijí trpaslíci teče černé pivo proudem a znějí ponuré pohřební písně. Směrem do Khar-Durn putují stovky trpaslíků, aby se připojily k pohřebním slavnostem.

Nikdo neví, co se bude v trpasličím městě dít dál...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zpravy z Khar-Durnu, Forchenhaimu a okolí

Post by DenGrasse »

* sváry v Khar Durnu *

Kupci přicházející z Khar Durnu přinášejí zprávy, že v trpasličím městě po skončení smutečních obřadů za krále Hargrima nastal rozkol mezi trpaslíky ohledně volby nového krále. Stále víc a víc Nordrim se vrací urychleně domů, aby podpořilo své klany v mocenském boji. Takovýto svár mezi lidem Khar Durnu prý není pamatován od doby, kdy byl sesazen z trůnu Mughim Krvosek, jehož klan padl a přidal se k duergarům.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Post Reply