Takže ses přihlásil dobrovolně, jo?Myrpa wrote:Jasně, takže ten, komu to pošle, povinně file projede diffem
VYŘEŠENO: Barvíř
Re: Barvíř
Na vyžádání.
Re: Barvíř
Momentálně by u barvíře měli být přístupné všechny vzhledy trupů co by se měli u dané zbroje zobrazovat.
Na vyžádání.
Re: Barvíř
Úžasný díky, konečně se daj upravovat ty šaty podvodníků a kupců a diplomatů atd. 
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
-
Dragon Soul
- Obyvatel
- Posts: 140
- Joined: 01:41 13. Feb 2014
Re: Barvíř
Netuší někdo proč nevidím některé trupy? Ale třeba i na hráčích v hospodě prostě má místo těla prázdno?
A takový ten střední kabát -jakoby sako s vázankou- mi vede cípem skrz nohu, poměrně dost.
A takový ten střední kabát -jakoby sako s vázankou- mi vede cípem skrz nohu, poměrně dost.
Re: Barvíř
Zkus zapnout/vypnout "Environment mapping on creatures" (2. zaškrtávátko v grafickém nastavení).
Re: Barvíř
nevidíš je v hospodě nebo u barvíře? screen by pomohl...Dragon Soul wrote:Netuší někdo proč nevidím některé trupy? Ale třeba i na hráčích v hospodě prostě má místo těla prázdno?
A takový ten střední kabát -jakoby sako s vázankou- mi vede cípem skrz nohu, poměrně dost.
Na vyžádání.
-
Dragon Soul
- Obyvatel
- Posts: 140
- Joined: 01:41 13. Feb 2014
Re: Barvíř
No dneska sem v Krathe v hostinci viděl postavu hráče a chybělo jí tělo, se screenem je to problém-hraju na notebooku a jakmile bych to dal na lištu zamrzne mi to a můžu rovnou reset. No a u barvíře jich nevidim plno - ty jsou prý ale na jiné rasy.Tak nevim no:-/
A proč mi blbě sedí ten kabát netušíte?
A proč mi blbě sedí ten kabát netušíte?
Re: Barvíř
Na opravě barvíře se pracuje, každopádně pokud vyloženě nevidíš některou část oblečení postavy a ostatní ji vidí, tak je možné, že ti chybí haky s modely nebo to mapování...Dragon Soul wrote:No dneska sem v Krathe v hostinci viděl postavu hráče a chybělo jí tělo, se screenem je to problém-hraju na notebooku a jakmile bych to dal na lištu zamrzne mi to a můžu rovnou reset. No a u barvíře jich nevidim plno - ty jsou prý ale na jiné rasy.Tak nevim no:-/
A proč mi blbě sedí ten kabát netušíte?
Na vyžádání.
-
Dragon Soul
- Obyvatel
- Posts: 140
- Joined: 01:41 13. Feb 2014
Re: Barvíř
karolina wrote:Na opravě barvíře se pracuje, každopádně pokud vyloženě nevidíš některou část oblečení postavy a ostatní ji vidí, tak je možné, že ti chybí haky s modely nebo to mapování...Dragon Soul wrote:No dneska sem v Krathe v hostinci viděl postavu hráče a chybělo jí tělo, se screenem je to problém-hraju na notebooku a jakmile bych to dal na lištu zamrzne mi to a můžu rovnou reset. No a u barvíře jich nevidim plno - ty jsou prý ale na jiné rasy.Tak nevim no:-/
A proč mi blbě sedí ten kabát netušíte?
Dobře, děkuji za radu - vyzkouším to.
Re: Barvíř
S tím kabátem to udělej takhle: obleč si ho, požádej někoho, aby tě v něm vyfotil, pak tu fotku dej do Fotolabu vyvolat a porovnej jí s tím, jak se vidíš ty.
A printscreen by v nwn měl dělat to, že vytvoří screenshot001.tga do složky \screenshots, tak by nemuselo být potřeba shazovat nwn na lištu.
A printscreen by v nwn měl dělat to, že vytvoří screenshot001.tga do složky \screenshots, tak by nemuselo být potřeba shazovat nwn na lištu.
-
Dragon Soul
- Obyvatel
- Posts: 140
- Joined: 01:41 13. Feb 2014
Re: Barvíř
Tak sem zakusil zapnout a vypnout to mapování na postavě a nepomohlo to. Dneska sem zkusil opět druhý kabát a původní oděv - popřípadě tělo místy vystupuje skrze kabát na povrch. Nechápu jak je to možný - u druhého modelu stejného kabátu to vypadá že vše sedí, ale nezobrazuje se mi jakákoliv pánev. Screen sem zkoušel když to zkusím vložit do programu, je z toho jen čistě černá plocha.
Re: Barvíř
Jo tohle vím čím je, bude to opraveno snad v tomto týdnu.
Jinak spousta modelů je v tom seznamu u barvíře vícekrát (ne v řadě za sebou, pokud jsou dva stejné za sebou, tak pouze předešlý model zakrývá prázdné místo), tak se to dá projet a zkusit nají plně fungující model, když nebude, tak napsat číslo modelu co zlobí. Někteří se tu chvástali jak udělaj seznamy a kdesi cosi..no a skutek utek...
Jinak spousta modelů je v tom seznamu u barvíře vícekrát (ne v řadě za sebou, pokud jsou dva stejné za sebou, tak pouze předešlý model zakrývá prázdné místo), tak se to dá projet a zkusit nají plně fungující model, když nebude, tak napsat číslo modelu co zlobí. Někteří se tu chvástali jak udělaj seznamy a kdesi cosi..no a skutek utek...
Na vyžádání.
Re: Barvíř
Já ti ty chyby zanalyzuji do detailu.
V případě, že jsi postava A a nevidíš u postavy B její třeba trup, nebo ruku, tak to může být ze tří důvodů
a) tvůj komp a grafárna to z nějakého důvodu (nekompatibilita s nwn cepem, nedostatečný výkon, špatné nastavení něčeho v nwn) nezobrazí.
b) máš rozbité haky - špatně se stáhly například, nebyl bys první, komu se to stalo; nebo máš něco v adresáři nwn\override, co ti ovlivňuje správné zobrazení
c) postava B to u barvíře pohnojila a vzala si skutečně trup/ruku, která na ní není vidět (i to se může stát, protože někdy si vezmu model ruky třeba 177, dám "další" a model se nezmění, tak si myslím, že je stejný a on přitom jen není žádný, tak tam zůstal ten předchozí; takovouhle chybu snadno odlahlí jiný hráč, který mě vidí, neboť ten žádný model neuvidí, kdežto já ano)
Řešení
Až uvidíš za postavu A postavu B bez trupu/ruky/další části, požádej hráče postavy C, která jej také vidí o potvrzení, že vidí to, co ty, případně o screen, který je vždy jasným důkazem.
A ke screenování
Stisk PrintScreen klávesy vytvoří do složky screenshots (musíš tu složku mít vytvořenou, jestli ji v nwn adresáři nemáš, tak ji pro jistotu vytvoř) hotový soubor obrázku typu tga.
Screenshot nezkoušej vložit do žádného grafického programu, dělat screenshoty v nwn není jak dělat screenshot plochy.
Závěr
Nejsem-li si jist, kde je chyba, problémy s modely se nejlépe porovnají srovnáním screenshotů dvou.
V případě, že jsi postava A a nevidíš u postavy B její třeba trup, nebo ruku, tak to může být ze tří důvodů
a) tvůj komp a grafárna to z nějakého důvodu (nekompatibilita s nwn cepem, nedostatečný výkon, špatné nastavení něčeho v nwn) nezobrazí.
b) máš rozbité haky - špatně se stáhly například, nebyl bys první, komu se to stalo; nebo máš něco v adresáři nwn\override, co ti ovlivňuje správné zobrazení
c) postava B to u barvíře pohnojila a vzala si skutečně trup/ruku, která na ní není vidět (i to se může stát, protože někdy si vezmu model ruky třeba 177, dám "další" a model se nezmění, tak si myslím, že je stejný a on přitom jen není žádný, tak tam zůstal ten předchozí; takovouhle chybu snadno odlahlí jiný hráč, který mě vidí, neboť ten žádný model neuvidí, kdežto já ano)
Řešení
Až uvidíš za postavu A postavu B bez trupu/ruky/další části, požádej hráče postavy C, která jej také vidí o potvrzení, že vidí to, co ty, případně o screen, který je vždy jasným důkazem.
A ke screenování
Stisk PrintScreen klávesy vytvoří do složky screenshots (musíš tu složku mít vytvořenou, jestli ji v nwn adresáři nemáš, tak ji pro jistotu vytvoř) hotový soubor obrázku typu tga.
Screenshot nezkoušej vložit do žádného grafického programu, dělat screenshoty v nwn není jak dělat screenshot plochy.
Závěr
Nejsem-li si jist, kde je chyba, problémy s modely se nejlépe porovnají srovnáním screenshotů dvou.
Re: Barvíř
S novými haky by měly být opravené róby. Pokud najdete nějaké chyby, hlaště mi rovnou do PM.
Zároveň by měli být vyřazené ty dvojpenisy. Nových modelů je bohužel minimum, máme toho zařazeného většinu co se dá volně sehnat.
Zároveň by měli být vyřazené ty dvojpenisy. Nových modelů je bohužel minimum, máme toho zařazeného většinu co se dá volně sehnat.
Na vyžádání.