Jízdní zvěř
Jízdní zvěř
Návod:
- Jízdní zvěř se pronajímá na 1 rok. Pronájem lze prodloužit u NPC prodavače zvěře.
- Pronajmutí se provede v dialogu zvířete (nikoli prodavače).
- Pronajmutím dostane postava item. Item jze libovolně předávat jiným postavám, protože platí, že kdo vlastní item, vlastní mounta.
- Doba konce pronájmu se zjistí v popisu itemu.
- Item přivolává mounta. Pokud je mount již přivolán, teleportne ho k postavě.
- Mount lze přes dialog odvolat. Poté lze itemem opět povolat.
- Pokud mount umře, nelze přivolat dříve, než po meditaci.
- Do sedla se nasedá přes featy Mount a Party mount. Každý animuje jízdu jinak (neplatí pro ST koně a poníky).
- Sesedá se featem Dismount.
- Nasednutí v iterieru nelze provést.
- Při vjezdu do interierové lokace postava sesedá.
- Při loginu do hry postava sesedá.
// poznámky
- Featy jsem převzal z nwn a nepřejmenovával.
- Feat Dismount bych rád předělal, aby tam nebyl ten targetovací kurzor.
- Teleport mounta se provádí unsummonem a summonem nového.
- Doba pronájmu v popisu itemu mi při testování nefungovala, tak je třeba vyzkoušet.
- Předávání itemu jiné postavě, když je mount povolán, nebylo zatím testováno a nevím, co to provede za bordel.
- Přivolání mounta přes item když na mountu postava jede zahlásí hlášku, že došla pro tento den použití (jako kdyby mount zemřel).
- Animace nasednutí a sesednutí možno přidat v budoucnu, až se systém trochu otestuje a odbuguje.
- Když si hobit koupí mounta, bude mít velikost jako každý jiný, ale když na něj nasedne, zmenší se. Sesedne, zvětší se. S tím se nic neudělá, takhle systém jízdy v nwn funguje (jestli to někdo někde viděl jinak, ať se ozve).
- Sesednutí postavy po loginu/vjezdu do interu netestováno.
- ST koně a poníci animují jízdu jako na ST = jinak, nenáročně na grafiku, nezobrazuje se na nich spoustu částí oděvů (však znáte).
- Jízda ras/subras, které mají vzhled nemající jezdecké phenotypy (Hiran, Mindflayer, kdovícodalšího) nebyla testována a nevím, co se stane.
- Jízdní zvěř se pronajímá na 1 rok. Pronájem lze prodloužit u NPC prodavače zvěře.
- Pronajmutí se provede v dialogu zvířete (nikoli prodavače).
- Pronajmutím dostane postava item. Item jze libovolně předávat jiným postavám, protože platí, že kdo vlastní item, vlastní mounta.
- Doba konce pronájmu se zjistí v popisu itemu.
- Item přivolává mounta. Pokud je mount již přivolán, teleportne ho k postavě.
- Mount lze přes dialog odvolat. Poté lze itemem opět povolat.
- Pokud mount umře, nelze přivolat dříve, než po meditaci.
- Do sedla se nasedá přes featy Mount a Party mount. Každý animuje jízdu jinak (neplatí pro ST koně a poníky).
- Sesedá se featem Dismount.
- Nasednutí v iterieru nelze provést.
- Při vjezdu do interierové lokace postava sesedá.
- Při loginu do hry postava sesedá.
// poznámky
- Featy jsem převzal z nwn a nepřejmenovával.
- Feat Dismount bych rád předělal, aby tam nebyl ten targetovací kurzor.
- Teleport mounta se provádí unsummonem a summonem nového.
- Doba pronájmu v popisu itemu mi při testování nefungovala, tak je třeba vyzkoušet.
- Předávání itemu jiné postavě, když je mount povolán, nebylo zatím testováno a nevím, co to provede za bordel.
- Přivolání mounta přes item když na mountu postava jede zahlásí hlášku, že došla pro tento den použití (jako kdyby mount zemřel).
- Animace nasednutí a sesednutí možno přidat v budoucnu, až se systém trochu otestuje a odbuguje.
- Když si hobit koupí mounta, bude mít velikost jako každý jiný, ale když na něj nasedne, zmenší se. Sesedne, zvětší se. S tím se nic neudělá, takhle systém jízdy v nwn funguje (jestli to někdo někde viděl jinak, ať se ozve).
- Sesednutí postavy po loginu/vjezdu do interu netestováno.
- ST koně a poníci animují jízdu jako na ST = jinak, nenáročně na grafiku, nezobrazuje se na nich spoustu částí oděvů (však znáte).
- Jízda ras/subras, které mají vzhled nemající jezdecké phenotypy (Hiran, Mindflayer, kdovícodalšího) nebyla testována a nevím, co se stane.
- Dark_Sidius
- Šlechtic
- Posts: 352
- Joined: 17:47 11. Oct 2008
Re: Jízdní zvěř
Jízdní zvěř má prázdný rozhovor - je tam možnost jen "Ukončit rozhovor", zvíře nelze zakoupit, nebo jsem nepřišel na to jak.
Gerda Rudá
Náš rod je jako řetěz - jeden slabý článek zatratí všechny.
Titulní strana Knihy Řetězů
Náš rod je jako řetěz - jeden slabý článek zatratí všechny.
Titulní strana Knihy Řetězů
Re: Jízdní zvěř
Opraveno.
Návod:
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 50#p229250
Poznámka:
Po nahození dalšího updatu se rozdělíte na dvě skupiny:
1) Nadržení - co utratí spoustu grešlí za neprověřený systém a budou čekat, dokud to neodladím
2) Rozumní - co si počkají pár dní, než vychytám chyby
Fandím 1. skupině, protože někdo musí ty bugy hlásit.
Návod:
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 50#p229250
Poznámka:
Po nahození dalšího updatu se rozdělíte na dvě skupiny:
1) Nadržení - co utratí spoustu grešlí za neprověřený systém a budou čekat, dokud to neodladím
2) Rozumní - co si počkají pár dní, než vychytám chyby
Fandím 1. skupině, protože někdo musí ty bugy hlásit.
- Dark_Sidius
- Šlechtic
- Posts: 352
- Joined: 17:47 11. Oct 2008
Re: Jízdní zvěř
Nelze - i po zakoupení mount nabízí dialog s pronájmem.- Mount lze přes dialog odvolat. Poté lze itemem opět povolat.
Nelze - po použití featu Individual mount nebo Party mount a zameření na mounta to napíše: Nelze použít uvnitř. Zkoušeno v lokaci Charaxská brána a Podzemní divočina 1.- Do sedla se nasedá přes featy Mount a Party mount. Každý animuje jízdu jinak (neplatí pro ST koně a poníky).
Je tam napsáno Konec pronájmu: -5. 9. -51838468 15:4. Co čísla znamenají?- Doba konce pronájmu se zjistí v popisu itemu.
Gerda Rudá
Náš rod je jako řetěz - jeden slabý článek zatratí všechny.
Titulní strana Knihy Řetězů
Náš rod je jako řetěz - jeden slabý článek zatratí všechny.
Titulní strana Knihy Řetězů
Re: Jízdní zvěř
Děkuji za první vlnu testování a teď si všichni povinně vyměňte u DM mounty za grešle, protože já, hlava skopová I., nastavil dobu pronájmu 10 IC let místo 1 IC roku.
1) Dialog opraven.
2) Zrušena podmínka na exterierové lokace (minimálně než se systém otestuje).
3) Opraveno. Kdo bude mít v invu item s tímhle nesmyslným datem, má 10letý pronájem.
Opravy budou v platnosti další update modulu. Teprve pak kupujte mounty znovu. Díky.
1) Dialog opraven.
2) Zrušena podmínka na exterierové lokace (minimálně než se systém otestuje).
3) Opraveno. Kdo bude mít v invu item s tímhle nesmyslným datem, má 10letý pronájem.
Opravy budou v platnosti další update modulu. Teprve pak kupujte mounty znovu. Díky.
Re: Jízdní zvěř
Díval jsem se do modulu a zmiňované lokace jsou nastaveny správně jako Exteriér, tudíž není chyba v nastavení daných lokací.Dark_Sidius wrote:Charaxská brána a Podzemní divočina 1.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Jízdní zvěř
Ještě jeden update počkejte. Zapomněl jsem poslat do modulu opravené dialogy.
Re: Jízdní zvěř
..nevím, jestli je to v dosud nenasazených opravách, ale - Při pronájmu není možnost pronájem odmítnout. Pokud bych u sebe měl požadovanou částku, tak se mi odečte a já mám pronajmuto - zkoušel sem vyskočit z dialogu přes esc a napsalo mi, že sem zvíře nekoupil z důvodu nedostatku penězí.
PUF!
- Dark_Sidius
- Šlechtic
- Posts: 352
- Joined: 17:47 11. Oct 2008
Re: Jízdní zvěř
Pokud jedu na mountovi a použiji smlouvu, vyvolá se další zvíře a mám dvě. Obě jdou odvolat pryč.
Gerda Rudá
Náš rod je jako řetěz - jeden slabý článek zatratí všechny.
Titulní strana Knihy Řetězů
Náš rod je jako řetěz - jeden slabý článek zatratí všechny.
Titulní strana Knihy Řetězů
Re: Jízdní zvěř
Jen klasika - nasednutí na mounta rozfláká oblečení postavy, mýmu duergárkovi tak klasicky zmizí obě paže i předloktí... ale to je jen drobnost, jinak velké poděkování, je to boží.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Jízdní zvěř
Dialogy jsem opravil.
Vrátil jsem zákaz jízdy v interierech (tentokrát snad funkční).
Hadry jsou problém hardů - když nějaký kus hadru nemá model pro jízdní phenotyp, tak se nezobrazí. Mmusíte si to vyzkoušet v toolu.
Edit: opravy aktuální v dalším updatu modulu.
Vrátil jsem zákaz jízdy v interierech (tentokrát snad funkční).
Hadry jsou problém hardů - když nějaký kus hadru nemá model pro jízdní phenotyp, tak se nezobrazí. Mmusíte si to vyzkoušet v toolu.
Tohle se mi nepodařilo nasimulovat, tak zatím neopraveno. Klidně to po dalším updatu zkuste i někdo jiný a hlašte, jestli vám to taky dělá.Dark_Sidius wrote:Pokud jedu na mountovi a použiji smlouvu, vyvolá se další zvíře a mám dvě. Obě jdou odvolat pryč.
Edit: opravy aktuální v dalším updatu modulu.
Re: Jízdní zvěř
Můj dělá to samý.Myrpa wrote:Tohle se mi nepodařilo nasimulovat, tak zatím neopraveno. Klidně to po dalším updatu zkuste i někdo jiný a hlašte, jestli vám to taky dělá.Dark_Sidius wrote:Pokud jedu na mountovi a použiji smlouvu, vyvolá se další zvíře a mám dvě. Obě jdou odvolat pryč.
Re: Jízdní zvěř
A je tam ještě ten debug, kdy to píše systémovou hlášku: "name="? Jestli jo, píše vám to jméno mounta?
Edit: přidám debug a odladíme to.
Edit: přidám debug a odladíme to.