Totální degradace Shadowdancera

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Totální degradace Shadowdancera

Post by Sveneld »

docela dlouho sem premyslel jestli ty nasledujici radky mam napsat anobo ne - ale to ze sem zase nekde priblbe chcipnul me k tomu popohnali

*uvedu srovani dvou postav co jedu - zlodej11/SD8 a barbar1/klerik5 ... takze je po tisicate srovnani aspektu kouzlicich versus nekouzlicich ....

*SAVY: klerik na 3lvl (co se tyce fort a will) srovnatelne savy jak SD na 18ce (tj 6 a 6)..
co jsem koukal na nwn wiki tak klerik ma na 20lvl v souctu savu o sest vic jak zlodej....
-jako kdyz hraju nejakou hru mam rad relativni vyrovnanost (melo by platit - postava na vyssim lvl ovladana sikovnejsim hrace ma mit navrch nad opakem-ne aby rozhodovalo co kdo jede za class)
v soucasnosti me prijde jako docela trapas aby dejme tomu mag na 17ce sejmul zlodeje na 22ce vyplivnutim jednoho kouzla (jako treba prst smrti, rvani banshee, imploze, destrukce apod.) - vetsina tehlech kouzem ma tak vysoko nastaveny DC (lze jeste vyhnat featama) za ani war si ten save na fort nehodi ...

*dalsi vec o co me hlavne jde je ten postih -50 na skryvani na kolo (tusim je to okolo 10sec) - v boji je to vic jak mrte... a toto prave degraduje SD silene zpet - a nedava mu sanci uspet v CvC boji jak s wary -vybafnutim z hidu jim nesebere tolik aby je sejmul a stoprocentne je nesrazi - navic jak se odhidne je zlodej srazen a to je konec...staci aby si war pocital utoky...krome debilu toto vetsina hracu vzlada...
magovi staci poslat neco z invisu bo lip v better invisu - neco se savem na smrt a je tez vymalovano...
klerik je neco mezi warem a magem - ale muze to s tema sikovnejma domenama vyresit jak ten mag...
-ono bez toho postihu s nema ma SD co delat - s tim postihem je to uz absoletne bez sance...
-v boji(kontaktnim) je SD naprd - ma relativne male AC, utok a malicko zivotu...

*dalsi vec ze samotne SD se nepodiva v soucasnosti do sam do tec lepsich dungeonu - bud to ma imunitu na sneak bo to ani netrefi, jinak s tema savama na will sebeblbejsi aura starchu apod ho odrovna rovnou...
kam se podiva a je tam kupodivu dobrej (diky evasion a dobrymu reflexu) je jeskyne ohnivych brouku - semele vse cestou ale k odmene(loot, sejmuti bosse) se nedostane - pac nezvladne bosse - kralovna am AC 37 a srazi - je dobre ji sejmout zdalky - a toto zvlada jiz blbej klerik na 12lvl pomoci 2x hozene blade barriery - mag to muze nahradi evardovyma chapadlama...

*posledni vec je cena "prestiznich" classu - cena by se logicky nemele odvijet od slovickareni se slovickem "prestizni" ale spis se silou classu - tudiz nejdrazsi - mag,klerik, druid - a pak nekde v dali SD, assasin, shifter apod)
je dalsi trapas ze ti presileni magove maji levnejsi lvl jak blbe SD ....

zaverem: SD je predrazeny class bez budoucnosti a nemuze konkurovat tem lepsim v CvC boji...

PS: sem docela nasranej ze smrti hakima - ale todle si myslim stejne a vy se muzete zamyslet zda-li mam alespon v necem pravdu
PS2: snazil sem se pouzivat silna slova abych "zaujal" :)
nwn
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by Rejty »

Chudacek SD, uz neni nezjistitelny a ostatni proti nemu maji i sanci a musi pri hrani premyslet a ne jen klikat hide - sneak - hide - sneak... Predtim se na SD nedalo seslat ani kouzlo nebo zautocit.

Porovnavat savy je celkem usmevny. Muzou zacit plakat valecnici, ze maji male reflexy a vuli. Klerik ze ma male reflexy a vlastne kazdy krome mnicha si zaplace, ze ma neco maleho. :roll: Mas maly zachrany hody? Davej si featy na jejich zvyseni a kup si predmety co je zvysuji. Jak jednoduche.

Prestizni povolani je takove, ktere je neobvykle, vyjimecne. Ne takove, ktere je nejsilnejsi a vsechny ostatni zadupe mavnutim ruky do zeme.

Zkus si zahrat cisteho zlodeje nebo barda a pak se teprve uvidi kdo je tu susinka. Ale i tato povolani se daji dobre zahrat a byt sila a uzitecna.

PS: Vsichni se proste na foru rozhodli ze budou nesmysle prudit ostatni a resit voloviny? :roll:
Vedoucí týmu Thalie
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by Sveneld »

jo tak jasny - vim ze predtim byl mooc silnej ale ted me to prijde zase moc - nejlepsi by byla najaka stredni cesta...

navic relativne sam sem se vyhrabal docela vysoko - takze jen bezduche klikani hide-utok se me netyka ;)

a vim ze jsou slabsi postavy jak SD.

ale s tim prestizem versus silnejsi povolani je to na zvazani ne snad? nebo magicke nadani ma kazdej druhej... :roll: ?

navic me neprijde ze resim volovinu a proto to sem pisu
nwn
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by kucik »

Jo, kouzelník sejme zloděje, assassina, SD atd. jedním kouzlem. Tyhle classy maj mizený savy na fortitude a will.
Jenže zloděj, SD, assassin sejme mága dřív, než stihne zakouzlit.

Klerik 3 nemá sejvy srovnatelné s SD 18. SD má mnohem vyšší reflexy.

Máš pravdu v tom, že si většinu dungů nemůžeš sólovat. On to není class ideální na singlovku. Na druhou stranu v partě je zloděj/vrah/SD neocenitelný. Na 18. levelu, který zmiňuješ můžeš dávat ze sneaku 10d6 každou ranou a pokud jedeš obouruč, je to pět útoků.

SD byl dříve naprosto přesílený class, díky možnostem HIPSU. Pokud ho umíš používat, tak je tím i teď dost silný.

Jakýkoliv souboj je otázka prvního kola. Buď zabiješ, nebo umřeš. V případě SD můžeš ale po deseti vteřinách nahodit HIPS a máš nové první kolo ;)

A na zavěr: Tyhle classy hraju už víc jak rok a hraju je i tentokrát. S trochou cviku je to smrtící postava.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by Sveneld »

maga nesejmu - pac se k nemu nepriplizim - pac me vidi jeho pritelicek anebo summon
nwn
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by kucik »

Blbost. Mágové, co teď hrajou mají summony a familiary jen na brutální sílu. A když se teda naskytne vyjímka, tak si počkáš, až zamedituje.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by Sveneld »

blbost
istaran ma pantera, solomon "budika" - oba me videji
nwn
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by Krata »

do zloděje/SD sem se zamiloval za dob Roida (zamáčkne slzu) při souboji v aremě na turnaji sem prací s hidem skolil nakouzlenýho barda nebo co to vlastně bylo, a v následný bitce sem skolil na pár zákeřnejch jejich lučištníka.. pak si mě vyhlídl bojovník a byl sem mrtve no ale určitě není nejslabší, když se snažíš, zabiješ hodně věcí, a mág ne vždy tyhle potvory vykouzlí jen tak z hecu

před tim než se upravil ten hide byl nesmrtelnej, mág začal kouzlit, ty si mu skočil do stínu a byl mrtvej.. na ostatní platilo hide, sneak, hide, sneak... v mezi čase si použil pár lékáren či lektvarů a hurá znova.. když máš SD zaměřenýho na luk tak tě nějaký srážení netrápí.. zákeřnej výstřel a hurá do stínu
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by Daanri »

Tohle je uz taky vazne moc. SD bez toho postihu je neuveritelne presilene povolanie, ktore s troskou cviku (velmi malou troskou), je takmer neporazitelne. Videl som to pred wipom u hracov, ktori do dotiahli takmer k dokonalosti, presli cely dung a nic ich pomaly ani neskrablo. Valecnikom nepresiel plny pocet utokov, carodejom sa na nich nedarilo zoslat kuzla, proste neporazitelny. Teraz s tym postihom je to aspon ako tak vyrovnane.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by kucik »

Hele uprimne. Fakt je to hratelny vic nez dobre. Kdybych nehral skorem to samy, tak to nerikam.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by Krata »

SD s neomezenym hips byl fakt vražednej, hrál sem ho a fakt nebylo těžký ho naexpit když měli NPC problém tě škrábnout :wink:
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by Kiri »

Hlavne se mi nemontujte do mnihca!!!!!!
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by Theogil I »

Pokud je to moc silné třeba by pomohl mrzačící útok, každých 10sec. o 4 síly méně tak se za 10 - 20 sec. ani nehne a dorazí se lukem. To že je rog/sd strašpitel bylo vždy, dříve to bylo řešitelné svitky nebo lektvary a jak píše Daanri někde vedle zase brzo bude. Jako sólo build to spíše není na druhou stranu v partě je to klíčník, zvěd a k tomu ještě dmg. dealer přes zákeřný útok. mě se ta kombinace moc líbí a myslím si že jako obratnostní přes fintu se zbraněmi má celkem slušné AB i AC. Pokud vezmu prcka nebo elfa pak na tom 18 lvl je to až +7 do AB i AC, u lidí o jedno méně, nepřijde mi to až tak zlé, ale jak říkám nehrál jsem nemohu soudit.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Freddy
Obyvatel
Posts: 109
Joined: 14:52 28. Apr 2007
Location: Plzeň

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by Freddy »

Co se týče sólování i těch nejtěžších dungů ze zlodějem/SD ,lze to takto:


1. Nalezení skupiny dobojeříčných dobrodruhů/těžičů
2. Sledovačka partičky dobrodruhů řinčících těžkými zbraněmi "na šesti hodinách" mimo vizuální kontakt až k dungeonu.
3. Vstup s nadšeně řičícími všemuodhodlanými muži do temnot dungeonu.
4. Postup ve Stínu těsně za vpřed si klestící cestu tlupou upocenců k zlatavě se blištícímu příslibu v hlubinách dungeonu.
5. V okamžiku zaměstnání bosse, strážce pokladu, skupinkou o život(y) bojující partičkou hlučných klestičů následuje ladný přechod k truhlám /vakům .
6. Čas na rychlou "čistou" práci .
7. Zanechání nadýchanéého , běloskvoucího , na dotek jemného pírka na dně truhly při otevření tak podivně dutě znějící v náhle osiřelé prázdnotě dungeonu.

8)

Výhody:

Je to stylové.

Má to šmrnc.


Budete mít konečně pocit vyrovnanosti námahy věnované vypiplání svého zloděje/SD vůči ostatním ,hlavně kouzlícím klasům v NWN.


Nevýhody:


Jako hráči pravděpodobně nebudete z nejoblíbenějších na serveru.


:mrgreen:
Šermína Prstokládková


BON PARI
Filled hard boiled candy with fruit flavours.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Totální degradace Shadowdancera

Post by kucik »

Zapomnel jsi na ten nejlepsi bod.

8. Nerusene sledovani, jak si dobrodruzi zacnou nadavat, kdo z nich krade a nasledne se pozabiji.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked