CO VAM NA THALII CHYBI?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

User avatar
Mourisson1
Mistr
Posts: 945
Joined: 15:58 20. Aug 2012
Location: Somewhere I belong
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Mourisson1 »

A nebo se vykašlat na kafe protože je to pitomost? :shock:
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Bahnak »

Mě to tak napadlo u šálku kávy...
:twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Tak ne no.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Nalkanar »

Pokud něco, tak co takhle upravit stany, aby se v nich dalo spát?

Nastaví se jim nějaký omezený počet použití a zvedne cena, aby to spaní extra mimo město něco stálo. Popř. se i nastaví, že tak jako u ohniště je potřeba mít únavu víc jak 30% a že to neodunaví úplně.
.
User avatar
Mourisson1
Mistr
Posts: 945
Joined: 15:58 20. Aug 2012
Location: Somewhere I belong
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Mourisson1 »

Upravit bosse aby neměli tu (nechápu jak vysvětlenou) imku na sražení?
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Rejty »

Nalkanar wrote:Pokud něco, tak co takhle upravit stany, aby se v nich dalo spát?

Nastaví se jim nějaký omezený počet použití a zvedne cena, aby to spaní extra mimo město něco stálo. Popř. se i nastaví, že tak jako u ohniště je potřeba mít únavu víc jak 30% a že to neodunaví úplně.
Ne, od spaní jsou tábořiště, kterých je po světě hojně, stany jsou jen dekorace.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Goran »

Kafe xD. A z domu v termosce ne? :-D

V tomto ohledu by mi přišly zajímavé snad jen drogy. Možná jsem vedle, ale přišlo mi, že na ST byly skoro k ničemu, a teď pro zmenu snad ani nefungují?

Tvrdší drogy mají reálný potenciál odstranit únavu a to velice efektivně. V tomto ohledu jsou tak účinné, že se jimi nerozpakovaly zásobovat své armády velké a vyspělé státy. Na frontě, kde docházelo k obklíčení odtržených jednotek, nemožnosti doplnění stavů a odsunu nepřetržitě bojujících jednotek z boje byly tyto látky jedinou spásou.

Je to jen nápad, ale co říkáte na:

Kdyby se nastavilo například:
- odstranění únavy v hodnotě xx% / šance xx% , že dojde k navýšení únavy vlivem bad tripu o xx%
- okamžité snížení únavy o xx% s buffem, který po opadnutí za xx IC hodin navýší únavu o pořádných xx%
- k oboum samozřejmě přidat, jako mínus riziko odhalení užívání takových látek a reakci světa (v případě povrchu)
User avatar
Niareta
Obyvatel
Posts: 145
Joined: 21:55 13. Feb 2013

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Niareta »

Goran wrote:Kafe xD. A z domu v termosce ne? :-D

V tomto ohledu by mi přišly zajímavé snad jen drogy. Možná jsem vedle, ale přišlo mi, že na ST byly skoro k ničemu, a teď pro zmenu snad ani nefungují?

Tvrdší drogy mají reálný potenciál odstranit únavu a to velice efektivně. V tomto ohledu jsou tak účinné, že se jimi nerozpakovaly zásobovat své armády velké a vyspělé státy. Na frontě, kde docházelo k obklíčení odtržených jednotek, nemožnosti doplnění stavů a odsunu nepřetržitě bojujících jednotek z boje byly tyto látky jedinou spásou.

Je to jen nápad, ale co říkáte na:

Kdyby se nastavilo například:
- odstranění únavy v hodnotě xx% / šance xx% , že dojde k navýšení únavy vlivem bad tripu o xx%
- okamžité snížení únavy o xx% s buffem, který po opadnutí za xx IC hodin navýší únavu o pořádných xx%
- k oboum samozřejmě přidat, jako mínus riziko odhalení užívání takových látek a reakci světa (v případě povrchu)
Tenhle nápad se mi líbí, samozřejmě, pokud by se jednalo o nelegální látky, jejichž užití by bylo trestané a jejich distribuce ještě více - to už by si musel rozmyslet každý sám, co chce riskovat :)
Amal - inspiraci pro ní jsem nalezla u tohoto klipu: https://youtu.be/nuckTcoZG4Q
Zar´tyriel
Nazyia - její příběh byl dovyprávěn <3 https://youtu.be/9yT0OW_GOpI

Moje <3 https://youtu.be/EugpuiJFfKo
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Absinthorix »

Rejty wrote:
Nalkanar wrote:Pokud něco, tak co takhle upravit stany, aby se v nich dalo spát?

Nastaví se jim nějaký omezený počet použití a zvedne cena, aby to spaní extra mimo město něco stálo. Popř. se i nastaví, že tak jako u ohniště je potřeba mít únavu víc jak 30% a že to neodunaví úplně.
Ne, od spaní jsou tábořiště, kterých je po světě hojně, stany jsou jen dekorace.
Nebo aspoň hraničářům přidat schopnost třeba jednou za den takové tábořiště vytvořit? Někde v divočině jen tak. Sice je hojnost tábořišť... ale bylo by to milé a sedlo by to hrandovi do kitu.
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Zindo
Měšťan
Posts: 175
Joined: 20:22 03. Aug 2011

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Zindo »

Absinthorix wrote:
Rejty wrote:
Nalkanar wrote:Pokud něco, tak co takhle upravit stany, aby se v nich dalo spát?

Nastaví se jim nějaký omezený počet použití a zvedne cena, aby to spaní extra mimo město něco stálo. Popř. se i nastaví, že tak jako u ohniště je potřeba mít únavu víc jak 30% a že to neodunaví úplně.
Ne, od spaní jsou tábořiště, kterých je po světě hojně, stany jsou jen dekorace.
Nebo aspoň hraničářům přidat schopnost třeba jednou za den takové tábořiště vytvořit? Někde v divočině jen tak. Sice je hojnost tábořišť... ale bylo by to milé a sedlo by to hrandovi do kitu.
To jo, třeba vyměnit za nesmyslný bonus +2fort :wall: nebo za Hide in plain sight :wall:
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Krysak »

To Zindo: jo to je dobrý nápad:
1. HIPS měl mít ranger jen v divočině, všude je to hodně silné, skoro bránící si udelat SD. Pokud by to nešlo je fajn mu dát možnost rozdělat ohen.

2. +2 fort je nevím za co a proč také, ale třeba to má původ v konverzi rangera z jiné edice.

3. přítelíček supermaníček je dost silný bonus sám o sobě...

Celkově moznost rozdělat tábořiště by jsitě dve schopnosti, které rangerovi nepatří kompenzovala.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Nalkanar »

Plácáte hlouposti.

Ranger je převedený z nové edice, už se o tom mluvilo.
HIPS jen v přírodě byl záměr, ale nešlo to provést rozumně, jak psal přímo Shaman, tak se mu dal napevno.
SDčko má pořád své nemalé výhody, které ani ztráta monopolu na HIPS nepřebije.
.
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by sandoftime »

Hraničářův hlavní hod je výdrž. Jde hlavně o odolání jedům a nemocem. Proč je hranda otužilý je nasnadě.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Krysak »

sandoftime wrote:Hraničářův hlavní hod je výdrž. Jde hlavně o odolání jedům a nemocem. Proč je hranda otužilý je nasnadě.
Tomu říkám argument......, protože vím, kdo to napsal, vím, že tam máš uvozovky.
Fighter zase bojuje mnoho bitev a utrží četná zranění, regeneruje díky tomu?
Kouzelník musí odolat pokušením a studovat a studovat, má snad +2 will?
....
...
...
Bonus je obsažen již v tom, že to má jako primární záchranný hod. Systémově je to divné. Mel by akorát mit šanci si vzít feat jako každý jiný:).


Nalkanar: HIPS kdekoliv je dobrá meta, aby ji chtěl človek dosáhnout, dělá to z rangera nadclassu. No osobne mi přijde 19 lvl i slušné omezení, které brání vzniku superhybridů, takže vlastně proč ne:).

Mimochodem, když vidím přítelíčka rangera vždy se slzou oku podrbu toho svého s mágem a uložím ho zpět do kapsy, aby se mu nic nestalo..... U summonů ani neutírám slzu a už je ani nememoruji. Osobne jsem pro slabé summony, takže mi ti moji chcípáci vyhovují. Hráč rangera je pro silné summony určitě, takže mu ten jeho silný taky vyhovuje a všichni jsme spokojený:).
User avatar
Grin
Rytíř
Posts: 614
Joined: 19:11 19. May 2011

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Grin »

Krysak wrote: .

Mimochodem, když vidím přítelíčka rangera vždy se slzou oku podrbu toho svého s mágem a uložím ho zpět do kapsy, aby se mu nic nestalo..... U summonů ani neutírám slzu a už je ani nememoruji. Osobne jsem pro slabé summony, takže mi ti moji chcípáci vyhovují. Hráč rangera je pro silné summony určitě, takže mu ten jeho silný taky vyhovuje a všichni jsme spokojený:).
Muzes si sveho pritelicka/sumona vylepsit kouzlama (boosty,imky,rychlosti a nevim co jeste) ne?to Ranger tolik moznosti nema.Ber ze jeho prace se zviratama/bestiema je jeho primarni vlastnost.Proto i zvlada tahnout 3 najednou.
Mag radu jinejch nespornejch vyhod.
A uz se tesim, co za krvelacnou bestii bude promenenej druid. :lol:
Ra'wirr - specialista na přežítí, podobný spíše kryse, se kterými dlouhá léta žil, než ušlechtilému drowovi
Ragnrak - Duergaří bouřlivák, pramálo věrný tradici svých předků... Momentálně maňáskový a břichomluvecký samouk.
User avatar
Douragon
Obyvatel
Posts: 117
Joined: 09:44 01. Nov 2008

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Post by Douragon »

Tak mě napadlo... Doufám, že tím nikoho nerozčílim.

Znáte ten pocit, že se jdete podívat k lovci odměn a zjistíte, že se loví příšera...

a) silná tak moc, že nemáte žádnej nárok
b) silná adekvátně pro vás... nicméně sami si netrofnete a musíte počkat na spojence... Pokud nejsou ve hře tak smolík...
c) slabounká, ale ve většině případů i mrtvá...

Napadlo mě... kdyby šlo lovce odměn rozdělit například do tří skupin... 1-10lvl 11-20lvl a 20-vejš...

A postavy s větším lvlem by dostali hlášku, že od nich už nemůže nic chtít nebo tak něco... aby 20lvly nechodili zabíjet solo náčelníka koboldů a tak podobně... Posledně se mi stalo, že jsme složili vážně pěknou výpravu 6 lidí +-8 lvl a boss byl samozřejmě kaput... nepíšu to tu, že si chci stěžovat... jen takovej nápad k zamyšlení.
Moonlyen
Tomino Vědátor
Post Reply