Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by igor »

Tak jsme s Rejtym chvíli kecali o druidech a napadlo nás pár věcí jak by šli upravit, aby nebyli nuceni zabíjet zvířata.

#1 Druid/hraničář by měl v přírodních prostorech bonus do útoku, záchranných hodů a větší DC kouzel. Naopak v uzavřených prostorách jako interiéry, města, chrámy by měl třeba postih na seslání kouzla.
- tahle úprava se dá nasadit asi hned, bez nějakých složitostí
- bude to nutit druida/hraničáře setrvávat hlavně v lese
- vynahrazeni toho, ze druid nemuze pouzivat kovove zbroje (edit)

#2 Menší zisk xp za zabití zvířete.
- druid/hraničář nebude mít motivaci zabíjet zvířata

#3 Každé zvíře může být náhodně nemocné nebo hladové. To by se poznalo např. podle jiný barvy popisku. Obtížnost léčení by byla závislá na levelu zvířete a podle toho by taky druid/hraničář dostal odpovídající xp ohodnocení. Ověření léčení by bylo třeba skillem Animal Emphaty (zacházení se zvířaty?).
- jiná možnost získání xp než zabitím
- někdo může zavést druida/hraničáře do lesa, že viděl nemocné zvíře - víc RP

#4 Za vyléčení zraněného zvířete xp ohodnocení
#5 Pak trochu složitější na realizaci třeba odvést mládě zpátky k matce atp.

No můžete se vyjádřit nebo něco navrhnout.
Last edited by igor on 13:18 12. Jun 2008, edited 1 time in total.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Úprava druida/hraničáře

Post by Krata »

Mě se to zdá celkem dobrý
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře

Post by Rejty »

Moznost jedna je taky takovy vynahrazeni toho, ze druid nemuze pouzivat kovove zbroje.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře

Post by DenGrasse »

vypadá to dobře, jenom na okraj - jak bude druid léčit zvíře z hladu...? :mrgreen:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře

Post by igor »

DenGrasse wrote:vypadá to dobře, jenom na okraj - jak bude druid léčit zvíře z hladu...? :mrgreen:
Moh by třeba za pakatel koupit v hájku "žrádlo pro zvířata". Máš návrh?
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře

Post by Rejty »

Natrha / vyrobi / ukradne na farmach nakou potravu. :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře

Post by DenGrasse »

já jenom žes psal - vyléčí zvíře použitím animal empathy - což vypadalo jako "namluví zvířeti že je vlastně nasycené a to pak chcípne hlady"... jasně, může ho nakrmit, spíš jsem myslel nějaký rozdíl mezi nemocným a hladovým zvířetem. vážně nemocné divoké zvíře totiž na sebe nechá i sahnout člověka, zatímco hladové zvíře na něj spíš zaútočí....
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře

Post by Rejty »

DenGrasse wrote:vážně nemocné divoké zvíře totiž na sebe nechá i sahnout člověka, zatímco hladové zvíře na něj spíš zaútočí....
Proto taky druid / hranicar neni kdejakej clovek a se zviratama by to mel umet. Hladovi nakrmit nakym jidlem a zraneny / nemocny vylecit kouzlem napr.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by Krata »

To je to samí že na tebe zvířata neutočej když procházíš hvozdem, vědi že je druid neohrožuje a prot by na sebe mohli nechat šáhnout
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by Rejty »

Krata wrote:To je to samí že na tebe zvířata neutočej když procházíš hvozdem, vědi že je druid neohrožuje a prot by na sebe mohli nechat šáhnout
Ted to spis probiha tak, ze druid uklidni zvirata a ostatni do nich pres to zacnou mlatit a druid bezi taky. Proc by je nezmlatil, kdyz jsou za ne expy... To ze je druid, ho nezajima. Druid cerpa silu z prirody, tak by ji nemel poskozovat. Vymyslime ted s Kucikem neco v tyhle souvislosti...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by photter »

jak by ho nakrmil - zabije jiný zvíře a dá ho tomu hladovýmu sežrat, ne ?
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by kaz »

Napady to jsou dobre, protoze nevim jestli pro vsechny, ale aspon pro mne je druid(asi jedine povolani v NWN) uzce spjaty s jistym uzemnim celkem a proto by se tohle hrani melo trosku podporit :roll:

Jenom jeste takovej napad:

Je jiste ze kazdy si predstavuje druida jinak, a taktez jejich cinnost a poslani, ale pro mne a myslim ze i pro spoustu jinych je to ochrance hvozdu a zvere. Proto si myslim ze ho hodne nasere, kdyz potka bandu dobrodruhu, ktery zrovna pozabijeli vsechny medvedy, vlky apod. v okoli. S tim uz asi tezko neco udela(pokud to neni min. 30 lvl :twisted: ) Ale pokud by tito "lovci" zvirata teprve lovili, a druid(maly lvl, ktery na ne posle max. vlka nebo medveda, coz je bez ucinku, pokud je lovcu hromada a nebo to jsou velke lvl) je nedokaze od loveni odradit, co kdyby mel napriklad takovou schopnost(treba nejaky RP predmet, s neomezenym sesilanim) ze po seslanim na bandu dobrodruhu se jim vsem rozpadnou noze na stahovani kuze? Toto by je mohlo odradit, protoze zvirata nestahnou, a zabijet je jen kvuli xp(mozna jsem naivni, ale ja pokud bych ty zvirata nemohl postahovat, tak je nebudu zabijet) snad nebudou. A nuz nestoji tolik aby to byla kdovi jaka pohroma i pro male lvl.
Nebo vymyslet neco podobneho, co by i z maleho lvl druida, pokud je ve hvozdu, udelalo mocneho zastance prirody, ale aby to nejak zbytecne nenarusilo hrani ostatnich postav.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by Rejty »

Ja nevim proc furt resite neco pres to, jakej ma kdo level. Proc ten slabouckej druid nemuze treba pozadav o pomoc druidsky hajek? Napraskat ty bezohledne lovce co lovi jen pro poteseni? To je vas zasadni problem, furt jen xp / levely, o vliv postavy se nikdo nestara... Pokud se duch bude chovat jak ma a chranit prirodu, ona si toho pak priroda sama vsimne.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by Skipp »

Krata wrote:To je to samí že na tebe zvířata neutočej když procházíš hvozdem, vědi že je druid neohrožuje a prot by na sebe mohli nechat šáhnout
A neni to tak s každou rasou či povolaním? či druid či barbar, neútočí na ani ani..či sa mýlim? Pretože keď som bol s jednym magom v druzine medvede nezautocili na nikoho
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by Rejty »

Ne, funguje to tak, ze druid / hranicar uklidni (ma sanci uklidnit) zvirata v okoli a neutoci ani na jeho pratele.
Vedoucí týmu Thalie
Locked