Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by kaz »

Rejty wrote:Ja nevim proc furt resite neco pres to, jakej ma kdo level. Proc ten slabouckej druid nemuze treba pozadav o pomoc druidsky hajek? Napraskat ty bezohledne lovce co lovi jen pro poteseni? To je vas zasadni problem, furt jen xp / levely, o vliv postavy se nikdo nestara... Pokud se duch bude chovat jak ma a chranit prirodu, ona si toho pak priroda sama vsimne.

Mozna to spatne vyznelo, ale me je uplne jedno jaky je druid lvl. Bral jsem to z pohledu meho trpaslika, kterej se vydal postahovat napr. medvedy, a pokud ho tam zastavi chlapik, ktery mu rekne aby toho nechal, nebo ze s nim zatoci, tak to na trpaslika dojem neudela(vzhledem k tomu, ze chlapik bude mit max okovanou kozenou zbroj a nejakou vetev v ruce :) . Pokud se ale trpaslikovy najednou rozpadne nuz v ruce, tak se nasere, ale asi bude muset odejit, protoze bez noze ty medvedy nestahne. Tohle byl jen napad, k tomu zastaveni lovcu(nerikam ze dobrej, jenom me to napadlo) Samozrejme, pokud by druid neco tajemnyho rekl, a najednou by se pohnul strom a capl trpaslika a prehodil ho pres pul mapy, tak tam urcite nejakou dobu(asi hodne dlouho) trpaslika neuvidime(teda pokud by to prezil) Ale to by asi predpokladalo silnou podporu DM, a to jsem nebral v potaz, ze by za kazdym druidem stalo DM a dohlizelo na to aby mel respekt ve hvozdu.
Proto co tu pise DenGrasse jsou dobry napady, ktere pokud se nejak zrealizuji, zajisti jakemukoliv druidovy respekt v lese a to bude super :wink:
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by igor »

Nooo a co třeba spíš mít nějakej předmět omezený (použití za den), kterej dá fear? Něco s vyššim DC aby to lovce zastrašilo.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by Rejty »

Dengrasse napady se mi celkem zamlouvaji. Ten kruh strachu je blbost, proc by mel druid zacit utikat jen tak pred druidem. :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by Theo »

Po celej Thalii WB-cka podavali stromy typu "Ent" . Bije to dost do oci - ale je to perfect pre druidov na zavesenie scriptov.

Peace
Ora et Labora
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by nomis_b »

Theo wrote:Po celej Thalii WB-cka podavali stromy typu "Ent" . Bije to dost do oci - ale je to perfect pre druidov na zavesenie scriptov.

Peace
Hm, myslim, ze to jde scriptem upravit tak, aby ostatni hraci Enty ani nevideli :wink:
A zase se craftí...
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by photter »

ty enti sou dobrej nápad, rozhodně mi to připadá "druidštější" než to večný vožužlávání zvířátek
já bysem odlišil dvě věci - druidskej kruh - by mělo bejt místo setkávání druidů, nikoli jejich bydliště či hnízdo, druid totiž na rozdíl od grínpísáka je silně teritoriální, nikoli globální
tudíž by druid někdy (za odměnu, questem) měl svý teritorium získat
takový teriterium by mohlo obnášet ideálně čtverec 3x3 lokace (ppř.upraveno dle místních možností), kde by ten domovskej druid měl opravdu nezanedbatelnou moc - napadá mě třeba ten ent, kterej by tam normálka stál s frakcí pravej neutrál by se nechal od "svýho" druida vzít jako přitelíček ale jen v těch "domovskejch" lokacích
pokud je to technicky možný, moh by ent bejt "upgradovatelnej" (nějakejma rituálama, páchanejma v "kruhu", questem...)
takovej druid by se pak moh považovat za jakýhosi správce svěřenýho území a už by záleželo na něm, jestli by si ten respekt získal a brali ho tak i ostatní postavy
pokud by se v průběhu hry dal dohromady kruh o pěti ... deseti druidech, mohl by jejich vliv bejt opravdu silnej a citelnej a odstraňuje to věčnej problém otravnejch druidů, co si myslej, že každá žížala spadá pod jejich pravomoc a že jak někde rostou tři stromy pohromadě, je to tam "jejich"
les totiž neni komunisticky všech ale plno lesů někomu patří dle světskýho práva a pochybuju, že si mocní světa nechaj šafářovat po svejch lesích grínpísáky
takhle si "svůj" les bude muset "vysloužit" a jestli to ostatní postavy budou respektovat už je výsledek jeho hry
zároveň nemusí nikdo hlídat, jestli si nějakej "drujd" netahá enta do dungů na expy
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by kucik »

nomis_b wrote:
Theo wrote:Po celej Thalii WB-cka podavali stromy typu "Ent" . Bije to dost do oci - ale je to perfect pre druidov na zavesenie scriptov.

Peace
Hm, myslim, ze to jde scriptem upravit tak, aby ostatni hraci Enty ani nevideli :wink:
Tohle jsem vůbec nepochopil.
photter wrote:...
Tohle mi přijde jako dost dobrej nápad. S tím, že druid by třeba zprvu dostal na triko jednu lokaci, kde by mohl machrovat a postupně jak by měl zásluhy, fasoval by další a další. Když by udělal průser, tak by ho klepli klackem po hlavě, zase mu něco sebrali atd.
Pak by si tam druid mohl i rozkazovat, který stromy se směj pokácet, která houba je chráněná a poobně.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Jonny
Měšťan
Posts: 270
Joined: 17:42 27. Apr 2007
Location: Kolín
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by Jonny »

Tohle je fakt pěkný...Akorát aby pak někdo hrál taky něco jinýho... :)
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by Skipp »

Jonny wrote:Tohle je fakt pěkný...Akorát aby pak někdo hrál taky něco jinýho... :)

hmm,veru hej,aby sa to tu potom nehmžilo samým druidom a každý bude maTˇvlastnú lokáciu neskor niekomu prepne a nastene bitka o pozemky
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by kucik »

Lokací (lokací který nikomu nepatřej) je omezenej počet, tim pádem i druidů.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by nomis_b »

kucik wrote:
nomis_b wrote: Hm, myslim, ze to jde scriptem upravit tak, aby ostatni hraci Enty ani nevideli :wink:
Tohle jsem vůbec nepochopil.
Jako myslim, ze by to byl predmet ci NPC Ent, ktere tam je vzdy, ale kdyz neni postava classem Druid tak ho proste nikdy nenajde. Takovej upravenej skript pro hledani tajnych dveri.
A zase se craftí...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by kucik »

Bud to je videt, nebo to neni videt. Nic mezi tim neni. Skryty dvere taky videj vsichni, nebo nikdo.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by monstera »

jen nápad, nevím zda realizovatelný. Když druidovi v lese řádí lovec nebo lovci a chce jim zabránit lovit zvěř, zda by nebylo možno udělat kouzlem všechna zvířata v lokaci invis po určitou dobu...
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by Skipp »

monstera wrote:jen nápad, nevím zda realizovatelný. Když druidovi v lese řádí lovec nebo lovci a chce jim zabránit lovit zvěř, zda by nebylo možno udělat kouzlem všechna zvířata v lokaci invis po určitou dobu...

To už radšej to kúzlo "hnev hvozdu"
User avatar
orcbutcher
Poutník
Posts: 67
Joined: 14:00 30. Nov 2007
Contact:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Post by orcbutcher »

igor wrote:Tak jsme s Rejtym chvíli kecali o druidech a napadlo nás pár věcí jak by šli upravit, aby nebyli nuceni zabíjet zvířata.

#1 Druid/hraničář by měl v přírodních prostorech bonus do útoku, záchranných hodů a větší DC kouzel. Naopak v uzavřených prostorách jako interiéry, města, chrámy by měl třeba postih na seslání kouzla.
- tahle úprava se dá nasadit asi hned, bez nějakých složitostí
- bude to nutit druida/hraničáře setrvávat hlavně v lese
- vynahrazeni toho, ze druid nemuze pouzivat kovove zbroje (edit)

#2 Menší zisk xp za zabití zvířete.
- druid/hraničář nebude mít motivaci zabíjet zvířata

#3 Každé zvíře může být náhodně nemocné nebo hladové. To by se poznalo např. podle jiný barvy popisku. Obtížnost léčení by byla závislá na levelu zvířete a podle toho by taky druid/hraničář dostal odpovídající xp ohodnocení. Ověření léčení by bylo třeba skillem Animal Emphaty (zacházení se zvířaty?).
- jiná možnost získání xp než zabitím
- někdo může zavést druida/hraničáře do lesa, že viděl nemocné zvíře - víc RP

#4 Za vyléčení zraněného zvířete xp ohodnocení
#5 Pak trochu složitější na realizaci třeba odvést mládě zpátky k matce atp.

No můžete se vyjádřit nebo něco navrhnout.


Tahle uvaha se mi líbí jen se mi nezdá že by hraničář měl mít postihy za zabíjení zvířat... vždyť je to lovec, a co by pak v tom lese dělal...
Ossiriand - Učedník červeného draka který slouží Karathské armádě.
Sančo - Půlčický zmetek, který zmizel kdoví kam a nikomu nechybí.
Locked