Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

Johysek
Nováček
Posts: 34
Joined: 15:45 21. Feb 2013

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by Johysek »

pavad wrote:Read more, watch less! :)

Co jine rict na dohadovani se nad "kvalitou" serialu vychazejici z knizni predlohy? Inktrikareni a barvitost charakteru posuzovana podle serialu... Tfuj!
Souhlasím.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by Molly23 »

Krysak wrote: Vikingové II. serie - 10/10 - intriky, spád, napětí, překvapení, vykreslené charaktery, jedině herecký výkon hlavního hrdiny to trošku kazí, ale i tak nekriticky maximum, tohle je serial, kterej píše.
Plnej počet by u mě Vikingové nikdy nedostali a to kvůli kostýmům, které jsou jen o trochu lepší než Xena. V tomhle se mi líbí GoT. Tam jsou kostýmy parádní!
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by kokosak »

Na Vikinzích mi vadí přílišná předvídtelnost a klišovitost, ačkoli uznávám, že je způsobena tím, že od historické předlohy opisoval prakticky každý. Ale ulítlý maník jménem "Loki" a drsný hlavní hrdin jménem "Ragnar" mi prostě zvedají žaludek.
PUF!
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by karolina »

Tak on Ragnar Lodbrok je hrdina z vikingských bájí no.. tak koho jinýho bys tam dal, když to má být historické.
Na vyžádání.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by pavad »

karolina wrote:Tak on Ragnar Lodbrok je hrdina z vikingských bájí no.. tak koho jinýho bys tam dal, když to má být historické.
? baje = historie ?
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by Bahnak »

Molly23 wrote:
Krysak wrote: Vikingové II. serie - 10/10 - intriky, spád, napětí, překvapení, vykreslené charaktery, jedině herecký výkon hlavního hrdiny to trošku kazí, ale i tak nekriticky maximum, tohle je serial, kterej píše.
Plnej počet by u mě Vikingové nikdy nedostali a to kvůli kostýmům, které jsou jen o trochu lepší než Xena. V tomhle se mi líbí GoT. Tam jsou kostýmy parádní!
Jo no, ty kostýmy jsou takový hodně odfláknutý, zbroje jakbysmet, celokroužky a falery nikde ani vidu ani slechu, zato rohaté přilby už se tam mihly...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by kokosak »

Jak píšu, uznávám, že je to podle historické (bájné) předlohy. To, že byl zdroj první, od kterýho se pak opisovalo ale na věci nic nemění. Asi jako Tolkien používá klišé "nabručený trpaslík, nesmrtelný elf s lukem", se kterým přišel on. Ve Vikinzích je to "jak se outsider stává náčelníkem" plus "ten, který myslel, že je mezi barbary se dostává na jejich stranu a odvrhává svou civilizaci". A jako bonus používání těch nejprofláklejších "nestandardních" jmen, co snad jsou.

Prostě schéma viděné sto a jedenkrát, nic objevného, nic nového, nic nepředvídaného. Nuda nuda, šeď šeď. Víš, co se asi stane, kdy se to stane, jak se na to budou ostatní tvářit.... Snad jediný zajímavýho na vikinzích byla konfrontace s "angličany", jinak je to o posezu v křesle a sledování očekávaného.

GoT prakticky nikdy nevíš a když si myslíš, že víš, tak všichni umřou :D
PUF!
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by Molly23 »

Bahnak wrote:
Molly23 wrote:
Krysak wrote: Vikingové II. serie - 10/10 - intriky, spád, napětí, překvapení, vykreslené charaktery, jedině herecký výkon hlavního hrdiny to trošku kazí, ale i tak nekriticky maximum, tohle je serial, kterej píše.
Plnej počet by u mě Vikingové nikdy nedostali a to kvůli kostýmům, které jsou jen o trochu lepší než Xena. V tomhle se mi líbí GoT. Tam jsou kostýmy parádní!
Jo no, ty kostýmy jsou takový hodně odfláknutý, zbroje jakbysmet, celokroužky a falery nikde ani vidu ani slechu, zato rohaté přilby už se tam mihly...
Fakt? No tak to jsem asi špatně koukal.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by Krysak »

Co je nepředvídatelného na GOT? Dopředu vím skoro vše, autor se tak upjate usiluje o to udělat vše naopak proti očkávání, že už jsem se to naučil číst.

U Vikingů je spousta fajn věcí, kostýmy jsou docela hodně fajn, ale rád si poslechnu odborníka na eru - Grina, miluje Variagy. A hlavně Ragnar Lodbrok je napul legenda, napůl skutečnost - něco jako Ježíš vznikl spojením více skutečných postav.

Díky předloze jsou pravidla dána.....
http://en.wikipedia.org/wiki/Ragnar_Lodbrok
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by pavad »

Krysak wrote:Co je nepředvídatelného na GOT? Dopředu vím skoro vše, autor se tak upjate usiluje o to udělat vše naopak proti očkávání, že už jsem se to naučil číst.
V te chvili jsi muzskym znovuzrozenim knezny Libuse - a ja se Te rovnou zeptam jake cislo bude tazeno v pristi sportce.

Protoze v knizni predloze neco odhadnout dopredu vskutku moc neumim. K hlavnim prekvapenim patri treba onen slizak-hnusak Jammie Lannister. Kdy se v knize (tusim 4., nebo 5.?) dovidas neco vice o jeho historii kralokata a vyvrazditele poslednich z Targarienu. Navic nejde o "deus ex machina" - zpetne si uvedomis, ze jsi mel naznaky toho co se stalo pred nosem uz hodne dlouho. Z pohlednu psychologickeho dokazes i vysledovat zmenu jeho chovani v zavislosti na onech skutecnostech (ne, nebudu davat spoiler).

Takze ne, nemohu souhlasit ze by "byl tak pruhledny a citelny".

Za uzasne povazuji kdyz konecne pochopim jednani te ci one postavy - proc se zachovala jak se zachovala, ac to vypadalo nelogicky - a pritom mela naprosto zelezobetonove pevny duvod. (Edit: Vetsinou je to tesne pres smrti takto pochopene postavy. :D Ale jsou vyjimky, treba ta ruda carodejnice s motem "Night is dark and full of terrors." )
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by Absinthorix »

The screen is blue and full of errors
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by kokosak »

Krysak wrote:Co je nepředvídatelného na GOT? Dopředu vím skoro vše, autor se tak upjate usiluje o to udělat vše naopak proti očkávání, že už jsem se to naučil číst.
Naprosto ti věřím, že dokážeš dopředu odhadnout děj. Krom těch, co tě překvapí. Stejně tak já vím naprosto všechno. Krom toho, o čem nemám ani potuchy.
PUF!
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by sandoftime »

Já nevím že mu sedáte na med. Prostě nám potřeboval zdělit, že GoT je zkrátka špatné, aby se měl s kým pohádat, a aby se měl o co opřít, tka tam prsknul ragnara alá babica, aneb co je zrovna po ruce.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by sandoftime »

Už by mohl někdo udělat na youtube 10 hodinovou verzi závěrečné scény z druhého dílu.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones

Post by Absinthorix »

Já myslel, že Žofrey byl tvoje nejoblíbenější postava... :(
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Post Reply