Meditovanie/modlenie

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by kucik »

Já k tomu nikoho přimět nechci a podle mě to ani systémově nejde. Stejně jako DM hodnotí pěknou hru, můžou hodnotit i něco jiného. DM tam nemusí být furt. Jde jen o to, když si nějaký DM náhodou něčeho všimne, posune něco nějakým směrem. Je to podobné jako s přesvědčením. Není to nutnost. Bylo by to něco, co se dotkne jen krajních případů.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Jonny
Měšťan
Posts: 270
Joined: 17:42 27. Apr 2007
Location: Kolín
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by Jonny »

Souhlasim s Kucikem...Taková čtvrtina bohů ani chrámy nemá...Tohle by mělo zůstat DM...A asi by to měla mít všechna božsky-kouzlící povolání...Byl by to dobrej nástroj pro DM i na situace, když by se postava hodně vodchýlila ve víře v danýho boha... Ale už vidim ty flejmy, jak sou DM na toho-a-toho zasedlý :D
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by Daanri »

Ja tu bozsku priazen navrhoval uz davno, je mi jedno ci to bude systemovo alebo od DM, ale hlavne aby taka moznost bola a ked nebude mat holt dostatocnu priazen od boha tak mu nepojdu zosielat kuzla. Uz par takych situaci bolo, ked sa klerik napr. pri ozivovani ani neunuval zosadnut z kona a len taky blesk z neba to nevyriesi.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by Žorž »

Mně se to Kučíkovo vypilování dost zamlouvá, pokud by šlo zavést jednoduše. I kdyby zbožnost / učenost (třeba u mágů) nakonec neovlivňovala selhání kouzla, mohla by působit jen jako taková statistika pro DM, kterému by to usnadnilo práci...nemusel by sledovat pořád jednu postavu, jen by se podíval, jestli už předcházející DM tu kterou figurku nějak neohodnotil. Podle toho by se pak mohl a nemusel zachovat.

Skvěle se návrh vyvinul, podle mě toto by mohlo bohatě stačit. :) Všiml jsem si ve hře pár dobrých pánbíčkářů, kterým by se něco podobného určitěš hodilo.

P.S. Uf, dneska se tu to nějak rojí....chválím jeden nápad za nápadem. :P
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Meditovanie/modlenie

Post by Krata »

jasně, každý modlení mimo chrám třeba -1 bod a modlení v chrámu třeba +3 body nebo tak nějak
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by monstera »

A už to tady je zase ????
Už zase někdo chce buzerovat kleriky ?
Chrám Juany je jen v chrámové čtvrti v Karathe, to aby se klerik milosrdné paní uběhal.
Bohové jsou všudypřítomní, vnímají modlitby svých věřících ať jsou pronášeny kdekoli !
V Ivory je jen motlitební místo ( ne chrám ) se stálou přítomností kněze Thalova, ale chodí se tam modlit i věřící jiných dobrých bohů
Pokud vás napadne takové omezení provést, pak požaduji kapličku milostrdné paní Juany v Ivory !
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Jonny
Měšťan
Posts: 270
Joined: 17:42 27. Apr 2007
Location: Kolín
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by Jonny »

Tak to je otazka nazoru, muj paladin pravidelne do chramu Dei-Ananga dochazi...A nic ti nebrani zaslouzit se o to, aby Milosrdna pani kaplicku v Ivory mela...Nemyslim si, ze by se tam melo chodit pri kazdem modleni, to je nerealny, ale jinak to podle me pro klerika neni problem, kdyz uz muze litat vsude jinde za mamonem...
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by monstera »

Jonny wrote:Tak to je otazka nazoru, muj paladin pravidelne do chramu Dei-Ananga dochazi...A nic ti nebrani zaslouzit se o to, aby Milosrdna pani kaplicku v Ivory mela...Nemyslim si, ze by se tam melo chodit pri kazdem modleni, to je nerealny, ale jinak to podle me pro klerika neni problem, kdyz uz muze litat vsude jinde za mamonem...
Jistě, Sandra, kdykoliv jde do Karathy, se v chrámové oblasti zastaví a do chrámu dojde, jinak se často chodí modlit k Thalovi, nebo na hřbitově nad hroby některých zemřelých postav - zejména Lucie...
Ale kdyby chtěl štáb nějak rozlišovat účinek nebo dobu modlitby podle toho, jestli je nebo není v chrámu svého boha, pak chce kapličku, nebo alespň oltáříček v Ivory, i kdyby na ni měla finančně přispět -
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by Rejty »

Ja si myslim, ze je hlavni, ze klerik vubec do nakyho chramu jde. Teda az na extremni pripady, kdyz se jde Dei-Ananguv paladin modlit do Zeirova chramu. Tezko bude behat kazdej restart Norduv klerik do Khar-Durnu...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by Kiri »

Ja mel za to, ze knez je predevsim v chramu, ne? Pokud si dobre vzpominam tak Jakob travil hromady casu ctenim v knihovne, nebo oblejzani chudinky a chramu. Od jedne magovske gildy dostaval i na nadaci Pomozte chudejm a nemocnejm dost velke castky, dokonce mam pocti, ue nikdy nevzal mec do ruky. Jo to byl knez.

No a kdyz uz sme u toho, proc se ne krizovatkcha neudelaji nejaky malinky kaplicky, vsude po cechach sou videt kaple a jiny podobny bez urazky "kraviny". Dokonce mezi Karathou a utocistem je nejaky stonehange pro druidy, onehda sem tam i nejakyho videl, bohuzel NPC. Nebo lip, by si je mohli knezi udelat sami, neni problem nakacet nejaky drivi, udelat ztoho nejaky ornament a zaichnout ho nekde pobliz cesty do/z dungu?! Mozna by i zaneprazdneni DM s WB uvitali podobny napady s herni aktivitou...coz?
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by DenGrasse »

co se týče klerický magie a modlení a tak, kdysi dávno jsem měl takovej nápad na rozdělení podel domén vlivu bohů... tzn. (kdyby to šlo) nějak přiřadit lokacím nějaké hodnocení daného boha (chrám 5, území výhradního uznání 1, území obecného uznání 0, území bez uznávání -1, území nepřátelského kultu -5) a nasčítat to do nějakýho skóre, ze kterýho by nějaký ty bonusy/postihy mohly vyplynout... to jenom pro případ, že byste se tim chtěli zabejvat.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by Rejty »

To by mozna nebylo spatny, kdyby se to poradne promyslelo. Jen bude peknej opruz to nastavit vsude.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Meditovanie/modlenie

Post by igor »

Rejty wrote:To by mozna nebylo spatny, kdyby se to poradne promyslelo. Jen bude peknej opruz to nastavit vsude.
Za chvíli máš prázdniny :) Někdo holt pojede k babičce a někdo do toolu :D
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Locked