Temnota

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Temnota

Post by D_E_K_A »

Buguje a buguje..., sesláno bylo více temnot v důsledku úprku před bossem a jeho miniony. Následně po stáhnutí skoro na začátek patra a dalších temnot navíc se dostaví obrovské lagy. (možná to mělo souvislost, možná ne - nikdy dřív jsem jich tolik neseslal po lokaci).
Každopádně po smrti a načtení mi to komplet rozhodilo vše možné, od lišty (je možno vidět kouzlo, které ani ve výběru nemám) po HPčka, přes buffy, které se doslova zasekly. Dále nemožnost zobrazení inventáře a kdo ví co ještě. Zbytek je vidět na screenu.

Image
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: Temnota

Post by Myrpa »

Přemýšlím, jak fixnout darkness aoe exit bug. Jak to postavu s ultravizí/ts oslepí, když kouzlo skončí.
Co kdybych v ultravision a TS spellu volal s delayem trvání kouzla fci:

Code: Select all

    if (GetHasEffect(EFFECT_TYPE_DARKNESS, oTarget) == TRUE)
        return;
    
    effect eAOE;
    //Search through the valid effects on the target.
    eAOE = GetFirstEffect(oTarget);
    while (GetIsEffectValid(eAOE))
    {
        int nID = GetEffectSpellId(eAOE);
        //If the effect was created by the spell then remove it
        if( nID == SPELL_DARKNESS ||
            nID == SPELLABILITY_AS_DARKNESS  ||
            nID == SPELL_SHADOW_CONJURATION_DARKNESS ||
            nID == 688 || // GWildShape_DriderDarkness
            nID == 842 || // SD_TEMNOTA
            nID == 865 || // FEAT_CERNOKNEZNIK_INVOKACE1_TEMNOTA
            nID == 911 // FEAT_SUBRACE_DROW_TEMNOTA
        )
        {
            RemoveEffect(oTarget, eAOE);
        }
        //Get next effect on the target
        eAOE = GetNextEffect(oTarget);
    }
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Temnota

Post by kucik »

Chtělo by to pořádně otestovat na test serveru. Zkoušet, jaké to dává spellIDs, jestli na postavě zůstanou nějaké efekty a způsoby, jak to opravit.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Dragon Soul
Obyvatel
Posts: 140
Joined: 01:41 13. Feb 2014

Re: Temnota

Post by Dragon Soul »

Co kdyby trvání kouzla ultravidění bylo stálé - myšleno od seslání do meditace nevyřešilo by to problém?
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Temnota

Post by Absinthorix »

Dragon Soul wrote:Co kdyby trvání kouzla ultravidění bylo stálé - myšleno od seslání do meditace nevyřešilo by to problém?
Vyřešilo, ale bylo by to docela "drsné". Postavy co budou chtít temnotu využít jako moment překvapení v CvC si pak neškrtnou :)
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
Dragon Soul
Obyvatel
Posts: 140
Joined: 01:41 13. Feb 2014

Re: Temnota

Post by Dragon Soul »

Absinthorix wrote:
Dragon Soul wrote:Co kdyby trvání kouzla ultravidění bylo stálé - myšleno od seslání do meditace nevyřešilo by to problém?
Vyřešilo, ale bylo by to docela "drsné". Postavy co budou chtít temnotu využít jako moment překvapení v CvC si pak neškrtnou :)

No tak jde o to že né každý to umí seslat...a né každý by chodil po světě s neustále nakouzlenýma očima. I když je jasné že by pak každý uvažoval preventivně. Ale i tak je tu spousta buildů který to seslat neumí.

Byl to jen nápad no:-/
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Temnota

Post by Barbar321 »

Dragon Soul wrote:
Absinthorix wrote:
Dragon Soul wrote:Co kdyby trvání kouzla ultravidění bylo stálé - myšleno od seslání do meditace nevyřešilo by to problém?
Vyřešilo, ale bylo by to docela "drsné". Postavy co budou chtít temnotu využít jako moment překvapení v CvC si pak neškrtnou :)

No tak jde o to že né každý to umí seslat...a né každý by chodil po světě s neustále nakouzlenýma očima. I když je jasné že by pak každý uvažoval preventivně. Ale i tak je tu spousta buildů který to seslat neumí.

Byl to jen nápad no:-/
ber to, že část podtemňáckých ras má tohle kouzlo jako základ. Ti by asi tvým návrhm nadšeni nebyli :wink:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Post Reply