zakrytí jména postavy
zakrytí jména postavy
Když jsem tak četl spam, napadlo mě, že by mohlo mít něco do sebe udělat anketu na téma, zda-li je vhodné a prospěšné pro RP server, aby jméno nad postavou automaticky prozradilo, druhé straně, koho před sebou má. Osobně v tom vidím výraznou podporu RP. Byl bych rád, kdyby se tu probraly i možné zápory. Vím, že se to řešilo i na ST, ale myslím, že není na škodu opět tuto otázku na NT otevřít.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: zakrytí jména postavy
Nejde to, volil jsem ne. Dalo by to rádoby evilům do ruky silenou zbran. Nejprv by se musela definovat pravidla.
Re: zakrytí jména postavy
Problém NWN je velmi omezená grafika. Jakmile někdo nasadí helmu, tak když si dva prohodě zbroj, nemáš šanci je od sebe rozeznat.
Jméno nad hlavou je sice lehce OOC, zato však aspoň nějaký identifikátor.
Jméno nad hlavou je sice lehce OOC, zato však aspoň nějaký identifikátor.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: zakrytí jména postavy
Přesně tak. Jméno nad postavou je jediné voditko jak v davu PCček s načarováním vánočních stromečků rozeznat "kdo je kdo".
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: zakrytí jména postavy
Tak můj návrh také vycházel z toho, že jsem to v provozu na jiném serveru viděl. Ono, když si dva přehodí zbroj + helmu a pak nepůjdou rozeznat tak trochu odpovídá i realitě, ne?
I definice nějakých pravidel by podle mě byla prospěšnější, než mít nad hlavou pořád OOC informaci, podle které ale všichi bez rozdílu na RP serveru, reagují.
I definice nějakých pravidel by podle mě byla prospěšnější, než mít nad hlavou pořád OOC informaci, podle které ale všichi bez rozdílu na RP serveru, reagují.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: zakrytí jména postavy
...i upravené jméno by se dalo takto využít (např. zahalená postava, hrouda sádla, mrštný tvor). Pokud by všichni měli stejné, udělali by v tom zmatekBahnak wrote:Přesně tak. Jméno nad postavou je jediné voditko jak v davu PCček s načarováním vánočních stromečků rozeznat "kdo je kdo".
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: zakrytí jména postavy
Hele dokud nebude skill převeleky a proti tomu nejaky další skill, tak určite ne.
Muselo by se systemove zajistit - skill prevleky + charisma VS skill rozpoznani prevleků (spot, jiný skill) + int bonus a kdyz by prevlekar uspel mel by jine jmeno jake si zvolí.
Převleky nejsou stoprocetní, timhle nastaevenim by byl.
Muselo by se systemove zajistit - skill prevleky + charisma VS skill rozpoznani prevleků (spot, jiný skill) + int bonus a kdyz by prevlekar uspel mel by jine jmeno jake si zvolí.
Převleky nejsou stoprocetní, timhle nastaevenim by byl.
Re: zakrytí jména postavy
Kdysi tu byl takovej, řekneme vyšír*č, ten hral evila na povrchu, zabiljel pro radost. Jeho jistota, mam kapi, byla desivá. Odmítl to, že by smrděl nejak, nejak chodil, měl nejaké zlozvyky. Mel jen kápi a nulový popis.
Nebo scena jednoho RP hrace.
Tell: nepoznate mne, mam helmu.
Byl svazanej na zemi.
Píšu: *sunda mu helmu*
On: *nejde mu sundat*
Tell ja: jsi svazanej, myslim, že ji sundame, tak to prosim udělej.
Píšu: *sunda mu helmu*
On: *nejde mu sundat*
Tyhle trpané situace se fakt nesměj opakovat:). Jo fikli jsme ho za full, ale stihnul projít, nez jsme ho lootnuli:).
Navržená změna by byla velké zlo. Radši budu spoléhat na opačný postup.
Nebo scena jednoho RP hrace.
Tell: nepoznate mne, mam helmu.
Byl svazanej na zemi.
Píšu: *sunda mu helmu*
On: *nejde mu sundat*
Tell ja: jsi svazanej, myslim, že ji sundame, tak to prosim udělej.
Píšu: *sunda mu helmu*
On: *nejde mu sundat*
Tyhle trpané situace se fakt nesměj opakovat:). Jo fikli jsme ho za full, ale stihnul projít, nez jsme ho lootnuli:).
Navržená změna by byla velké zlo. Radši budu spoléhat na opačný postup.
Re: zakrytí jména postavy
Tak schválně. Já si s Rejtym prohodim zbroj. Pozná nás někdo?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: zakrytí jména postavy
A musí vás za kazdou cenu poznat?kucik wrote:Tak schválně. Já si s Rejtym prohodim zbroj. Pozná nás někdo?
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: zakrytí jména postavy
Pokud už zakrývat jména postav, tak všem a všude 
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Re: zakrytí jména postavy
...i to mi přijde přínosnější, než současný stav.J.F.Payne wrote:Pokud už zakrývat jména postav, tak všem a všude
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: zakrytí jména postavy
Ono to má víc nevýhod než výhod, počítám barbare že tento nápad bereš z K2.
I když zakryješ jméno tak druhý hráč tě ooc pozná jakmile poprvé promluvíš, takže chceš nasadit drsný systém jen kvůli toho že posuneš to ooc poznání o pár sekund.
K2 je rychloexpící, takže podle acc nepoznáš o jaký char se jedná. Tady má každej maximálně 2 aktivní chary, takže podle ACC poznáš o koho se jedná.
I když zakryješ jméno tak druhý hráč tě ooc pozná jakmile poprvé promluvíš, takže chceš nasadit drsný systém jen kvůli toho že posuneš to ooc poznání o pár sekund.
K2 je rychloexpící, takže podle acc nepoznáš o jaký char se jedná. Tady má každej maximálně 2 aktivní chary, takže podle ACC poznáš o koho se jedná.
Re: zakrytí jména postavy
jj, z K2 (ale nechtěl jsem jmenovat). Osobně jsem tam tu možnost nevyužíval, ale na druhou stranu jsem tam ani problém neviděl.Shaman88 wrote:Ono to má víc nevýhod než výhod, počítám barbare že tento nápad bereš z K2.
I když zakryješ jméno tak druhý hráč tě ooc pozná jakmile poprvé promluvíš, takže chceš nasadit drsný systém jen kvůli toho že posuneš to ooc poznání o pár sekund.
K2 je rychloexpící, takže podle acc nepoznáš o jaký char se jedná. Tady má každej maximálně 2 aktivní chary, takže podle ACC poznáš o koho se jedná.
Jinak těch pár sekund může být právě rozhodující v tom, jestli se budu zase měsíc mořit zabíjením krys, abych dostal postavu do stejného stavu a nebo se mi povede utéct.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii