zakrytí jména postavy

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Mělo by jít jméno postavy změnit při nasazení helmy či jiném zakrytí?

1. ano
20
50%
2. ne
18
45%
3. jen v nějakých případech
2
5%
 
Total votes: 40

User avatar
radekdnb
Urozený
Posts: 1500
Joined: 19:58 10. Nov 2011
Location: Žatec

Re: zakrytí jména postavy

Post by radekdnb »

Nenadávám na nic, jen jsem reagoval na to, že by mohlo konečně být nějaké RP když se setkají dvě frakce, a né že se RP bude odehrávat podle toho kdo vyhraje....
atd. atd.

to, že hold seš ,,študovanej,, a neumíš řeč normálních lídí není už můj problém ;)

Napsal jsem to myslim dost srozumitelně, mluvim jak mi huba narostla a o rukách platí to samé ;)
Rau'nun Zau'ndar jeho čas opět přišel!!!
Riu'kis zahalená Drowka, a cvičitelka zvířátek...

Renderis i tupej nůž ti může skončit v zádech

Za pěknou RP hru, ti poděkuju pěknou smrtí

Kde neni Krocák, tam se nechodí!!



Jako děti jsme se báli příšer pod postelí, pak přijde den kdy pocítíme, že ta příšera je v nás
Země je jiná forma pekla, a lidé jsou jeho démoni
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: zakrytí jména postavy

Post by Barbar321 »

Také prosím zamknout

myslím, že už bylo řečeno vše, co s tématem souviselo
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: zakrytí jména postavy

Post by -darkvision- »

Nalkanar wrote:Sry radku, ale příjde mi, že přesně na to nadáváš. Hlavně na fakt, že od některých lidí máš permaodpor, což je způsobeno autodislikem.
Ale asi jsem stejně jako Jon jen nezvládl pochopit tvůj příspěvek. Možná bys měl zapracovat více na kvalitě psaného projevu, než abys každé odpoledne šel bombarďáky.
Podívej se, myslím že to řekl dostatečně srozumitelně.
Celej problém tkví v odporech/jménech, vždyt to sám víš ne? Když jsem se mlátil s bossem a tys tam nalítl s odporem, beze slova si mě začal kotlit až jsem umřel. Pak si mě chtěl někde vzkřísit a jet to svoje HCRP?
Pokad jsi HCRP hráč, nebo hráč co ovládá Rp (jak se ty prezentuješ) .. čekal bych od takového hráče něco víc než pojetí a následné vzkříšení. Třeba interakci před hrou. Ale když vono to je těžký když ti mé jméno svítí červeně že :D . Tip: Zkus se někdy procházet i bez odporu.

To co tady navrhl Barbar je celkem dobra featura. Zažil jsem to na českým serveru. Nějak jsem si nevšimnul toho že by se to zneužívalo, ale hře to o dost navíc přidalo. Faktem je že na tom serveru bylo jasně dáno, že pokad chceš pojet hráče, musí tomu předcházet IC. Alespon pár slov. Takže jsi tam nezažil jako tady, že by na tebe nekdo vyskočil z invisu/zpoza rohu a začal te hned rubat.
Jasně když na tom budete hledat jen špatné věci, ty dobré nikdy nenajdete. Pokad nezačnete trošku věřit, nebudete věřit nikdy. Ale to už je na vás, na samostných lidech.

Jinak si říkejte co chcete.. ale jméno nad hlavou dělá 50/50 .. utok/útěk.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: zakrytí jména postavy

Post by Nalkanar »

IMHO se dostáváš dost mimo, ale chápu, že na mě chceš prostě útočit.

Zrovna v dané situaci by jméno nepomohlo. Průzkumnice šla přede mnou a hlásila, že je tam mág, podle všeho drow. Vzhledem k tomu, že tvá postava by jí neodhalila, předpokládám, že chybějící jméno (pokud bys v tom dungu vůbec měl kápi, protože jsi byl žalostně nevybaven a nenabuffován), by oddálilo tvojí smrt o kolik? 15-20 vteřin, než by si byla jistá, že jsi nepřítel?

A upřímně, než byla šance tě zvednout, tak jsi proběhl Astarotha rychlostí blesku. Tak mě nepoučuj.
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: zakrytí jména postavy

Post by -darkvision- »

Nalkanar wrote:IMHO se dostáváš dost mimo, ale chápu, že na mě chceš prostě útočit.

Zrovna v dané situaci by jméno nepomohlo. Průzkumnice šla přede mnou a hlásila, že je tam mág, podle všeho drow. Vzhledem k tomu, že tvá postava by jí neodhalila, předpokládám, že chybějící jméno (pokud bys v tom dungu vůbec měl kápi, protože jsi byl žalostně nevybaven a nenabuffován), by oddálilo tvojí smrt o kolik? 15-20 vteřin, než by si byla jistá, že jsi nepřítel?

A upřímně, než byla šance tě zvednout, tak jsi proběhl Astarotha rychlostí blesku. Tak mě nepoučuj.
Nechci útočit, jen jsem před tebe předhodil příklad. Kterej se týká obou stran a hlavně se týká dané problematiky.
Nebudu se tady obhajovat že jsem prošel astarothem, za to si můžete sami, že jste takovou situaci vytvořili, žes mě sejmul vedle živého bosse a výpis hlásil něco jiného.
Nicméně jste měli jednu jedinou incidii že jsem drow. Z povrchu byly zamčené/zavřené vrata do dungu. Fakt ses borec Nalku abys podle tohodle, jména a odporu poznal Drowa.

Jinak seš si jist tvrdit že jsem tam neměl kápi, ačkoliv jsem ji měl? Vážně? To skoro vypadá že ses ani nenamáhal se podívat jak jé ma postava oblečená. Jako že je celá zahalená zrovna..
Akorát si mi ted potvrdil, že jsi mě sejmul jen na základě jména a odporu.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: zakrytí jména postavy

Post by Nalkanar »

Když neumíš číst, tak ti to nevysvětlím.
.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: zakrytí jména postavy

Post by KaTo »

-darkvision- wrote:
Nalkanar wrote:IMHO se dostáváš dost mimo, ale chápu, že na mě chceš prostě útočit.

Zrovna v dané situaci by jméno nepomohlo. Průzkumnice šla přede mnou a hlásila, že je tam mág, podle všeho drow. Vzhledem k tomu, že tvá postava by jí neodhalila, předpokládám, že chybějící jméno (pokud bys v tom dungu vůbec měl kápi, protože jsi byl žalostně nevybaven a nenabuffován), by oddálilo tvojí smrt o kolik? 15-20 vteřin, než by si byla jistá, že jsi nepřítel?

A upřímně, než byla šance tě zvednout, tak jsi proběhl Astarotha rychlostí blesku. Tak mě nepoučuj.
Nechci útočit, jen jsem před tebe předhodil příklad. Kterej se týká obou stran a hlavně se týká dané problematiky.
Nebudu se tady obhajovat že jsem prošel astarothem, za to si můžete sami, že jste takovou situaci vytvořili, žes mě sejmul vedle živého bosse a výpis hlásil něco jiného.
Nicméně jste měli jednu jedinou incidii že jsem drow. Z povrchu byly zamčené/zavřené vrata do dungu. Fakt ses borec Nalku abys podle tohodle, jména a odporu poznal Drowa.

Jinak seš si jist tvrdit že jsem tam neměl kápi, ačkoliv jsem ji měl? Vážně? To skoro vypadá že ses ani nenamáhal se podívat jak jé ma postava oblečená. Jako že je celá zahalená zrovna..
Akorát si mi ted potvrdil, že jsi mě sejmul jen na základě jména a odporu.
...kde ti z té filipiky vypadla ta průzkumnice, co tě identifikovala?
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: zakrytí jména postavy

Post by Caehan »

...a démon, kterého jsi měl vyvolaného?

(EDIT: Proč je to vždycky po mých příspěvcích, kdy nastane ta trapná chvíle ticha? To není fér, se se mnou nikdo nebavííí...)
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: zakrytí jména postavy

Post by Barbar321 »

Caehan wrote:...a démon, kterého jsi měl vyvolaného?

(EDIT: Proč je to vždycky po mých příspěvcích, kdy nastane ta trapná chvíle ticha? To není fér, se se mnou nikdo nebavííí...)
Máš recht, Maruš.

kluci, přesnte si svou debatu prosím do spamu. Zde už byla záležitost probrána a

vlákno prosím uzavřít
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zakrytí jména postavy

Post by nomis_b »

Halsoval jsem pro "zakrytí jmen"

Ale uvedomuji si, ze to byl velký omyl.

Hafo skriptu je vazano na jmeno vasi postavy, a mohly by byt problemy pri odevzdavani trofeji lovci odmen, predavani baliku, a to cituju jen cast veci, co jsem psal ja, a ne co delali ostatni...

Pokud by se se zakryvanim jmen museli predelavat skripty, tak to je tolik prace, ze nema vyznam o tom opravdu dale debatovat. To at se prece radsi udelaji nove, lepsi veci.

Neumam prava na zamknouti, ale mam prava na mazani. takze opravdu koncime...
A zase se craftí...
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: zakrytí jména postavy

Post by Fryn »

Než mě Nomis smázne ... . Dal jsem ne a pokud by byla další možnost - něco jako "rozhodně ne" - hlasoval bych pro ni. Většinu negativních dopadů se kterými souhlasím už tu jmenovali jiní, ale ještě bych přihodil něco slov oběcně k RP při střetech (CvC) a podobně.

Pokud dojde k náhodnému střetu, nejčastěji v situacích kdy se potkají dvě odlišné frakce, tak míra veškerého odehrávání záleží čistě na tom, kolik si ho obě strany vzájemně dovolí/mají zájem řešit celé setkání i jinak než pouze "systémově".
V těchto situacích nevidím problém se klidně domluvit i po tellu a stanovit si určitá pravidla (vše opět záleží na ochotě/chuti obou stran).
Častější varianta je ale spíš ta, kdy postava moc nečeká, na nic se neptá a raději co nejrychleji (systémově) jedná a já se tomu vůbec nedivím. I když přehlédnu fakt, že hrajeme na frakčním světě, tak legitimních důvodů proč okamžitě útočit je často víc než dost. Pohyb v nepřátelském území je třeba jeden z nich.
Sám bych byl rád za nějakou tu interakci (jinou než sledovat ubívající životy své postavičky nebo protistrany), ale někdy je to naprosto proti logice (a v podstatě proti RP postavy).

Potíž totiž nastává v tom, jak si kdo to pověstné slovíčko "RP" vykládá a opravdu to má daleko k tomu - uvidím nepřátelské PC a hned započnu okázalou a květnatou řeč o tom, že pokud mi nezmizí z očí (uší, nosu ...) tak ho stihne můj spravedlivý hněv apod... (pokud teda nemá daná postava velmi upovídanou povahu s nevýrazným pudem sebezáchovy). Očekávat, že se při každém střetu obě strany nejdřív vykecají a to pak vydávat jako (jedinou) správnou RP reakci, bych nebral jako to pravé ořechové. Mnohem blíž významu RP mi přijde, je uhrát pak dopady takového střetu i s veškerými jeho negativními stránkami. Mnohdy také může to "RP" přijít až se vše systémově vyřeší (pokud je teda ještě chuť hrát).

Jsme bohuže/bohudík jen hráči a tak nemáme takové prostředky jako DM, abysme mohli spoustu situací řešit jinak, než nám systém umožňuje, přesto se toho dá nemálo uhrát i jiným způsobem a to i tak, aby si z toho obě strany něco odnesly (a nejen v negativním smyslu).

Netřeba asi zmiňovat situace, kdy je CvC cílené.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: zakrytí jména postavy

Post by Jachym »

Dal jsem NE! - jsou s tím špatné zkušenosti. Opravdu.
Menhiri Dierta
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: zakrytí jména postavy

Post by J.F.Payne »

Jachym wrote:Dal jsem NE! - jsou s tím špatné zkušenosti. Opravdu.
Rozveď to, prosím.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: zakrytí jména postavy

Post by Krysak »

Ve hre nemas cich, nemas hmat, nemas sluch a další věci.
I zrak je velmi osemetný a omezený nekolika modely. Samozrejme takova vec by byla na ukor hratelnosti.
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: zakrytí jména postavy

Post by Jachym »

už musím spát , ale mnoho věcí je vázáno na jmeno , alespoň si myslím , ale to by mi mohlo být jedno. Bohužel se to začne zneužívat a pak to jede . Za chvíli nikdo neví jak se kdo jmenuje a hráči se začnou dohadovat i na foru - kdo zabil toho a kdo koho napadl . Pak bude na pořadu dne - že ho poznali podle chůze či podle smradu ponožek a co přítelíčkové ty neví jak se kdo jmenuje ne? Poznají každého podle čichu. Myslím si že záporů je rozhodně více jak kladů. Na Thalii je třeba dodělat craft a popravovat jiné důležité věci né jmého z pod helmy . Do toho já ale raději mluvit nebudu.
Menhiri Dierta
Locked