Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Myrpa »

Radim wrote:Chybí mi starý tým, tyhle chytráci co se neumí ani omluvit za chybu sou marný.
Jestli jde o ten souběh akcí, tak je to snad vyřešený, ne? Jeden se ozval, druhý zareagoval a výsledek je ke spokojenosti všech. Není co řešit.
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by karolina »

Myrpa wrote:
Radim wrote:Chybí mi starý tým, tyhle chytráci co se neumí ani omluvit za chybu sou marný.
Jestli jde o ten souběh akcí, tak je to snad vyřešený, ne? Jeden se ozval, druhý zareagoval a výsledek je ke spokojenosti všech. Není co řešit.
Noo, pokud je mi známo tak Radim hraje v podtemnu, tudíž by IC sekci povrchu vidět neměl....
Na vyžádání.
Myrpa
Rytíř
Posts: 607
Joined: 16:09 09. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Myrpa »

Tak to se omlouvám.
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Radim »

Mno tak pokud víš tak už nehraju nějakou dobu, protože jsem s tím seknul právě kvůli tomu co jsem napsal.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

Jsem názoru, že by se asi měly přehodnotit výkupní ceny trofejí (vím teda, že se to tu tak nějak řešilo, ale myslím, že není na škodu přihodit další názor na porovnání). Kupodivu se zastanu povrchňanů, protože na trofeje, na které jsem zatím u nich narazil jsou ve velkém nepoměru s těmi, které jsou k sehnání dole. Pár příkladů za všechno. Mazlík ve skřetích jeskyních za 15k, nebo strážce paláce za 17k, přičemž v porovnání obtížnosti zabití těchto dvou s jinými není zas o tolik problématičtější, jako třeba hákovec nebo vyvrhel (čímž neříkám, že bych chtěl u nich zvýšit obtížnost, ale spíš bych pro vyváženost cenu snížil). Dalším příkladem je pavouk z prahvozdu (královna skvrnatek), beru ho jako povrchňanského bosse, má opravdu velmi silný jed, solidní obranu i útok a přitom cena za trofej je nižší, než cena sekáče ve stokách, který rozhodně tak nebezpečný není. Dalším zajímavým příkladem může být i pralesní opice, která v porovnání Mazlíka je vcelku tuhá (i s tím se k ní dostat) a přitom trofej je ani ne za polovinu. Těch příkladů by se našlo asi spousty, na povrch moc nechodím, ale když vezmu v úvahu, kolik hráčů je nahoře a kolik tedy připadne výdělek na jednoho, živobytí na povrchu nebude žádný med (a to počítám i s tím, že tam není 100% creeperů).

Rozhodně bych pro vyváženost jedné i druhé strany stiskl tlačítko PRO úpravu cen.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by pavad »

Barbar321 wrote:Jsem názoru, že by se asi měly přehodnotit výkupní ceny trofejí (vím teda, že se to tu tak nějak řešilo, ale myslím, že není na škodu přihodit další názor na porovnání). Kupodivu se zastanu povrchňanů, protože na trofeje, na které jsem zatím u nich narazil jsou ve velkém nepoměru s těmi, které jsou k sehnání dole. Pár příkladů za všechno. Mazlík ve skřetích jeskyních za 15k, nebo strážce paláce za 17k, přičemž v porovnání obtížnosti zabití těchto dvou s jinými není zas o tolik problématičtější, jako třeba hákovec nebo vyvrhel (čímž neříkám, že bych chtěl u nich zvýšit obtížnost, ale spíš bych pro vyváženost cenu snížil). Dalším příkladem je pavouk z prahvozdu (královna skvrnatek), beru ho jako povrchňanského bosse, má opravdu velmi silný jed, solidní obranu i útok a přitom cena za trofej je nižší, než cena sekáče ve stokách, který rozhodně tak nebezpečný není. Dalším zajímavým příkladem může být i pralesní opice, která v porovnání Mazlíka je vcelku tuhá (i s tím se k ní dostat) a přitom trofej je ani ne za polovinu. Těch příkladů by se našlo asi spousty, na povrch moc nechodím, ale když vezmu v úvahu, kolik hráčů je nahoře a kolik tedy připadne výdělek na jednoho, živobytí na povrchu nebude žádný med (a to počítám i s tím, že tam není 100% creeperů).

Rozhodně bych pro vyváženost jedné i druhé strany stiskl tlačítko PRO úpravu cen.
Jiz pred dlouhou dobou jsem psal ze dungeony v podtemnu jsou obecne lepe vybaveny lootem nez ty na povrchu. IMHO jsou delane tak nejak Player-friendly (1), takze se z nich da jejich loot ziskat snaze.

S bossy v podtemnu jsem nebojoval (resp. pri tech nekolika malo prilezitostech jsem nestihal sledovat boj jak jsem zdrhal pred aggrem) tak nevim zda jsou opravdu slabsi nez ti na povrchu (na totozne nastaveni obtiznosti) nebo zda jsou postaveni rozumneji jak ty co jsem videl na povrchu (2).

PS: Jde o muj soukromy nazor postaveny na tom malem mnozstvi bossu co jsem mel tu cest s postavou "studovat". Pozn.: Ono male mnozstvi bossu bylo mensi nez male (ve smyslu zakonu CR :D ).

(1) Priklad: je-li v danem dungu spousta na blizko silnych stvoreni, jsou to stvoreni pomala - a dung neni jen spousta uzouckych, stale se vetvicich (lec zpetne vetve nepropojujicich) chodeb. Jsou tam velke plochy, chodby se cykli... Tzn. i (udajne) neschopny hrac jako ja po dlouhe dobe obihani ustrili z luku/kuse ono NPC. Proti tomu dungy na povrchu jsou uzke, chodby prakticky nepropojovane a NPC v nich nejsou uniformni - typicky je tam mix pomalych-na blizko silnych a rychlych/nebo na dalku pusobicich NPC. Takze mnohdy i v druzine bez sance.

(2) Podobne jako v (1). Prislo mi ze bossove v podtemnich dunzich maji slabiny. Je-li to cmaryfuk, tak se nablizko neozene kritikem za 140hp s AB 40+. Naproti tomu co jsem neco malo videl z bossu "nahore", tak nemaji problem utocne kouzlit, vyborne se branit a zaroven svele utocit. Proste destilat hrdiny nejen bez bazne a hany, ale i bez jedine slabiny. Nezbyva pak nic jineho nez ruskym stylem "nas mnogo" jej utrpne po dlouhych (desitkach) minut boju ubit.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

ad Pavad: Osobně bych to netvrdil, protože na mix různých potvor, kolikrát velmi těsný prostor a inteligentní používání schopností a vlastností (až moc inteligentní, protože rozpoznají i kouzla, která na sobě postava má :lol: ) jsem narazil jak nahoře, tak dole. Hlavně jsem měl na mysli právě onu cenu trofejí. Krom toho, dole, když se někam vypravím, valnou většinou tam boss je, zatímco povrchový bossové a ti, které jsou dostupní z obou frakcí nastejno (např. ohnivec, hákovec, zlobr) bývá velmi často pryč (popravdě jsem na ně s novou postavou ještě nenarazil :lol: ).
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kucik »

Ceny trofejí z potvor (a později i z bossů) se budou nově počítat přímo z CR potvory.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

kucik wrote:Ceny trofejí z potvor (a později i z bossů) se budou nově počítat přímo z CR potvory.
To je nějaký údaj o nebezpečnosti potvory? Je to teda automatické číslo jako IRL u předmětů?
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kucik »

Barbar321 wrote:
kucik wrote:Ceny trofejí z potvor (a později i z bossů) se budou nově počítat přímo z CR potvory.
To je nějaký údaj o nebezpečnosti potvory? Je to teda automatické číslo jako IRL u předmětů?
Ano, je to Challenge Rating, tedy číslo, které vyjadřuje obtížnost potvory.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Docela mi vadí cena multiclassu. Příjde mi, že když načínám nové povolání na high lvlu, tak místo aby se cena i trošku snížila, protože tam dávám první lvl něčeho, tak cena pokračuje pořád ve stejné výšce, dokonce v případě prestižky si to drze vyletí.

Nešlo by tam napočítávat né celkový lvl, ale lvl daného povolání? Popř. něco mezi?
.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kucik »

Nalkanar wrote:Docela mi vadí cena multiclassu. Příjde mi, že když načínám nové povolání na high lvlu, tak místo aby se cena i trošku snížila, protože tam dávám první lvl něčeho, tak cena pokračuje pořád ve stejné výšce, dokonce v případě prestižky si to drze vyletí.

Nešlo by tam napočítávat né celkový lvl, ale lvl daného povolání? Popř. něco mezi?
A jaký by pro to byl důvod?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Momentálně je to nastavené tak, že s každým lvlem se cena zvedá. Pokud tam dáte prestižku, tak se hnedka napočítá i nějaký superboost ceny za prestižku.
Logika, že když si jdu pro lekci k novému trenérovi v něčem novém, tak přece to není stále ten samý progress, ale je tam cosi nového od začátku. Tím pádem by to mělo být o něco levnější.
Příjde mi nelogické, že si tu trenéři asi předávají nějaký tučný spis a účtují jen dle max lvlu, nikoliv dle toho, jak dlouho se u trenéra učím a jak moc "pokročilé" věci mě naučí.

Aktuální vzorec je něco jako:
x * celkový lvl + modifikace za povolání (bez ohledu na lvl v povolání)

Osobně mi příjde logičtější spíše:
y * celkový lvl + lvl daného povolání * jeho modifikátor
y < x


Mimo jiné to taky zaručí, že postava nepůjde z 10k za lvl na 50k za lvl, což pokládám za obvzláště přemrštěné.
.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Krysak »

kucik wrote:
Nalkanar wrote:Docela mi vadí cena multiclassu. Příjde mi, že když načínám nové povolání na high lvlu, tak místo aby se cena i trošku snížila, protože tam dávám první lvl něčeho, tak cena pokračuje pořád ve stejné výšce, dokonce v případě prestižky si to drze vyletí.

Nešlo by tam napočítávat né celkový lvl, ale lvl daného povolání? Popř. něco mezi?
A jaký by pro to byl důvod?

Na tohle prosím neplýtvejte čas, z hlediska priorit to má 1 na stupnici 1-10. Odložil bych to do suplíku zbožná přání a ani o tom nediskutoval:).
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kucik »

Tak trenér koukne a vidí, o kolik tě může stáhnout. :mrgreen:
IC by to logiku mělo, ale OOC by postava platila při druhém povolání vysokym levelu jen drobné.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Post Reply