Mezi kozy

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Sveneld
Šlechtic
Posts: 396
Joined: 23:44 04. Oct 2007
Location: Pardubice

Mezi kozy

Post by Sveneld »

jde o hazardni hru - mozna znate mozna ne - je to vlastne (asi) jedna z variaci hry "v kostky" - radeji dam sem i pravidla:
kazdy z hracu da do banku stejnou castku na ktere se dohodnou - pak jeden z hracu zacne hazet trena kostkama sestistenyma (3k6) a koukne co mu padlo, pokud vsechny cisla stejne tak bere rovnou bank (a zacne se dalsi kolo, tj. vsichni vlozi zakladni castku do banku a hraje dalsi hrac, co je na rade po tom co prave vyhral), dalsi moznost (nejidealnejsi) je za mu padne napriklad 1,3,6 , rekne o jakou castku z banku bude hrat (pokud prohraje tu stejnou castku vlozi do banku) pote vezme porostredni cislo tj. 3 a snazi se "trefit" mezi 1 a 6 .. musi tedy hodit 2,3,4 nebo5 pokud se to povede tak si vezme z banku tu castku o kterou hral ,, pokud hodi 1 nebo 6 tak tu castku o kterou hral (klidne o cely bank) vlozi do banku
(doufam ze ten priklad na vysvetleni pravidel stacil)

takze tahle hra jde hrat s klasickymi PC kostkami kterou je vybaven kazdy hrac, problem je v tom ze to spamuje dm kanal...

takze pokud se tenhle napad libi - tak by nekdo mohl vytvorit predmet ktery umi hodit :
*3k6
*na rostrel 1k6
*pak by mohl mit jeste nejakou moznost na podvadeni - nejlepe pomoci skillu podvadeni
nebo by to jednou za cas mohl ovlivnit treba feat "stesti hrdinu"
*prodavat kostky by mohli nejaky "pochybny" osoby ...mohli by byt treba i nejak "cinknuty"
v tomhle se zas tak nevyznam a nevim jak moc slozity by to bylo vytvorit - takze jen napad...

jinak tahle hra je docela prdel - pokud neverite nejprve zkuste a pak sudte ;)
nwn
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Mezi kozy

Post by kucik »

Premejšlim uz delší dobu o tom, udělat něco jako hernu - prostě klasické casino, kde si může postava zahrát a třeba i vyhrát nějkaý prachy.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Mezi kozy

Post by photter »

kurva, sem se těšil na ňákou príma zvrhlost as vono je to vo karbanu :? :?
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Mezi kozy

Post by Skipp »

kucik wrote:Premejšlim uz delší dobu o tom, udělat něco jako hernu - prostě klasické casino, kde si může postava zahrát a třeba i vyhrát nějkaý prachy.
A nemoze sa to všetko diať proste v jednom miestnom hostinci? Pár stolov pri ktorých sa dá pridať sa do hry proti aktualnemu bossovi kostkovej hry. Trebárs by sa dal vyzvať a moŽno by nebolo od veci keby s dali v nejakej hre lámať rekordy ,čím sa može hráč na nejaký čas zviditelniť (trebár na nejakej summary tabulke vysiacej dakde pri bare:) ako najlepší hráč kociek.A prdel by bola v tom že by šlo iba o takú malú "hostincovú" slávu :)
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Mezi kozy

Post by Žorž »

Jak píše Skipp, podle mě stačí pro kostky hodit NPC do "vybraných" hostinců...figurka se může zabavit, když na někoho čeká...a princip by mohl stavě třeba pouze na skriptu "náhodě".

Ty kozy jsou samozřejmě trošku jiná záležitost, jde o hru mezi hráči figurek. Kdyby šlo podobné kostky zařídit, tak bych se přimlouval i pro zařazení pár dalších her...ať to není tak stereotypní. Kupříkladu sáček s kostkami by mohl nabízet "sedmnáctku" ...tj. variace na klasické oko bere, háže se kostkami a jde o to přiblížit se 17 okům. Přidávají se kostky a s tím se přihazují prašule, kdo chce může kdykoliv skončit, myslí si, že je sedmnáctce nejblíž. Vítěz bere vše na stole.


Mno...každopádně nadšenější hráči by si mohli vystačit s běžnými PC kostkami, ale je pravda, že tybývají dosti nepraktické a nevyzpytatelné. Do DM kanálu se ürčitě vypisují hody na vlastnosti a schopnosti, nevím, jak je to s těmi normálními.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Mezi kozy

Post by Daanri »

Kasino planujem v jednej nemenovanej pevnosti, jak niekto nato pripravi scripty tak to bude len super. Ono niekde na vaulte som videl rozne taketo hry, niekde mozno mam aj nake odkazy. Dokonca tam boli veci ako preteky mysi, psov atd na ktore sa dalo vsadzat a nieco vyhrad, pripadne podobne veci.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Mezi kozy

Post by Lord_Berserk »

Pude zakomponovat lehka deva povetrna v tezky polni, kera by se po uspesnej hre postupne svlikala ? :D
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Mezi kozy

Post by kucik »

Jo, speciálně pro Berserka to spojíme s bordelem. To je přece u kasína běžný :D
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Mezi kozy

Post by Lord_Berserk »

kucik wrote:Jo, speciálně pro Berserka to spojíme s bordelem. To je přece u kasína běžný :D
Ja mel zato ze v kasinu se hraje i svlikaci Poker... tak to holt kasino pro me zustane navzdy tabu :twisted:
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Mezi kozy

Post by Rejty »

Joo, Berserk se chce drzet nazvu tematu! :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Mezi kozy

Post by kaz »

O hre v kostky, jsem tez premyslel, ale zkousel jsem asi ctvrt hodky hazet 6k6 a casto se me stavalo ze porad padalo napr. 22, 22, 23, 22, 20, atd. coz ve skutecnosti tolikrat po sobe nikdy nepadne.
Ona by stacila jednoducha hra,co by se hrala v hospode o penize, a nemuselo by se nic moc na to delat(teda pokud vsechny ty hody nevidi DM, to by bylo naprd).
Samozrejme vznik nejakeho turnaje, by byl super, a nejaka povest, ze ten a ten je nej hazardni hrac..... dobrej napad.

(mohl by sem nekdo povereny napsat, jestli normalni hody jsou videt v DM kanale?)
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Mezi kozy

Post by Rejty »

Na kostkach se da nastavit, kdo dany hod vidi.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Mezi kozy

Post by Krata »

Já sem takhle hrál ještě v podsvětí, házeli jsme kostkou a jednoduše se vsadilo.. peníze nebo věci, kdo hodil víc, bral všechno.. tehdy mě pěkně oškubali
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Locked