Neviditelnost a vlci

Moderators: DM, WB

User avatar
Kathermara
Šlechtic
Posts: 454
Joined: 21:00 13. Jul 2010

Neviditelnost a vlci

Post by Kathermara »

Nevím, jestli to patří sem, ona je to asi chyba u postavy, npc nebo kouzla.

Má se to tak, že (obzvlášť u vlků mívám tenhle problém) mi invis nefunguje, jak má. Už při minulých výpravách ke mně běželi, i když jsem byla v invisu a dost daleko, dnes mě rovnou napadali, invis zcela ignorovali, i když jsem ho měla určitě nahozený. Takže zase smrt a postih.

Screenshot ze hry - je vidět, že na mě útočí a invis tam nahozený mám.
invis.jpg
Chaotic Evil Mistress

Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Neviditelnost a vlci

Post by Nalkanar »

Připojuji se - problém mi příjde, že není jen u vlků, ale globálně u většiny příšer. Prostě mě všechno vyčmuchá.

+ někteří bossové (alchymista v majáku, takový ten arcighoul v prahvozdu) mají tendenci vás stopovat přes celý dung, pokud před nimi ustupujete. Bez ohledu na počet rohů, invis, hide, zavřené dveře.
.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Neviditelnost a vlci

Post by pavad »

Nalkanar wrote:Připojuji se - problém mi příjde, že není jen u vlků, ale globálně u většiny příšer. Prostě mě všechno vyčmuchá.

+ někteří bossové (alchymista v majáku, takový ten arcighoul v prahvozdu) mají tendenci vás stopovat přes celý dung, pokud před nimi ustupujete. Bez ohledu na počet rohů, invis, hide, zavřené dveře.
Jde o zmenu proti situaci z pred par tydnu?

Pokud ne tak IMHO nwn autofollow bug + mistni obscese mit uz vsech NPC naslouchani/vsimavost dle moznosti maxovane => inviska vam nepomuze.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Neviditelnost a vlci

Post by rosnicka »

:?: a proč existuje ?
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Neviditelnost a vlci

Post by Krysak »

Možna by to chtelo delší popis celé situace. Podle počtu kouzel jsi vysoký lvl zaklínače. Probihala jsi dung pro lowiky, jen tvuj pritelicek by je vsechny vykostil.

Teoreticky podle toho obklopení vlky jsi odbehla někam pryč, vlci se náhodně pohybují, jeden tě našel a zavolal ostatní, po tom co tě našlápl, to AI umí. Jinými slovy byla jsi u počítače? Podle mne nikliv s takto obsazenými kouzly a možnostmi.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Neviditelnost a vlci

Post by KaTo »

Moje poznámky za hidaře, co jsem vypozoroval:
1) pokud vleze hidař v hide do lokace, tak se NPC náhodně rozejdou po lokaci.
2) z neznámého důvodu většina "náhodných" kolemjdoucích začne směřovat směrem k postavě
3) NPC "telepaticky" dojdou k postavě (kterou nevidí) a zastaví se u ní
4) pokud postava do NPC nesekne úmyslně NEBO příležitostňákem kvůli pohybu, tak u ní NPC stojí a "čumí" (a když je jich moc, tak ji zcela zablokují)

v případě INVISKY,
5) pokud se jakákoli postava dostane blízko postavě v invisu, automaticky do něj vidí
6) spojení bodu 2+3+5 vede ke smrti
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Neviditelnost a vlci

Post by Caehan »

Mohu potvrdit - potvory skutečně "náhodně" bloudí směrem ke skrytým postavám a to určitě zpoza okruhu, kde vidí neviditelného každý. Ostatně se to na fóru už zmiňovalo, neklame-li mě paměť.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Neviditelnost a vlci

Post by Infra »

Poze doplním o toto:

Všiml jsem si, že to není problém pouze jeskyň. Když jsem s Kath v partě a vlky mám modré, tak modří vlci běží k neviditelnému objektu(kath). Což schledávám jako chybu. Pamatuji si že i na ST byl nějaký bug s jeskyněma a invisem, třeba stingeři. Low lvl potvůrky a nemyslím si že by měli pravdivé dračí vidění. Funkci invisu ve vlčí jeskyni si nepamatuji. Jelikož se jedná o přenesenou oblast, dovoluji si tvrdit, že se tato chyba mohla snadno přenést.

Možná bych to spíš viděl na ten autofollow bug v kombinaci s nějakou jinou chybou...
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
Kathermara
Šlechtic
Posts: 454
Joined: 21:00 13. Jul 2010

Re: Neviditelnost a vlci

Post by Kathermara »

Krysak wrote:Možna by to chtelo delší popis celé situace. Podle počtu kouzel jsi vysoký lvl zaklínače. Probihala jsi dung pro lowiky, jen tvuj pritelicek by je vsechny vykostil.

Teoreticky podle toho obklopení vlky jsi odbehla někam pryč, vlci se náhodně pohybují, jeden tě našel a zavolal ostatní, po tom co tě našlápl, to AI umí. Jinými slovy byla jsi u počítače? Podle mne nikliv s takto obsazenými kouzly a možnostmi.
Jsem zaklínač lvl 8, celkově s dobrodruhem 9. U počítače jsem byla. Měla jsem summona, ten umíral, léčení mi nefungovalo, taky nějaký lag. Zmizel a vlci se na mě vrhli, utíkala jsem, přiběhl vůdce smečky, sražení, konec.
Chaotic Evil Mistress

Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Neviditelnost a vlci

Post by Caehan »

Infra wrote:Poze doplním o toto:

Všiml jsem si, že to není problém pouze jeskyň. Když jsem s Kath v partě a vlky mám modré, tak modří vlci běží k neviditelnému objektu(kath). Což schledávám jako chybu. Pamatuji si že i na ST byl nějaký bug s jeskyněma a invisem, třeba stingeři. Low lvl potvůrky a nemyslím si že by měli pravdivé dračí vidění. Funkci invisu ve vlčí jeskyni si nepamatuji. Jelikož se jedná o přenesenou oblast, dovoluji si tvrdit, že se tato chyba mohla snadno přenést.

Možná bych to spíš viděl na ten autofollow bug v kombinaci s nějakou jinou chybou...
Kdepak, je to skutečně nový bug - stingeři na ST skutečně měli permanentní prohlédnutí - stejně jako ti v původním NWN.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Kathermara
Šlechtic
Posts: 454
Joined: 21:00 13. Jul 2010

Re: Neviditelnost a vlci

Post by Kathermara »

Teď se mi po dalších pokusech zdá, že to blbne se summony. Normálně když mám invis si mě nevšímají, ale když na ně útočí můj summon a pak ho odvolám nebo padne, potvora se pustí za mnou a vystopuje si mě klidně přes celý dungeon, ať už jsem byla jakkoli daleko od summona, když zmizel.
Chaotic Evil Mistress

Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Neviditelnost a vlci

Post by Caehan »

To mohu také potvrdit.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Neviditelnost a vlci

Post by -darkvision- »

Chyby s neviditelností jsem už hlásil začátkem roku.. leden/únor ... Asi nejlepší rada pro vás bude se s tím naučit hrát, i když to vypadá, že to nebude jednoduché :wink:
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Neviditelnost a vlci

Post by pavad »

Kathermara wrote:Teď se mi po dalších pokusech zdá, že to blbne se summony. Normálně když mám invis si mě nevšímají, ale když na ně útočí můj summon a pak ho odvolám nebo padne, potvora se pustí za mnou a vystopuje si mě klidně přes celý dungeon, ať už jsem byla jakkoli daleko od summona, když zmizel.
Potvrzuji. V breznu to takhle delalo. Coz byl taktez duvod proc byli summoni nepouzitelni na cokoli "adekvatne silneho vuci postave" - pokud summona umlatili, pustili se za postavou. Nekdy i pres prechod lokace.

Coz odpovida tomu co pise/psal Darkvision:
Darkvision wrote:Chyby s neviditelností jsem už hlásil začátkem roku.. leden/únor ... Asi nejlepší rada pro vás bude se s tím naučit hrát, i když to vypadá, že to nebude jednoduché :wink:
PS: Kdyz jsem se jeste vrtal ve skriptech kouzel, do skriptu neviditelnosti jsem nesahal, protoze:
1) nemel jsem duvod (jen jsem presunul kouzla mezi kruhy)
z cehoz plyne
2) byla-li nejaka chyba chovani invis hlasena, jiste "neprobublala" do sekce hlaseni chyb kouzel, presneji jsem si zadneho takoveho hlaseni nepovsimnul.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Neviditelnost a vlci

Post by -darkvision- »

Osobne si nemyslím že by to byla chyba kouzla ale AI, které mají veškerá npc. Pokud se nepletu, tak AI se oproti ST na NT změnilo.
Nicméně chápu že vrtat se v AI, pokud to vůbec jde, je velice ale velice složité.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Post Reply