Na jakých PC hrách ujíždíte?

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Bahnak »

Jestli jste měli rádi magic:
http://eu.battle.net/hearthstone/en/
Je to od blizárdů a je to docela chytlavé.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Barbar321 »

to vypadá fakt hezky :wink:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by sandoftime »

HS je už venku nějakou dobu, nic nového. Je to snadné, zábavné a multiplatformní.

Každopádně já teď ujíždím na MMO Wildstar. Nikdy jsem nevěřil na wowkillery ale tohle má potenciál stát se nejlepším MMO na trhu.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by J.F.Payne »

Valiant Hearts: Great War. Je to jedna z nejlepších her, kterou jsem kdy hrál. Svým způsobem to stírá hranice mezi uměním a hrou. Fakt doporučuju...
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by sandoftime »

Image

Nová Lara je zatím její nejhezčí zpracování co se vzhledu týká a to nemluvím o velikosti poprsí (které má nejspíš nejmenší z celé série). Každý detail, zranění, špína, prach, potrhané šaty, obvazy které se v rpůběhu progressu hrou objevují na místech, kte předtím byla zraněna, emoční stránka postavy (a ostatních postav také) fugnuje skvěle, hráč má o hlavní protagonistku strach, soucítí s ní ať už má radost z nějakého vítězství nebo zasténá bolestí, protože ji něco zranilo. V úvodní kapitole jsem se div netřásl zimou s ní.

Ale není to jen hlavní charakter co dělá tuhle hru peckou. Máme na trhu hodně her které se tváří jako snadbox a přitom jsou lineární, TR je pravý opak. Příběh žene hráče dál po předem dané trase, ale jakmile se člověk trchu zastaví a rozkouká, zjistí, že ho k progresu nic nenutí. Exploreři mohou prozkoumávat lokace do mrtě a to celý obrovský ostrov, jehož další části se postupně odemykají jak se pokousáváme hrou dál a dál.

Jde lovit zvěř, prozkoumávat vlitelné kobky pro nálezy dalších a dalších artefaktů, nechybí zjendodušený level systém a to jak samotné postavy tak jednotlivých částí výstroje. Vše je nutné si zasloužit získáváním xp/materiálu.

Grafická stránka je hodně solidní a přitom nemá krvavé nároky.

Krom skákání, běhání, lezení, nějakého toho parkouru (nic z toho nemá chybu) ve hře nechybí ani možnost plížení, které není vyžadováno, takže se hráč může rozhodnout sám, jestli někam naběhne za štěkání samopalů a brokovnic, nebo upřednostnuje tichý postup nepřátelským územím.

Hádanky jsou hodně osvěžující, využívají fyziku, často oheň k pálení nejrůznějších překážek, provazy, kinetiku a mnohdy existuje více cest, jak se do cíle dostat.

Hra má dokonce i mulťák, tne jsem zatím neozkoušel, ale SP část nemá jedinou chybu. Od příběhu, přes atmosféru, dabing až po samotný herní koncept, všechno funguje perfektně.

Prasokrálíkova neúplná fotodokumentace
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
sic
Nováček
Posts: 1
Joined: 16:41 29. Jan 2008

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by sic »

Nové Divinity - Original Sin

Skvělý mix Baldur's Gate, Falloutu, Ultimy (prý), trochu NwN atd. Nikdy jsem předchozí díly nehrál, ale tohle je můj splněný herní sen od dob výše zmiňovaných titulů. Tak velká variabilita a brilantní herní mechanika žene člověka hlouběji prozkoumávat svět, jenž je nádherně graficky stylizován izometrickým pohledem, zvukově a hudebně nastrojen jako vánoční strom, pod kterým na všechny "zapálené" čekají vytoužené dárky.
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Fryn »

sandoftime: Jj, nejnovější Lara je dost fajn. Líbila se mi jak zpracováním, příběhem, tak i atmosférou. První hra s Larou, která mě opravdu chytla a kterou jsem dojel až do konce.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by sandoftime »

Fryn wrote:sandoftime: Jj, nejnovější Lara je dost fajn. Líbila se mi jak zpracováním, příběhem, tak i atmosférou. První hra s Larou, která mě opravdu chytla a kterou jsem dojel až do konce.
Mě jen vadila délka, poslední dobou jsou hry strašně krátké. Pár hodin standard, dřív to chtělo minimálně propařený víkend něco dohrát. To nemluvím jen o TR sérii ale obecně o všech hrách.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by KaTo »

sandoftime wrote:...poslední dobou jsou hry strašně krátké. Pár hodin standard, dřív to chtělo minimálně propařený víkend něco dohrát. To nemluvím jen o TR sérii ale obecně o všech hrách.
Vyvracuji - HoMM VI (na těch momentálně ujíždím - pořídil jsem si do nich všechna ofico dostupná DLCéčka), SC II (1+2 díl), Bordelands 1+2 jsem hrál dýl než víkend (ale jo, jinak souhlas, poslední dobou je "zkracující" trend vidět).
Btw - hopsačkoskákačka o assasinech - Assasin creed se taky celkem vlekla (ale to jsem nehrál, jen to sledoval).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by Nalkanar »

SC II - co kampaň, to víkend, možná míň
Bordelands - sólo mě nebaví a v partě to bylo na tři čtyři víkendy tuším... ale mé oči :wall:
AC - v Black Flag mi příjde, že je výrazně více činností mimo hlavní linku, které tě zabaví, abys u toho strávil opravdu hodně času, jinak ten děj taky odsejpá rychle, když se chce :D

ale je fakt, že celkově mi příjde, že od jisté doby mívají hry tak 20 hodin čistého času na dohrání max
.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by G-ladiator »

The Last of Us.
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by D_E_K_A »

http://blackguards.com
https://www.youtube.com/watch?list=UUJc ... CBGhGymP8Y

Jen pro fajnsmějkry a ty, co rádi tahovky. (obdoba Divinity Original Sin, ač ne tak nejspíš obrovská) :P
Sic je zde velice lineární dějová přímka s ne příliš mnoha možnostmi rozhodování (přesto by mělo být k dispozici více konců), přesto mě zatím tato hra baví a vřele doporučuji. :)
Svět je zajímavě zasazený a nese si své netypické kouzlo, alespon pro mě.
Reakce mezi členy družiny jsou vtipné na vývoj situací, mechanika hry je velice přívětivá a pochopí ji z fleku snad každý (pro neandrtálce je ve hře i tutoriál a manuál - přiznávám, také občas pro jistotu nahlédnu :twisted: ). Všechny bojové scény jsou tahové na hexech, ale možností jak se výřadit je opravdu spousta. Od x jedů po kouzla a bojové techniky, či znepříjemňování života nepříteli (i své družině :mrgreen: ) třeba za pomocí enviromentálních složek dané bojové scény a spousty dalších jiných vychytávek.
V současnosti se dělá na druhém dílu a pokud to bude doplněné o to, co mi tady nyní chybí a bude to více rozvinuté po všech stránkách... *mlask*
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by G-ladiator »

Jak je na tom příběh v Blackguards?
User avatar
D_E_K_A
Mistr
Posts: 991
Joined: 22:59 03. Aug 2011

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by D_E_K_A »

G-ladiator wrote:Jak je na tom příběh v Blackguards?
Snad to postačí, omrkni offi web a více se dozvíš. :)

http://www.blackguards-game.com/blackgu ... ackguards/
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?

Post by G-ladiator »

Chm, škoda, že je to zase zachraňování světa, ale hra za ty "zlé" nebo minimálně za anti-hrdiny je vcelku fajn :)
Post Reply