Kniha, priatel človeka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Kniha, priatel človeka

Post by Skipp »

Týmto by som rád otvoril volnú diskusiu o knihách fantasy žánru, je to téma predovšetkým pre ludí ,ktorí si radi posedia pri dobrej fantasy knihe (ale aj pre milovníkov knih iného žánru). Tu si možete pokecať o naj-knihách ktoré ste prečítali, alebo práve čítate a určite si niekto nechá poradiť pri výbere budúcej dobrej knihy. Každý má možnosť vyjadriť svoj objektívny názor, kritiku na konkrétne knihy a autorov ,alebo tu niekto môže napísať rovno celú recenziu:)
Predajne a tiež internetové kníhkupectvá sú vskutku plné kníh tohto žánru. Autorov je od A po Z a niekedy býva málo času (či trpezlivosti:) na prečítanie každej jednej anotácie. Ja osobne som náročný čitatel a neuchváti ma hneď tak hocijaká kniha a myslím si že nie som jediný ,kto by si rád prečítal aj názory iných...tak smelo do toho :)
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Kniha, priatel človeka

Post by kaz »

No kazdopadne doporucuji sagu o Zaklinacovi od A. Sapkowskeho, pokud je zde nekdo kdo to necetl toz smele do toho :wink: Je to velmi dobre ctivo, kritika se nebere :)
User avatar
Phantorris
Šlechtic
Posts: 341
Joined: 13:36 07. Aug 2007
Location: Plzeň

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Phantorris »

*nesměle zvedne ruku*já to nečetl :oops: , ale už se na to asi 6 let chystam...
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu

Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Kniha, priatel človeka

Post by kaz »

Tak sup, mas na to tyden, jinak....*pohladi halapartnu* :D
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Neithan1 »

Jojo Sapkowsky je fajn, ale na oddych by som doporucil skorej Pratchetta.
Btw creeperi a expici sa vynajdu v knihach warhammeru, momentalne citam Gotrekove zabavne prihody takze to tiez vrelo doporucujem :mrgreen:
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Krata »

jo svět středovýho warhammeru je dobrej, taky čtu.. ted zrovna nositele záště

Warhammer 40 000 taky není špatnej :)
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Rejty »

Ja warhammer i hraju, ale ty knizky nejsou spatny, precetl jsem skoro vsechny. Gotrek je hustak. :D
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Skipp »

Ja som nedávno dočítal Goblina 1.diel, tiež to odporúčam ,už len z toho dovodu že je to vcelku originálny príbeh odohrávajúci sa v jednej hlbokej jaskyni (Ak si chcete oddýchnuť od celosvetových bitiek medzi mocnými hrdinami a drakmi a králmi a tak:)Kniha Goblin má aj velmi vtipný príbeh, avšak nejedná sa o zábavu ako o hlavný účel knihy ,ide skor o humor prirodzený.(prirodzený život goblina je teda vtipný:) Je to celkom jednoduchá kniha a som rád že som na ňu natrafil. Sa teším na dvojku.

A čo hovoríte na svojich domácich autorov? Ja som nie velmi na slovenských a českých autorov ale predvčerom som si povedal že im dám šancu a kúpil som si knihu "Šílený les - Vladimír Šlechta" Poznáte to niekto?
User avatar
Phantorris
Šlechtic
Posts: 341
Joined: 13:36 07. Aug 2007
Location: Plzeň

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Phantorris »

Tak toho neznam, ale koho bych doporučil, pokud by ste ho někdo náhodou neznal je Jiří Kulhánek. Sice fantasy od něj se mi tolik nelíbí, ale např povídka "Je 7:00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta" je naprsoto perfektní
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu

Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by nomis_b »

Phantorris wrote:Tak toho neznam, ale koho bych doporučil, pokud by ste ho někdo náhodou neznal je Jiří Kulhánek. Sice fantasy od něj se mi tolik nelíbí, ale např povídka "Je 7:00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta" je naprsoto perfektní
Jo tak ten mi prijde naprosto nejkrutejsi. Sapkowskeho sem taky cetl i ty dalsi.. ale Kulhanek.. to je fakt masakr. To se rezu od zacatku do konce :lol:
A zase se craftí...
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by pepa48 »

nomis_b wrote: ale Kulhanek.. to je fakt masakr. To se rezu od zacatku do konce :lol:
jó já četl Kulhánkův Noční klub 1,2 a je to vážně masakr ..to byly jedny z nejlepších fantasy knih co jsem viděl

jinak mám oblíbeného R.A.Salvatora a jeho Planinu Ledového větru a samozřejmě Legendu o Drizztovi (pro fanoušky podtemna vřele doporučuju) ...prostě luxus :)
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by DenGrasse »

Skipp wrote:A čo hovoríte na svojich domácich autorov? Ja som nie velmi na slovenských a českých autorov
velmi nenápadná propaganda na jednoho českého autora.... :mrgreen:
http://www.wales.cz/index.php?detail=14 ... 29ed96c0bf
http://www.wales.cz/index.php?detail=31 ... 29ed96c0bf
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by nomis_b »

pepa48 wrote: a samozřejmě Legendu o Drizztovi (pro fanoušky podtemna vřele doporučuju) ...prostě luxus :)
Kde se to da sehnat?? nasel si nejakou internetovou verzi ?? celyho kulhanka sem cetl z wordu, tak mne to moc neva, no a pana prstenu sem cetl i v originale, takze ani anglictina by nevadila.
A zase se craftí...
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by pepa48 »

první 2 díly jsem měl pujčené od kamaráda v češtině, na 3. díl teprve čekam, ale myslim že už je u nás taky v prodeji, ale nerad bych kecal..

EDIT: jo tak ten 3. díl už je u nás taky v prodeji... a jinak se prý připravují další 2 díly navazující na planinu ledového větru, takže jsem na to hodně zvědav :)
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Daanri »

Jej, nad podobnym topicom som uz premyslal, ze ho tu niekde zalozim, ale super Skippe, ze si to zalozil.

Noooo fantasy knihy zboznujem a mam vcelku schopnu zbierku, ci uz v kniznej podobe alebo ako ebooks (nieco cez 300 roznych knihy). Ak by mal niekto o cosi zaujem v digitalnej podobe tak rad poskytnem, ale holt nad papierovu knihu to nema. :wink:

Tazko z toho mnozstva vybrat naj autora alebo knihu, ale najoblubenejsie su asi:

A. Sapkowski a jeho Zaklinac
Tad Williams a Trun z dracich kosti a dalsie knihy nato navazujuce
Robert Jordan a cely cyklus Kolo casu, fakt perfektne citanie a hlavne zaujimavo spracovana magia
R.A.Salvatore a jeho pribehy o Drizztovi su tiez super
A teraz nedavno som cital zaujimave knihy od autorky Elizabeth Haydonova Rapsodie, Proroctvi a Requiem pro slunce takze taky odporucam

Ale asi naj naj naj je R.E.Feist a jeho mega seria o Midkemii, ci uz o prvej trhlinovej valke alebo dalsie pribehy nato navazujuce, toto mozem naozaj odporucit kazdemu. Najdete si tam od skvelych bojovnikov, carodejov a zlodejov az po neviem co vsetko mozne a zaroven je to pisane velmi napinavo a zaujimavo. Len tych knih je strasne kvantum, dokonca podla niektorych boli spravene aj hry ako Betryal at Krondor (Zrada v Krondoru).

A dalsie co mozem odporucit kazdemu je seria Dragonlance. Odtial mam asi najoblubenejsiu fantasy postavu, carodej Raistlin. Takze taky odporucam. Urcite sa budete dobre bavit.

Sorry za pripadne chyby a preklepy.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Locked