Demo DM vychytávky pro hráče

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Rejty »

Zajímalo by mě, zda by byl zájem o vytvoření DM hůlek pro vybrané hráče, kterým by je DM mohli dát, aby s tím hráči například mohli dělat autoquesty pro svoji guildu a případně pro ostatní.

Co mě tak z hlavy napadá, tak třeba grafické efekty, pokládání placeablů, vtělení se do NPC v gildovním sídle atd.

Co si o tom myslíte? Případně co by to podle vás mělo dělat? Díky za nápady a názory.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by J.F.Payne »

Něco takového je na EQ... docela to funguje, pokud to svěříš dobrým hráčům. V rukou špatných je to katastrofa. Jde ale o to, komu ty hůlky (pravomoci) rozdáš - protože pak dělíš hráče na obyčejné hráče a "něco víc". Vždycky vzniká nějaká závist nebo dohady, za co kdo to a to dostal - a to je podle mě dost výrazné negativum, které mnohdy přebije všechny výhody, které by takové nové možnosti pro hráče mohlo přebít. Na EQ kvůli tomu býval flame zhruba každý měsíc.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Rejty »

A když by se to přidělovalo stylem, že každá fungující gilda si může zvolit jednoho hráče (a jeho postavu), zpravidla gildmastera, který by to dostal?
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by J.F.Payne »

To by mohlo jít. Mohla by to být i motivace k zakládání nových guild. Jen je třeba tedy velmi podorbně ošetřit ty pravomoci a pravidla používání těch hůlek.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Rejty »

To tu právě chci vymyslet, co by tam mělo být a jak by to mělo fungovat :)
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Nalkanar »

Nápad to není marnej.

Osobně bych v první řadě vyřešil barvy na zem. Grafický efekty jsou fajn. Nechápu sice důvod, proč grafický efekty jsou OK a mnou navrhované svítivé různorodé iluze neprošly, ale budiž.

Z efektů bych docenil efekty kouzel, ideálně i případně zacílitelné na někoho (třeba posílení a ctnost mají hezký efekt, ale musí se to domlouvat předem a nejni to pak úplně ono).
Placebaly - udej příklad, ale tam bych to možná nepřeháněl. Ale bylo by fajn něco jako jsou teď díry v zemi, ale s možností udat nějaký kratší text.

Vyloženě vtělení do NPC bych nedával (mám v gildovním sídle kvůli prasičům docela killery). Spíše nabrání do party a mluvení přes příkaz nějaký (tak jako na familiary je /f, tak třeba /n :D ).

Technický dotaz - jak rozlišíš gildovní sídlo (a různá sídla mezi sebou) a NPC v něm od běžných NPC?
Praktická prosba - pokud hůlky, tak malé, jednopolíčkové, místa je málo.


Co se dělení hráčů týče - na EQ se k těmhle bonusům dávají mimo jiné taky nezanedbatelné výhody do expení a vydělávání. Kdyby tyto výhody nebyly, tak většina problémů není (a narozdíl od EQ si tu můžeme všichni dělat libovolné vzhledy, DMka ti nekecají do toho, že chceš mít něco vlastního a udělají i třeba zbraň či štít, když to teď nejde v dílně).
Pokud se to dá gildmasterům, tak to bude myslím v pohodě. Ono stát se gildmasterem není až tak těžké a většina gildmasterů skutečně i pro svět něco dělá, takže by to jistě docenili (aspoň já třeba na přednášky, možná i na nějaké společenské akce, určitě).
.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Nalkanar »

J.F.Payne wrote:To by mohlo jít. Mohla by to být i motivace k zakládání nových guild. Jen je třeba tedy velmi podorbně ošetřit ty pravomoci a pravidla používání těch hůlek.
A pravidla ohledně gild. Dost často tu jsou gildy, které pravidla už nesplňují, protože dlouhodobě nemají členy apod. *mimo jiné významně mrkne na Jona*
.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Rejty »

Osobně bych v první řadě vyřešil barvy na zem. Grafický efekty jsou fajn. Nechápu sice důvod, proč grafický efekty jsou OK a mnou navrhované svítivé různorodé iluze neprošly, ale budiž.
Nevím co jsi navrhoval a o co se jedná.
Placebaly - udej příklad, ale tam bych to možná nepřeháněl. Ale bylo by fajn něco jako jsou teď díry v zemi, ale s možností udat nějaký kratší text.
Mohla by se vytvořit nějaká nabídka nepoužívanějších, vše by tam určitě nebylo, aby pak někdo nerozmisťoval po mapě hrady... :mrgreen:
Vyloženě vtělení do NPC bych nedával (mám v gildovním sídle kvůli prasičům docela killery). Spíše nabrání do party a mluvení přes příkaz nějaký (tak jako na familiary je /f, tak třeba /n :D ).
Jo, to by určitě bylo fajn.
Technický dotaz - jak rozlišíš gildovní sídlo (a různá sídla mezi sebou) a NPC v něm od běžných NPC?
To by určitě šlo rozlišit.
Co se dělení hráčů týče - na EQ se k těmhle bonusům dávají mimo jiné taky nezanedbatelné výhody do expení a vydělávání.
Výhody určitě nechci, chci hlavně rozšíření možností ve hře.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Nalkanar »

Vím, že nechceš, jen upřesňuji Jonův nepřesný manipulativní příspěvek.
.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by kucik »

Líbí se mi nápad dát to guildmasterovi v každé guildě.
Nalkanar wrote:Nápad to není marnej.
Osobně bych v první řadě vyřešil barvy na zem. Grafický efekty jsou fajn. Nechápu sice důvod, proč grafický efekty jsou OK a mnou navrhované svítivé různorodé iluze neprošly, ale budiž.
Asi to někde zapadlo. Nejspíš bych nebyl proti.

Ovládání NPC se trochu bojim. Naopak vytváření placeablů by na Thalii neměl být problém.

Pokud mi někdo pomůže například s výběrem efektů a placeblů do hůlek, tak by to mělo být relativně snadno vyrobitelné.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Caehan »

Možná schopnost, která jde zacílit na NPC, aby přes něj pak šlo mluvit přes příkaz /npc nebo tak nějak? Nemuselo by být ani v partě.

Vždy by mluvilo to poslední, na které by se to použilo.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Infra »

Nápad je to hezký, palec nahoru za mě. A nápad:

Ovládání npc se mi nelíbí, ale napadlo mě...

Co třeba předvytvořit pár base NPC(bez lvlů střední hodnoty HP + SAVE, možná nějaké varianty EASY,NORMAL, HARD), které by se dali třeba vzhledově poupravit s nějakým zapamatováčkem, aby třeba ten GM mohl ty NPC swapovat v rámci questů.

Samozřejmě musí s tím člověk nakládat rozumně(dle vzniknůvší pravidel), protože všeho se dá nějak zněužít.
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Krysak »

Osobně jsem proti, byt se to jeví jako dobrý nápad, tak tahouni guild maji za ukol zejména hrát sami sebe. Neříkam ale, ze by nemeli mít možnost upravovat své sídlo a další věci bez pomoci gm, usnadnil by se tím život.

Něco jiného je vytvoření hůlek pro asistenty GM behem Qestů.

Například: Diplomatické vyjednávání

1. 1 stranu reprezentuje GM, které vede hlavní rozhovory, pomocník pak oživuje okolí, poslouchá rozkazy hraje ostatní u stolu a podobně. Tím se hra zrychlí.

2. Stranu reprezentuji hraci (jinak to nemá smysl) a třeba nějaká NPC, ty oživuje jiný pomocník.


Takže změna oprti návrhu?

Hulky a vybavení by nemela nosná postava hráče, ale postava předdefinovaná, kteoru by měl hráč na účtu a vlezl do ni jen na základě povolených akcí. Tato postava by se nesmela učastnit konfliktu a dalších věcí, ale umoznila by je připravit. Důvodem je , aby nahodou nevznikli "nadlidi" viz precedent Ares.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by kokosak »

To už by mohl rovnou sedět za DM konzolí.

Ovládání a tvorbu NPC bych moc nedával, ono udělat si "Ducha Ambita" je až příliš jednoduché... a patří to do DM pravomocí.
PUF!
User avatar
skarbi
Rytíř
Posts: 649
Joined: 14:37 29. Aug 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by skarbi »

A ovládání jen předem daných a odsouhlasených NPC v guildě?

Existoval by topic, kde by bylo uvedeno:
"Jméno guildy"
"Povolená NPC: kuchař, knihovník, X, Y, Z, ..."

?
acc.: skarbi
Medbur, syn Grolkarfův (Medbur Grolkarfsson)
Locked