Demo DM vychytávky pro hráče

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by sandoftime »

Pokud z toho neplynou žádné výhody, typu přidělování XP/Goldů v rukou hráčů, ale slouží to čistě jako rozšíření rozmanitosti a možností světa, tak proč ne.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Infra »

Abych to uvedl na pravou míru:
Base NPC myslím základní vzhled třeba bojovník, ze kterého by šel vzhled upravit pouze na bojovníka(myšleno pouze vzhled zbroje).
Žádné přetváření do duchů, vampýrů, nemrtvých a jiných potvor.

Edit: Možná ideální by bylo dát jen základní vzhled a nechat možnost vložit custom popisek, ale to nevím jestli jde, ale myslím, že by to bylo pracnější jak vyrobit třeba 3 vzhledy bojovníka případně čehosi jiného pro pestrost.
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by J.F.Payne »

Co by to IMHO mělo umět:

- Umisťovat základní placeably (lavice a lavičky, stoly, oltáře, malby na zemi, truhlice)
- Měnit hudbu v lokaci (ne bardskou)
- Měnit název a popisek itemů
- V případě, že by se zavádělo něco jako systém platů, by to mělo umět nastavit alespoň minimální plat pomocníkům.

Co by to IMHO umět nemělo:

- Jakákoli hra za NPC
- Grafické efekty
- Tvorba itemů

Diskutabilní:
- Spawnovací hůlka (nějak výrazně omezená) s nepřátelskými NPC. Výhody: Možnost tvorby skutečných, unikátních autoquestů. Nevýhody: Očividná možná zneužitelnost při neodpovědném zacházení.
- XP odměny
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Nalkanar »

Chceš "možná" spawnovat NPC nepřátelský, ale mluvit za NPCčka je určitě ne?
.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Krysak »

Radeji plnohodnotné GM.... v roli DM adepta a více.

Musí být dodržen poměr zodpovědnsoti a pravomocí.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by J.F.Payne »

Nalkanar wrote:Chceš "možná" spawnovat NPC nepřátelský, ale mluvit za NPCčka je určitě ne?
Ano, má to logiku. Běžná nepřátelská NPC se klidně mohou někde vyskytnout... pár banditů, tlupa skřetů, vosy, jeden medvěd, smečka vlků... Záleží jen na citu pro hru. Hraním za neutrální nebo přátelská NPC můžeš velmi výrazně měnit nebo ovlivňovat svět kolem... a to rozhodně není něco, co by měli mít v rukou hráči.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Infra »

Johne, ale jak bys to tam naspawnoval? Ve chvíli kdy tuhle věc musíš použít, tak postava vykonává akci použití předmětu a když se ti tam spawne nepřátelské npc, tak půjde po tobě - hráči. Takže to by jsi měl tak maximálně na jedno npc. Případně by jsi tam stál a spawnoval, což není zrovna ideální, protože by se spawnující npc agrovala na tebe. To by bylo tak maximálně použitelné na spawnutí jednoho. Prostě mi to přijde blbé. Na tohle je DM.

A logika?
Zničeho nic se objeví bandita a chce tě zabít!
To nezní logicky. Ale pokud by jsi měl třeba možnost vytvořit si nejdříve neutrální NPC, které by něco dělalo(mluvilo), tak už máš přípravu a dle reakcí stran se dá odvíjet i třeba odspawn a summon nepřátelského. Ale i tak bez pauzy je to takové na houby. Pokud by byla hůlka pak přímo na přepnutí frakce bez pauzy na to jedno vytvořené npc, tak se dá celkem rozumně řídit průběh z postavy. Ovšem tady by to chtělo osvícení ze strany DM/skripterů, jestli je něco takového možné. Vím že frakce DM přepíná v pauze.

Jako i kdyby tam nebyla možnost ovládat npc a spawnovat je, tak je to užitečné. Možná tahle vychytávka na NPC ani není potřeba.
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Nalkanar »

Radši bych mluvil za gildovní NPC (popř. bezvýznamná NPC organizace, ke které patřím) než spawnoval nepřátele. Samozřejmě můžu spawnovat z invisu a ty potvory počkaj.
.
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by karolina »

Prostě by se to mluvení za NPC co něco znamenají zakázalo. Proto by tu hůlku neměl každý hráč, ale jen ti důvěryhodnější, spolehlivější co by jí používali podle pravidel. Nebo by šlo třeba mluvit jen za ta NPC s povoláním obyčejný človek, muselo by se na to pamatovat při tvorbě lokací, ale nemyslím, že by to bylo nějak extra složité.
Na vyžádání.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by J.F.Payne »

No, já si stále myslím, že mluva/hra za NPC je špatný nápad... Můžou mít přednastavené rozhovory... pokud jsou tak bezvýznamná, nebude to vadit.

Nebo mi někdo dejte příklad, k čemu byste to využili.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Nalkanar »

Za mě třebas:
Když udělám přednášku v Azurovce, tak bych mohl reagovat za studenty a pokládat za ně případně dotazy. (pokud to od hráčů nepadne a bude mi to připadat důležité)
Když budu řešit gildovní autoquest, tak bude moct Palin radit a navigovat, jakožto zkušený mág.
.
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by karolina »

Hlavně dělat něco a hned přemýšlet jak to budou všichni zneužívat :-/ To není určitě dobrá volba.
Myslím, že mluvu za npc by to umět mělo, prostě s omezením pravidly. Když už někomu tu hůlku svěříte, tak mu holt musíte věřit.
Mělo by to umět přidávat placebly, klidně pak za pomoci někoho vymyslím a připravím jaké, na mátko třeba hlavu na kůlu, ohniště (nemusí být nutně funkční), nějakou bednu, mrtvolu... atd..
Možná vytvořit cosi jako popis atmosféry - neviditelný placebl s popiskemm který při nakliknutí vyskočí, tím se toho dá dost dotvořit.
Na vyžádání.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by kucik »

Nereste prosim co je a neni blbost. Zbytecnou diskuzi se to tu jen zahlti. Co je a neni realizovatelne po vsechn strankach uz vyberem.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Infra »

Možná by to mohlo umět npc "zaháknout" třeba.
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Demo DM vychytávky pro hráče

Post by Nalkanar »

- díra v zemi jako při kopání, ale s modifikovatelným textem, sloužící k popisu, či jako indície (např. stopa hledaného, nedávno rozmetané ohniště)
- grafické efekty kouzel, např. k dokreslení atmosféry magických či kněžských rituálů
- nějaké jednoduché průchozí objekty umístit (bedny, těla, apod.)
- možnost mluvit za NPC (samozřejmě za méně podstatné, aby nedošlo k narušení statusu quo)


pro hladkost a použitelnost bych navrhoval:
- aby to bylo malé a pokud možno v co nejméně kusech
- aby to bylo ideálně bez mávání rukama před postavou, aby to nebylo v případě navazování hovoru za NPC trapné 8)
.
Locked