Starý havran/krkavec jako familiar. K mé postavě prostě patřil.
Hádám, že úprava trochu souvisela s kůžemi nestvůr (?), pokud mi někdo poslal, jak vypadal ten starý skript, možná bych se s tím popral a zkusíl ho upravit, aby odpovídal těm změnám v čarodějových přítelíčcích na havranovi/krkavci po úpravách.
A samozřejmě oceňuji práci na těch nových, jsou celkem pěkní a vypadají (alespoň někteří) i docela bytelně!
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency. ZANEPRÁZDNĚN
Specialne pokud by melo stale platit nejake (IMHO vykonstruovane a s DnD se zcela rozchazejici) rozdeleni a'la "jen zlouni mohou mit pekelneho psa" a "jen zakonne dobri mohou mit vilu" a podobne.
Diagnostikovany. Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Původ:
Červení draci jsou na rozdíl od svých příbuzných přitahováni teplem a pro to je lze najít v rovníkové oblasti Thalie, či na úbočí aktivních sopek. Někteří temnějšího vyznání se dokonce uchýlili k vyhledávání tepla v útrobách země a uhnízdili se v temných koutech podtemna, kde ze země vyvěrá láva. Na jejich potomky jde většinou narazit zejména v oblasti mlžných ostrovů, targothu a jiných míst kde je teplo. Kupodivu nemají rádi poušť, jelikož v noci klesají teploty velice nízko. O potomcích z podtemna se moc nedá hovořit, jelikož kříženci draků jsou považování za nečisté a končí na obětišti temných bohů.
Vzhled červených půldraků:
Během života získávají červená křídla a ocas, Jejichž zabarvení je v odstínech červené až temně rudé. Mají velmi často rezavé vlasy a různě zbarvené, především pak kaštanové oči. Jejich kůže působí na dotyk mnohem tepleji, než je běžné u člověka či ostatních drakonianů. U některých výraznějších projevů dračí krve se zabarvení šupinek, pokrývající tělo drakoniana, podepíše spíše na nepatrně sytějším růžovém zabarvením kůže.
Charakter:
Povahově bývají červení drakoniani více temperamentnější než ostatní půldraci a mají přirozeně kladný vztah k ohni a magii. Rádi si užívají svobody a volnomyšlenkářství než je zdrávo. Také by se dalo říci že mají mnohem více energie k plnění svých tužeb a bývají v jejich plnění dosti zarputilí. Po většinou se neradi váží na jedno místo či partnera, pokud je natolik nefascinuje, že zapomenou na svoji touhu rozletět se do světa a užívat si. Trpí však velice silnou touhou po moci a bohatství, především bohatství.
Přesvědčení:
Červení drakoniané jsou většinou neutrálně chaotického vyznání, kvůli tomu, že nemají rádi svazování a rádi dělají co je zrovna napadne. Rádi se odlišují od běžného davu ať už zevnějškem či svým chováním a také se tím na sebe snaží často upozornit.
Náboženství:
Červení půldraci většinou tíhnou k uctívání Lilith, jakož to matky magie, která se drží v jejich krvi. U těch méně magicky nadaných, či spíše žijícím odvázaným životem se projevuje směr Morusův.
Povolání:
Pro tyto tvory jsou typická povolání, která vyjadřují jejich vnitřní rozpoložení, či kontakt s magií. Jedná se tedy o kouzelníky, zaklínače, černokněžníky, bardy a v některých případech kurtizány.
Vztahy s ostatními rasami:
Červení drakoniané jsou velice aktivní a společenští tvorové, kteří žijí nespoutané životy a užívají si co jim život přináší plnými doušky. Nejčastěji se ve společnosti předvádí před všemi ostatními a tvrdošíjně si jdou za svým. Plni energie zvládají spoustu úkonů a hlavolamů, kde jiní selhávají. U některých jedinců se vyvinou sklony k aroganci, zvláště když něčeho dosáhnou a vydobudou si postavení ve společnosti. Nemají rádi dlouhodobé závazky a své dohody mají ve zvyku až na vyjímky rušit.
Tak tady máš něco vycucaného z prstu. Co jsem vyčetl a přepsal sem, případně přidal nějaké ty věci, co by se tím směrem mohli hodit. I když si myslím, že pojetí drakonianů je pojaté špatně a ztrácí tak na dramatičnosti zvláště u černých a červených, o kterých bych jinak tvrdil, že jsou dosti podobní svým dračím předkům, které já osobně řadím mezi to nejhorší co může dobrodruh potkat z draků. Červenej a pak černej. Oba mám spojené se zlem a jeho pojetím na ose zákonu a chaosu. (rudej chosák neutrální či zlý a černej neutrálně zlý či zákonně zlý)
Poprosil bych ostatní hráče rudých drakonianů o vyjádření se k tématu a korekce.