+1 tohle porad rikam, pro dobre hrace to zadny smsl nemá, je to jen pro lamy, které potřebuji misto predstavivosti systém.J.F.Payne wrote:Tak ono by to teoreticky nemělo mít žádnej význam, protože pokud postavu poznáváš podle jména nad ní, je to metagame. Takže ty vlastně v nynějším stavu víš, kdo je útočník pouze OOC. Ic jseš omezenej naprosto stejně, jako kdyby postava nad hlavou nic napsáno neměla.
EDIT: Stále je tu velká škála věcí, které pomohou postavu identifikovat. Rasa (to prostě poznáš v jakémkoliv modelu), snad i pohlaví, výstroj a výzbroj (krátký meč s odkapávajícím jedem nenosí každý...), bojový styl (ne každý umí to a to kouzlo... víš že hledaný bojuje tak, že sešle temnotu a pak tě v ní rozkrájí na kousky... taky neumí každý...). Pak taky pomůže stará dobrá otázka "co jste dělal včera večer a kdo to může dosvědčit?"...A tak.
zakrytí jména postavy
Re: zakrytí jména postavy
Re: zakrytí jména postavy
Řikej si co chceš, ale zbav to těch výrazů lamy, "magoři" a "hráči nižšího evolučního stupně".
Konec debaty, zbytečně se to tu rozjíždí.
Konec debaty, zbytečně se to tu rozjíždí.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Re: zakrytí jména postavy
1) Jsem povrchňan jdu do podtemna, potkam postavu krysaka vím že to umí a tak se radši zdekuju. Potkám postavu barbara a vím že to neumí tak jdu do něj.
2) Jsem Barbar, povrchani si chodí do podtemna a úplně mě ignorují. Změním si jméno postavy na stejné jako má krysak a už si dají pozor.
3) Jsem měšťan/vyhlášený obchodník, ale jsem součástí kultu který vzývá Zeira, začnu po nocích vraždit lidi a přinášet krvavé oběti ale najednou si u mě už nikdo nic nekoupí.
4) Jsem zloděj okrádající jiné hráče, změním si oblečení nasadím kápi a jdu mezi lidi že je trošku okradu. Druhý den už nikdo vedle mě nestojí a všichni jdou ode mě pryč.
METAGAME VLÁDNE SVĚTU!!!!
2) Jsem Barbar, povrchani si chodí do podtemna a úplně mě ignorují. Změním si jméno postavy na stejné jako má krysak a už si dají pozor.
3) Jsem měšťan/vyhlášený obchodník, ale jsem součástí kultu který vzývá Zeira, začnu po nocích vraždit lidi a přinášet krvavé oběti ale najednou si u mě už nikdo nic nekoupí.
4) Jsem zloděj okrádající jiné hráče, změním si oblečení nasadím kápi a jdu mezi lidi že je trošku okradu. Druhý den už nikdo vedle mě nestojí a všichni jdou ode mě pryč.
METAGAME VLÁDNE SVĚTU!!!!
Re: zakrytí jména postavy
Proč se tohle zase řeší?
Johane, když jsi teď ten DM adept, mohl by jsi už rozřešit konečně záležitost s Alexandrem Rázným, který hnije ve vězení a nikdo z DM mi není schopný říci, v jakém stavu je moje postava. Než se zas začne řešit proč tu nejde měnit jméno nad hlavou.
Shaman řekl všechno podstatné o metagame a Nomis to nejpodstatnější o provázanosti systému.
Pokud se nechcete učit skriptovat a předělávat systémy s buguvzdornou ochranou, jak je asi zbytečné to tu dál řešit ne?
Johane, když jsi teď ten DM adept, mohl by jsi už rozřešit konečně záležitost s Alexandrem Rázným, který hnije ve vězení a nikdo z DM mi není schopný říci, v jakém stavu je moje postava. Než se zas začne řešit proč tu nejde měnit jméno nad hlavou.
Shaman řekl všechno podstatné o metagame a Nomis to nejpodstatnější o provázanosti systému.
Pokud se nechcete učit skriptovat a předělávat systémy s buguvzdornou ochranou, jak je asi zbytečné to tu dál řešit ne?
Valghloth - "Darkness from the dark."
Elitní Kazišuk!
Elitní Kazišuk!
Re: zakrytí jména postavy
Zamčeno. Vlákno se vlivem některých hráčů zvrhává v zbytečně expresivní výrazivo.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.