Menavec a jeho promeny
Re: Menavec a jeho promeny
Nehadze sa do kuta, ale ako vravi kucik, je to zneuzitelne ako ospravedlnenie tellu. To je zas dalsia vec kde zalezi na cite hraca a chce to urcitu uroven hrania.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Re: Menavec a jeho promeny
Ja si proste nedovedu predstavit, jak by to mohlo prakticky fungovat. Jestli mate nekdo napad, tak sem s tim.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Menavec a jeho promeny
Co se meho dotazu tyce, myslel jsem telepaticke spojeni mezi dvema bytostmi, z nichz jedna je carodej(zaklinac) a navazuje telepaticke spojeni bud s nekym kdo je neovlada(zprava), nebo s nekym kdo je ovlada(kratky rozhovor). Tykalo by se to ale jen vzdalenosti na kterou se postavy bud vidi, nebo slysi, a spis to bylo mysleno k pripadum, kdy nekdo nekoho chce bud varovat, nebo o neco pozadat, nebo predat tajnou zpravu atd. Nemyslel jsem to jako, ze by postavy vesele rozmlouvali telepaticky pri kazde prilezitosti. I pokud by se jednalo o nejakou kratkou zpravu, bylo by to velmi vysilujici, takze by se telepatie pouzivala velmi vyjimecne. Samozrejme je to vec, ktera je zcela zavisla na hracich, a neni to nic co by bylo vylozene potreba.
- Phantorris
- Šlechtic
- Posts: 341
- Joined: 13:36 07. Aug 2007
- Location: Plzeň
Re: Menavec a jeho promeny
Já si teda myslim, že ani čaroděj nebo zaklínač telepatii neovládá.
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Re: Menavec a jeho promeny
Podle me vyuziti tellu jako dalsiho komunikacniho kanalu i pro IC zpravy neni na skodu.
Zazil jsem moc pekne doruceni zpravy po postovnim krkavci nebo co to byo.
Nehlede na to ze DM to takhle vyuziva casto.
Jeste me napadlo neco trosku jineho.
Co takhle tajna znakova rec. Pouzivaji se gesta, ktera jsou bezna a proto v podstate pro neznaleho neviditelna. Pokud neco podobneho naznacite v **, tak je to strasne napadne, protoze vyberete prave jen tu jedinou chvilku kdy se neco deje. A popisovat gesta neustale je strasne casove narocne.
Zazil jsem moc pekne doruceni zpravy po postovnim krkavci nebo co to byo.
Nehlede na to ze DM to takhle vyuziva casto.
Jeste me napadlo neco trosku jineho.
Co takhle tajna znakova rec. Pouzivaji se gesta, ktera jsou bezna a proto v podstate pro neznaleho neviditelna. Pokud neco podobneho naznacite v **, tak je to strasne napadne, protoze vyberete prave jen tu jedinou chvilku kdy se neco deje. A popisovat gesta neustale je strasne casove narocne.
Isabel
Re: Menavec a jeho promeny
No ja by som bol s tym velmi opatrny, ako bolo spomenute je tu velka moznost zneuzitia a nechcite z toho spravit pravidlo. V ojedinelych pripadoch a pri nakej snahe to mozne je, ale ako vravim nechcite nato ziadne pravidlo.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Re: Menavec a jeho promeny
na EfU funguje veřejný systém, který za poplatek rozešle zprávu všem držitelům jistého předmětu.
pokud bychom chtěli telepatii systémově integrovat, což vidím jako obtížné, bylo by třeba užít nějaký item nebo feat, který by vyhodnotil vzdálenost cíle, jeho schopnost porozumět zprávě (asi INT) a dovednost telepata a poté zprávu "překódoval" do finální podoby, takže např.
"Sejdeme se v Karathě na náměstí"
by po nepříliš úspěšném hodu přeformuloval do
"Zajdeme ** f barahuh nana***"
tím by se to obešlo i bez tellu.
Stále však zůstává otázka, kdo a proč by měl takovou schopnost používat. Jednoznačně bych to viděl na povolení DM ve velmi specifických případech, pokud by nebyla např. vymyšlena subrasa, která by to ovládala...
pokud bychom chtěli telepatii systémově integrovat, což vidím jako obtížné, bylo by třeba užít nějaký item nebo feat, který by vyhodnotil vzdálenost cíle, jeho schopnost porozumět zprávě (asi INT) a dovednost telepata a poté zprávu "překódoval" do finální podoby, takže např.
"Sejdeme se v Karathě na náměstí"
by po nepříliš úspěšném hodu přeformuloval do
"Zajdeme ** f barahuh nana***"
tím by se to obešlo i bez tellu.
Stále však zůstává otázka, kdo a proč by měl takovou schopnost používat. Jednoznačně bych to viděl na povolení DM ve velmi specifických případech, pokud by nebyla např. vymyšlena subrasa, která by to ovládala...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Menavec a jeho promeny
To je vcelku zajimavy napad.. takovej postovni holub.. to by mozna i slo udelat systemem...:DenGrasse wrote: pokud bychom chtěli telepatii systémově integrovat, což vidím jako obtížné, bylo by třeba užít nějaký item nebo feat, který by vyhodnotil vzdálenost cíle, jeho schopnost porozumět zprávě (asi INT) a dovednost telepata a poté zprávu "překódoval" do finální podoby, takže např.
"Sejdeme se v Karathě na náměstí"
by po nepříliš úspěšném hodu přeformuloval do
"Zajdeme ** f barahuh nana***"
tím by se to obešlo i bez tellu.
1.Najdi vsechny online hrace a z nich si vyber jednoho
2.Rekni co mu mas vzkazat
3. Zaplat poplatek
4. U hrace se po case objevi item "dopis"
Vyhody: hezke, IC posta omezujici tell
nevyhody: pouzival by to nekdo, kdyz existuje tell?
Pracnost
dalsi zpomaleni serveru kvuli ptakovine
A zase se craftí...
Re: Menavec a jeho promeny
To skor udelat klasicky system posty (listy a baliky). Kazdy dom by mal svoju schranku, z ktorej by si majitel mohol vyzdvihnut poslany dopis alebo balik. Ak by niekto dom nemal, mohol by si vyzdvihnut dopis alebo balik na poste pod svojim menom. Dopisy a baliky by sa podavali na poste za naky poplatok.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Menavec a jeho promeny
mame postu?? nemame.Daanri wrote:To skor udelat klasicky system posty (listy a baliky). Kazdy dom by mal svoju schranku, z ktorej by si majitel mohol vyzdvihnut poslany dopis alebo balik. Ak by niekto dom nemal, mohol by si vyzdvihnut dopis alebo balik na poste pod svojim menom. Dopisy a baliky by sa podavali na poste za naky poplatok.
Vetsina hracskej domu vsak ma nejake oznaceni domu. At uz houbu, ci nejakej praporek: Smithovo dope ci co..
Do tohohle praporku muzeme udelat scripty posty, jako s nechavanim vzkazu, ukladani vzkazu, vlastne takovou nastenku pristupnou pouze majitelem domu. Hodilo by se to prevazne crafterum a vlastneni domu by melo dalsi rozmer. Nevim ale jak funguje momentalni system perzistence. Kdyby se to delalo, bylo by super mit moznost do te schrynky pridavat i nejaky omezeny pocet predmetu o omezene vaze. Napr dyku se vzkazem: Tak tady to mas tech 1000gp mi das pozdeji..
A zase se craftí...
Re: Menavec a jeho promeny
S perzistenciou neviem, ale udelat lokaciu posty je najmenej. To staci uplne mala lokace do hlavnych miest.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Re: Menavec a jeho promeny
Kdyby pošta fungovala i mimo (samozřejmě velice zdařilé a chytré - poklona, Nomisi) poslíčkování postav...a nějakteří by si mohli vyměnit roli zadavatele a poskokal bylo by to nááádherné.
Jen dodatek, co se týče poštovního domu - to by se dalo vyřizovat na jednotlivých radnicích. Zkrátka by se do vstupní haly v běžných městech či do předsíně v Ivory
umístila poštovní schránka. Obecní radnice je nejlogičtější místo, kam by měla putovat pošta pro obyvatele či dočasné návštěvníky té které vísky. Donáška až do domu mi přijde až jako...placený nadstandart, tato radniční přihrádka pro korespondenci by mohla bohatě stačit. Samozřejmě výdej na jméno a proti podpisu.
Edit: Kde stále není starostův dům poslouží jiné reprezentativní lokace té které osady, třeba v Tartenu nálevna.
Jen dodatek, co se týče poštovního domu - to by se dalo vyřizovat na jednotlivých radnicích. Zkrátka by se do vstupní haly v běžných městech či do předsíně v Ivory
Edit: Kde stále není starostův dům poslouží jiné reprezentativní lokace té které osady, třeba v Tartenu nálevna.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/