craft - obecně
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
craft - obecně
Prosím zde halšte chyby týkající se:
nastavení všech craftů, problémy perzistencí, problémy s výkupem, nefunkčními NPC apod.
nastavení všech craftů, problémy perzistencí, problémy s výkupem, nefunkčními NPC apod.
A zase se craftí...
Re: craft - obecně
Nenašel jsem na kovářské kovadlině možnost výroby jednoručních kopí. Šlo by to zvážit?
.
Re: craft - obecně
Koukal jsem na ten kód a žádný random v přidělování expů není, takže to 0.1 - 0.3 mi nedává smysl.kokosak wrote:Stává se, že při craftění, kdy úspěch posunuje o 0,1-0,3 procenta, se místo toho posune o 0 procent. Oproti tomu tam, kde je úspěch stabilní 0,1 procento se o 0,1 posune vždy. Asik chybička v zaokrouhlování, nebo mezích náhodného hodu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: craft - obecně
Nejde o přidělování expů, ale o posun na zpracování výrobku.kucik wrote:Koukal jsem na ten kód a žádný random v přidělování expů není, takže to 0.1 - 0.3 mi nedává smysl.kokosak wrote:Stává se, že při craftění, kdy úspěch posunuje o 0,1-0,3 procenta, se místo toho posune o 0 procent. Oproti tomu tam, kde je úspěch stabilní 0,1 procento se o 0,1 posune vždy. Asik chybička v zaokrouhlování, nebo mezích náhodného hodu.
PUF!
Re: craft - obecně
Uspěch při craftu posune % nahoru až ke 100% kdy je výrobek hotov, že
a na určitých hodnotách, kdy by úspěch měl navýšit % zhotovení o 0,1-0,5 to dost částo posune o 0,0%.
Začlo se mi to dít při craftu 180% s rubíny, ale když přejedem do vyšších* hodnot, kdy je craft jestě pomalejší a úspěch posunuje jen o 0,1%, vše je ok a 0 se nikdy nestává.
* míněno obtížnost
Začlo se mi to dít při craftu 180% s rubíny, ale když přejedem do vyšších* hodnot, kdy je craft jestě pomalejší a úspěch posunuje jen o 0,1%, vše je ok a 0 se nikdy nestává.
* míněno obtížnost
Re: craft - obecně
Čím těžší výrobek, tím pomalejší je posun aby déle trval, toto bude záměr původního tvůrce
Na vyžádání.
Re: craft - obecně
Konkrétní příklad - po úspěchu získány xp v craftu, posun roven nule.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:33] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] Ziskano 27 craftovych xp
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] Ve sperkarstvi si na 16urovni.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] Celkem jsi ziskal 243840 XP
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] *** 16.2% ***
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] Ziskano 27 craftovych xp
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] Ve sperkarstvi si na 16urovni.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] Celkem jsi ziskal 243867 XP
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] *** 16.2% ***
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:33] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] Ziskano 27 craftovych xp
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] Ve sperkarstvi si na 16urovni.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] Celkem jsi ziskal 243840 XP
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] *** 16.2% ***
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] Ziskano 27 craftovych xp
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] Ve sperkarstvi si na 16urovni.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] Celkem jsi ziskal 243867 XP
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] *** 16.2% ***
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] ===================================
PUF!
Re: craft - obecně
Jistě, ale při úspěchu by měl existovat posun kupředu. U těžšího výrobku se vždy získá 0,2 nebo 0,1, kdežto u jednoduššího se nemusí získávat nic.... nedává smysl.karolina wrote:Čím těžší výrobek, tím pomalejší je posun aby déle trval, toto bude záměr původního tvůrce
PUF!
Re: craft - obecně
asi by stačilo k onomu rozmezí to 0,1 staticky přičíst a rozsah rozmezí o 0,1 zkrátit. je to tak u všech craftů, nebo jen u nějakých?
Re: craft - obecně
Mozna odpoved: zaokrouhlovnai na jednu desetinu? Tzn. posuv tam je, ale diky vypisu neni videt? Jen tak me to napadlo...kokosak wrote:Jistě, ale při úspěchu by měl existovat posun kupředu. U těžšího výrobku se vždy získá 0,2 nebo 0,1, kdežto u jednoduššího se nemusí získávat nic.... nedává smysl.karolina wrote:Čím těžší výrobek, tím pomalejší je posun aby déle trval, toto bude záměr původního tvůrce
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Re: craft - obecně
To by pomohlo jedině v případě, že se nejprve rozhoduje, jestli jsi uspěl či neuspěl, a až potom, o kolik vlastně.montacue wrote:asi by stačilo k onomu rozmezí to 0,1 staticky přičíst a rozsah rozmezí o 0,1 zkrátit. je to tak u všech craftů, nebo jen u nějakých?
Pokud to mám odkoukané dobře, je to ve skutečnosti nějaké, obvykle záporné, číslo + náhodný hod, co určuje, kam se výrobek posune... v takovém případě bys statickým přičtěním docílil jen přesunutí "nul" na jiné hody kostkou.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy
Incoherent fire dissipates all contingency.
ZANEPRÁZDNĚN
Re: craft - obecně
Aha. No nejdřív bych chtěl tohle sjednotit pro všechny crafty.
Ty hody o kolik se posune progres a o kolik se to propálí jsou dost divné.
Nicméně to že může padnout jako progress 0, stejně jako může padnou 0 při propalu jsem bral trochu jako featuru. Pokud bych měnil hod na progres z 0-3 na 1-3, tak bych měl to samé udělat i s propalem.
Vlastně aby byl zachován průměrný progress, tak bych to z 0.0 - 0.3 musel změnit na 0.1 - 0.2.
Ty hody o kolik se posune progres a o kolik se to propálí jsou dost divné.
Nicméně to že může padnout jako progress 0, stejně jako může padnou 0 při propalu jsem bral trochu jako featuru. Pokud bych měnil hod na progres z 0-3 na 1-3, tak bych měl to samé udělat i s propalem.
Vlastně aby byl zachován průměrný progress, tak bych to z 0.0 - 0.3 musel změnit na 0.1 - 0.2.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: craft - obecně
vzhledem k tomu co psal kokosák, o tom, že těžší craft ti zaručí při úspěchu to alespoň 0,1, tak mi to přijde jako rozumnější variantakucik wrote:Pokud bych měnil hod na progres z 0-3 na 1-3, tak bych měl to samé udělat i s propalem.
Vlastně aby byl zachován průměrný progress, tak bych to z 0.0 - 0.3 musel změnit na 0.1 - 0.2.
Re: craft - obecně
No takhle.. myslím, že se bych se shodl s většinou, když řeknu, že ty doby trvání craftu s top materiálem jsou děsný opruz. Nevím, jestli někomu přijde zábavné stát tři hodiny u stojanu a klikat.
Abych se ale dostal k tomu oč jde. Ano, myslím ,že by bylo fajn nastavit 0,1 jako minimální hodnotu, protože hodit 0 třeba i 4x za sebou je celkem běžné a prodlužuje to už tak extrémní dobu craftu o další X (desítek) minut.
Abych se ale dostal k tomu oč jde. Ano, myslím ,že by bylo fajn nastavit 0,1 jako minimální hodnotu, protože hodit 0 třeba i 4x za sebou je celkem běžné a prodlužuje to už tak extrémní dobu craftu o další X (desítek) minut.
Re: craft - obecně
Nojo, ale tím zaneseš nelineární úpravu rychlosti výroby do celého kraftu ).
Problém by se tímto přesunul od opravy předpokládaného bugu, na úpravu mechaniky, tedy rychlosti výroby.
Možná že, kdyby někdo našel předpokládané časy výroby výrobků pro různé obtížnosti, které jsou jistě někde řešeny a porovnal to s aktuálním stavem kraftu, tak by se zjistilo, že to také není v souladu s plánem, ale to už jen tak plácám.
Problém by se tímto přesunul od opravy předpokládaného bugu, na úpravu mechaniky, tedy rychlosti výroby.
Možná že, kdyby někdo našel předpokládané časy výroby výrobků pro různé obtížnosti, které jsou jistě někde řešeny a porovnal to s aktuálním stavem kraftu, tak by se zjistilo, že to také není v souladu s plánem, ale to už jen tak plácám.