craft - obecně

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

craft - obecně

Post by nomis_b »

Prosím zde halšte chyby týkající se:

nastavení všech craftů, problémy perzistencí, problémy s výkupem, nefunkčními NPC apod.
A zase se craftí...
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: craft - obecně

Post by Nalkanar »

Nenašel jsem na kovářské kovadlině možnost výroby jednoručních kopí. Šlo by to zvážit?
.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: craft - obecně

Post by kucik »

kokosak wrote:Stává se, že při craftění, kdy úspěch posunuje o 0,1-0,3 procenta, se místo toho posune o 0 procent. Oproti tomu tam, kde je úspěch stabilní 0,1 procento se o 0,1 posune vždy. Asik chybička v zaokrouhlování, nebo mezích náhodného hodu.
Koukal jsem na ten kód a žádný random v přidělování expů není, takže to 0.1 - 0.3 mi nedává smysl.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: craft - obecně

Post by kokosak »

kucik wrote:
kokosak wrote:Stává se, že při craftění, kdy úspěch posunuje o 0,1-0,3 procenta, se místo toho posune o 0 procent. Oproti tomu tam, kde je úspěch stabilní 0,1 procento se o 0,1 posune vždy. Asik chybička v zaokrouhlování, nebo mezích náhodného hodu.
Koukal jsem na ten kód a žádný random v přidělování expů není, takže to 0.1 - 0.3 mi nedává smysl.
Nejde o přidělování expů, ale o posun na zpracování výrobku.
PUF!
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: craft - obecně

Post by Zeerit »

Uspěch při craftu posune % nahoru až ke 100% kdy je výrobek hotov, že :D a na určitých hodnotách, kdy by úspěch měl navýšit % zhotovení o 0,1-0,5 to dost částo posune o 0,0%.

Začlo se mi to dít při craftu 180% s rubíny, ale když přejedem do vyšších* hodnot, kdy je craft jestě pomalejší a úspěch posunuje jen o 0,1%, vše je ok a 0 se nikdy nestává.

* míněno obtížnost
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: craft - obecně

Post by karolina »

Čím těžší výrobek, tím pomalejší je posun aby déle trval, toto bude záměr původního tvůrce
Na vyžádání.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: craft - obecně

Post by kokosak »

Konkrétní příklad - po úspěchu získány xp v craftu, posun roven nule.


[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:33] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] Ziskano 27 craftovych xp
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] Ve sperkarstvi si na 16urovni.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] Celkem jsi ziskal 243840 XP
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] *** 16.2% ***
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:40] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] ===================================
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] Ziskano 27 craftovych xp
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] Ve sperkarstvi si na 16urovni.
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] Celkem jsi ziskal 243867 XP
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] *** 16.2% ***
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jan 11 09:17:47] ===================================
PUF!
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: craft - obecně

Post by kokosak »

karolina wrote:Čím těžší výrobek, tím pomalejší je posun aby déle trval, toto bude záměr původního tvůrce
Jistě, ale při úspěchu by měl existovat posun kupředu. U těžšího výrobku se vždy získá 0,2 nebo 0,1, kdežto u jednoduššího se nemusí získávat nic.... nedává smysl.
PUF!
montacue
Poutník
Posts: 70
Joined: 00:59 05. Jan 2015

Re: craft - obecně

Post by montacue »

asi by stačilo k onomu rozmezí to 0,1 staticky přičíst a rozsah rozmezí o 0,1 zkrátit. je to tak u všech craftů, nebo jen u nějakých?
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: craft - obecně

Post by pavad »

kokosak wrote:
karolina wrote:Čím těžší výrobek, tím pomalejší je posun aby déle trval, toto bude záměr původního tvůrce
Jistě, ale při úspěchu by měl existovat posun kupředu. U těžšího výrobku se vždy získá 0,2 nebo 0,1, kdežto u jednoduššího se nemusí získávat nic.... nedává smysl.
Mozna odpoved: zaokrouhlovnai na jednu desetinu? Tzn. posuv tam je, ale diky vypisu neni videt? Jen tak me to napadlo...
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: craft - obecně

Post by Caehan »

montacue wrote:asi by stačilo k onomu rozmezí to 0,1 staticky přičíst a rozsah rozmezí o 0,1 zkrátit. je to tak u všech craftů, nebo jen u nějakých?
To by pomohlo jedině v případě, že se nejprve rozhoduje, jestli jsi uspěl či neuspěl, a až potom, o kolik vlastně.

Pokud to mám odkoukané dobře, je to ve skutečnosti nějaké, obvykle záporné, číslo + náhodný hod, co určuje, kam se výrobek posune... v takovém případě bys statickým přičtěním docílil jen přesunutí "nul" na jiné hody kostkou.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: craft - obecně

Post by kucik »

Aha. No nejdřív bych chtěl tohle sjednotit pro všechny crafty.

Ty hody o kolik se posune progres a o kolik se to propálí jsou dost divné.
Nicméně to že může padnout jako progress 0, stejně jako může padnou 0 při propalu jsem bral trochu jako featuru. Pokud bych měnil hod na progres z 0-3 na 1-3, tak bych měl to samé udělat i s propalem.
Vlastně aby byl zachován průměrný progress, tak bych to z 0.0 - 0.3 musel změnit na 0.1 - 0.2.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
montacue
Poutník
Posts: 70
Joined: 00:59 05. Jan 2015

Re: craft - obecně

Post by montacue »

kucik wrote:Pokud bych měnil hod na progres z 0-3 na 1-3, tak bych měl to samé udělat i s propalem.
Vlastně aby byl zachován průměrný progress, tak bych to z 0.0 - 0.3 musel změnit na 0.1 - 0.2.
vzhledem k tomu co psal kokosák, o tom, že těžší craft ti zaručí při úspěchu to alespoň 0,1, tak mi to přijde jako rozumnější varianta
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: craft - obecně

Post by Zeerit »

No takhle.. myslím, že se bych se shodl s většinou, když řeknu, že ty doby trvání craftu s top materiálem jsou děsný opruz. Nevím, jestli někomu přijde zábavné stát tři hodiny u stojanu a klikat.

Abych se ale dostal k tomu oč jde. Ano, myslím ,že by bylo fajn nastavit 0,1 jako minimální hodnotu, protože hodit 0 třeba i 4x za sebou je celkem běžné a prodlužuje to už tak extrémní dobu craftu o další X (desítek) minut.
Decka
Šlechtic
Posts: 311
Joined: 22:35 18. Sep 2010

Re: craft - obecně

Post by Decka »

Nojo, ale tím zaneseš nelineární úpravu rychlosti výroby do celého kraftu ).
Problém by se tímto přesunul od opravy předpokládaného bugu, na úpravu mechaniky, tedy rychlosti výroby.
Možná že, kdyby někdo našel předpokládané časy výroby výrobků pro různé obtížnosti, které jsou jistě někde řešeny a porovnal to s aktuálním stavem kraftu, tak by se zjistilo, že to také není v souladu s plánem, ale to už jen tak plácám.
Locked