VYSVĚTLENO: Hraničář - použití svitků obnova
VYSVĚTLENO: Hraničář - použití svitků obnova
Nevím jestli je to chyba nebo ne, ale i když se mé hraničářce v inventáři zobrazují svitky malá obnova i obnova jako použitelné (nejsou červené), tak při pokusu je použít se mi zobrazila informace, že je použít nemůže.
Má to tak být?
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:19] Olwen Emerald používá Slabší obnova
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:19] Tento svitek nemuzes pouzit.
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:20] Získaný předmět: Slabší obnova
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:33] Olwen Emerald používá Obnovení
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:33] Tento svitek nemuzes pouzit.
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:34] Získaný předmět: Obnovení
Má to tak být?
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:19] Olwen Emerald používá Slabší obnova
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:19] Tento svitek nemuzes pouzit.
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:20] Získaný předmět: Slabší obnova
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:33] Olwen Emerald používá Obnovení
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:33] Tento svitek nemuzes pouzit.
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:34] Získaný předmět: Obnovení
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Podle mě, je chyba v tom, že si ti ukazují jako použitelné- nemáš je červené, protože ani jedno z těch kouzel neumí sesílat hraničář, tudíž ti nepujdou seslat ani ze svitku.
Na vyžádání.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Je to tedy tak, že hraničář ze svitku může seslat jen kouzla, která sám umí i bez svitků? Nemám tedy nejspíš brát v potaz, jestli se v inventáři zobrazují bílé, tedy jakoby použitelné.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Děkuji za vysvětlení, já svitky prakticky nepoužívám, tak proto jsem to nevěděla.karolina wrote:Mělo by to tak být
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Je to nějaký nová úprava? Myslel jsem, že se to vrátilo do nastavení dle ST. Tam bylo několik svitků použitelných snad kýmkoliv. (nevzpomínám si teda, zda-li automaticky a nebo hodem na spellcraft)karolina wrote:Mělo by to tak být
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Automaticky těžko. Přes UMD/spellcraft svitky pořád používat můžeš.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Ale je to jen těch pár vybraných, ne? Všechny přes spellcraft sesílat nejdou a ani nešly.kucik wrote:Automaticky těžko. Přes UMD/spellcraft svitky pořád používat můžeš.
Tento ale mezi těmi vybranými byl, takže je mi divné, že se Allien nevypisuje hod, ale rovnou hláška - nemůžeš použít.
Pokud měly jít všechny sesílat buď přes UMD nebo spellcraft, tak nefungujou
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Ne.Barbar321 wrote: Ale je to jen těch pár vybraných, ne?
Protože nemá ani UMD ani spellcraft. Proto se nevypíše hod ani na UMD ani na spellcraft.Barbar321 wrote: Tento ale mezi těmi vybranými byl, takže je mi divné, že se Allien nevypisuje hod, ale rovnou hláška - nemůžeš použít.
Pokud měly jít všechny sesílat buď přes UMD nebo spellcraft, tak nefungujou
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Klericka kouzla (zkousel jsem az do 4. kruhu vcetne) paskvil bez problemu ze svitku cetl a cte. Cetl: v intencich nekolika tydnu zpet. Cte: naposledy 2 dny zpet. Edit: Nebude to pritomnosti UMD. EditEndBarbar321 wrote:Ale je to jen těch pár vybraných, ne? Všechny přes spellcraft sesílat nejdou a ani nešly....
Edit2: Ale neuvedomuji si zadny vypis hodu - ale, pravda, ani jsem takovy vypis nesledoval. Edit2End.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Tak já taky nemám úplně čerstvé informace, ale rád bych přišel na to, jak to je:
Stav na ST: S zaklínačkou jsem sesílal ze svitků všechny obnovy, aniž by měla lvl buďdruida a nebo klerika, kouzla neměla. Tenkrát mi bylo řečeno, že existuje pár vybraných kouzel, co může ze svitků sesílat každý
Stav minulý na NT: Klerik mohl seslat svá kouzla ze svitků pouze přes UMD. Vzhledem k tomu, že se tuto vlastnost naučit nemohl, jen zázrakem a vysokou charizmou seslal kouzlo prvního kruhu. Dokázal však ze svitků přečíst obnovu (všechny tři) a myslím i odstraň slepotu a nebo chorobu (bez hodu na UMD).
Ve výpisu se objevil standardní hod k20 na UMD.
Stav ne tak dlouho minulý na NT: klerik se spelcraftem seslal svá kouzla bez hodu. Rozlišení, zda-li je spellcraft dostatečný či nikoliv jsem nikde nezaznamenal. Cizí kouzla nesešle.
Jak je to dnes mohu zkusit a dát vědět.
Je možné tedy napsat, jak to je to plánováno se svitky správně (sešle vše/něco /nesešle nic / hod na..., je nutná vlastnost ve výši...):
- povolání nemá dané kouzlo, postava nemá UMD ani spellcraft -
- povolání může dané kouzlo sesílat, postava ale nemá ani UMD ani spellcraft -
- povolání nemůže dané kouzlo seslat, postava nemá UMD, ale má vysoký spellcraft -
- povolání nemůže dané kouzlo seslat, postava ale má UMD -
Stav na ST: S zaklínačkou jsem sesílal ze svitků všechny obnovy, aniž by měla lvl buďdruida a nebo klerika, kouzla neměla. Tenkrát mi bylo řečeno, že existuje pár vybraných kouzel, co může ze svitků sesílat každý
Stav minulý na NT: Klerik mohl seslat svá kouzla ze svitků pouze přes UMD. Vzhledem k tomu, že se tuto vlastnost naučit nemohl, jen zázrakem a vysokou charizmou seslal kouzlo prvního kruhu. Dokázal však ze svitků přečíst obnovu (všechny tři) a myslím i odstraň slepotu a nebo chorobu (bez hodu na UMD).
Ve výpisu se objevil standardní hod k20 na UMD.
Stav ne tak dlouho minulý na NT: klerik se spelcraftem seslal svá kouzla bez hodu. Rozlišení, zda-li je spellcraft dostatečný či nikoliv jsem nikde nezaznamenal. Cizí kouzla nesešle.
Jak je to dnes mohu zkusit a dát vědět.
Je možné tedy napsat, jak to je to plánováno se svitky správně (sešle vše/něco /nesešle nic / hod na..., je nutná vlastnost ve výši...):
- povolání nemá dané kouzlo, postava nemá UMD ani spellcraft -
- povolání může dané kouzlo sesílat, postava ale nemá ani UMD ani spellcraft -
- povolání nemůže dané kouzlo seslat, postava nemá UMD, ale má vysoký spellcraft -
- povolání nemůže dané kouzlo seslat, postava ale má UMD -
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Jak už jsem psal jinde: Dal jsem tam scripty ze ST tak jak byly. Ten script je moc dlouhej na to, aby se mi to chtělo celé analyzovat.
Je možné, že tam jsou nějaké chyby v důsledku aplikace dobrodruha. Nicméně pokud se dobře pamatuju, tak spelly které postava umí může sesílat i bez hodů. Kouzla, které neumí s hodem na umd/spellcraft a jak je to se sesíláním jiných typů magie než postava umí nevim. DC wiz wiki.
Je možné, že tam jsou nějaké chyby v důsledku aplikace dobrodruha. Nicméně pokud se dobře pamatuju, tak spelly které postava umí může sesílat i bez hodů. Kouzla, které neumí s hodem na umd/spellcraft a jak je to se sesíláním jiných typů magie než postava umí nevim. DC wiz wiki.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Nemá dobrodruh UMD náhodou? I když do něj hráč nedá ani bodík, má ho pořád na listu, ne?
PUF!
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Ale když do něj nedá bod, tak ho nemůže použít.kokosak wrote:Nemá dobrodruh UMD náhodou? I když do něj hráč nedá ani bodík, má ho pořád na listu, ne?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
A jelikož ho tam ani vložit nemůže kvůli postupu založení postavy, tak je to snad jedno...
Spíš se bude házet na spellcraft, který se nemusí brát...
Spíš se bude házet na spellcraft, který se nemusí brát...
Valghloth - "Darkness from the dark."
Elitní Kazišuk!
Elitní Kazišuk!