královna formianů

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

královna formianů

Post by Barbar321 »

Nevím tedy, zda-li je to chyba, ale proč to nenahlásit.

Královna formianů je zranitelná zákeřnými útoky, zatímco formiáni jsou na zákeřné útoky imunní.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Hassan
Šlechtic
Posts: 362
Joined: 21:02 28. Apr 2007
Location: Stinadla
Contact:

Re: královna formianů

Post by Hassan »

Barbar321 wrote:Nevím tedy, zda-li je to chyba, ale proč to nenahlásit.

Královna formianů je zranitelná zákeřnými útoky, zatímco formiáni jsou na zákeřné útoky imunní.
Treba jsi zrovna obevil misto kde je kralovna zranitelna :lol: Kazdy NPC ma svou slabinu ne? 8)
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: královna formianů

Post by Goran »

Řekl bych, že každé tak docela ne. Aspon ve smyslu zákeřných útoků. Pokud je správně chápu, tak zákeřné útoky jde provést jen na tvory s funkční oběhovou soustavou, nebo orgány. Což by asi formiani měli splňovat. Jsou něco na způsob stingerů z pouště ne? Napůl humanoid a napůl hmyz.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: královna formianů

Post by Barbar321 »

Goran wrote:Řekl bych, že každé tak docela ne. Aspon ve smyslu zákeřných útoků. Pokud je správně chápu, tak zákeřné útoky jde provést jen na tvory s funkční oběhovou soustavou, nebo orgány. Což by asi formiani měli splňovat. Jsou něco na způsob stingerů z pouště ne? Napůl humanoid a napůl hmyz.
To bych chápal, ale proč tedy normální nejsou zranitelní a boss ano? Dle tvé (a logické) teorie buď vše a nebo nic (či v nouzi aspoň obráceně, normál zranitelní, boss ne)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: královna formianů

Post by Caehan »

Jako majitel postavy, se kterou jsem si na zkoumání formianů vyhradil několik her, vás ujišťuju, že imka na sneaky je zcela záměrná.

Imku na kritiky, pokud jste si ráčili všimnout, nemají, a ta na sneaky je tam tedy natvrdo nacpaná - dokonce stejně, jako je tomu ve vanilla NWN. To se nedopatřením moc nestává. Mám pro to i IC vysvětlení, ale tím vás obtěžovat nebudu.

Co se královny týče, napadá mě IC vysvětlení i proto, proč jí nutně mít nemusela, ale to to už je hypotéza vytvořená ad-hoc. Ve vanilla NWN jí měla stejně jako ostatní formiani a je to tak nejspíš přehlédnutí.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: královna formianů

Post by Goran »

Já bych se IC vysvětlením klidně obtěžkat nechal.

Letmo jsem se díval na internetu, údajně mají formiani jistou schopnost spolu navzájem neustále komunikovat. To je to vysvětlení imunity na sneaky? Ví o nebezpečí a nejde se k nim připlížit?

Nebo je tam něco postavené na anatomii? Protože ta je dle mého rozhodující v této otázce.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: královna formianů

Post by Caehan »

Goran wrote:Já bych se IC vysvětlením klidně obtěžkat nechal.

Letmo jsem se díval na internetu, údajně mají formiani jistou schopnost spolu navzájem neustále komunikovat. To je to vysvětlení imunity na sneaky? Ví o nebezpečí a nejde se k nim připlížit?

Nebo je tam něco postavené na anatomii? Protože ta je dle mého rozhodující v této otázce.
Prostě to tak je... je to tak zajímavější... je to specifický rys té rasy... stejně tak bys si mohl stěžovat u spousty jiných mrch, že se v něčem odlišují... je to očividně úmyslné... co více na tom řešit?

A ano, kolektivní vědomí je původní vysvětlení alespoň v jedné edici D&D.

Mé IC vysvětlení tady spočívá v tom, že přesné rány jsou pro ně možná smrtelné, ale kolikrát si jich nevšimnou až do konce boje. Jestli jsi někdy viděl polovinu mravence, co pořád kouše nebo hýbe nožičkama, tak možná tušíš, na co narážím. Je to prostě typ organismu, který se dovede dobře vyrovnat s lokalizovaným zraněním.

Kritické zásahy stále fungují více, protože je prostě považuji za větší ránu/hlubší sek, které nejsou mířené, ale prostě to uvnitř pochroumají nějak tak všechno naráz.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: královna formianů

Post by Goran »

V tom případě bych to asi bral jako malou chybu k doladění, pokud ostatní souhlasí a nikdo nemá nic proti. Zajímavosti jsou pěkné, ale musí být i logické. Mravenci ve hře jsou také zasažitelní zákeřným, i všechen ostatní hmyz, taktéž humanoidi. Jakmile má někdo anatomii nutnou k životu(a formiani ji zjevně mají), je její znalost cestou k zabití, to je prostá logika zákeřných útoků.

Pokud jde ovšem o zvláštnosti a vyjádření zmíněných schopností. Asi by mohla být imka vyměněna za Obranný smysl (Defensive awareness) II. Tento feat je daleko příhodnější. Vyjadřuje to, že je nepřítel s přítomností soupeře seznámen a je na ni připraven.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: královna formianů

Post by kucik »

Hele neni cely hlaseni chyby o tom, ze kralovna nema imku na sneak zatimco obyc form ji ma? Tak proc se tu resi rasa? Je snad kralovna jiny zvire?
At se tu k tomu vyjadri Rejty a hotovo.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: královna formianů

Post by Caehan »

Za sebe mohu říct, že budu raději, když to zůstane, jak je. Pokud se na tom trvá, mohla by se mravencům přidat imunita na sneaky taktéž, ale třeba jsou tu odlišnosti, třeba je mé vysvětlení chybné.

tl;dr Některé příšery mají nezvyklé imunity, to je prostá logika natvrdo přidaných imunit.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: královna formianů

Post by Goran »

Caehan: Pokud narážíš na svůj příklad s půlkou mravence, obávám se, že se z toho vyplývají i jiné skutečnosti. Nejen mravenci, i podstatná část dalšího hmyzu žije a bojuje po rozpůlení určitou chvíli. Mimo to by se v takovém případě měl spíše potlačit kritický útok imkou, ten je blíže tomu, že je hmyzák rozpůlen v místě, které ho až tak neohrozí. Zákeřný útok by byl veden spíše na centrum nervové soustavy, nebo na místo, které hmyzáka vyřadí.

Kucik: Není tomu tak. Postupně vyplynulo (aspoň já to tak vidím), že formiani by imunitu na zákeřné útoky ani neměli mít. Nenašel se argument podporující nezranitelnost jejich anatomie. Mají ji obdobnou, jako ostatní brouci ve hře. A žádný z nich imku na zákeřný útok nemá.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: královna formianů

Post by Caehan »

Goran wrote:Postupně vyplynulo (aspoň já to tak vidím), že formiani by imunitu na zákeřné útoky ani neměli mít. Nenašel se argument podporující nezranitelnost jejich anatomie. Mají ji obdobnou, jako ostatní brouci ve hře. A žádný z nich imku na zákeřný útok nemá.
Věci nevyplývají z toho, že se vyvrátí názor jednotlivce (leč zkusím ho zformulovat lépe). Argument podporující opak se nenašel. Slovní spojení "ostatní brouci ve hře" je zavádějící, protože to nejsou brouci, jsou podobní mravencům, ale jejich zranitelnost při zásahu do konkrétního místa oproti nim může být klidně zveličená.

Pokud ne, klidně to může být z miliónu dalších důvodů, které vysvětlují, proč vydařený sek vedený přes celé tělo má větší šanci nadělat paseku, než naučení se citlivých bodů.

Možná proto, že jsou ty body obskurní, že se naučit prakticky nejdou, možná proto, že je jejich orgánová soustava decentralizovaná nebo natolik odlišně fungující, že to vyžaduje hrubý styl s trochu štěstí na to něco důležitého zasáhnout (a lidé s featem improved critical se prostě naučili těch příležitostí, kdy se protivník odkryje, lépe využít, ti s ostrými zbraněmi při zásahu sekají častěji hluboko a mají opět větší šanci).

Uncanny dodge rozhodně nenahradí imku na sneak attacky při flankování v boji, což byla v papírové verzi jejich vlastnost, tedy i v případě, že se smíříme s původními důvody, imka na zákeřné útoky je podle mě pořád nejlepší přiblížení se Pen & Paper.

Ať je to jak chce, nevidím důvody, proč dělat ze stvůry, která byla úmyslně udělaná zajímavější, akorát další NPC přes kopírák oblečené do jiného kostýmu, aby snad nebyly postavy se sneak attackem oslabené.

Nemluvě o tom, že řadových formianů jsou tři druhy, královna jen jedna. Je, myslím, rychlejší opravit královnu, než rozvrtat zbytek druhu.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: královna formianů

Post by KaTo »

A pro formiany s imkou na snejky mluví i tradice - takhle žijou na Thalii odjakživa :lol: . Pokud se nepletu, měli imku i na ST.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: královna formianů

Post by Krysak »

Je to taková prkotina, že byt GM týmem, tak napíšu Barbarovi následující:

"Je to správně, prosíme o prostudování historie a souvisejících materiálů, chyby hlaste až jste si doopravdi jistí, že je to chyba. Maličkosti, které nemají vliv na funkčnost hry nedávejte na forum, ale napište Karolíně napřímo, pokud nechcete za tímto učelem rozpoutat flame."
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: královna formianů

Post by Barbar321 »

Krysak wrote:Je to taková prkotina, že byt GM týmem, tak napíšu Barbarovi následující:

"Je to správně, prosíme o prostudování historie a souvisejících materiálů, chyby hlaste až jste si doopravdi jistí, že je to chyba. Maličkosti, které nemají vliv na funkčnost hry nedávejte na forum, ale napište Karolíně napřímo, pokud nechcete za tímto učelem rozpoutat flame."
1. je to prkotina
2. psal jsem hned na úvod, že nevím, zda-li je to chyba
3. psal jsem, že mi to přijde divné
4. je mi jedno, jak to ve výsledku bude
5. je mi jedno, zda-li kolem toho bude flame, já svou vnitřní povinnost splnil a nahlásil, co může být neúmyslnou chybou
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Locked