XP
XP
Diskuze o změnách uvedených v novince http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 027#p26027.
Je to lepší? Horší? Proč? Co byste změnili?
Je to lepší? Horší? Proč? Co byste změnili?
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Re: XP
Tak asi prvni postreh:
proc se najednou zase XP pridavaj? Dle me byli adekvatne rozdavany hned zpocatku. Mam pak takovy nutkani si myslet, ze nekterym hracum uz to nestoji ani za ty casovky aby byli ve hre, protoze sou to pro ne drobny. Navic sem predpokladal, ze ta brutalni zmena (pred a po posunu) by mela zbrzdit celkove rust lvlu postav, pro odliseni opravdocych hrdinu, kteri vyniknou jak historicky (delka hrani postavy), tak z hry (Q+zajimave predmety od DM, historky o cinech atd).
Delsi myslenka:
od doby, kdy se spustil system na snizovani XP za NPC podle sumy zabiti jednoho druhu, mi zaclo vrtat hlavou, co asi bude delat postava mezi 30 a 40 lvlu. Pravda, je to krapet predcasna uvaha, krapet asi i tady OT, ale prece jenom, jednou mozna nastane.
Jako priklad pamatuju na Willika Vita (hrac snad promine esli sem to napsal spatne - stejne tu uz nehraje). Ten se s postavou polozil, kdyz na nevim jakym epic levlu prisel dvakrat asi o 20 - 30 tisic XP a celkem ho to polozilo (postavu, hrac vymyslel jinou, ale postava fuc). Balian byl je taky dobry priklad.
Abych porat neremcal:
-Reseni bych videl v necem, jako zachytnej bod podle povolani a rasy na urcitych vyssich lvlech, nebo upraveni prochazky kolem Astarotha. Treba krom vsech penez, nechat zabavit i veci v inventari a nechat jenom spodary atd. Ve vysledku by XP mohli setrvavat v jednom bode (jako je treba ted) a ziska se i nejaka rovnovaha pro vsechny postavy. Hraci uvidi moznost preziti highlvlove postavy a nebudou na 25 lvlu uvazovat o necem novym. Zaroven by mohl zustat zdravej strach z nebezpeci smrti (to hlavne z pohledu hrace - prectava ze hrdina Karathy jde jenom v prosteradle do domu v slechticke ctvrti a pred vchodem si uvedomi ze nema ani klice, nikdo ho nepozna pac bude zrejmne k nerozeznani...). Urcite by se hrdina nevydal bez druziny do tvrdych dungu atd...dobry klerik tak stoupa na cene vcetne boostovacich povolani. No a placat bych moh dal...
proc se najednou zase XP pridavaj? Dle me byli adekvatne rozdavany hned zpocatku. Mam pak takovy nutkani si myslet, ze nekterym hracum uz to nestoji ani za ty casovky aby byli ve hre, protoze sou to pro ne drobny. Navic sem predpokladal, ze ta brutalni zmena (pred a po posunu) by mela zbrzdit celkove rust lvlu postav, pro odliseni opravdocych hrdinu, kteri vyniknou jak historicky (delka hrani postavy), tak z hry (Q+zajimave predmety od DM, historky o cinech atd).
Delsi myslenka:
od doby, kdy se spustil system na snizovani XP za NPC podle sumy zabiti jednoho druhu, mi zaclo vrtat hlavou, co asi bude delat postava mezi 30 a 40 lvlu. Pravda, je to krapet predcasna uvaha, krapet asi i tady OT, ale prece jenom, jednou mozna nastane.
Jako priklad pamatuju na Willika Vita (hrac snad promine esli sem to napsal spatne - stejne tu uz nehraje). Ten se s postavou polozil, kdyz na nevim jakym epic levlu prisel dvakrat asi o 20 - 30 tisic XP a celkem ho to polozilo (postavu, hrac vymyslel jinou, ale postava fuc). Balian byl je taky dobry priklad.
Abych porat neremcal:
-Reseni bych videl v necem, jako zachytnej bod podle povolani a rasy na urcitych vyssich lvlech, nebo upraveni prochazky kolem Astarotha. Treba krom vsech penez, nechat zabavit i veci v inventari a nechat jenom spodary atd. Ve vysledku by XP mohli setrvavat v jednom bode (jako je treba ted) a ziska se i nejaka rovnovaha pro vsechny postavy. Hraci uvidi moznost preziti highlvlove postavy a nebudou na 25 lvlu uvazovat o necem novym. Zaroven by mohl zustat zdravej strach z nebezpeci smrti (to hlavne z pohledu hrace - prectava ze hrdina Karathy jde jenom v prosteradle do domu v slechticke ctvrti a pred vchodem si uvedomi ze nema ani klice, nikdo ho nepozna pac bude zrejmne k nerozeznani...). Urcite by se hrdina nevydal bez druziny do tvrdych dungu atd...dobry klerik tak stoupa na cene vcetne boostovacich povolani. No a placat bych moh dal...
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
Re: XP
musim se priznat, ze sem to cetl nekolikrat a i tak nevim, jestli sem dobre porozumel vsemu co ses snazil napsatKiri wrote:...
pridavaji se XP za zabiti NPC, a to az pro vyssi levely, casovy XP se snizujou, a uprimne je to asi spravneKiri wrote:proc se najednou zase XP pridavaj?
prave proto se ted XP za zabiti NPC zvysujouKiri wrote:od doby, kdy se spustil system na snizovani XP za NPC podle sumy zabiti jednoho druhu, mi zaclo vrtat hlavou, co asi bude delat postava mezi 30 a 40 lvlu.
Tohle jsem moc nepochopil, myslis udelat neco jako je v milionari zachytny body, pod ktery by se nedalo spadnout? Nejsem si jistej, jestli by to pak nevedlo k tomu, ze kdyby hrac na nejaky ten zachytny bod dosahl, tak by vlastne mohl jit kamkoliv bez rizika, ze neco ztrati... Jenom to proste zkusit, co kdyby to nahodou vysloKiri wrote:Reseni bych videl v necem, jako zachytnej bod podle povolani a rasy na urcitych vyssich lvlech, nebo upraveni prochazky kolem Astarotha. Treba krom vsech penez, nechat zabavit i veci v inventari a nechat jenom spodary atd. Ve vysledku by XP mohli setrvavat v jednom bode (jako je treba ted) a ziska se i nejaka rovnovaha pro vsechny postavy.
S tim vybavenim taky nevim, jak si to myslel, ze by se misto XP ztracela vybava? To by zas mohlo vest k tomu ze by hraci nakoupili zakladni vybaveni a chodili by do tezsich dungu, protoze mozny zisk XP by vyrazne prevysil moznou ztratu
Ale je mozny, ze sem te bud jenom spatne pochopil anebo to vidim moc cerne
Najit nejakou rovnovahu asi nebude jednoduchy, ja sam se potykam s tim, ze pokud nemam postavu, ktera je vylozene solista, tak na vyssim levelu uz fakt neni moc kam jit...
Muzu zabijet bud slaby prisery jenom kvuli penezum anebo pokud bych chtel jit nekam ziskat vic nez 1-2xp za kus, tak uz je zas riziko smrti hoooooodne velky
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: XP
ad Zvysovani XP za NPC:
Jsem urcite pro. Ono je opravdu v NWN 1-40 lvlu . od 20 dokonce prybyvaji zajimave featy a jine moznosti.. Je to fakt skoda toho nevyuzit. Tohle je jedna z cest, jak toho docilit. Ja v tom vidim moznosti, jak postavy mohou mit dlasi rozmer.. ty EPIC featy, sou totiz opravdu zajimave a jelikoz nejdou vzit drive, tak opravdu davaji novy rozmer postavam.
ad Snizovani XP za cas:
Nechapu duvod. podle me to bylo zvednuto spravne. Postavy to motivovalo k mluveni, zastaveni se nekde atd. Vyssim lvlum uz je to stejne skoro jedno, zda je to 6 ci 8.. kdyz uz se zvysuji ty xpy za potvory, tak stejne ty nejvetsi classy zase zacnou az dospejou "maxima" sedavat v hospode.. ale ono na casovych ziskat z 20 na 21 uroven a z 30 na 31 uroven je fakt rozdil.
Jsem urcite pro. Ono je opravdu v NWN 1-40 lvlu . od 20 dokonce prybyvaji zajimave featy a jine moznosti.. Je to fakt skoda toho nevyuzit. Tohle je jedna z cest, jak toho docilit. Ja v tom vidim moznosti, jak postavy mohou mit dlasi rozmer.. ty EPIC featy, sou totiz opravdu zajimave a jelikoz nejdou vzit drive, tak opravdu davaji novy rozmer postavam.
ad Snizovani XP za cas:
Nechapu duvod. podle me to bylo zvednuto spravne. Postavy to motivovalo k mluveni, zastaveni se nekde atd. Vyssim lvlum uz je to stejne skoro jedno, zda je to 6 ci 8.. kdyz uz se zvysuji ty xpy za potvory, tak stejne ty nejvetsi classy zase zacnou az dospejou "maxima" sedavat v hospode.. ale ono na casovych ziskat z 20 na 21 uroven a z 30 na 31 uroven je fakt rozdil.
A zase se craftí...
Re: XP
Ztráta je veliká, protože je obtížné XP získat zpět. Po zvýšení bude ztráta relativně menší a tedy lehčí dosáhnout náhrady.od doby, kdy se spustil system na snizovani XP za NPC podle sumy zabiti jednoho druhu, mi zaclo vrtat hlavou, co asi bude delat postava mezi 30 a 40 lvlu. Pravda, je to krapet predcasna uvaha, krapet asi i tady OT, ale prece jenom, jednou mozna nastane.
Jako priklad pamatuju na Willika Vita (hrac snad promine esli sem to napsal spatne - stejne tu uz nehraje). Ten se s postavou polozil, kdyz na nevim jakym epic levlu prisel dvakrat asi o 20 - 30 tisic XP a celkem ho to polozilo (postavu, hrac vymyslel jinou, ale postava fuc). Balian byl je taky dobry priklad.
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Re: XP
Podle mě je teď docela přiměřeně snadný, dostat se na level okolo 20ti. Nechápu, proč by se tohle měllo stát ještě snadnějším tím, že se paušálně zvednou xp za potvory.
Pokud jde o vysoký levely, tak to řešte pro vysoký levely a ne paušálním zvyšováním.
Takhle se ta hranice posunula o pět levelů vejš, kde nastane stejnej problém.
Pokud jde o vysoký levely, tak to řešte pro vysoký levely a ne paušálním zvyšováním.
Takhle se ta hranice posunula o pět levelů vejš, kde nastane stejnej problém.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: XP
Resi se to pro vysoky levelykucik wrote:Podle mě je teď docela přiměřeně snadný, dostat se na level okolo 20ti. Nechápu, proč by se tohle měllo stát ještě snadnějším tím, že se paušálně zvednou xp za potvory.
Pokud jde o vysoký levely, tak to řešte pro vysoký levely a ne paušálním zvyšováním.
Takhle se ta hranice posunula o pět levelů vejš, kde nastane stejnej problém.
Kdyby nic, tak i zvyseni hranice o 5 levelu je uspech.
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Re: XP
Jo, řeší, ale ne takhle.jaara wrote: Resi se to pro vysoky levely
Kdyby nic, tak i zvyseni hranice o 5 levelu je uspech.
Úspěch to neni, pokud pěti vysokejm levelům obětuješ rychlý vyexpení nejnižších sedmi levelů.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: XP
Jak rikam, nizke levely temer nepoznaji zmenu. Nezvysovalo se pro vsechny stejne.kucik wrote:Jo, řeší, ale ne takhle.jaara wrote: Resi se to pro vysoky levely
Kdyby nic, tak i zvyseni hranice o 5 levelu je uspech.
Úspěch to neni, pokud pěti vysokejm levelům obětuješ rychlý vyexpení nejnižších sedmi levelů.
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Re: XP
No to co sem psal nahore melo hlubsi myslenku a asi sem to podal blbe (taky vten cas bylo uz par hodin ), nekdy v hospe vysvetlim, esli nezapomenu.
Kolem a kolem mam poci, ze stejne se lvl postav mota stale kolem stejnyho numera (mozna kecam, nevim kdo ma jakej lvl).
Kolem a kolem mam poci, ze stejne se lvl postav mota stale kolem stejnyho numera (mozna kecam, nevim kdo ma jakej lvl).
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!
Pisu sam za sebe
Re: XP
no prvni si vyreste, jak vysoky levely tu vlastne chcete mit 
expovat na vyssich levelech bojem je ted skoro nemozny (nevim jak po zmene), a pak to je taky hodne rozdilny v zavislosti na povolani postavy - carodej nema zas tak velkej problem, ale zlodej sam nema sanci...
expovat na vyssich levelech bojem je ted skoro nemozny (nevim jak po zmene), a pak to je taky hodne rozdilny v zavislosti na povolani postavy - carodej nema zas tak velkej problem, ale zlodej sam nema sanci...
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
Re: XP
To by se melo zmenit.Aznar wrote:no prvni si vyreste, jak vysoky levely tu vlastne chcete mit
expovat na vyssich levelech bojem je ted skoro nemozny (nevim jak po zmene), a pak to je taky hodne rozdilny v zavislosti na povolani postavy - carodej nema zas tak velkej problem, ale zlodej sam nema sanci...
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Re: XP
Jop... asi takhle.. pokud nejste mág, tak se vyplatí časovat v hospodě. Za potvory máte skoro všude 1xp a kde ne, tam je vysoký riziko smrti. Časový expy jsou jistota, která se rovná pro vysokej lvl zhruba tomu, jako kdyby zabil kyklopa každou minutu.Aznar wrote:no prvni si vyreste, jak vysoky levely tu vlastne chcete mit
expovat na vyssich levelech bojem je ted skoro nemozny (nevim jak po zmene), a pak to je taky hodne rozdilny v zavislosti na povolani postavy - carodej nema zas tak velkej problem, ale zlodej sam nema sanci...
Pokud nejste mág, vyplatí se stahovat kůže creepů pro lowlevely. Líbí se mi Rejtyho nápad ohledně prahvozdu, nevim jestli je to volně šiřitelná informace, ale team ví co myslim.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
Re: XP
Časový expy chci hlavně upravit, až zavedem novej patch - to bylo inzerováno hned na začátku. Teď jsou nastavený tak, že se skutečně nic nemusí dělat a to je špatně.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: XP
Kiriho sem jako vzdy skoro nepochopil ale nevadi

Jinak "Guru casovejch XP" Aznar
urcite da za pravdu (mozna bude truchlit) kdyz by se proste kazdou chvili muselo delat neco jinyho - pro zisk casovejch XP ...tzn - po chvili rybareni, drepeni, soulozeni... se pridel ukonci a je treba zmenit cinnost.
Jinak sem taky pro aby se vyuzily Epic featy a vyvazilo se to tak, aby se dalo jit i na epic levelech pro vic jak 5xp za potvoru
Boj je boj... drepakovat a chytat lelky umi kazdej blazen
Jinak "Guru casovejch XP" Aznar
Jinak sem taky pro aby se vyuzily Epic featy a vyvazilo se to tak, aby se dalo jit i na epic levelech pro vic jak 5xp za potvoru
Boj je boj... drepakovat a chytat lelky umi kazdej blazen
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking