Kolabuje mi počítač?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

Možná vám to někomu něco řekne, popíšu laicky, co se mi stalo při spuštění PC, napřed nešel spustit prohlížeč Google Chrom. Dala jsem restart a zhasla obrazovka. To se mi občas stane zničeho nic, poslední dobou častěji :cry:

Musím pak vypnout a zapnout PC tlačítkem, jinak s tím nic nejde.
Udělala jsem to , ale nenaběhlo přihlašování do windows jako obvykle, ale taková bleděmodrá obrazovka s velkým schematickým písmem bez diakritiky.

Opsala jsem to hlavní, co se tam psalo:

Ověřování systémů souborů na C - soubory NTFS
Systém souboru je NTFS.
Některý z disků vyžaduje kontrolu konzistence disku. Program CHKDSK ověřuje soubory, rejstříky

Probíhalo to samo.

Ještě mi to napsalo informaci o "Odstraňování položky locklife indexu $I30 souboru 10776.


Nechala jsem to celé proběhnout a pak mi PC normálně naběhl, ale po přihlášení na internet se mi ztratily všechny záložky, které jsem měla na horní liště vytažené, abych nemusela odkazy na určité webové stránky hledat. Tak to není žádné velké neštěstí. Stalo se mi něco podobného už jednou.

Máte někdo tušení, proč mi výše popsaný postup PC prováděl a jak moc je to s mým PC vážné?

Může to souviset s tím, že jsem měla těch záložek připnutých hodně?
Nebo to souvisí se stářím PC a s tím, že když mi zhasne obrazovka, musím vypínat PC tlačítkem a ne normálním postupem vypínání?

Já se v tom vůbec nevyznám. :( :( :(

Jsem se docela bála, že mi PC už umřel, naštěstí snad ještě ne.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by rosnicka »

Aillen wrote:Možná vám to někomu něco řekne, popíšu laicky, co se mi stalo při spuštění PC, napřed nešel spustit prohlížeč Google Chrom. Dala jsem restart a zhasla obrazovka. To se mi občas stane zničeho nic, poslední dobou častěji :cry:

Musím pak vypnout a zapnout PC tlačítkem, jinak s tím nic nejde.
Udělala jsem to , ale nenaběhlo přihlašování do windows jako obvykle, ale taková bleděmodrá obrazovka s velkým schematickým písmem bez diakritiky.

Opsala jsem to hlavní, co se tam psalo:

Ověřování systémů souborů na C - soubory NTFS
Systém souboru je NTFS.
Některý z disků vyžaduje kontrolu konzistence disku. Program CHKDSK ověřuje soubory, rejstříky

Probíhalo to samo.

Ještě mi to napsalo informaci o "Odstraňování položky locklife indexu $I30 souboru 10776.


Nechala jsem to celé proběhnout a pak mi PC normálně naběhl, ale po přihlášení na internet se mi ztratily všechny záložky, které jsem měla na horní liště vytažené, abych nemusela odkazy na určité webové stránky hledat. Tak to není žádné velké neštěstí. Stalo se mi něco podobného už jednou.

Máte někdo tušení, proč mi výše popsaný postup PC prováděl a jak moc je to s mým PC vážné?

Může to souviset s tím, že jsem měla těch záložek připnutých hodně?
Nebo to souvisí se stářím PC a s tím, že když mi zhasne obrazovka, musím vypínat PC tlačítkem a ne normálním postupem vypínání?

Já se v tom vůbec nevyznám. :( :( :(

Jsem se docela bála, že mi PC už umřel, naštěstí snad ještě ne.
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by sandoftime »

Spíš to vypadá na odcházející disk. Doporučuji zálohovat důležitá data na nějakou externí jednotku nebo pořídit nový, přidat do pc a důležitá data nakopírovat na něj. Ten původní nechat se ctí dosloužit.

Samozřejmě, pokud jde (jakože asi jde) o systémový disk, počítej s nutností nové instalace operačního systému, až se odporoučí.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

sandoftime wrote:Spíš to vypadá na odcházející disk. Doporučuji zálohovat důležitá data na nějakou externí jednotku nebo pořídit nový, přidat do pc a důležitá data nakopírovat na něj. Ten původní nechat se ctí dosloužit.

Samozřejmě, pokud jde (jakože asi jde) o systémový disk, počítej s nutností nové instalace operačního systému, až se odporoučí.
Je to notebook, takže další disk do PC přidávat nemůžu. Asi jedině si koupit flasku a přetáhnout data na ni. Hm a instalace nového operačního systému asi taky nepřipadá v úvahu, když jde o notebook, Tam je asi všechno napevno. Budu muset nejspíš pořídit brzy nový PC, jen vůbec netuším jaký, aby mi na něm šla hrát Thalie.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by karolina »

I v notebooku e dá vyměnit disk a nainstalovat nový systém. Na flashku pochybuju, že se ti všechno vejde... Bude to chtít externí disk, ale asi bych to svěřila někomu kdo tomu rozumí, mohl by ti to udělat všechno najednou, vyměnit disk, nainstalovat systém a přetáhnout data.
Na vyžádání.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by pavad »

Externi disk muzes pripojit pres USB. Nebo i interni muzes pripojit pres USB rozhrani (USB to S-ATA a pod)
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by rosnicka »

já jsem mela taky takovy problém a musela jsem komplet vsechno predelat, zformatovat disk a přeinstalovat a od ty doby mam klid
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Barbar321 »

Taky mi to dělal počítač. Všechny kontroly si udělal, jak chtěl, problémů jsem se ale nezbavil. Za pár dní už ani nenaběhl a mě nezbylo nic jiného, než zformátovat systémový disk a přeinstalovat Win :cry:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by pavad »

Barbar321 wrote:Taky mi to dělal počítač. Všechny kontroly si udělal, jak chtěl, problémů jsem se ale nezbavil. Za pár dní už ani nenaběhl a mě nezbylo nic jiného, než zformátovat systémový disk a přeinstalovat Win :cry:
... nebo nebyt hloupy a mit zalohu - obraz systemoveho disku. Pak je "reinstall" windows a vsech aplikaci zalezitosti cca 20 minut...
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

Tak jsem si koupila externí pevný disk (návod veškerý žádný, alespoň ne v češtině) a připojila k svému PC. Mám otevřené oba - viz obrázek.
pevný disk v PC a připojený extení disk.jpg
Stačí pouze myší přešoupat jednotlivé složky z levého okna (pevný disk C mého PC) do pravého okna (externí disk) a bude hotovo?

Jsem to nikdy nedělala. :? :wall:
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

Dá se zachránit práce dělaná v toolsetu, když náhle zhasne obrazovka a počítač nejde ovládat jinak než vypnutím?

Nastartuje znovu, to ano, ale nezálohuji práci v toolsetu každých 30 min. :( :( :( :(

Vážně to zamrzí. :( :(

Je nějaký způsob, jak se k té poslední verzi dostat? Si myslím, že se to snad automaticky zálohuje mám v ve složce "modules" soubor s příponou "BakupMod", měla by to být ta poslední verze podle času u té složky. Ale když se teď do toolsetu znovu přihlásím, nezeptá se mě to, že práce PC byla nestandardně ukončená a nahraje se prostě ta verze, kterou jsem naposledy dávala uložit, takže práce minimálně hodiny je zase nejspíš v nenávratnu :( :(

Mám soubory uložené na externím disku, ale dělám to jen než PC normálně vypínám.


Poradil by mi někdo, podle čeho vybírat nový počítač?

Pokud se rozhodnu koupit nový, tak bych ráda lepší, než mám, ale za rozumnou cenu,
tak do 15 000 Kč nejvíc.

Mám teď notebook HP ProBook 4510s, je starý 6 let. Už má měněnou klávesnici, ale nebyla nová a klávesy pro čísla nefungují všechny. Tak si myslím, že měnit disk asi nestojí už za to.

Procesor Intel Core 2 Duo s frekvencí 2 GHz
2 MB L2 cache
FSB 800 MHz
Čipset Intel GM4S Express
Paměť 4 (2-2) GB DDR 2 800 MHz
Pevný disk 500 GB, 5400 RPM
Rozhraní Serial ATA
Grafická karta ATI Mobility Radeon HD4330 s 512 MB vlastní paměti VRAM


Tyhle dva mi přijdou dobré, ale počítačích se nevyznám, když si porovnávám údaje k různým typům, tak nevím, co je nejdůležitější. Trochu se bojím, že si koupím něco, na čem mi nepůjde hrát Thalie a nebo mi to půjde hůř, než teď.

https://www.alza.cz/hp-pavilion-15-p203 ... 286722.htm
https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-mid ... 694877.htm

Dávám přednost notebooku před normálním stolním PC, kvůli rozměrům a váze. Velký počítač nemám kam dát a taky bych ho v případě potřeby snadno neodnesla k opravě.

Můžete mi někdo poradit?
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by mandos »

Mno jestli můžu přidat svojí troškou, tak bych šel asi do toho Aceru. Převážně z pohledu osobní preference, například víc věřím Intelu a Nvidii (a myslím si že ještě pořád jsou stabilnější trochu). Papírově jsou ty laptopy skoro stejné oba mají pro a proti tak nějak v rovnováze...Acer má maličko rychlejší procesor (ale zas míň jader), a skoro dvakrát takovou kapacitu baterky. HP má zas lepší rozlišení displeje a hybridní disk kterej může(!) urychlit bootování a přístup k souborům, stím že to vyšší rozlišení nemusí být taková výhra pro hraní ale zas pokud máš filmy ve full HD tak je to lepší koukání. A teda jestli se dobře pamatuju tak HP pořád cpe do laptopů spoustu svého software bordelu kterej z mojí zkušenosti páchá akorát problémy v budoucnu.

btw: Oba jsou o několik tříd lepší než to co máš a NWN ti na nich poběží uplně v pohodě.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
seveřan
Měšťan
Posts: 265
Joined: 10:01 24. Aug 2012

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by seveřan »

Acer bych si vživotě nekoupil. HP není špatný výběr a co se týká bordelu, o kterém hovoří Mandos, vždy se dá udělat vlastní instalace bez bordelu. Být na tvém místě, nechal bych si najít někým zkušeným. Určitě se dá najít něco lepšího než jsi našla ty. Rozhodně bych si nekupoval počítač bez SSD disku. SSD disk dělá momentálně téměř víc, než lepší procesor nebo ramky.

Co se týká starého počítače, dá se prodat na součástky. Z disku se dá za pár kaček udělat externí uložiště a pokud je disk vadný, dá se pořád opravit.

Pokud budeš chtít poradit, tak velmi záleží na tom, zda používáš LCD monitor, nebo budeš používat LCD monitor notase. Osobně preferuji pro noťas velmi kvalitní rozlišení. Vsadím se totiž, že nové hry nehraješ a proto nepotřebuješ koupit žádné turbo, ono se za 15k turbo beztak koupit nedá. Takže bych preferoval pohodlí. Nejlépe, když specifikuješ co na počítači děláš za práci, jaké hry hraješ atd. Zda používáš LCD a dle toho bych se rozhodoval nad novým PC. Nehnal bych se bezhlavě do co nejlepší muziky za málo peněz.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Nalkanar »

Acer. Špatná reputace je špatná reputace, ale kvalita šla v posledních letech nahoru. Navíc jak říká mandos, větší důvěra v to co je vevnitř.
HP ne, co tak sleduju, tak se sice hojně kupují, ale taky hojně kolabují a jejich zákaznická podpora je mizerná a oje... obl... nepříliš pravdivá vůči zákazníkům. Plus ta hromada jejich hnoje uvnitř.
.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by mandos »

Mno tak zaprvé SSD rozhodně nedělá víc než procesor nebo RAM...výhody SSD se týkají téměř výhradně práce se soubory a trochu rychlejším čtením pagefile což je pasivní paměť a může zkrátit životnost SSD. Zadruhé ve stejné cenové kategorii moc lepších laptopů není a pokud jsou tak jedině bez OS...Win10 HOME momentálně stojí 120 dolarů například.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Locked