Kolabuje mi počítač?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by sandoftime »

No jestli máš máš notebook Aileen tak tě koupě nového nakonec nemine. Já si pamatuju na slova jednoho moudrého muže, který odpovvídal na otázku "Jak vybírat notebook?" větou "Asi jako hajzlpapír."

Je to zkrátka spotřební zboží :)
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

Tak o spotřebním zboží mám jinou představu :)

Ale tak či tak se ten servis vyplatil. Nevím, čím to je, ale mám kupodivu o něco lepší, jakoby ostřejší, prokreslenější obraz. :ewink:
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by pavad »

sandoftime wrote:No jestli máš máš notebook Aileen tak tě koupě nového nakonec nemine. Já si pamatuju na slova jednoho moudrého muže, který odpovvídal na otázku "Jak vybírat notebook?" větou "Asi jako hajzlpapír."

Je to zkrátka spotřební zboží :)
Mam notebook. Uz mu tahne na sedmy rok. Procestoval se mnou pul Evropy, denne byl nosen sem a tam. Prozil rekonstrukci bytu, psani dizertace, 3D engineering, narocne MATLAB modelovani a jeste horsi data post-processing. Posledni rok a pul je pod utoky syna. Instaloval jsem na nej tuny veci, odinstalovaval je. Nejednal s nim v rukavickach. Za celou tu dobu jsem do nej investoval jednou cca 1200 Kc za novou heat-pipe (odesel na ni pripevneny vetrak) a cca 1000 Kc za novou baterii s vetsi kapacitou.

Zatim stale funguje. Nechybi mu jediny dil. Ac ma uz vylamane kryci lamely vetracku a jeden pant uz drzi spise silou vule (syn uz s notebookem nekolikrate nesetrne svihnul o stul/zem atd).

Takze zalezi o jaky notebook jde.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
seveřan
Měšťan
Posts: 265
Joined: 10:01 24. Aug 2012

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by seveřan »

pavad wrote:
sandoftime wrote:No jestli máš máš notebook Aileen tak tě koupě nového nakonec nemine. Já si pamatuju na slova jednoho moudrého muže, který odpovvídal na otázku "Jak vybírat notebook?" větou "Asi jako hajzlpapír."

Je to zkrátka spotřební zboží :)
Mam notebook. Uz mu tahne na sedmy rok. Procestoval se mnou pul Evropy, denne byl nosen sem a tam. Prozil rekonstrukci bytu, psani dizertace, 3D engineering, narocne MATLAB modelovani a jeste horsi data post-processing. Posledni rok a pul je pod utoky syna. Instaloval jsem na nej tuny veci, odinstalovaval je. Nejednal s nim v rukavickach. Za celou tu dobu jsem do nej investoval jednou cca 1200 Kc za novou heat-pipe (odesel na ni pripevneny vetrak) a cca 1000 Kc za novou baterii s vetsi kapacitou.

Zatim stale funguje. Nechybi mu jediny dil. Ac ma uz vylamane kryci lamely vetracku a jeden pant uz drzi spise silou vule (syn uz s notebookem nekolikrate nesetrne svihnul o stul/zem atd).

Takze zalezi o jaky notebook jde.

+1

Je notebook a notebook. Mě vždy všechny notasové vydrželi minimálně pět let a vždy jsem na nich rozjel vše co jsem chtěl a nebyla potřeba nového počítače. Je to ale o tom, kolik kdo investuje do počítače. Když si člověk koupí počítač +- 15 k, tak může z x% počítat s tím, že za dva roky kupuje novej. Ovšem když je to aspon 30 + K... tak počítač většinou vydrží minimálně 5 let. (u opravdu lešpích mašin se dá dokoupit i záruka na 5 let.)

Co se kurvítek týká, tak to není zas taková urban legend. Otázkou je, co kurvítko je a není. Když ti do spojů na čipech dají málo zlata, tak vlastně čip sám o sobě kurvítko je, protože odejde za +- 2 roky a s tím může odkurvit i další součástky. Takže se klidně může stát, že grafická karta je do jisté doby grafickou kartou a od jisté doby je to kurvítko :mrgreen: . V měřítku v jakém se dělají počítače a kolik zlata se v nich používá (ano, mluvím o zlatě jako zlatě) ... tak jestli použiju gram a nebo půl gramu na jeden počítač ... tak je to neskutečné množství zlata v globálu.

Naštěstí jsou i společnosti, které se netají tím, kolik zlata je ve spojích a když je někdo šikovný a dá si tu práci... tak ví jakou grafiku (nejen grafiku) si pořídí, aby předešel tomuto faktoru. (případně ví jaké řady a jaké společnosti to dělají nebo nedělají). Sám jsem byl velmi překvapený jak to funguje. Kolega co mě opravoval micro-spoje v lcd .. za použití mikropájky a dalších výmyslů a nesmyslů se mi docela smál, když rozebral moje LCD samsung. Každý druhý spoj musel přepájet.....
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by pavad »

seveřan wrote:
pavad wrote:
sandoftime wrote:No jestli máš máš notebook Aileen tak tě koupě nového nakonec nemine. Já si pamatuju na slova jednoho moudrého muže, který odpovvídal na otázku "Jak vybírat notebook?" větou "Asi jako hajzlpapír."

Je to zkrátka spotřební zboží :)
Mam notebook. Uz mu tahne na sedmy rok. Procestoval se mnou pul Evropy, denne byl nosen sem a tam. Prozil rekonstrukci bytu, psani dizertace, 3D engineering, narocne MATLAB modelovani a jeste horsi data post-processing. Posledni rok a pul je pod utoky syna. Instaloval jsem na nej tuny veci, odinstalovaval je. Nejednal s nim v rukavickach. Za celou tu dobu jsem do nej investoval jednou cca 1200 Kc za novou heat-pipe (odesel na ni pripevneny vetrak) a cca 1000 Kc za novou baterii s vetsi kapacitou.

Zatim stale funguje. Nechybi mu jediny dil. Ac ma uz vylamane kryci lamely vetracku a jeden pant uz drzi spise silou vule (syn uz s notebookem nekolikrate nesetrne svihnul o stul/zem atd).

Takze zalezi o jaky notebook jde.

+1

Je notebook a notebook. Mě vždy všechny notasové vydrželi minimálně pět let a vždy jsem na nich rozjel vše co jsem chtěl a nebyla potřeba nového počítače. Je to ale o tom, kolik kdo investuje do počítače. Když si člověk koupí počítač +- 15 k, tak může z x% počítat s tím, že za dva roky kupuje novej. Ovšem když je to aspon 30 + K... tak počítač většinou vydrží minimálně 5 let. (u opravdu lešpích mašin se dá dokoupit i záruka na 5 let.)

Co se kurvítek týká, tak to není zas taková urban legend. Otázkou je, co kurvítko je a není. Když ti do spojů na čipech dají málo zlata, tak vlastně čip sám o sobě kurvítko je, protože odejde za +- 2 roky a s tím může odkurvit i další součástky. Takže se klidně může stát, že grafická karta je do jisté doby grafickou kartou a od jisté doby je to kurvítko :mrgreen: . V měřítku v jakém se dělají počítače a kolik zlata se v nich používá (ano, mluvím o zlatě jako zlatě) ... tak jestli použiju gram a nebo půl gramu na jeden počítač ... tak je to neskutečné množství zlata v globálu.

Naštěstí jsou i společnosti, které se netají tím, kolik zlata je ve spojích a když je někdo šikovný a dá si tu práci... tak ví jakou grafiku (nejen grafiku) si pořídí, aby předešel tomuto faktoru. (případně ví jaké řady a jaké společnosti to dělají nebo nedělají). Sám jsem byl velmi překvapený jak to funguje. Kolega co mě opravoval micro-spoje v lcd .. za použití mikropájky a dalších výmyslů a nesmyslů se mi docela smál, když rozebral moje LCD samsung. Každý druhý spoj musel přepájet.....
Je rpavda ze me Thinkpad R500 vysel na cca 24k Kc.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Drobček
Nováček
Posts: 46
Joined: 20:02 19. Feb 2009

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Drobček »

Zdravit, nevedet poradit preco mi na notas vypynat firewall, vzdy ked vypnut sa sam tak mi padnut siet, nevediet si nejako nastavit aby nevypynat, kde by tak moct byt chyba ? mat win 8


dakovat
Drobček -- dobráčisko od kosti, zväčša sám, túlajúc sa svetom
Máčny Máčik - svojský druid
Obaja skončit vďaka zmena vo svet
Shantee
Nováček
Posts: 26
Joined: 22:50 01. Feb 2008
Contact:

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Shantee »

Drobček wrote:Zdravit, nevedet poradit preco mi na notas vypynat firewall, vzdy ked vypnut sa sam tak mi padnut siet, nevediet si nejako nastavit aby nevypynat, kde by tak moct byt chyba ? mat win 8


dakovat
Může jít o virus/malware/nějakou podobnou havěť. Zkoušel jsi notebook proskenovat antivirem a nějakým antimalwarem? Pokud ne, udělej to, pokud ano, a nepomohlo, obrátila bych se spíš na specializované fórum, třeba tady: http://forum.viry.cz/viewforum.php?f=3
Pokud tam budeš přispívat, doporučuji psát tak, aby ti ostatní rozuměli :)
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

Tak asi nastala doba, kdy mi počítač vážně už doslouží :(

Poradíte s výběrem nového notebooku? Aby na něm šla hrát Thalie bez potíží?

Líbí se mi docela tenhle:

http://www.electroworld.cz/hp-pavilion- ... obny-popis

Tedy až na ten design ala Hvězdné války :D :D

Přijde mi, že je lepší než mám teď - mám HP ProBook 4510s, je starý 6,5 let, nejen že mi zhasíná občas obrazovka, ale navíc teď se začal asi přehřívat a vypíná se mi docela (asi pojistka), taky mi nejdou některé klávesy (naštěstí jen číslice vpravo), ale nevím, jestli to ještě stojí za opravu, s tím vypínám obrazovky mi v servisu neudělali před půl rokem nic, aby se mi to nerozsypalo za chvíli docela :(

Procesor Intel Core 2 Duo s frekvencí 2 GHz
2 MB L2 cache
FSB 800 MHz
Čipset Intel GM4S Express
Paměť 4 (2-2) GB DDR 2 800 MHz
Pevný disk 500 GB, 5400 RPM
Rozhraní Serial ATA
Grafická karta ATI Mobility Radeon HD4330 s 512 MB vlastní paměti VRAM

Operační systém Windows XP Profesional 2002 Service Pak 3

Se v tom nevyznám, ale přijde mi že HP Pavilion 15-an001nc, Star Wars Special Edition je lepší než ten co mám a že je ještě za přijatelnou cenu.

Poradíte?
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by KaTo »

Oba notebooky jsou procesorově, paměťově, sběrnicově, atd. DALEKO za hranicemi toho, co by NWN měli požadovat, ale...
...ale co je věčný problém NWN jsou grafiky (a ovladače).

Já osobně hrávám NWN taky na (cca 2-3roky starém) HP elitebooku workstation, kde je NVIDIA Quatro K1000m a NT mi běhá jak z praku, AŽ na jakékoli lokace, které jsou z rodiny "karatha a spol." tielset = Petronika, podtemňácký zlobři, atd.
Tam mi dochází k nevyzpytatelným, bezdůvodným pádům + grafika se "vytáčí" k nejvyšším (naprosto bezdůvodně :lol: ) výkonům, přestože jiné hry (mnohem mladší a náročnější, leč asi taky odladěnější) ji nechávají naprosto klidnou.

Naproti tomu ještě na starým stolním kompu (šunka o něco horší jak tvůj noťas) kde bylo za grafárnu něco od ATI, tak jsem s NWN neměl problémy. (edit: Na druhou stranu mi na něm nefachal Toolset :lol: , se 100% jistotou se do 3-10minut kousl).

Takže můj názor - noťas je víc než v pohodě, dokonce designově je i khůůůl :D , ale co se týká NT, je zde "nenulová" šance, že ti bude padat. Uvidíš sama :-D.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Decka
Šlechtic
Posts: 311
Joined: 22:35 18. Sep 2010

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Decka »

KaTo wrote:AŽ na jakékoli lokace, které jsou z rodiny "karatha a spol." tielset = Petronika, podtemňácký zlobři, atd.
Tam mi dochází k nevyzpytatelným, bezdůvodným pádům + grafika se "vytáčí" k nejvyšším (naprosto bezdůvodně :lol: ) výkonům, přestože jiné hry (mnohem mladší a náročnější, leč asi taky odladěnější) ji nechávají naprosto klidnou.
Ono to není zase tak divné, novější hry mají optimalizace jenž prostě v aurora enginu nejsou. Největším problémem je to, že se vykreslují i objekty, které jako hráč na monitoru nevidíš. To znamená, že někde za pěti budovama od postavy může být kupříkladu nějaká custom content neoptimalizovaná koule a hra se ti při správně natočené kameře prostě bude nepochopitelně sekat. Ve městech obecně je těch objektů velmi mnoho a pokud máš navíc nainstalovaný hack od Romy, tak se zvětšuje clip-range kamery a to těžko utáhne jakákoli grafika.
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

KaTo wrote: Takže můj názor - noťas je víc než v pohodě, dokonce designově je i khůůůl :D , ale co se týká NT, je zde "nenulová" šance, že ti bude padat. Uvidíš sama :-D.
No to mi neříkejte, že když budu mít počítač s LEPŠÍMI parametry než mám, tak nakonec mi na něm Thalie půjde hůř :( :( :(
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by KaTo »

Aillen wrote:No to mi neříkejte, že když budu mít počítač s LEPŠÍMI parametry než mám, tak nakonec mi na něm Thalie půjde hůř :( :( :(
Pochopila hned napoprvé! :lol:
Spouštění hry, načítání lokací. Pohodička. Procházení "bezproblémových" lokací. Pohodička. Práce v tielsetu. Pohodička. Procházení zprasených lokací ve zpraseném "Karatha" tielsetu...to je ve hvězdách. Kdybych měl dát ruku do ohně zda to bude běhat, tak tam klidně tvoji strčím, že to běhat bude a ani nebudu mít výčitky svědomí :) . Ale svoji bych na to do ohně nedal :mrgreen: ...jestli mi rozumíš :lol: .

Jak psal Decka, je to příliš stará hra, která není jaksi...odladěná na nové grafiky. Navíc NWN jsou poněkud "nevhodně" naprogramnované, asi jako některé skripty(nebo třeba povolání a kouzla) na NT :lol: . Moje rada je - přines si NWN do krámu na exteráku, zahraj si a když to bude fachat, tak si ho kup :lol: :lol: :lol: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

KaTo wrote:[quote="Aillen". Moje rada je - přines si NWN do krámu na exteráku, zahraj si a když to bude fachat, tak si ho kup :lol: :lol: :lol: .
No už vidím, jak mě nechají hrát hru v obchodě, nebo i jen zkusit :( :( :( .... a než se to načte?
Bych jim musela asi ten externí disk nechat, aby to zkusili sami :wall:

A copak se vůbec můžu na Thalii přihlásit z jakéhokoli počítače, jinde mimo moji IP adresu? By mě to asi nepustilo do hry ....nebo ano?
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by KaTo »

Aillen wrote:No už vidím, jak mě nechají hrát hru v obchodě, nebo i jen zkusit :( :( :( .... a než se to načte?
Bych jim musela asi ten externí disk nechat, aby to zkusili sami :wall:

A copak se vůbec můžu na Thalii přihlásit z jakéhokoli počítače, jinde mimo moji IP adresu? By mě to asi nepustilo do hry ....nebo ano?
Pokud sis nezapla ochranu IP adresy na webu, tak ano. Jedna z (nemnoha) výhod NWN - jak se jednou nainstalují, můžeš si s nima dělat co chceš :D . Jsou soběstačný.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Nalkanar »

Nooo nevím jaké manýry, kde mají, ale občas člověka nechají :lol: pokud je z toho kšeft, peníze nesmrdí a tak dále.
.
Locked