Hráčky a jejich postavy

Jakékoliv ankety týkající se Thalie i čehokoliv jiného...

Moderators: DM, WB

User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Hráčky a jejich postavy

Post by Jachym »

Podumání na neděli :

Mám tady menší sociologický problém . Muži si běžně dělají ženské postavy . Už jsem o tom četl celé studie proč si někteří muži dělají často ženské avatary a někteří dokonce pouze ženské postavy.
Zajímá mne ale , zda-li si ženy , kterých je tu už dost , udělají někdy mužskou postavu . Mám za to že ne.
Proto se ptám : - Má tady některá žena či dívka mužského avatara - postavu ve hře?
- A proč si myslíte že to tak je že je nemají ?
Menhiri Dierta
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by rosnicka »

já mužskou postavu nemám a ani jsem nikdy neměla, možná proto že bych musela hlídat mluvu. proč to dělaj pánové netuším, ale to by jsi mohl začít u sebe - proč máš ženskou postavu ?
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by NesQe »

Mě jednou jeden chlap (jiná hra) řekl že se na ty ženský postavičky prostě líp kouká.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by LDamian »

Co jsem četl, tak muži berou ženské postavy, protože se raději dívají na zadek jim, než mužským postavám ty hodiny a hodiny týdně, co na tu postavu koukají převážně zezadu.

Možná, že ženy nejsou tak vizuálně zaměřené a nebo prostě ty mužské charaktery stejně zezadu nevypadají nic moc na to, aby to pro ženu hrálo roli.

Navíc některé výzkumy naznačují, že zatímco muži jsou silněji sexuálně zaměření podle pohlaví, ženu vzruší erotická situace jako taková a ten ohled na pohlaví tam není tak velký. Zda je to pravda nebo ne, to netuším.

Pokud by byla, tak by žena mohla zadek své ženské postavy shledávat v podstatě stejně přitažlivým, jako zadek mužské postavy (pokud tedy ta mužská postava nebude extra dobře vymodelovaná a sexy).

Další možný důvod, proč muži mění ve hře pohlaví častěji, je výhodnost takového jednání. Ženským postavám se spíš dostane pomoci, spíš na ně někdo bude brát ohled. Navíc i nastavení hry nahrává často ženským postavám. Třeba u drowů má žena jednoznačně výhodu RP nad mužem (a kdysi byla ještě mnohem větší než teď), ale asi kvůli rovnoprávnosti a podobně není na Thalii nikde zaveden opak. Tedy, že by žena byla automaticky muži podřízená. Dokonce i u trpaslíků a duergarů pravidla říkají, že pokud je žena bojovnice (takže každé PC), je muži ve všem rovnocenná. Logicky by to přitom v tom fantazy prostředí takto nefungovalo - je to ústupek hratelnosti a požadavkům moderní společnosti, který je zanesen už v samotném DnD.

Jen tak tipuji. Sám jsem ženské postavy prakticky nikdy nehrál.

Otázka: co je vám méně sympatické a proč?

Muž hrající ženskou postavu.
Žena hrající mužskou postavu.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by Jachym »

Ano většina mužů říká že se na jejich ženskou postavu lépe dívá . To je staré , ale není to 100% , ono je vše složitější. Je to dokonce až v rodině a výchově atd. Třeba tam hraje roli z kolika je dětí a kolik má dětí a jsou li to dcery (já mám třeba samé dospělé dcery) . Mám ale i mužské avatary na Demoně jsem měl 3 ženy a dva muže. Na Kandošce samé muže a jednu trpaslici ale ta se nepočítá.
Třeba Pux co já vím neměl nikdy mužskou postavu ani na Dragon Hammeru a to jsem už byl přesvědčen že on je ženská.

Zajímavé je že ženy preferují na obálkách ženských časopisů zase ženy , muži ale nepreferují muže na obálkách ale ženy , auta, letadla, lodě a techniku.
Takže asi uplná rovnoprávnost je blbost a nemůže nikdy existovat na 100% ženy jsou prostě ženy a uvidíme co dál vymyslí.
Menhiri Dierta
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by Krysak »

No, taky by mne zajímal důvod samotného autora topicku.


Jinak za mne je to jednoduché, hrál jsem ženskou jen jednou, a to tak "dokonale", že mi ostatní na fóru nevěřili, že jsem kluk. Žádné obscénosti, vilnosti, vždy stará, uhádaná čarodejnice a doteď je rád hraji, protože se v té roli nemusím skrývat za nějakou falešnou zástěrku servilnosti, slušnosti, ale můžu být ještě ješitnější, arogatnější, než jsem ve skutečnosti. Protože je to postava zcela asexuální, stará, neatraktivní, beru to, že hlavním důvodem byla spíš moje láska k tradicím, kdy mým požadavkům odpovídala spíše žena, než do jisté míry vznešený muž, jak si čaroděje představuji.

No a u ostatních je to velmi zhruba, jak píše Damián. S tím, že třeba my hrajeme na nadřazenost ženy - Irwae je vládkyně, ale ostatní ženy v rámci rodu jsou její konkurentky a je její volbou, kam se až dostanou, v tomhle se Damián plete(že by se to nedodržovalo), že se pro jistotu ve vedení obklopuje muži, je její sebeobrana. Má to logiku, protože muž ji její místo nevezme.

Tohle je za mou postavou. Rád si počtu o motivacích ROFa, Koskosáka a dalších, kde mám jistou teorii.
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by Luelle »

Muži jsou více vizuálně zaměření, to je známá věc. Proto kouká na porno víc kluků než holek.

Nikdy jsem nehrála mužskou postavu, ač jsem o tom párkrát uvažovala. Když přemýšlím, proč tomu tak je, tak u sebe můžu jednoznačně říct - hratelnost.

U DnD a her, které jsou kampaňové jsem už párkrát mužskou postavu hrála, jenže je to právě ona kampaňovost.

U nwn, kde na tu postavu koukám x hodin a která funguje de facto 24/7, si toho chlapa neumím představit. Zvlášť když počítám se zapojením do světa, s kterým počítám... Jakože sehrát sexuální scénu za chlapa si neumím představit, ale vůbec.
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by Krysak »

Jinak dodatek. Vím, že je to divné, ale kdybych hrál holku, nedokážu si ani představit sexuální scénu, kdy bych hrál ženu a sváděl chlapa, další simulace jistých fází - měsíční cykly, těhotenství, denní hygiena a podobně. Ale o tom nám povypráví ROF.
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by Luelle »

Tak těhotnou jsem hrála.
Porod jsem hrála.
Potrat jsem hrála.

Ale vše teda spíš kvůli příběhu než, protože ta postavu skutečně žije. Stačí, že se s tím obtěžuju reálně, natož ještě mít mentruční kalendářík postavy :D

Když se mi to chce zahrát a má to smysl, tak nevolnost na základě menstruace, dejme tomu.... Ale jinak to asi není třeba tak hrotit... Vždyť ve hře běží čas šestkrát rychleji, to není možné nijak udržet. Kolikrát spí vaše postava skutečně jednou za 24 hodin? Já teda ani nedodržuji systémový hlad a únavu, někdy jsou situace, kdy já jako hráč chci, aby postava byla unavená a zahraju, aniž by systémově to tak bylo.
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by Aillen »

Všechny moje postavy jsou ženského pohlaví, hrát mužskou mě teda vůbec neláká a asi by se mi s ní nehrálo dobře, a nejen kvůli tomu, že bych musela pořád myslet na dodržovaní odpovídajícího příčestí v minulém čase při psaní. :D
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by Luelle »

Zvláštní teda je, že ti muži s tím nemají vůbec problém a většina holek to má jako důvod, že by nezvládla psát v mužském rodě :D
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
Zedral
Obyvatel
Posts: 122
Joined: 19:01 18. Oct 2015

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by Zedral »

Luelle wrote:Zvláštní teda je, že ti muži s tím nemají vůbec problém a většina holek to má jako důvod, že by nezvládla psát v mužském rodě :D
No já s tim teda občas problém mám, a to mám jen jednu ženskou postavu... Už bych to neudělal...
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by karolina »

Neměla jsem mužskou a ani mě to neláká. Jak píše Damian, ženské postavy jsou mužským rovnocené, tak pro mě není důvod zakládat si chlapa a mužský rod by mi asi taky dělal problémy.
S tím, že chlapům nedělá... Na ST byl jednu dobu jeden hráč, který s tím měl problémy, hrál ženskou, byl to jisto jistě muž, ale občas i telly psal v ženském rodě.

Jo asi jediný co by mě vedlo k tomu založit si někdy někde mužksou postavu, tak leda snaha maskovat se na jiném účtě.
Na vyžádání.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by Krysak »

Jo, díky kontextům jsem zapomněl na otázku a byl jsem off topic, to se omlouvám.

Taková poznámka, podle mne holky nehrají kluky ze stejného důvodu, jako hraje většina kluků holky. Použiji citát jedné holčiny:

"Chlapský tělo je prostě méně dokonalé než ženský, po estetické stránce nemá žena konkurenci. Jako na chlapa se dá koukat, dokud má trenky, ale bez nich to vypadá děsně, ženská je nádherná i nahá."

Estetika je důležitá....
harlequin_ichtyosis
Šlechtic
Posts: 371
Joined: 17:22 15. Jun 2011

Re: Hráčky a jejich postavy

Post by harlequin_ichtyosis »

tak neni to tak dlouho co byl idealem Achiles, zena je idealem krasy tedka jen par set let :)
Post Reply