Lagy

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Lagy

Post by Jachym »

Také samozřejmně přispěji , do třetice všeho dobrého. Stačí napsat číslo učtu , peníze bych poslal převodem.
Menhiri Dierta
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Lagy

Post by kokosak »

Škyty škyty škyty škyt
PUF!
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: Lagy

Post by Luelle »

ja mam teda vetsinou vylety do podsveti a ne skytani :D
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Lagy

Post by Barbar321 »

Dejte vědět, až s tím něco uděláte. Tohle je nehratelný. Na fotku můžu koukat i v albu (a bez stresu)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Zedral
Obyvatel
Posts: 122
Joined: 19:01 18. Oct 2015

Re: Lagy

Post by Zedral »

Barbar321 wrote:Dejte vědět, až s tím něco uděláte. Tohle je nehratelný. Na fotku můžu koukat i v albu (a bez stresu)

Pleteš se.. V jiných hrách se chodí dungeony na hard, elite, epic mode, a tady je nová featura pro pokročilé hráče - LAG mode. Uměle ztěžuje hru silným postavám, aby jim dungy nepřišly tak jednoduché. Bylo to defaultně přednastaveno pro všechny na žádost hráčů kteří si stěžovali na malou obtížnost potvor a množství XP za ně. My například byly v Chrámu vševidoucího a Lag mód jsme úspěšně pokořili i když na hlavní LAGoko jsme si raději netroufli... ovšem ty přemrštěný XP byly tentokrát o trochu víc zasloužené, i když, i tak je to masakr. :biggrin: :biggrin: :biggrin:
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: Lagy

Post by Luelle »

já mám IC teorii, že si nějaký zlý zlounský mág hraje s časem protože. Člověk jde a má pocit, že stejným místem prošel před několika vteřinami. Potvory, které nemají žádné schopnosti se najednou teleportují přes celý dung, no a kolikrát fakt trvá, než vám lidi odpoví na celkem jednoduchou otázku a nezdá se, že by problém byl v jejich inteligenci.

Takže... pojďme toho pomatence ulovit :D
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Lagy

Post by Jachym »

Jsme svědky zániku NWN v čechách . Hra která měla tisíce příznivců a hráčů , hra která disponovala okolo deseti serverů dokonce občas i současně běžicích. Hra se silným nábojem a velkými možnostmi. Končí , Na Kandošce proto že se tam admín zcela zbláznil a server si neustálími upravami zlikvidoval a odradil asi 60 kandošských hráčů , Na Demoně jim nefakčilo připojení a tech problémy drží asi 40 hráčů mimo . Vzpomínám na Dragon Hammer , vždy někdo server vezme do svých rukou a bohužel je má levé a server není obnoven a přestane existovat , stejně jako Ilandrie a další servery.
Tak se nám stalo že z tisíců hráčů NWN máme něco přez sto . Bohužel Thálii nám likvidují lagy a hrozí že jí zcela sežerou . Už mi nejde ani meditovat , taková činnost jako kraft v dílnách je už také o nervy , lagy vám hází nedodělané výrobky do inventáře. Bojová činnost je neuveritelná , nejhorší je že NPC ještě chodí po té co vám se čas zastavil . Příjdete do oblasti kde nic nevidíte ale najednou se kolem vás objeví min 8 nepřátelských NPC . Někdy přejít oblast je prostě šou na několik minut.
Takže prosím odpovědné osoby - dejte to dohromady než začnou lidi vážně odcházet.
Menhiri Dierta
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Lagy

Post by pavad »

pavad wrote:
Zedral wrote:Tak po dnešním dobrodružství v Krat Photu, který mi tedy spíše připomínal spíš Alenku v říši lagů, bych se chtěl optat, zdali již víme kam až vede králičí nora? :-) Nezačneme již něco vybírat? ať se věci hnou?
AJtak az do ctvrtka v Reichu - takze nevim nic.
Takze nas IT by doporucil zustat u klasickeho HDD.

Duvody:
- nove HDD (klasicke) maji dost vetsi cache nes starsi typy (zminil jsem ze puvodni mel 80 GB)
- neni problem ve velikosti ukladanych dat
- cena
- delsi zivotnost a lepsi spolehlivost ve srovnani s SSD

Pokud SSD, tak by doporucoval 2x 120 GB, mirrorovane. Tohle jde poridit pry uz cca za 1500 za jeden.
Pokud klasicky HDD, tak doporucuje notebookovou velikost (2.5") z duvodu vyssi spolehlivosti (HDD delany pro notebooky). Pokud bude HDD od Western Digitalu - tak doporucuje cervenou serii (vysi spolehlivost&zivotnost & 24/7 oprava vymenou)
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Zedral
Obyvatel
Posts: 122
Joined: 19:01 18. Oct 2015

Re: Lagy

Post by Zedral »

Já co mám zkušenosti z práce, tak i když se jedná úplně o něco jiného, ale zkoušely používat SSD disky, ale nakonec se pak právě kvůli spolehlivosti opět vrátili ke klasice...
Zedral
Obyvatel
Posts: 122
Joined: 19:01 18. Oct 2015

Re: Lagy

Post by Zedral »

Já co mám zkušenosti z práce, tak i když se jedná úplně o něco jiného, ale zkoušeli používat SSD disky, ale nakonec se pak právě kvůli spolehlivosti opět vrátili ke klasice...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Lagy

Post by kucik »

Díky pavadovi za info. Ačkoliv vzhledem k počtu odborníků ve spamu jsem očekával zaníceně erugované debaty.

Navrhuju tam nacpat následující:
WD Re (ABYZ) - 250GB 2 107 Kč
250GB je více než dost. 64MB cache je maximum, co jsem našel za rozumnou cenu a tenhle model má 5let záruku a prý má být určen na 24/7 provoz.

Kdyžuž se do toho vrtá, tak bych zdvojnásobil paměť, aby server nemusel tolik swapovat
Corsair XMS3 4GB (2x2GB) DDR3 1333 966 Kč

Nicméně ještě před nakupováním by stálo za pokus vyměnit diskový řadič, jestli to náhodou nezpůsobuje on.
Kouwell PE-115 645 Kč

A teď je otázka kdo a kdy to udělá.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Lagy

Post by kokosak »

Tedy, celková cena 3 718. Navrhuji, aby přispěvatelé přispěli dle svých možností a co zbyde, tak aby se použilo pro motivaci kucika tam zajet a nainstalovat to :D

Jinak spíš vidím úzký místo v tom dojezdu a instalaci, jak v komponentách, takže bych se spíš přemlouval k tomu to prostě nakoupit šecko a instalovat naráz, než to pižlit postupně.

Za sebe příspěvek 1000 kč, kuciku, postni mi prosím konto.
PUF!
Zedral
Obyvatel
Posts: 122
Joined: 19:01 18. Oct 2015

Re: Lagy

Post by Zedral »

kokosak wrote:Tedy, celková cena 3 718. Navrhuji, aby přispěvatelé přispěli dle svých možností a co zbyde, tak aby se použilo pro motivaci kucika tam zajet a nainstalovat to :D

Jinak spíš vidím úzký místo v tom dojezdu a instalaci, jak v komponentách, takže bych se spíš přemlouval k tomu to prostě nakoupit šecko a instalovat naráz, než to pižlit postupně.

Za sebe příspěvek 1000 kč, kuciku, postni mi prosím konto.
Pošlu 500,- jelikož tomu nerozumim, určitě tam nemůžu jet něcoinstalovat :D Prosím číslo účtu PM.
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Lagy

Post by Aillen »

Přispěji 1000,- Kč, ale musím složenkou, prosím o zaslání jména a adresy do PM.

Děkuji.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Lagy

Post by kucik »

Já peníze nechci. Prostě z toho bude vejlet do Plzně. Současnej stav konta byl prý 2600,- což znamená, že chyběla cca tisícovka.

Ještě prosim přibrzděte. Nevim, jestli je dostupnej jaara, jakožto správce účtu :D. Finance směřujte radši na Rejtyho.

Já teda zkusim vyprudit Plzeňský správce serverovny a vymyslet, jak to provést. Ale ne dříve než za týden.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked