Nováčkovské dotazy

Vše, co se netýká hry samotné.

Moderators: DM, WB

User avatar
cukr
Nováček
Posts: 35
Joined: 23:18 07. Mar 2016

Re: Nováčkovské dotazy

Post by cukr »

Ahoj,
je někde na fóru nějaká tabulka toho, jak se zlepšují druidí/hraničářští/kouzelničští příteličci? Mám pocit, že jsem kdysi kdesi něco takového viděl, ale nedaří se mi to dohledat. A druhý dotaz, je někde přehled těch nově přidaných, co umí a neumí?
"Zoufalá" Friga - Duergarka, která už nemá co ztratit.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by KaTo »

Kdysi, kdesi se o tom nejspíš i hovořilo (a na WB foru to možná i vyvěšené je), ale výsledek pro plebs byl...že z politických důvodů se to nezveřejní.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Zeerit »

Není. Někdo by se toho mohl ujmout a udělat ji... máš moji plnou podporu :D

Pár věcí k animal companionům.

Tygr- nevyšší AB a DMG díky masivní Síle. Používá power attack, knock down a později rage. Hodí se pro hráče, kterým se moc nechce, nebo nemůžou používat kouzla k posílení přítelíčků.
Vlk - Slušná volba, zvlášť pro vyšší lvly. Používá kombinaci knockdown + zákeřný útoky. Na vyšších lvlech dostane dokonce crippling strike.
Medvěd- Tank. Vysoký hp. Knockdown. Nic moc AC, ale po nakouzlení vydrží docela dost.
Prase- ?
Panter- Dexovní klasika, zákeřňáky. Co má na vyšších lvlech netuším.
Pták - Taky dex. Malinká dmg, ale slušný zákeřňáky + krvácení. Relativně vysoké AC. Na vyšším lvlu bych řekl nic moc, protože krvácení neprojde přes redukce.
Pavouk- Hádám podobný jako panter + poison.
Brouk- Tuším obdoba tygra.
Hákovec- Velice slušná volba pro hráče, co před sebou mají většinu času dalšího tanka. Monk lvly mu dávájí velký počet útoků, což z něj v kombinaci se zákeřnýma dělá nejspíš nejlepšího DPS přítelíčka. Má ale opravdu malý AB takže je potřeba ho nabušit kouzly. Také má imku na mysl a ne pouze na fear jako ostatní !
Troll- Tuším obdoba medvěda? Předpokladádám vylepšený regen, ale to je jen doměnka.
Ještěr- Ujde, ale má otravný plošný utok, který je víc na škodu, než k užitku.

Možná jsem na někoho zapomněl, nevim. Nutno dodat, že tohle jsou menší poznatky a převážně z lvlů 1-20. Nic čemu by se dalo řikat testování. Navíc na vyšších lvlech dostávají další skilly a věci můžou být jinak.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by KaTo »

Zeerit wrote:Není. Někdo by se toho mohl ujmout a udělat ji... máš moji plnou podporu :D
...
Mnooo...dělat by se to nemuselo, ta data existují. Z něčeho se ty přítuly museli skriptovat.

Mno a teď trochu toho PG. Vlastně existují jen tři přítelíčci. Zbytek je RP omáčka, aby se neřeklo.

1) Tygr = nejvyšší AB a DMG díky vysoké STR, průměrné CON (a tedy HP). Díky vysokému AB prochází jeho Knockdowny. Umí slušně naložit, průměrný AC. Jediný skutečný DPS mezi přítulama, který nestojí na snejkách (tj. funguje v 100% případech, ne jen v 40% jako třeba Panter).

2) Brouk = nízké STR, vysoké CON (a tedy HP) od ostatních přítul se liší tím, že má vždy o 5 vyšší redukci. Bohužel ta redukce není X/- , ale X/+Y, takže se tluče s kamenkou. Na určitých lvlech je buglá a nefunguje. Dále je to přítelíček, který má do cca dvacátého lvlu permanentní Freedom of movement. Bohužel na raném epicu o něj přichází (a na vysokém epicu sem ho nikdy neměl). Na nižších lvlech, díky redukci, slušný tank. Na vyšším je zbytečný neb mu je redukce k ničemu, protože není pevná X/-, ale bohužel X/+Y, což mobky v dungách vesele procházejí. Stál by za zvážení, kdyby mu zůstal FoM.

3) Troll = vysoká STR i CON (a tedy HP), obstojné AB a vyšší míra regenu než mají ostatní přítuly. Volba pro líné hrandy, co nechtějí po boji řešit doléčování.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by kucik »

Hodim to k popisu druida.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
cukr
Nováček
Posts: 35
Joined: 23:18 07. Mar 2016

Re: Nováčkovské dotazy

Post by cukr »

děkuju všem
"Zoufalá" Friga - Duergarka, která už nemá co ztratit.
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Nováčkovské dotazy

Post by sandoftime »

Proč není nikde v úpravách zmínka, že v celém městu je vpynuté rybaření?

V rybářský osadě to (ostatně jako dřív) také nejde, jen nechápu proč se teda jmenuje rybářská. Ale rozumím tomu, že tamní rybář vykupuje ryby, protože sám si žádné logicky nevyloví.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by KaTo »

sandoftime wrote:...V rybářský osadě to (ostatně jako dřív) také nejde, jen nechápu proč se teda jmenuje rybářská. Ale rozumím tomu, že tamní rybář vykupuje ryby, protože sám si žádné logicky nevyloví.
Když už do toho motáš RP omáčku, tak použij taky selský rozum.
Na otázku proč nejsou u Karathy ryby je jednoduchá odpověď. Protože jsou za celý ty generace vylovený! Proto musí rybáři daleko na moře nebo aspoň dál po pobřeží, aby něco ulovili.

Lidi totiž nejsou jako např. kuny, které loví především z okraje "teritoria" a kořist uprostřed (tj. u hnízda) nechávají na pokoji, případně ji loví v případě nemoci.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Nováčkovské dotazy

Post by sandoftime »

Neee je to proto, že systém vodních brouků a pavouku rozhazuje npcčka, ale je očividně lepší omezit možnost rybaření podle toho kde zrovna hráči rybaří(než začnou rybařit jinde a bude třeba to vypnout i tam), než ty otravné mobky ze systému vyhodit.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Nováčkovské dotazy

Post by RainMan »

Mno taky to může být tím, že Karatha produkuje tolik odpadu, který následně kanalizací odtéká do jezera, že se v blízkosti přístavu žádné ryby zkrátka nevyskytují.
Druhá varianta je, že rybolov poblíž hradeb zkrátka zakazuje jedna z X desítek Karathskych vyhlášek.

Případně možnost číslo 3. Tvůrce systému zkrátka nechce, aby postava v jedné lokaci získala quest, a zároveň v té samé lokaci ho mohla plnit. To mi přijde poměrně logický krok.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
Shantee
Nováček
Posts: 26
Joined: 22:50 01. Feb 2008
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Shantee »

Je někde popsané jak se ovládá příkaz /pc strip? Zkoušela jsem hledat, nicméně neúspěšně.
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Nováčkovské dotazy

Post by RainMan »

Shantee wrote:Je někde popsané jak se ovládá příkaz /pc strip? Zkoušela jsem hledat, nicméně neúspěšně.
Napises ho do chatoveho řádku a postupujes dle možnosti v zobrazenem okně. je to jednoduché a intuitivní. Doporucuju někde v ústraní vyzkoušet.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Zeerit »

Vygooglil jsem "how to strip" a našlo mi to zajímavý věci.
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Nováčkovské dotazy

Post by RainMan »

Zdravím,

nevím zda se to stává jen mě a proč se tak děje a proto se raději zeptám.

Jak se vyhnu tomu, že odhlásím postavu v lokaci M (město) a při dalším přihlášení se postava objeví v lokaci D (dungeon) který opustila cca 5 minut před odhlášením.

O tom jaké to způsobuje IC problémy se raděj rozepisovat nebudu. :-)

Tedy. Lze tomuto nějak předejít? Rád bych se se svou postavou shledával tam kde jsem ji opustil a ne uprostřed dungeonu plného potvor.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Derken- »

Před odlogem použí duši postavy nebo napiš "/pc soul" a uloží se ti pozice.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Post Reply