Problém s pomalostí NWN

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Problém s pomalostí NWN

Post by Fryn »

Potřeboval bych poradit s trochu technickou záležitostí. Pokouším se rozjet NWN na jiném kompu: CPU i3 3.7Ghz, 8GB RAM, Grafika ATI 1950Pro, OS Win 7 SP1.
Přetáhnul jsem na tohle kopii svého NWN (která na mé i5 a trochu novější grafice, letí jako namydlený blesk) a po spuštění jsem zjistil, že hra (jak singl tak multi) běží tak kolem 6 fps.

Snižil jsem veškeré detaily na minimum, odškrtal různé vizuální efekty apod... . Hra jela pod kompabilitou s Win XP (SP3/2), s různě zapnutými/povypínanými možnostmi (zakázat motivy atd...), s účtem administrátora. Zkoušel jsem i pozměnit CPU affinity v nwnplayer.ini (prý to pomahá u procesory s více jádry ...) a podle rad co jsem našel na netu, stáhnout ještě Direct X Redist June 2010, všechno se stejným výsledkem, hra je stále žalostně pomalá.

Nemá s tímto někdo zkušenosti, případně nějaký relevantní tip, jak to vyřešit ? Mám trochu obavy, že na vině bude grafika ATI 1950Pro, u které se docela drsně její tvůrci ve Win 7 vykašlali s podporou.

P.S. Sranda je, že jsem zkoušel NWN ještě na starodávném notebooku, který té předešlé konfiguraci nesahá ani po kotníky a jede to minimálně dvakrát tak rychleji.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Problém s pomalostí NWN

Post by Nalkanar »

Zkoušels to pustit čistě na integrované grafice?
.
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Problém s pomalostí NWN

Post by Fryn »

Nalkanar wrote:Zkoušels to pustit čistě na integrované grafice?
Dobrý tip, dřív než zítra to ovšem nevyzkouším.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
Locked