Kolabuje mi počítač?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

KaTo wrote:Pokud sis nezapla ochranu IP adresy na webu, tak ano. Jedna z (nemnoha) výhod NWN - jak se jednou nainstalují, můžeš si s nima dělat co chceš :D . Jsou soběstačný.
Si nejsem jistá, jestli ji mám zapnutou, kde si to mohu zkontrolovat?
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by KaTo »

Aillen wrote:
KaTo wrote:Pokud sis nezapla ochranu IP adresy na webu, tak ano. Jedna z (nemnoha) výhod NWN - jak se jednou nainstalují, můžeš si s nima dělat co chceš :D . Jsou soběstačný.
Si nejsem jistá, jestli ji mám zapnutou, kde si to mohu zkontrolovat?
Se přihlaš na webu a pod rámečkem, kde je tvoje IP musíš mít zaškrnuto:
"Nechci ve hre kontrolovat moji IP adresu "
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

KaTo wrote:
Aillen wrote:
KaTo wrote:Pokud sis nezapla ochranu IP adresy na webu, tak ano. Jedna z (nemnoha) výhod NWN - jak se jednou nainstalují, můžeš si s nima dělat co chceš :D . Jsou soběstačný.
Si nejsem jistá, jestli ji mám zapnutou, kde si to mohu zkontrolovat?
Se přihlaš na webu a pod rámečkem, kde je tvoje IP musíš mít zaškrnuto:
"Nechci ve hre kontrolovat moji IP adresu "
mám, takže dobré :ewink:
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by RainMan »

Aillen wrote:Tak asi nastala doba, kdy mi počítač vážně už doslouží :(

Poradíte s výběrem nového notebooku? Aby na něm šla hrát Thalie bez potíží?

Líbí se mi docela tenhle:

http://www.electroworld.cz/hp-pavilion- ... obny-popis

Tedy až na ten design ala Hvězdné války :D :D

Přijde mi, že je lepší než mám teď - mám HP ProBook 4510s, je starý 6,5 let, nejen že mi zhasíná občas obrazovka, ale navíc teď se začal asi přehřívat a vypíná se mi docela (asi pojistka), taky mi nejdou některé klávesy (naštěstí jen číslice vpravo), ale nevím, jestli to ještě stojí za opravu, s tím vypínám obrazovky mi v servisu neudělali před půl rokem nic, aby se mi to nerozsypalo za chvíli docela :(

Procesor Intel Core 2 Duo s frekvencí 2 GHz
2 MB L2 cache
FSB 800 MHz
Čipset Intel GM4S Express
Paměť 4 (2-2) GB DDR 2 800 MHz
Pevný disk 500 GB, 5400 RPM
Rozhraní Serial ATA
Grafická karta ATI Mobility Radeon HD4330 s 512 MB vlastní paměti VRAM

Operační systém Windows XP Profesional 2002 Service Pak 3

Se v tom nevyznám, ale přijde mi že HP Pavilion 15-an001nc, Star Wars Special Edition je lepší než ten co mám a že je ještě za přijatelnou cenu.

Poradíte?
Ahoj, jen drobná poznámka.
https://www.euronics.cz/hp-15-an003nc-s ... oCc-Tw_wcB
Tady ho nabízej o 2 tisíce levněji.

PS: Nejsem sice odborník, ale troufnu si říct, že pokud zrovna nejsi zarytá fanoušková Star Wars, tak za podobný peníze půjde sehnat i lepší sestava, kde nebudeš muset připlácet právě za všechny ty autorský práva na S W.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

RainMan wrote:
Aillen wrote:Tak asi nastala doba, kdy mi počítač vážně už doslouží :(

Poradíte s výběrem nového notebooku? Aby na něm šla hrát Thalie bez potíží?

Líbí se mi docela tenhle:

http://www.electroworld.cz/hp-pavilion- ... obny-popis

Tedy až na ten design ala Hvězdné války :D :D

Přijde mi, že je lepší než mám teď - mám HP ProBook 4510s, je starý 6,5 let, nejen že mi zhasíná občas obrazovka, ale navíc teď se začal asi přehřívat a vypíná se mi docela (asi pojistka), taky mi nejdou některé klávesy (naštěstí jen číslice vpravo), ale nevím, jestli to ještě stojí za opravu, s tím vypínám obrazovky mi v servisu neudělali před půl rokem nic, aby se mi to nerozsypalo za chvíli docela :(

Procesor Intel Core 2 Duo s frekvencí 2 GHz
2 MB L2 cache
FSB 800 MHz
Čipset Intel GM4S Express
Paměť 4 (2-2) GB DDR 2 800 MHz
Pevný disk 500 GB, 5400 RPM
Rozhraní Serial ATA
Grafická karta ATI Mobility Radeon HD4330 s 512 MB vlastní paměti VRAM

Operační systém Windows XP Profesional 2002 Service Pak 3

Se v tom nevyznám, ale přijde mi že HP Pavilion 15-an001nc, Star Wars Special Edition je lepší než ten co mám a že je ještě za přijatelnou cenu.

Poradíte?
Ahoj, jen drobná poznámka.
https://www.euronics.cz/hp-15-an003nc-s ... oCc-Tw_wcB
Tady ho nabízej o 2 tisíce levněji.

PS: Nejsem sice odborník, ale troufnu si říct, že pokud zrovna nejsi zarytá fanoušková Star Wars, tak za podobný peníze půjde sehnat i lepší sestava, kde nebudeš muset připlácet právě za všechny ty autorský práva na S W.
K fanouškům Star Wars rozhodně nepatřím, spíš naopak:-)
Hm možná tenhle by taky šel
http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=L2S61EA
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by RainMan »

Už hledáme.

Třeba tohle
https://www.czc.cz/acer-aspire-v15-v3-5 ... 01/produkt

Případně tenhle s matným displayem - dobrý pokud pracuješ venku. náš favorit
https://www.czc.cz/lenovo-b51-80-cerna_2/184848/produkt

Stylová bílá :-) náš favorit při výběru NTB pro dámu či slečnu
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z51-7 ... 07/produkt

Něco s procesorem i-7 - o maličko lepší technologie než i-5
https://www.czc.cz/lenovo-b51-80-cerna_ ... 90/produkt


Opět něco v bílé s ultrarychlým "čistokrevným" SSDiskem
https://www.czc.cz/acer-aspire-e15-e5-5 ... 90/produkt
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

RainMan wrote:Už hledáme.

Třeba tohle
https://www.czc.cz/acer-aspire-v15-v3-5 ... 01/produkt

Případně tenhle s matným displayem - dobrý pokud pracuješ venku. náš favorit
https://www.czc.cz/lenovo-b51-80-cerna_2/184848/produkt

Stylová bílá :-) náš favorit při výběru NTB pro dámu či slečnu
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z51-7 ... 07/produkt

Něco s procesorem i-7 - o maličko lepší technologie než i-5
https://www.czc.cz/lenovo-b51-80-cerna_ ... 90/produkt


Opět něco v bílé s ultrarychlým "čistokrevným" SSDiskem
https://www.czc.cz/acer-aspire-e15-e5-5 ... 90/produkt
Uff vůbec netuším, co je "čistokrevný SSDisk" :oops:

V každém případě děkuji za tipy, ozval se mi servisní technik, zkusí ještě něco s mým PC podniknout v pondělí, ale i tak si koupím nový, protože ten co mám, má už vážně odslouženo.

Jinak venku určitě nepracuji, ven si notebook nosit nebudu, ještě se zeptám, jaké zkušenosti máte s podsvícenou klávesnicí? Jsem neměla, ale možná by to nebylo špatné.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Nalkanar »

Hlavně nedoporučuji HP.
Ve firmě ani né po roce práce blbnou.
Kolega z práce s nimi má dlouhodobě špatné zkušenosti (nekalé praktiky, které jsou na žalobu... jenže kdo by na to měl nervy, čas a peníze?)
.
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by RainMan »

Podsvicena klávesnice určitě výhoda na psaní při měsíčku. Pocitej s vyšší spotřebou energie, ale jde to vypnout tak si můžeš vybrat. SSDisk je daleko rychlejší než obyc nebo hybrid. Rychlejsi nabihani systému čtení a ukládání dat apod. jen je mensi kapacitou
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by KaTo »

add HP: U nás ve firmě jedem na HP (kompy, plotr, cca polovina monitorů, tiskárny) a bez problémů. Z kompů se kdysi "vysrala" postupně komplet jistá vánoční série tří krabicových (asi šest let zpátky, kde byla vada motherboardu, který probíjel(!!!!) do case), cca po dvou letech dvěma noťasům odešli CD-Romky (než to opravovat, koupili jsme levnější externí :lol: USB) a jedno "vyšumělé" chlazení. Všechno jsou to hi-endový série. Se servisem jediný problém - ZASRANY čekací doby. Takže na důležitý věci máme nadstandartní smlouvu - oprava do 24 hodin :lol: :lol: . Tohle je pro změnu podraz od HP na jejich servisáky, kterých je málo...ale to už není "můj" boj.
Ale jsme "firma" ne jednotlivec. Možná k nýmandům to má HP jinak...

add podsvícená klávesnice: Já už dneska jinou než podsvícenou neuznávám a to včetně klasických externích. Držím heslo *nasadí šišlák jistévíly*: "Klávešniško beš švítíšek ke Katouškovi na štůl neleš!" :mrgreen: .

add SSD: Tak to neřeš dál :D . SSD je "věc", která urychluje přístup procesoru k datům. Tj. počítač funguje rychleji. Je to zatím stále ještě poměrně "drahá" technologie, takže většinou se používá "malý" SSD disk (cca do 250 GB) na kterém je systém + programy, které si často sahají na disk. Zbytek porn...ehm, ne tak důležitých, leč objemných dat je na druhém "normálním" disku o velikosti Terabitů.

k procesorům i5 a i7: Než levný i7 za 4k to raději vytuněný i5 (za tutéž cenu). Osobně jsem to teď řešil a nakonec mě "přesvědčili" do hi-endového i7....za 8k, místo do hi-endového i5 (za polovic). Dodám, že pokud na tom víc jak NWN nebo sledování filmů nebudeš robit...a nepotřebuješ nutně rozházet dědictví po prababičcce, i5 bohatě stačí.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

Tak mám prý u počítače zatuhlý větrák, odhad ceny cca 1000,- Kč, ovšem jestli se sežene, je ve hvězdách, dodací lhůty náhradních dílů údajně trvají až 1 měcíc :(

Takže ho sice asi nevyhodím, ale jdu si zítra koupit nový.

V prodejně mi mě zrazovali od Lenova, doporučovali Acer, kvůli servisům, prý je sklad náhraních dílů v ČR a tak je vše jednak levnější ale i rychlejší dodání.

Od vás mám doporučený tento:
https://www.czc.cz/acer-aspire-v15-v3-5 ... 01/produkt
má větší grafickou paměť

v prodejně mi nabízeli tenhle
https://www.czc.cz/acer-aspire-e17-e5-7 ... 51/produkt - má větší obrazovku
cenově jsou stejné
Last edited by Aillen on 17:43 16. May 2016, edited 1 time in total.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by sandoftime »

Jestli ti jde o rychlý servis tak jedině Dell. Ať už něco co pokrývá záruka nebo pozdější opravy, vždycky druhý pracovní den s technikem u tebe doma.
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by RainMan »

Hoja,

pokud netrváš nutně na FullHD rozlišení, ber 17ti palcovou obrazovku. Čím větší pracovní plocha tím lépe. Film si můžeš pustit i přes televizi pomocí propojení přes HDMi (pokud máš televizi). 15ti palcový model obrazovku ve FullHD má. takže tam není v tomto smšru moc co řešit. Výkonově na tom budou oba zhruba stejně. Takže jde asi skutečně pouze o tu kvalitu obrazu při sledování filmů. Kvalitnější menší obraz vs méně kvalitní větší. Babo raď. Baba nejsem tedy si budeš muset asi poradit sama.:-)

U tý 17tky bych možná vytknul ještě dělenou klávesu ENTER. Pokud na to nejsi zvyklá tak se s tím zpočátku budeš asi dost prát.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by KaTo »

Pokud k tomu máš externí monitor (případně i externí klávesnici) a hraješ většinu času u stolu a "do postele" to taháš jen občas, tak vem ten 15´´. Už jen kvůli hybridnímu SSD disku.

Pokud to nebudeš provozovat na baterce, ale na nabíječce, a hrát/koukat na filmy především v "posteli", popř. všude možně, tak bych bral větší displej (tj. těch 17´´). Jediný co je na tom škoda, že to nemá (sem neviděl) SSD disk. Ale jak by řekl cynik - pro tvoje potřeby Aillen to stačí! :mrgreen: .

Tož tak :D .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Kolabuje mi počítač?

Post by Aillen »

Všem vám moc děkuji za rady :wink:
Nakonec to u mě vyhrál kvůli větší obrazovce tenhle:
https://www.czc.cz/acer-aspire-e17-e5-7 ... 51/produkt snad do pátku nejdéle do příštího týdne bych ho měla mít. Na tu větší obrazovku se těším.

Můj původní mi vyčistili a jakž takž ještě uvedli do chodu. Ale větrák jde tak ...tak ....nový prý už objednat u výrobce nejde, navíc prý u typu mého PC - HP ProBook 4510s - se používaly dva typy větráků a že se nedá poznat, který jsem měla já - výrobní číslo na něm nejde úplně přečíst.
Tento typ počítačů prý byl často používán jako firemní a právě kvůli údajně ne zrovna ideálnímu řešení větráků se přehříval, až se upekla grafická karta, prý se stávalo, že vydržel i jen 2 roky. Jsem měla tedy štěstí, že mně vydržel 6,5 roku a snad ještě nějaký měsíc vydrží, těžko říct.
Uvažovala jsem, že kdyby moc nezlobil a vydržel v chodu bez přehřátí hodinu , dvě, až budu mít ten nový, že bych ten starý dala synovi, kdyby se nějak dal sehnat větrák jako náhradní díl, z nějakého starého už nefunkčního počítače, a vyměnil se časem, třeba by mu ještě vydržel rok , dva.

Neděláte někdo z vás u firmy, která má k náhradním dílům z vyřazených počítačů přístup?
Nebo nevíte, je nějaký bazar, kde se třeba s náhradními díly starých počítačů obchoduje?
Třeba by to za pokus stálo ještě. Nový větrák by prý stál kolem 1000,- Kč, to bych do toho stařečka investovala, mi přijde škoda, že pouze kvůli větráku by se musel počítač zahodit.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Locked