craft truhlařina

Moderators: DM, WB

User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: craft truhlařina

Post by kucik »

Z itemu toulce to nejde spocitat. Leda by to nekdo pozjistoval a hodil na forum. Ono jich neni zase tolik.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: craft truhlařina

Post by Barbar321 »

Není to chyba, jen námět, který nevím kam dát.

V současné době mají šípy ze stínu dmg 1k10 a z meteoru 1k12. Navrhoval bych zvážit, zda-li vzhledem k tomu, jaká je meteor nedostupná surovina, aby se zvýšila minimální dmg a byla třeba 3k4, 4k3 a nebo 5k2

Stačí i jen prostá odpověď ano//ne/budem o tom uvažovat
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: craft truhlařina

Post by Aillen »

Nejdou mi vracet stříbrné šípy co craftového toulce, místo aby se vracely vyndá se další svazek.
Mohli byste to někdo vyzkoušet taky?
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: craft truhlařina

Post by NesQe »

Dneska sem vyráběla dlouhé luky 4 kusy. Mahagon + Adamantit. Přijde mi že to funguje nějak prazvláštně.

-Výjimečný +2 kryt, Bonus k útoku +2, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2
-Výjimečný záchranné hody na jed +2, Bonus k útoku +3, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2
-Výjimečný záchranné hody chlad +1, Bonus k útoku +3, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2
- Bonus k útoku +2, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2

Je záměrem aby na stejném materiálu byl ten bonus k útoku náhodný?
Příliš velká smůla, nebo nastavená moc velká šance na Výjimečné kusy?
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: craft truhlařina

Post by Aillen »

NesQe wrote:Dneska sem vyráběla dlouhé luky 4 kusy. Mahagon + Adamantit. Přijde mi že to funguje nějak prazvláštně.

-Výjimečný +2 kryt, Bonus k útoku +2, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2
-Výjimečný záchranné hody na jed +2, Bonus k útoku +3, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2
-Výjimečný záchranné hody chlad +1, Bonus k útoku +3, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2
- Bonus k útoku +2, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2

Je záměrem aby na stejném materiálu byl ten bonus k útoku náhodný?
Příliš velká smůla, nebo nastavená moc velká šance na Výjimečné kusy?
Mám vypozorováno, že u truhlařiny výjimečné kusy padají opravdu velmi vzácně, když to srovnám třeba s krejčovinou, zlatnictvím a nebo platnéřstvím třeba. Ale neřešila jsem to no.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: craft truhlařina

Post by karolina »

NesQe wrote:Dneska sem vyráběla dlouhé luky 4 kusy. Mahagon + Adamantit. Přijde mi že to funguje nějak prazvláštně.

-Výjimečný +2 kryt, Bonus k útoku +2, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2
-Výjimečný záchranné hody na jed +2, Bonus k útoku +3, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2
-Výjimečný záchranné hody chlad +1, Bonus k útoku +3, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2
- Bonus k útoku +2, Silná kritická zranění 1k6, Silný +2

Je záměrem aby na stejném materiálu byl ten bonus k útoku náhodný?
Příliš velká smůla, nebo nastavená moc velká šance na Výjimečné kusy?
Pokud si dobře vzpomínám, byl tamrozptyl bonusů k útoku které padají náhodně (nebo nějak podle skillu řemeslníka). To, že ti padly vyjímečné kusy je v pořádku. Taky mi občas padnou tři za sebou, ale pak na třiceti výrobcích nedám ani jeden. Prostě náhoda.
Na vyžádání.
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: craft truhlařina

Post by NesQe »

Nestálo by za zvážení to hodit napevno jako u ostatních řemesel ? Ztratit hodinu života na low luku, který se stejně nepovedl vyrobit je dost k ničemu. V konečným výsledku je lepší poslat lowbíka koupit si ho v obchodě.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: craft truhlařina

Post by Aillen »

NesQe wrote:Nestálo by za zvážení to hodit napevno jako u ostatních řemesel ? Ztratit hodinu života na low luku, který se stejně nepovedl vyrobit je dost k ničemu. V konečným výsledku je lepší poslat lowbíka koupit si ho v obchodě.
Tak ono dělat luky v craftu se moc nevyplatí obecně. Přijde mi, že opravdu ty z krámku jsou lepší (některé samozřejmě) a nejen pro nízkolevlovou postavu. Spíš se vyplatí dělat v craftu šípy do luku nebo šipky do kuše.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: craft truhlařina

Post by NesQe »

Aillen wrote:
NesQe wrote:Nestálo by za zvážení to hodit napevno jako u ostatních řemesel ? Ztratit hodinu života na low luku, který se stejně nepovedl vyrobit je dost k ničemu. V konečným výsledku je lepší poslat lowbíka koupit si ho v obchodě.
Tak ono dělat luky v craftu se moc nevyplatí obecně. Přijde mi, že opravdu ty z krámku jsou lepší (některé samozřejmě) a nejen pro nízkolevlovou postavu. Spíš se vyplatí dělat v craftu šípy do luku nebo šipky do kuše.
Tenhle luk má zrovna výrobní cenu 14.000. Je mnohem lepší než ten v obchodě. Takže když ho prodáš hráči za 30.000. Má lepší a i levnější než ten Kelskej/Alwarielskej. I z Karathy ten "lepší" má pěknou výrobní cenu a vychází líp než obchodový. Ovšem záleží komu co se vyplatí. Dělat luk klidně hodinu kdy je šance že vyjde na několikátej pokus kde bys vydělala 10měšců. :) Ano v tomhle stavu radši nakupovat.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: craft truhlařina

Post by karolina »

NesQe wrote:Nestálo by za zvážení to hodit napevno jako u ostatních řemesel ? Ztratit hodinu života na low luku, který se stejně nepovedl vyrobit je dost k ničemu. V konečným výsledku je lepší poslat lowbíka koupit si ho v obchodě.
Pokud by se to dalo na pevno, tak vždycky vyrobíš ten horší. Je to tak schválně, můžeš mít štěstí a z horšího materiálu vyrobit lepší luk, nebo prostě můžeš šáhnoout po lepším matroši a máš jistotu, že ten lepší luk budeš mít.
Na vyžádání.
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: craft truhlařina

Post by NesQe »

Mockrát díky za vysvětlení, už to chápu. Tedy Aillen má pravdu, opravdu se to nevyplatí :)
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
User avatar
RES13
Nováček
Posts: 49
Joined: 18:38 12. Apr 2016

Re: craft truhlařina

Post by RES13 »

Potvrzuji že toulce nejdou stale prodavat šipařovi ale taky se mě stala prapodivna věc.Dlouhy dubovi luk s měděnym zdobenim se prodava za 4495 zl při nakladech mořidlo 400zl, tětiva 3600zl, doplněk ke kovu 160zl. Dlouhy dubovi luk se železnym zdobenim +1 do utoku (uzemnovač) naklady 400zl mořidlo, tětiva 3600zl, doplněk kovu 400zl se prodava jen za 100 zlatek.To asi bude chyba když se jedna o třidu lepši luk a ještě nakladnějši na vyrobu :wink:
User avatar
RES13
Nováček
Posts: 49
Joined: 18:38 12. Apr 2016

Re: craft truhlařina

Post by RES13 »

Zdravim, tak po proskoumani a dosaženi 20lvl v truhlařině jsem překvapen dalši s chyb.Luk vrcholově vyraběny s prastareho dubu a meteoru se uděla +5 utok +6 sila a +5 silne kriticke zraněni a když se veme do ruky tak nepřidava těch +6 silny ale jen +5 silny a taky je docela hloupe že nema +5 magicke zraněni jako u kovařiny na obdobne zbrani a materialu ale jen +5 silne kriticke zraněni co uděla i stejny luk s prastareho dubu a titanem ktery je pod střibrem, stinovou oceli a meteorem finalni luk je tim absolutně besceny a kničemu vramci času a nakladu. :?
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: craft truhlařina

Post by Barbar321 »

RES13 wrote:Zdravim, tak po proskoumani a dosaženi 20lvl v truhlařině jsem překvapen dalši s chyb.Luk vrcholově vyraběny s prastareho dubu a meteoru se uděla +5 utok +6 sila a +5 silne kriticke zraněni a když se veme do ruky tak nepřidava těch +6 silny ale jen +5 silny a taky je docela hloupe že nema +5 magicke zraněni jako u kovařiny na obdobne zbrani a materialu ale jen +5 silne kriticke zraněni co uděla i stejny luk s prastareho dubu a titanem ktery je pod střibrem, stinovou oceli a meteorem finalni luk je tim absolutně besceny a kničemu vramci času a nakladu. :?
Co si tak vzpomínám, fungovalo to přesně, jak je psáno. Moje postava ten luk nějakou dobu používala (právě skrz ten +5 za zbraň, který kdysi prostřelil obranu kouzelníků). Těch +6 silný je z bonusu na sílu, takže jesli máš třasořitku jen se sílou X/+5, bude ti přidávat do zranění jen +5.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: craft truhlařina

Post by Goran »

Při výrobě šipek s příměsí zlata vždy dojde (v kombinaci s více dřevy) k nefunkčnímu výrobku. Toulec po nakliknutí nevydá samotné šipky.
Post Reply