UZAVŘENO - vyražení zbraně

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

UZAVŘENO - vyražení zbraně

Post by Barbar321 »

Feat odzbrojení.

Je úmysl, že NPC potvory při odzbrojení o zbraň nepřjdou (uklidí si jí do inventáře), zatímco PC hráčům vypadne z ruky? Jako chápu, že by se na tom dalo skvěle vydělávat, že by někdo místo trofejí šel sbírat zbraně, ale na druhou stranu mi přijde nelogické, aby tímto vznikla možnost pro zákeřnost některých PC postav, které jsou vysoko lvl nad lowíkama, aby jim tímto mohli totálně zkazit hru a odradit je od setrvání na serveru a to prostě tím, že jim seberou zbraň.

Mě osobně by tohle doslova rozladilo.

Není vhodnější vše upravit stejně? tj. jak PC vs NPC tak PC vs PC či NPC vs PC
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: vyražení zbraně

Post by karolina »

Barbar321 wrote:Feat odzbrojení.

Je úmysl, že NPC potvory při odzbrojení o zbraň nepřjdou (uklidí si jí do inventáře), zatímco PC hráčům vypadne z ruky? Jako chápu, že by se na tom dalo skvěle vydělávat, že by někdo místo trofejí šel sbírat zbraně, ale na druhou stranu mi přijde nelogické, aby tímto vznikla možnost pro zákeřnost některých PC postav, které jsou vysoko lvl nad lowíkama, aby jim tímto mohli totálně zkazit hru a odradit je od setrvání na serveru a to prostě tím, že jim seberou zbraň.

Mě osobně by tohle doslova rozladilo.

Není vhodnější vše upravit stejně? tj. jak PC vs NPC tak PC vs PC či NPC vs PC
Je to tak umyslne. Potvory mají kolikrát zbraně které by predcili lecjaky artefakt, těžko dovolit aby je někdo sbíral.
Na vyžádání.
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: vyražení zbraně

Post by Zeerit »

Barbar to myslí naopak, pokud to teda správně chápu, že by vyražená zbraň hráče šla pouze do jeho inventáře a ne na zem, stejně jako to mají NPC.

Už to takhle ale funguje leta a nikdo toho nezneužíval ke "kradení" zbraní, ne? V nejhorším to můžeš zakázat v pravidlech a je to. :D
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Re: vyražení zbraně

Post by Paulus »

Neznám jediný případ takto ukradené zbraně. Zato znám x případů kdy někdo ztratil equip potom co měl někdo narvaný inventář, chtěl zbraň "schovat" akorát mu vypadla na zem a už se pak nenašla. Osobně bych to nechal tak jak to je. Stejně tak se může někomu nelíbit, že pokud si opomene odskočit do banky tak po prohraném CvC o peníze přijde jakmile ho někdo "okrade" nebo prostě pokud musíš projít ďáblem.

EDIT: Příště prosím dotazy psát do dotazů na mechaniku hry a ne do chyb. Nejsi si jistý? Zeptej se....někdo z teamu řekne, že je to chyba? Tak šup do chyb. Děkuji.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: vyražení zbraně

Post by Barbar321 »

Ano, myslel jsem to tak, že by se i PC hráčům zbraně schovávaly do inventáře. Tím, že je zde jedno pravidlo pro NPC a jiné pro PC, bral jsem to jako chybu.

Ano. Chápu, že ceny zbraní NPC by byly vyšší než kdejaký artefakt a že tato "ochrana" je nutností (souhlasím s tím)

Pokud je toto nastavení správné, je možné vlákno uzavřít.

PS: na vypadlou zbraň v případě narvaného inventáře mi nejčastěji pomáhal obyčejný restart

PPS: osobně bych bral rozdíl mezi ztrátou zbraně a penězi. Peníze do banky uložit můžeš a to, že to dotyčný neudělal je jen jeho hloupost. Zbraň ale v těchto podmínkách (chápej fantazy prostředí NT) je nutnost. A že je to reálné? Ano...snad. Ale v reálu by postavu obral o všechny cenné předměty a teprve pak nechal mrtvolu hnít ve škarpě.

PPPS: aspoň po vyhráném souboji s lowíkem už nebudu muset emotovat *jsi svázaný a tvá zbraň je pohozená nedaleko*, ale rovnou mu jí nedaleko i pohodit :D
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Re: vyražení zbraně

Post by Paulus »

Uzavřeno.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Locked