OPRAVENO - UZAVŘENO - DD - obranný postoj

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
AloneForever
Poutník
Posts: 78
Joined: 14:41 15. Jan 2015

OPRAVENO - UZAVŘENO - DD - obranný postoj

Post by AloneForever »

Pokud postava zemře se zapnutým obranným postojem tak bonus do síly a odolnosti ji zůstává. A po oživení samozřejmě nemá postih na rychlost.
Postoj pak jde vypnout a dát vše do pořádku.
Ale bylo by asi vhodné, aby po oživení se zkontrolalo jestli jej má a vypl se.
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Re: DD - obranný postoj

Post by Paulus »

Je otázka jak chceme aby se to chovalo. Podle mne by měl postoj padat i ve chvíli kdy jdou HP na <= 0 nebo <0, těžko si někdo udrží postoj když leží někde v bezvědomí i když ho někdo "léčením nebo regenerací" nahodí zpět na nohy.

Pak by se to podle mne dalo i zakomponovat i do samotného postoje aby se bonusy zrušily když půjdou aktuální HP na požadovanou hodnotu buď <=0 nebo <0.

Nejsem si jist jestli kontrola na aktivní postoj při každém oživení je úplně to pravé ořechové.


@Kuciku, Rejty?
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
AloneForever
Poutník
Posts: 78
Joined: 14:41 15. Jan 2015

Re: DD - obranný postoj

Post by AloneForever »

No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.

EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Re: DD - obranný postoj

Post by Paulus »

AloneForever wrote:No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.

EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Tak teoreticky pracovat s hodnotou -11hp a nižší to už tě to stejně posílá k rohatýmu. Já to chápu, že při tom rozhraní 0 a -11 by ji to zabilo ale je otázka zda je správné aby bonusy z "postoje" v rozmezí 0 a -11 v tu chvíli nadále čerpala když je vlastně "ležák". (ale možná to už beru příliš HC).
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: DD - obranný postoj

Post by kucik »

Paulus wrote:
AloneForever wrote:No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.

EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Tak teoreticky pracovat s hodnotou -11hp a nižší to už tě to stejně posílá k rohatýmu. Já to chápu, že při tom rozhraní 0 a -11 by ji to zabilo ale je otázka zda je správné aby bonusy z "postoje" v rozmezí 0 a -11 v tu chvíli nadále čerpala když je vlastně "ležák". (ale možná to už beru příliš HC).
Tak pokud jí v malých, ne-li mínus HP, strhneš ten postoj, tak stejně umře, takže to bych fakt nedělal.
Kontrola a reset všech schopností při respawnu by být měla.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Paulus
WB Thalie
Posts: 1495
Joined: 06:49 17. Apr 2012

Re: DD - obranný postoj

Post by Paulus »

kucik wrote:
Paulus wrote:
AloneForever wrote:No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.

EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Tak teoreticky pracovat s hodnotou -11hp a nižší to už tě to stejně posílá k rohatýmu. Já to chápu, že při tom rozhraní 0 a -11 by ji to zabilo ale je otázka zda je správné aby bonusy z "postoje" v rozmezí 0 a -11 v tu chvíli nadále čerpala když je vlastně "ležák". (ale možná to už beru příliš HC).
Tak pokud jí v malých, ne-li mínus HP, strhneš ten postoj, tak stejně umře, takže to bych fakt nedělal.
Kontrola a reset všech schopností při respawnu by být měla.
Dobro....to co sem psal už bylo trošku HC zamyšlení.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Locked