Pokud postava zemře se zapnutým obranným postojem tak bonus do síly a odolnosti ji zůstává. A po oživení samozřejmě nemá postih na rychlost.
Postoj pak jde vypnout a dát vše do pořádku.
Ale bylo by asi vhodné, aby po oživení se zkontrolalo jestli jej má a vypl se.
OPRAVENO - UZAVŘENO - DD - obranný postoj
-
AloneForever
- Poutník
- Posts: 78
- Joined: 14:41 15. Jan 2015
Re: DD - obranný postoj
Je otázka jak chceme aby se to chovalo. Podle mne by měl postoj padat i ve chvíli kdy jdou HP na <= 0 nebo <0, těžko si někdo udrží postoj když leží někde v bezvědomí i když ho někdo "léčením nebo regenerací" nahodí zpět na nohy.
Pak by se to podle mne dalo i zakomponovat i do samotného postoje aby se bonusy zrušily když půjdou aktuální HP na požadovanou hodnotu buď <=0 nebo <0.
Nejsem si jist jestli kontrola na aktivní postoj při každém oživení je úplně to pravé ořechové.
@Kuciku, Rejty?
Pak by se to podle mne dalo i zakomponovat i do samotného postoje aby se bonusy zrušily když půjdou aktuální HP na požadovanou hodnotu buď <=0 nebo <0.
Nejsem si jist jestli kontrola na aktivní postoj při každém oživení je úplně to pravé ořechové.
@Kuciku, Rejty?
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
-
AloneForever
- Poutník
- Posts: 78
- Joined: 14:41 15. Jan 2015
Re: DD - obranný postoj
No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.
EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.
EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Re: DD - obranný postoj
Tak teoreticky pracovat s hodnotou -11hp a nižší to už tě to stejně posílá k rohatýmu. Já to chápu, že při tom rozhraní 0 a -11 by ji to zabilo ale je otázka zda je správné aby bonusy z "postoje" v rozmezí 0 a -11 v tu chvíli nadále čerpala když je vlastně "ležák". (ale možná to už beru příliš HC).AloneForever wrote:No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.
EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Re: DD - obranný postoj
Tak pokud jí v malých, ne-li mínus HP, strhneš ten postoj, tak stejně umře, takže to bych fakt nedělal.Paulus wrote:Tak teoreticky pracovat s hodnotou -11hp a nižší to už tě to stejně posílá k rohatýmu. Já to chápu, že při tom rozhraní 0 a -11 by ji to zabilo ale je otázka zda je správné aby bonusy z "postoje" v rozmezí 0 a -11 v tu chvíli nadále čerpala když je vlastně "ležák". (ale možná to už beru příliš HC).AloneForever wrote:No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.
EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Kontrola a reset všech schopností při respawnu by být měla.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: DD - obranný postoj
Dobro....to co sem psal už bylo trošku HC zamyšlení.kucik wrote:Tak pokud jí v malých, ne-li mínus HP, strhneš ten postoj, tak stejně umře, takže to bych fakt nedělal.Paulus wrote:Tak teoreticky pracovat s hodnotou -11hp a nižší to už tě to stejně posílá k rohatýmu. Já to chápu, že při tom rozhraní 0 a -11 by ji to zabilo ale je otázka zda je správné aby bonusy z "postoje" v rozmezí 0 a -11 v tu chvíli nadále čerpala když je vlastně "ležák". (ale možná to už beru příliš HC).AloneForever wrote:No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.
EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Kontrola a reset všech schopností při respawnu by být měla.
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách