VULGARITA v RP

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Jak moc se podle vas muže mluvit vulgarně IC?

1.Total hard mužeš říct co chceš a kdy chceš v RP
3
9%
2.Mužeš hodně ale musíš se vyhnout nejtěžším nadávkám
23
70%
3.Vůbec (hrajou tu i děti)
4
12%
4.Je mi to šumak hazim na to bobek
3
9%
 
Total votes: 33

User avatar
Uradin
Měšťan
Posts: 165
Joined: 00:47 21. Jun 2008
Location: Tokyo
Contact:

VULGARITA v RP

Post by Uradin »

zdravim všechny vratil sem se zpátky na larena ale rád bych ho trochu obarvil a řekl sem si že bude slušnej jak dlaždič :twisted: tak pište sem své nazory a kdyžtak mě trochu sakra umírněte protože dneska sem se trochu rozjel wolfik by vam o tom mohl vyprávět :lol:
___________________
Vellai Sarco - bělovlasý elf jehož skoro každý zná -aktivní
všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
"Na mě je spolech asi tak jako na odhad v opravně aut" Arnold J. Rimmer
"přestali sme kontrolovat nestvůry pod postelí,když sme si uvědomili že jsou uvnitř nás" autor neznámý
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by Rejty »

Nevim co si predstavujes pod pojmem vulgarita. Jestli chces nekoho nazyvat panskym prirozenim, debilama a podobnejma vecma, tak to nema s RP nic spolecnyho a je to leda trapny. A pokud by mi tak nekdo nazyval ac ve hre, tak bych pochyboval o jeho vyspelosti a uvazoval nad tim mu poupravit fasadu. :roll:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by kucik »

Ordinerni dokaze bejt kazdej trouba, co ma do riti diru. Kouzlo slova je v tom, urazit nekoho, aniz bys pouzil hrubeho slova.

Ke slovniku ve hre. Pokud nekoho nazves Ropusim lejnem, nebo zakrslou hnidou atd.. tak se na to da prijemne koukat. Pokud zacnes pouzivat soucasne zlidovele lekarske terminy, pripadne vulgarity, z kterych vylozene cisi 20. stoleti, tak to s RP nema opravdu nic spolecneho.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by Skipp »

kucik wrote: Pokud zacnes pouzivat soucasne zlidovele lekarske terminy, pripadne vulgarity, z kterych vylozene cisi 20. stoleti, tak to s RP nema opravdu nic spolecneho.
Jaká veta :mrgreen: to si zapišem
User avatar
Jeanes
Rytíř
Posts: 619
Joined: 11:05 28. Aug 2008
Location: Zákupy
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by Jeanes »

Mnooo, jako já neříkám, že bych někoho nazýval pánským přirozením, ale co si budem povídat. Na světě jsou sprostý hovada, jsou odporný a vyloženě trapný, ale jsou.
Já sám jsem váhal s tím které slova mám používat abych to nepřehnal a snažím se zůstat u takových těch základních. Myslím, že v rámci RP je hodně drsná mluva v pořádku, třeba takoví orkové musí mít ve slovníku každé třetí slovo tak sprostou nadávku, že jí človek může sotva chápat....
Ale dost by mě mrzelo kdyby si Čvachta našla nějakého kamaráda, za kterého hrého hraje ňáký malý děcko, k jehož kompu přišli rodiče a zakázali mu bavit se s Čvachtou, protože je sprostá... :? :D :D :D

Orginální nesprostý nadávky a urážky jsou fakt frajerský, to jo! :D
Bůh s náma a dobré pryč!

Čvachtana Mlaskalová: "S tou ctí si pochopitelně dělám pr***..."
Kapibarana Bobříková
Balisstra Zau’ndar
Nenia Dea
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: VULGARITA v RP

Post by kaz »

kucik wrote: Ke slovniku ve hre. Pokud nekoho nazves Ropusim lejnem, nebo zakrslou hnidou atd.. tak se na to da prijemne koukat. Pokud zacnes pouzivat soucasne zlidovele lekarske terminy, pripadne vulgarity, z kterych vylozene cisi 20. stoleti, tak to s RP nema opravdu nic spolecneho.

Presne tak, takzvane "moderni nadavky" kterymi se dneska ohani kdekdo, nemaji podle mne ve fantasy svete co delat. Mozna je slozitejsi napsat "ty zahnisanej skretoprde" nez "ty pi.." ale o tom z casti je RP, abysme si taky pekne pokecali a slyseli neco jinyho nez normalne kolem sebe. :wink:
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by Rejty »

Asi tak, jestli je nekdo nevybourenej a nebo si chce neco dokazovat, tak at jde jinam... Hra musi mit nejaky meze a slusnost.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by Kiri »

je mi to sumak, hazizm na to bobek
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Jeanes
Rytíř
Posts: 619
Joined: 11:05 28. Aug 2008
Location: Zákupy
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by Jeanes »

mi něco docvaklo, třeba takový slova jako "dement, retard, imbecil, idiot..." to je pěkně naprd, to používám. Tak třeba lepší bude "duševně chorý, prostoduchý, vyšinutý, trženec, vzteklec, zabylec, zmatenec..."
Bůh s náma a dobré pryč!

Čvachtana Mlaskalová: "S tou ctí si pochopitelně dělám pr***..."
Kapibarana Bobříková
Balisstra Zau’ndar
Nenia Dea
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by kucik »

Jeanes wrote:mi něco docvaklo, třeba takový slova jako "dement, retard, imbecil, idiot..." to je pěkně naprd, to používám. ...
Jo, přesně o tom jsem psal.

Osobně mi stačilo už jen když jistá drowka začala pořád něco vykřikovat o kravách. Vzhledem k tomu, že v podtemnu žádná kráva není, tak je to trochu nesmyslný přirovnání.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Jeanes
Rytíř
Posts: 619
Joined: 11:05 28. Aug 2008
Location: Zákupy
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by Jeanes »

kucik wrote:
Jeanes wrote:mi něco docvaklo, třeba takový slova jako "dement, retard, imbecil, idiot..." to je pěkně naprd, to používám. ...
Jo, přesně o tom jsem psal.
To je detail :), záležitost každé lamy, než se dostane do toho RP světa a té atmosféry, třeba někdo zase říká "O.K." (já) :D to taky neni to pravý. je to jenom otázka času.
Bůh s náma a dobré pryč!

Čvachtana Mlaskalová: "S tou ctí si pochopitelně dělám pr***..."
Kapibarana Bobříková
Balisstra Zau’ndar
Nenia Dea
User avatar
Uradin
Měšťan
Posts: 165
Joined: 00:47 21. Jun 2008
Location: Tokyo
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by Uradin »

tak jako takový urážky to né spiš jako nadávat chapete né byt prostě podrážděný morous nasraný na svět ale neuražet každeho a když už tak nechtěně :D
___________________
Vellai Sarco - bělovlasý elf jehož skoro každý zná -aktivní
všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
"Na mě je spolech asi tak jako na odhad v opravně aut" Arnold J. Rimmer
"přestali sme kontrolovat nestvůry pod postelí,když sme si uvědomili že jsou uvnitř nás" autor neznámý
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by Žorž »

Samozřejmě souhlasím se zmiňovaným kreativním proklínáním, zapadajícím do světa. (jako "gnómí frňáku", "stokáckej cucáku", "seš vostrej jak trpasličí kladivo", "zelenej slize z tý jeskyňky u Ivory", v případě nejkrutějším i "Zeirovu poskoku", "půldrowácká špíno" apod.).

Kromě toho ale mám dojem, že bych mohl udat i příklad použití určitých klasických, ale vyloženě sprostých slov, která jsou ve světě reálném zažitý už po staletí.

Vemte si starý domácí humor, v tomto případě takovýho Menšíka. Ten člověk dokázal použít ve svých vtipech a historkách dost jadrné výrazy, ale když už se tak stalo, mělo to určitý význam. Jakmile už to "hovno" řekl, bylo to vypointované, slovo bylo přesně umístěné, aby mělo smysl, padnocí, abych tak příznačně napsal, jako pr*el na hrnec. :D To nezevšednilo, tedy nebylo vyloženě vulgární. Člověk si pak pamatuje část jeho vyprávění, zdůrazněnou sprostým výrazem, po celý život, i když ji slyšel jen dvakrát. ;)

Ale pak to porovnáte s některými (samozřejmě nejenom dnešními) krávovinami, který si samozvaně říkaj "zábava". žádný slovo tam neni strčený z nějakýho důvodu, prostě maj tu chabou snahu pobavit jen pohoršováním. To mě dokáže dosti...nas..iritovat.


Takže abych tak shrnul: ANO, můžete ve hře i využít drsný a nadčasový (všichni víme, o kterých píšeme :) ) nadávky, pokud budou dobře nastrčeny (a víte, že nikoho ve vašem okolí to nesloží). Ale rozhodně nadávání z postavy neudělá zlou nebo strach nahánějící. Spíš to beru jako vhodný výraz pro určitou situaci....jedním dobře vybraným slovem vyprovokovat vzorného paladina apod. A samozřejmě platí, že ČÍM MĚNĚ ČASTO JSOU APLIKOVANÉ, TÍM MAJÍ VĚTŠÍ DŮRAZ A VLIV!. Pokud zopakujete za hodinu tucet VYLOŽENĚ sprostých slov, jen těžko budete přesvědčovat ostatní, soudné hráče, že nejste jakožto hráč blbec a mnohem hůř. :)

Toliko o vulgarismech VERSUS zábavně použitých jadrných slovech
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
Shifter
Měšťan
Posts: 287
Joined: 20:26 05. Dec 2007
Location: KutnaHora/Praha
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by Shifter »

kucik wrote:Osobně mi stačilo už jen když jistá drowka začala pořád něco vykřikovat o kravách. Vzhledem k tomu, že v podtemnu žádná kráva není, tak je to trochu nesmyslný přirovnání.
To mi připomíná jednu pěknou pohádku, snad se jmenovala sůl nad zlato.

Já že jsem kráva?! Ty jsi kráva! Zaprvé nevím co to je a za druhé mě to to uráží. :D
Maric Asen "Ó Pane úsvitu, vnes prosím světlo do života těchto lidí. Neboť přes mamon a požitkářství kterým se obklopili, již nevidí záhubu, do které se řítí!"
User avatar
Uradin
Měšťan
Posts: 165
Joined: 00:47 21. Jun 2008
Location: Tokyo
Contact:

Re: VULGARITA v RP

Post by Uradin »

no sakrapes a sakra budu řikat pořád protože podle mě to není nic vulgárního navíc to říkám i v realu tak sem na to zvyklej jinak u těch ostatních si fakt budu muset lamat mozek ale kdyby nahodou sem použil něco moc těžkého prosímvas lidi hned mi to tellněte abych trochu ubral díky moc :)
___________________
Vellai Sarco - bělovlasý elf jehož skoro každý zná -aktivní
všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
"Na mě je spolech asi tak jako na odhad v opravně aut" Arnold J. Rimmer
"přestali sme kontrolovat nestvůry pod postelí,když sme si uvědomili že jsou uvnitř nás" autor neznámý
Locked