Kniha, priatel človeka

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by nomis_b »

kucik wrote:vlastne vsechno od Douglase Adamse. Ten humor a zpusob psani je proste neco, ceho se neprejim.
No mne to prave prestalo po 5? knize bavit. Mozna s tim mam problemy, protoze treba u Duny sem mel stejny problem. Prvni 3-4 knihy bezva a pak ty psane jeho synem mne uz nejak nebrali. A takovych vice logii bych mohl uvest vice, proste ty dalsi dily prestavaji byt zabavne a zacinaji se jen opakovat.
Z tech vice(4+) svazkovych me dovede pokazde prekvapit snad jen Pratchtet.
Kulhanek je takovej rozporuplnej, jestli je to vice nez 4 svazkovy.. ono to na sebe navazuje, prolina se, ale presto je to uplne o necem jinem :D
A zase se craftí...
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Neithan1 »

A co China Mieville a knihy z vydavatelstva Weird fiction.. tiez vrelo doporucujem... a dalsia klasika Den trifidu od Johna Wyndhama..
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Skipp »

igor wrote:Taky jsem četl Bestie na Moonshae, je to z Forgotten Realms a jsou to 3 knížky - hlavní hrdinka je druidka (nezabije jí duergar). Něco podobnýho jako ty Planiny ledového větru.

Hmm, tie Bestie na Moonshae by som rád skusil ale nevidím to nikde na nete, všade je to vypredané
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by DenGrasse »

Skipp wrote:Hmm, tie Bestie na Moonshae by som rád skusil ale nevidím to nikde na nete, všade je to vypredané
Možná až se budu zas stěhovat ji někde objevím, mně teda nezaujala, příběh moc předvídatelný a dost nezáživný...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
danielfojt
Měšťan
Posts: 159
Joined: 11:08 15. Feb 2008
Location: vsetín
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by danielfojt »

Skipp wrote:
igor wrote:Taky jsem četl Bestie na Moonshae, je to z Forgotten Realms a jsou to 3 knížky - hlavní hrdinka je druidka (nezabije jí duergar). Něco podobnýho jako ty Planiny ledového větru.

Hmm, tie Bestie na Moonshae by som rád skusil ale nevidím to nikde na nete, všade je to vypredané
jak rikam jestli ti staci e kniha vsechno je to na te adrese verim ze i tohle jen staci najit kdo to napsal,a jinak bestiee je super....a co rikate na edinkse?
Dormalhir -- Hrdina na volné noze
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Skipp »

DenGrasse wrote:
Skipp wrote:Hmm, tie Bestie na Moonshae by som rád skusil ale nevidím to nikde na nete, všade je to vypredané
Možná až se budu zas stěhovat ji někde objevím, mně teda nezaujala, příběh moc předvídatelný a dost nezáživný...

No tak hlavne ma zaujalo to že hlavnou postavou je druidka :mrgreen: Také niečo momentálne vyhladávam. Pozná niekto knihu "Shanaruv Druid"? http://www.fantasyshop.cz/zbozi_detail.asp?id=3736
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Daanri »

Shanarovho druida som cital straaaaaasne davno, resp. myslim ze v tom cykle Shanara je tam tych knih viac, ale uz si to presne nepamatam, asi by som si to mal precitat znova. :mrgreen:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Skipp »

Daanri wrote:Shanarovho druida som cital straaaaaasne davno, resp. myslim ze v tom cykle Shanara je tam tych knih viac, ale uz si to presne nepamatam, asi by som si to mal precitat znova. :mrgreen:
Heej? ono tá kniha mi neviem prečo pripadá trochu postaršia ,že by som si hádam aj dovolil predpokladať že by som ju našiel v knižnici....a čo na ňu hovoríš, teda na celý ten príbeh o Shanarovi?
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Daanri »

No ako vravim uz si to moc nepamatam, mohlo to by aj 10rokov dozadu co som to cital? Ale kedze si to az tak nepamatam, tak ma to asi az tak neuchvatilo, ale mozno mi to nevyhovovalo len vtedy. Skusim si to precitat teraz a uvidim ako ma to zaujme. 8)
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
danielfojt
Měšťan
Posts: 159
Joined: 11:08 15. Feb 2008
Location: vsetín
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by danielfojt »

Skipp wrote:
DenGrasse wrote:
Skipp wrote:Hmm, tie Bestie na Moonshae by som rád skusil ale nevidím to nikde na nete, všade je to vypredané
Možná až se budu zas stěhovat ji někde objevím, mně teda nezaujala, příběh moc předvídatelný a dost nezáživný...

No tak hlavne ma zaujalo to že hlavnou postavou je druidka :mrgreen: Také niečo momentálne vyhladávam. Pozná niekto knihu "Shanaruv Druid"? http://www.fantasyshop.cz/zbozi_detail.asp?id=3736
HEJ CHALPE TAK TO JE BOMBA TAKY JSEM TO CETL UZ CHVILI ALE ZA PRVE JE TO ASI 7 KNIH,ZA DRUHE SPATNE SE TO SHANI A ZACINA TO KNIHOU SHANNARUV MEC.ALE MUZU JEN DOPORUCIT TO JE CTENI KTERE TE NEPUSTI,JEDNA Z MYCH NEJOBLIBENEJSICH VECI,ALE JAK RIOKAM SKORO TO NEJDE SEHNAT ,NEKTERE KNIHY U NAS UZ NEKOUPIS,SNAD BUDE DOTISK,MAM KAMARADY KTERI BY ZA TY KNIHY DALI LEDACOS,OPARVDU....ALE POKUD MAS MOZNOST JISTE JDI DO TOHO.
Dormalhir -- Hrdina na volné noze
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Skipp »

A-ja-jaaj,tuto to stojí,to už nikdo nečíta knihy? :) nwn je pecka za vsetky knihy... :D

Tak ja som si práve pred chvílkou, o takejto neskorej hodine (co je namne uplne normalne,bo ja som skor nocny hrac:)som si povedal ze sa pochválim s novou knižkou.
Moja frajerka bola totiž v Prahe a včera sa vrátila a ono mi to normalne prinieslo knihu ze sci-fi :lol:
Ale je celkom pekna,zlatá,sympaticky malá (tá kniha),ale hrubá a volá sa "Draci Heorotu" tu davam na to link,kto by mal zaujem si pozriet..podla holky(ktora to mimochodom precitala) je to bomba..hmm

http://www.brloh.sk/kniha.php?id_knihy=1900

bude to premna pravdepodobne malá zmena a pre vás mozno inspiracia :wink:
User avatar
kaz
Měšťan
Posts: 297
Joined: 10:46 21. Mar 2008
Location: Morava

Re: Kniha, priatel človeka

Post by kaz »

No ja tedka ctu Pisen ledu a ohne od George R. R. Martina (vydano osm knih a dve posledni by snad meli byt co nevidet) zacinam cist sedmou a muzu vrele doporucit. Podle me je to dost zajimave napsany, z pohledu spousty postav, a zrovna kdyz si clovek po precteni jedne ci dvou knizek rekne, aha tak tohle by mohla byt jedna z hlavnich postav, najednou zjisti ze je mrtva a nemuze si byt nikym a nicim jisty. Zadna jedna postava co by tahla pribeh a co by mela na konci umrit nebo prezit, ale spousta postav a nikdy nevite co se stane :twisted:
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Krata »

Trochu odbočim od fantasy tématu a doporučim knihy Avalon a Odpůrce

Avalon se odehrává v přítomnosti a jde o nalezení Walhali
Odpůrce je příchod apokalipsi (nebo jak se to píše)

Obě knížky jsem dost hltal a ještě ted si k nim rád sednu :)
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by Skipp »

kaz wrote:No ja tedka ctu Pisen ledu a ohne od George R. R. Martina (vydano osm knih a dve posledni by snad meli byt co nevidet) zacinam cist sedmou a muzu vrele doporucit. Podle me je to dost zajimave napsany, z pohledu spousty postav, a zrovna kdyz si clovek po precteni jedne ci dvou knizek rekne, aha tak tohle by mohla byt jedna z hlavnich postav, najednou zjisti ze je mrtva a nemuze si byt nikym a nicim jisty. Zadna jedna postava co by tahla pribeh a co by mela na konci umrit nebo prezit, ale spousta postav a nikdy nevite co se stane :twisted:
Neni v tom trocha zmatek?nevediet rozpoznat hlavnu postavu v zatial 6 knihach...hm hm hmm,mrkva v zime...nad ruhej strane...pamatam si ked Goblina Jiga zo zaciatku vzali 4 dobrodruhovia za rukojemnika,vtedy Jig (ako hlavna postava) tiez moc nekecal,priestor mali ostatne postavy ktorím sa pekne ukazal u kazdej iny charakter,tiez to miestami naberalo take vyvazenie kedy citatel uz ani nevyhladava tu hlavnu postavu, v podstate hlavnou postavou nebol nikto alebo vsetci..v tomto ale zmatek urcite nebol lebo okrem tychto 5 postav tam uz nebol skoro nikto a ono sa to cele odohravalo v jednom dungeone ale jak tak uvazuje 6 knih je 6 knih to je rozsiahlost...mal by som obavy ze by som sa stratil (asi su aj napadne hrube tie knihy hm?)
Last edited by Skipp on 11:42 12. Sep 2008, edited 1 time in total.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Kniha, priatel človeka

Post by kucik »

Rozhodně bych doporučil přečíst tohle: http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.ph ... notace_SSC . Úžasný příběh a věřim, že si z toho každej čtenář něco odnese.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked