Problém s notebookem

Diskuze věcí netýkajících se Thalie a NWN.

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Problém s notebookem

Post by karolina »

Poslední dobou mi zlobí notebook. Když je vypnutý, na kabelu tak svítí kontrolka nabíjení. Kdyz ho zapnu, naskoci vetrak, zacne točit disk, ale černá obrazovka. Nic nepipne, kontrolka žádná nesviti. Vypnuti pomoci napajeciho tlačítka nefunguje, musim ho rozebrat, vyhodit napájení, baterku a znovu složit. To vyhozeni baterky stačilo jednou, pak nabehnul. Včera jsem to musila udělat asi 4x než naběhl? Mam začít šetřit na novy noťas? Zkusit vyměnit bios baterku?
Na vyžádání.
steel_martin
Měšťan
Posts: 168
Joined: 17:43 18. May 2007
Location: Plzeň / Železná Ruda

Re: Problém s notebookem

Post by steel_martin »

karolina wrote:Poslední dobou mi zlobí notebook. Když je vypnutý, na kabelu tak svítí kontrolka nabíjení. Kdyz ho zapnu, naskoci vetrak, zacne točit disk, ale černá obrazovka. Nic nepipne, kontrolka žádná nesviti. Vypnuti pomoci napajeciho tlačítka nefunguje, musim ho rozebrat, vyhodit napájení, baterku a znovu složit. To vyhozeni baterky stačilo jednou, pak nabehnul. Včera jsem to musila udělat asi 4x než naběhl? Mam začít šetřit na novy noťas? Zkusit vyměnit bios baterku?
U starších notebooků se toto děje často. Moje mamka má podobné problémy. Hlásí ti to ve windows výměnu baterie? Je možný, že blbne pamět baterie, tzn. použít bezpečnostní vypnutí (když notebook nereaguje, podržet spouštěcí tlačítko 4s a on se natvrdu vypne) Zkus nechat běžet notas bez baterie (vyndat a zapojit do sítě) Pokud všechno poběží v pohodě tak máš jasno. Pokud problémy přetrvávají, tak to může být v hardwaru - pamět, grafárna... Hardware na herních noteboocích odchází poměrně často. Jestli se ti to děje během delšího hraní, tak se může taky přehřívat grafika - vyčistit větráky, nebo aspon profouknout tlakovym sprejem. (Pokud se to děje po delším hraní)
Venori'elginn N'Abarn
_______________
Image
_______________
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Problém s notebookem

Post by karolina »

Nikde to nic nehlásí. Dela to po delší době co je vypnutý, chci ho zapnout, zhasne kontrolka napájení, jde slyšet ze notebook vrni, ale nenabehne nic. Pokus o vypnutí tlačítkem napájení nejde at mackam jak mackam.
Na vyžádání.
Decka
Šlechtic
Posts: 311
Joined: 22:35 18. Sep 2010

Re: Problém s notebookem

Post by Decka »

Mně přesně tohle dělal poškozený zavaděč, ale může to být náhoda.
Post Reply