Míry a váhy - přepočty

Vše ohledně IC postav.

Moderators: DM, WB

User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Míry a váhy - přepočty

Post by Goran »

RainMan wrote:Ahoj,

možná by stálo za úvahu zařadit do počtů rovněž tzv. "měšec", který se ve hře běžně užívá při počítání grešlí a má hodnotu jednoho tisíce grešlí*, s tím, že bych tam uvedl, že se jedná o termín užívaný výhradně při počítání oběživa. Sdělení, že za Karathou se utábořilo vojsko v počtu pěti měšců jízdních, by asi nevyznělo dobře.

* tedy doufám, že se v tomhle nepletu.
To je dobrý podnět.

K počtům by se prostě přidalo:

měšec = 1000 mincí
veleměšec = 1 000 000 mincí

Jinak nepředpokládám, že by někdo chtěl počítat na měšce vojáky :-D. Každému buď dojde, že ty mince znamenají počítání peněz, nebo bude ve hře opraven.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Míry a váhy - přepočty

Post by Nalkanar »

Veleměšec jsem ve hře nezažil, ale spíše povoz nebo truhlice/truhla.
.
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Míry a váhy - přepočty

Post by RainMan »

Truhlice se mi jako výraz velmi líbí. Ale přiřadil bych ho spíš k hodnotě 100 000 grešli.
Nevím jak moc se ve hře operuje s řády milionů. Tak vysoký level postavy nemám.

Dle svých dosavadních zkušeností si myslím, že bychom v rámci jednoduchosti mohli vystačit s oním

Měšec = 1000 Gr
Truhlice = 100 000 Gr

Pokud se již výraz truhlice skutečně mezi PC používá jako výraz pro 1 000 000, pak hodnota 100 000 by mohla nést název třeba pytel
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Míry a váhy - přepočty

Post by kokosak »

Veleměšec se běžně používá ;)
PUF!
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Míry a váhy - přepočty

Post by Aillen »

kokosak wrote:Veleměšec se běžně používá ;)
jj vím dokonce kdo a za co si ho počítá ....ale mlčím :D
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Míry a váhy - přepočty

Post by Barbar321 »

já ve hře používám pojem "pytle zlata"

1 pytel zlata = 100 měšců = 100.000,- zl
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
DarkKnight
Měšťan
Posts: 226
Joined: 16:52 27. Aug 2011
Contact:

Re: Míry a váhy - přepočty

Post by DarkKnight »

Barbar321 wrote:já ve hře používám pojem "pytle zlata"

1 pytel zlata = 100 měšců = 100.000,- zl
až nato že Grešle jsou dle realii stříbrné
Vladimír Zručný- Velký Válečník s halapartnou
Merroiry- Šílený gnomí mág
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Míry a váhy - přepočty

Post by Nalkanar »

A máš systémově nějaké grešle? :roll:
.
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Míry a váhy - přepočty

Post by RainMan »

Posloupnost:
Měšec 1000
Pytel (ať už zlata nebo grešli) 100 000
Veleměšec (alt. Truhlice) 1 000 000

se mi zamlouvá a pokud by nikdo nenamítal, navrhuji přidat to do odstavce o peněžním systému. Tedy mimo tabulku klasických počtů.

Zlato nebo grešle je zajímavá debata. Ve hře se setkávám s oběma výrazy a nijak zvlášť mi to nevadí. Stejně všichni v tomhle případě vědí o co jde. A to že jsou grešle v reáliích popsány jako stříbrné mince? V Holandsku než se přešlo na euro měli také guldeny (v překladu zlatky) a v těch mincích nebylo zlata ani co by se za nehet vešlo.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Míry a váhy - přepočty

Post by Goran »

Takhle to zní rozumně. Mělo by to vycházet z pojmenování, která se ve hře vyskytují. Tedy:

Měšec = 1000 mincí
Pytel = 100 000 mincí
Veleměšec, nebo také truhlice = 1 000 000 mincí
Post Reply