Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Fryn »

karolina wrote:Ta lokace lagovala/padala... Samotný stonehange byl asi padesát placeblů. To by pak v té lokaci už nesmělo být nic jiného, žádná skála nebo stromek.
Nj, si nepamatuju, že bych právě v té lokaci narazil na nějaký technický problém, tak mi to ani nepřišlo. To s tím Stonehenge jsem netušil, měl jsem za to, že se jedná o jediný placeable. Co už :).
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Při těžbě mizí krom efektu neviditelnosti i efekt skrytí. Nešlo by rušit jen neviditelnost?
.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kokosak »

Účel je, aby si lidi ve skrytu nevydolovali, co potřebujou bez toho, aby se postavili obludám.
PUF!
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

Což efekt skrytí (= concealment) nijak neovlivní, je to jen obranná složka.
.
Player
Nováček
Posts: 21
Joined: 14:38 11. Jul 2016

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Player »

Ahoj, když vidím ty úpravy co tu teď provádíte nedá mi to se nezeptat jestli nehodláte také upravit ty základní věci které třeba mě osobně znechutili hraní zde tak že jsem zase odešel (a určitě nebudu jediný)

1/ nablblá AI. někdy se chová velice prohnaně ale někdy je opravdu jak osoba z LDNky co má stařeckou demenci a ještě alzhaimera (ale dá se sní vydržet případně ji i využít)

2/ flat bug. konkrétně kvůli tomuto speciálně jsem tu přestal hrát. za ta léta co hraju NWN (kandoška, arkhalie, demona, thalie) jsem narazil na jedinou lokaci kde se toto dělo standardně (demona-DZ-pouze mnich) ale tady se to děje úplně všude takže se tomu ani nedá vyhnout. plánujete nějakou úpravu/opravu v tomto směru? kolizní
modely/dosah zbraní?

Díky
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Ač si myslím že mechanice rozumím, tak ani jeden tvůj bod nechápu.
Decka
Šlechtic
Posts: 311
Joined: 22:35 18. Sep 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Decka »

Shaman88 wrote:Ač si myslím že mechanice rozumím, tak ani jeden tvůj bod nechápu.
Se poměrně divím, že jsi tak nechápavý, já mechanice nerozumim zdaleka tolik, ale minimálně ten druhý bod napsal poměrně pochopitelně.

NPC mají na thalii zvětšenou základnu. Tudíž hitbox mají příliš hluboko v modelu a následný pohyb postav při boji prostě vyhazuje do flatu, protože efektivně je NPC mimo dosah. Taktéž jsem to nikde jinde než tady neviděl a pravděpodobně to nějaký chytrý WB kdysi takto nastavil proti probíhání.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

A nestačí vzít delší zbraň?
(EDIT: Pokud je to to co myslím, tak je to důsledek opravy právě velikostí zbraní - kterou udělali až později a je na světě volitelná)
Decka
Šlechtic
Posts: 311
Joined: 22:35 18. Sep 2010

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Decka »

Dosahy zbraní jsou jedna věc, druhá jsou ty báze modelů, matně si pamatuju, že na to byly v nějakym zastrčenym 2DA dva parametry který to upravovaly. Jinak to samozřejmě vidíš i mimo boj, když máš obejít NPC tak ta postava musí jít velkým obloukem ve srovnání s NPC na jiných serverech, takže minimálně jen o zbraních to nebude.

PS : Jinak ano, stačí vzít třeba luk, prak nebo kuši a je po problému )).
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Nastává stejný problém i když si vezmeš halapartnu?
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Derken- »

S obourucku se da mlatit pres postavu co vim. Pokud jsou tri v rade za sebou a treti ma obourucku, tak dosahne na prvniho.

Edit: oni ale popisuji dle meho nazoru situaci, kdy na tebe bezi vic nepratel najednou a diky vetsim modelum tvuj cil vystrci za sebe, ty na nej nedosahnes a skoncis ve flatu. V epickych dungeonech zpravidla nasleduje smrt. Je to spatne, nehlede na to jestli mas obouruc nebo ne.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Zeerit »

Jeden případ hození do flatu vznikne i díky mechanice fearu potvor na low hp. Když se jedná o potvoru, do které postava automaticky přešla s útokem po tom co hlavní cíl umře a ta potvora začně utíkat tak ji postava nebude automaticky následovat a zůstane stát ve flatu na místě dokud nezvolíte nový cíl. Dá se tomu sice vyhnout aktivním pohybem či ručním překliknutím na nový cíl, ale v případě trochy nepozornosti jsou 1-2 vteřinky ve flatu, než člověk zareaguje.
Player
Nováček
Posts: 21
Joined: 14:38 11. Jul 2016

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Player »

Všichni pochopili na co narážím, je to přesně tak, pro příklad -

tlučeš dva kostlivce (používáš štít+warhammer), přiběhne třetí a jsi ve flatu = smrt

tlučeš čtyři kostlivce (používáš štít+warhammer), kostlivci se v boji prohážou jak to občas NPC dělají aby se postavě dostali za záda a jsi ve flatu = smrt

nebo

tlučeš cosi, ono to začne prchat a flat = v souhře s lagem smrt
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Nalkanar »

To se stává a v pohodě přežívám. Neděje se to až tak často, spíše mi vadí to odbíhání ve fearu, to rozhodí postavu víc.

Nalkanar wrote:Při těžbě mizí krom efektu neviditelnosti i efekt skrytí. Nešlo by rušit jen neviditelnost?
Nalkanar wrote:Což efekt skrytí (= concealment) nijak neovlivní, je to jen obranná složka.
už nic?
.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

Derken- wrote:S obourucku se da mlatit pres postavu co vim. Pokud jsou tri v rade za sebou a treti ma obourucku, tak dosahne na prvniho.

Edit: oni ale popisuji dle meho nazoru situaci, kdy na tebe bezi vic nepratel najednou a diky vetsim modelum tvuj cil vystrci za sebe, ty na nej nedosahnes a skoncis ve flatu. V epickych dungeonech zpravidla nasleduje smrt. Je to spatne, nehlede na to jestli mas obouruc nebo ne.
Což mi připomíná, že právě toto se mi včera stalo v dungu, který je pro mou postavu už téměř bezpečný, stačilo pouze, aby se kolem ní seskupilo větší množství potvor a jen jsem pořád dokola četl..."Nelze se dostat k cíli!" A ať jsem dělal cokoliv, jinam jsem se dostat nemohl. Postava byla obklopená a každou chvilku ve flatu.

Takže výsledkem bylo, že se má postava po půlroce dostala k smrťákovi.

V epických dungách na to obvykle stačí jedno kolo.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Post Reply