Diplomová práce - dotazník

Diskuze věcí netýkajících se Thalie a NWN.

Moderators: DM, WB

User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Diplomová práce - dotazník

Post by G-ladiator »

Zdravím,

prosím Vás o pomoc s diplomovou prací. Spočívala by ve vyplnění dotazníku zjišťující názory hráčů v ČR na problematiku násilí, genderu a multikulturalismu ve videohrách. Je zcela anonymní, výsledky budou využity pouze v mé diplomové práci a jeho vyplnění by mělo trvat 10-15 minut.

Děkuji

Link: https://pedfuk-videohry-2017.vyplnto.cz/

Link dotazníku můžete samozřejmě volně šířit, budu za to velmi vděčný :)
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by kokosak »

Vojín Kefalín, co si predstavujete pod takým pojmom... "videohry"? :D
PUF!
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by G-ladiator »

"Pro účely tohoto výzkumu se pojmem videohry myslí jak hry na domácích a handheld konzolích, tak i hry na PC a mobilních telefonech." ;) Ale teď koukám, že to není tak tak dobře vidět, jak by mohlo být.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by Shaman88 »

Nemělo by být nevím uprostřed?
Mám tendenci lítat zleva doprava.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by Shaman88 »

Nevím co je to gender a genderová skupina.

Mám vyloženě problém rozlišit některé věty - hlavně u otázky 5 ty poslední možnosti.

A nakonec:
Víla je genderová skupina nebo etnikum?
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by Nalkanar »

Mě by zajímalo jak vnímat hry, kde vybírám etnikum/pohlaví hrdiny při počítání her s hrdinou mužem / ženou.

A "znázorňuje etnikum z lepší stránky" je takový sluníčkářský :D

Nicméně nějak vyplněno.
.
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by Goran »

Vyplněno.

Rodič 1 a rodič 2 by měli dohlédnout, aby polička s hrami dětí obsahovala rovnoměrný počet genderových hlavních hrdinů, a zastupovala všechny národností a etnické celky, vykreslené pozitivně? :-D

Jinak ve spoustě her (co hraji já) mi to příjde nemožné, a po právu. Kdyby crusader kings 2 vyobrazoval Evropu desátého století, jako místo kde nepanuje násilí, všechny země mají rovnoměrně genderově rozdělené vládce(vládkyně), a všechny národnostní a etnické celky jsou si rovny. Tak si takovou ptákovinu prostě nekoupím :-D.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by kucik »

Vyplněno. Spousta otázek je roztomile formulovaných. Bude tam hodně místa pro tvůrčí interpretaci dat.

Např. na ,,Hry, které hraji, znázorňují národnostní a etnické menšiny v pozitivním světle." můžu odpovědět ano, ale zároveň bych mohl odpovědět ano na: ,,Hry, které hraji, znázorňují národnostní a etnické menšiny v negativním světle.". Protože dohromady to znamená, že hra zobrazuje menšinu komplexně.
Jenže ta otázka je tam jen jedna. :)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by Absinthorix »

Též vyplněno, ale zaráží mě, že se tyhle gender věci tahají už i do her.

Připomíná mi to pak rytířky, mouřeníny a cosi z moskevského knížectví v průvodu krále Jana na Znojemském "historickém" vinobraní :lol: a aby se nikdo nedotkl nikoho, tak se tam v klidu vyskytnou i landsknechti v plné parádě (sic!)

Ačkoliv v tomto případě to nejspíš nebude genderová, nýbrž ignorantská záležitost.
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by J.F.Payne »

Odesláno. Ale ti teplí elfové mě teda nepřestanou štvát, na nich bych chtěl víc násilí...
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by rosnicka »

taky jsem ti to vyplnila :D
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by Aillen »

Vyplněno :ewink:
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by LDamian »

Vyplněno. Ten dotazník jako kdyby ani nebyl pro hry.

Co je to ve hře obvykle národnostní menšina nebo etnikum? Když už je ve hře vyobrazená společnost blízká lidské, tak často ani národ neobsahuje. Národ je poměrně novodobá věc, hry se leckdy zabývají obdobím, kdy národy v moderním pojetí nebyly.

Stejně tak to etnikum. Elfové, trpaslíci, orci, víly a podobně nejsou jiné etnikum, ale jiná rasa nebo rovnou jiný druh, případně to jsou rovnou různá magická stvoření a podobně. A těžko říct, že třeba ve fantasy nebudou některé rasy / druhy / etnika vyobrazena v negativním světle a jiná v pozitivním, když klasické fantasy je na tom přímo založeno.

Dál jsou tam otázky, zda hráč zažil obtěžování kvůli svému genderu a podobně. A zároveň otázky, zda tvůrci her dávají dost prostoru postavám různých genderů. To obtěžování se myslí ve hře - jakože postavy hráčů a nebo ta otázka míří na šikanu přímo mezi hráči? Jak by se hráči dozvěděli o genderu jiného hráče, pokud se zrovna nebudou setkávat v realitě? Obtěžování ve hře - není obtěžování hráče, ale obtěžování postavy hráče a to je přímo částí RP třeba na Thalii nebo v jiných prostředích z fantasy / historie.

Jsem celkem zvědavý, jak bude ten dotazník ve výsledku interpretován. Dej sem pak prosím odkaz na svou práci.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by Shaman88 »

Mě tam chybí otázka jestli jsem někoho obtěžoval kvůli etniku či genderu.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Diplomová práce - dotazník

Post by Caehan »

Shaman88 wrote:Mě tam chybí otázka jestli jsem někoho obtěžoval kvůli etniku či genderu.
Tím dotazem obtěžuješ autora dotazníku kvůli etniku a genderu, tedy odpověď je ano.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Post Reply