Conan Exiles

Diskuze věcí netýkajících se Thalie a NWN.

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Conan Exiles

Post by Infra »

Ahoj, dlouho jsem tu nebyl, ale řekl jsem si, že třeba sem občas zavítají staří hráči a podívají se, co se tu píše... dost mi chybíte bando.

Zajímal by mě váš názor na hru Conan exiles, je zatím v early access, to znamená, že se vytváří a ladí za chodu, tudíž je tam dost omezení a spousta věcí není ještě vyřešená. Ale v současné chvíli umožňuje vytváření klanů a budování základen. Hra se odehrává ve středověku, kde je několik božstev a prý bude i magie.
Hra je vybavená zatím jednoduchým chatem jako mělo nwn, jen se tam nedá scrolovat (zatím to není priorita) a také integrovaným voice chatem.
Pamatuji si, že před lety, když vyšel Zaklínač 2 a obsahoval složku multiplayer, objevila se zde velká diskuze, co kdyby se tam objevila možnost hrát online a vybudovat shard... To se bohužel nenaplnilo, protože CD Project Red neměl ambice dělat MP a to se mu vyplatila. Conan exiles sice nevychází z nwn a ani nemá podobné reálie (jestli vůbec nějaké má..), ale dává prostor pro role play.
Není nijak komplikovaný, v podstatě zde jsou jen základní atributy a 50 úrovní postavy. Hraje se buď z pohledu první či třetí osoby. Můžete těžit suroviny, nebo obírat ostatní hráče, pokud to server umožňuje a z naučených receptů pak vytváříte zbraně, výbavu a budujete základnu.
Budování budov je rozděleno do 3 úrovní a jsou zde 3 úrovně zbraní(do budoucna bude i meteor). Budovy se dají rozbít, ale pouze s lepší výbavou, příští týden má být rebalance zbraní, tak nevím jak to bude dál. Ale jsou zde plány na siege zbraně, které mají řešit ničení základen a pak lategame avataři, což je zlo a zatím se mi moc nelíbí. Velkým plusem je zde chytání otroků, kteří usnadňují práci a do budoucna by mohli být vysíláni sbírat suroviny a další zajímavé věci.
Nastavení serveru je hodně variabilní a dokonce mod friendly, takže by se dal udělat i nějaký custom content.
Mě by zajímalo, jestli by byl zájem o nějaký PVP RP server s vlastními pravidly. Officiální servery jsou bez adminů a většinou je tam vše povoleno. Takže se tam buguje a nikdo to nehlídá. Pokud by měl někdo zájem se ke mě přidat, tak jsem na steamu: http://steamcommunity.com/profiles/76561197990954134/
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Conan Exiles

Post by Nalkanar »

Přečti si topic o hrách, je tam z nedávné doby debata o Conanovi. ;-)
Osobně zvažuju zakoupení až se dopracuju k upgradu stroje. Krom toho hosting vypadá nepříliš user friendly pro PW.
.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Conan Exiles

Post by Caehan »

Když jsi to nakousnul, setting Conana mi přijde spíš starověký. Korejec, kterého občas sleduju streamovat go, tohle chvílemi hrál, a ta hra vypadala zajímavě, ty mechaniky byly ok, ale otázka je, jak to bude vypadat, až se ty postavy vylevelují a začnou se tvořit komunity, tam se teprve ukáže, jestli je to dobrý design.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Conan Exiles

Post by Infra »

Právě, zatím je to alfa :(
Oficiální vydání je předběžně 1Q 2018... ale to se může změnit.
Já s tím budu čekat právě až jak se to vybarví, ale zatím se mi to líbí. Hodně by se mi tam líbily mechanismy ala L2 klany(aliance) a siege, aby to nebylo tak časově HC.

Jinak jsem teď hrál na nějakém ruském serveru, ale železo bylo nějak slabé... hosting od oficiálního poskytovatele vychází pro 40 lidí za rok na 8200 což je 205,- na hráče, to mi nepřijde zas tak moc. Spíš si myslím, že ty sloty budou potřeba boostnout s tím, jak přibudou nové biomy a naroste velikost mapy, aby se hráči vůbec potkali.

Na ten topic mrknu, díky!
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Conan Exiles

Post by Shaman88 »

Ty si vážně myslíš že ti hráči budou platit za hraní na nějakém serveru?
User avatar
Uradin
Měšťan
Posts: 165
Joined: 00:47 21. Jun 2008
Location: Tokyo
Contact:

Re: Conan Exiles

Post by Uradin »

a to se ještě nepočítá to že samotná hra ještě stojí prachy jako dokud to nebude stat aspoň 15eček nebo ve slevě pod 10 tak to nekoupim leda tak si to někde načerno stahnu a zahraju na singl.
___________________
Vellai Sarco - bělovlasý elf jehož skoro každý zná -aktivní
všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
"Na mě je spolech asi tak jako na odhad v opravně aut" Arnold J. Rimmer
"přestali sme kontrolovat nestvůry pod postelí,když sme si uvědomili že jsou uvnitř nás" autor neznámý
Post Reply