Herni Postavy - RP - Ditě?
Herni Postavy - RP - Ditě?
Zdravím, na kolik zde řešite to co vidite ve hře? Berete to přesně jak to je nebo použivate představivost pomoci portretu a popisu postavy?
Takhle. řekněme že máme hrače co hraje za "ditě" Vzhledově to normalní hrač udělat nemuže ale pokud použiva přislušny portret a popis postavy tomu odpovida berete to nebo se prostě chovate jako by to byl normalní dospěly dobrodruh / měštan atd... ?
Takhle. řekněme že máme hrače co hraje za "ditě" Vzhledově to normalní hrač udělat nemuže ale pokud použiva přislušny portret a popis postavy tomu odpovida berete to nebo se prostě chovate jako by to byl normalní dospěly dobrodruh / měštan atd... ?
Gorag - Neuvěřitelna sila, žadna inteligence. -_Lost_-
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
- Mourisson1
- Mistr
- Posts: 945
- Joined: 15:58 20. Aug 2012
- Location: Somewhere I belong
- Contact:
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
Imo to jde "vzhledově" tím že to buď založíš jako hobita (k dítěti i sedí že nemůže obouručák atp) a nebo ti nějaké DM (pokud budeš mít rozumný důvod) změní vzhled.
Co se týče portrétu tak třeba já si je stahuju jednou za delší období, tzn ne vždy portrét vidím, a ne vždy čtu hned popisek postavy. (Tzn nějaké reakce než to přečtu atp by nemusely vůbec počítat s tím že to máš "jako dítě")
Takže za mně: Vzhledově to ten hráč udělat může, tak nevidím důvod proč to tak nedělat.
Co se týče portrétu tak třeba já si je stahuju jednou za delší období, tzn ne vždy portrét vidím, a ne vždy čtu hned popisek postavy. (Tzn nějaké reakce než to přečtu atp by nemusely vůbec počítat s tím že to máš "jako dítě")
Takže za mně: Vzhledově to ten hráč udělat může, tak nevidím důvod proč to tak nedělat.
Luth'arth Tel'vien
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
- Kathermara
- Šlechtic
- Posts: 454
- Joined: 21:00 13. Jul 2010
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
Já hrála Gabriela od malého dítěte. Normálně jsem byla domluvená s DM, založila ho jako dospělého člověka, ještě ve startovní lokaci mi byl změněn vzhled na hobita, později, když vyrostl, zase zpátky na dospělého. Bez problému. Na EQ jsem hrála taky malou holku, založeno coby hobit a normálně nebyl problém, mluvila jako dítě a hráči tak s ní i zacházeli.
Co se týče toho, jak beru ostatní postavy - velikost a chování. Snad by mělo být z rp poznat, jestli někdo hraje hobita nebo desetiletý děcko. Plus když je to dítě některých postav, bývá to u těch známějších postav všeobecně známé, že mají dítě a je to třeba ona postava. Popisky taky většinou čtu, když stíhám. Portréty - když je mám stažené.
Samozřejmě nejde hrát rp/nwn úplně bez použití představivosti, existuje omezené množství hlav, ne všechny portréty jsou úplně vypovídající, lze předpokládat, že dva lidé se stejným portrétem nejsou zcela identičtí. To by běhalo po světě dost dvojčat
Taky jsou věci, které postava má a nebýt popisku nebo nějakého rp popisu hráče, nevíš o nich - jizvy a jiné zvláštnosti. Nebo věci, co vidět ooc jsou (ocas tieflinga), ale nemají být vidět (dlouhá široká sukně přes něj). Na to beru ohledy - dokud to neodporuje zdravému rozumu. Pokud někdo tvrdí, že je dítě a vypadá jako dospělý - nebo tvrdí, že má křídla, ale systémově na postavě nejsou (přestože existují rasy, co je systémově mají a vzhled lze s pomocí a souhlasem DM měnit) - tak to jsem skeptická. 
Co se týče toho, jak beru ostatní postavy - velikost a chování. Snad by mělo být z rp poznat, jestli někdo hraje hobita nebo desetiletý děcko. Plus když je to dítě některých postav, bývá to u těch známějších postav všeobecně známé, že mají dítě a je to třeba ona postava. Popisky taky většinou čtu, když stíhám. Portréty - když je mám stažené.
Samozřejmě nejde hrát rp/nwn úplně bez použití představivosti, existuje omezené množství hlav, ne všechny portréty jsou úplně vypovídající, lze předpokládat, že dva lidé se stejným portrétem nejsou zcela identičtí. To by běhalo po světě dost dvojčat
Chaotic Evil Mistress
Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
Nečtu každý popisek. Portréty skoro nestahuju. Nejlepší cesta je mít změněný vzhled, aby tam bylo vlastně grafické varování, pak je větší šance, na přečtení popisku.
A jak píše Kath, vyřešit to lze.
A jak píše Kath, vyřešit to lze.
.
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
Ahoj,
a co s tím vzhledem, kdyby chtěl někdo hrát dítě jiné rasy? Takové dítě trpaslíka?
a co s tím vzhledem, kdyby chtěl někdo hrát dítě jiné rasy? Takové dítě trpaslíka?

Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
u trpaslíka si nejsem jistá, tam jedině snad zmenšit postavu a hlavu bez vousů, malé děcko trpasličí je nemá.ale víc ti asi řekne někdo jiný kdo ví víc .
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
Lina Arna - zlatooká černovláska
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
Diky všem za všechny informace 
Je tu někdo kdo je nějak schopnej odpočitavat věk Elfa na podobnost člověku? jako napřiklad jak starej elf by se dal přirovnat k 12 letemu chlapci člověka?
Je tu někdo kdo je nějak schopnej odpočitavat věk Elfa na podobnost člověku? jako napřiklad jak starej elf by se dal přirovnat k 12 letemu chlapci člověka?
Gorag - Neuvěřitelna sila, žadna inteligence. -_Lost_-
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
Diky všem za všechny informace 
Je tu někdo kdo je nějak schopnej odpočitavat věk Elfa na podobnost člověku? jako napřiklad jak starej elf by se dal přirovnat k 12 letemu chlapci člověka?
Je tu někdo kdo je nějak schopnej odpočitavat věk Elfa na podobnost člověku? jako napřiklad jak starej elf by se dal přirovnat k 12 letemu chlapci člověka?
Gorag - Neuvěřitelna sila, žadna inteligence. -_Lost_-
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
S elfama pozor, tam bych se obrátil na kronikáře (Good luck), protože většina fantasy tuším razí cestu, že rostou podobné jako lidské děti, ale mentálně zrají pomaleji, mají-li ten luxus. Pak by model byl u 12*elf starého dítěte byl malý model nelogický.
.
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
Diky za zminěniNalkanar wrote:S elfama pozor, tam bych se obrátil na kronikáře (Good luck), protože většina fantasy tuším razí cestu, že rostou podobné jako lidské děti, ale mentálně zrají pomaleji, mají-li ten luxus. Pak by model byl u 12*elf starého dítěte byl malý model nelogický.
Gorag - Neuvěřitelna sila, žadna inteligence. -_Lost_-
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
Pokud mě paměť neklame, tak Elfové jsou v dětství za lidmi "fyzicky" zpoždění jen o pár let. Až v pubertě (tj. fyzicky dospělí) elfové zpomalí a mentálně dospělého věku dosáhnou v 120 (ekvivalent 20 lidských).
2letý člověk = cca 3letý elf
8letý člověk = cca 12letý elf
12letý člověk = cca 20letý elf
16letý člověk = cca 40letý elf
18letý člověk = cca 80letý elf
20letý člověk = cca 120letý elf
2letý člověk = cca 3letý elf
8letý člověk = cca 12letý elf
12letý člověk = cca 20letý elf
16letý člověk = cca 40letý elf
18letý člověk = cca 80letý elf
20letý člověk = cca 120letý elf
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
a tak já na to šla jinakKaTo wrote:Pokud mě paměť neklame, tak Elfové jsou v dětství za lidmi "fyzicky" zpoždění jen o pár let. Až v pubertě (tj. fyzicky dospělí) elfové zpomalí a mentálně dospělého věku dosáhnou v 120 (ekvivalent 20 lidských).
2letý člověk = cca 3letý elf
8letý člověk = cca 12letý elf
12letý člověk = cca 20letý elf
16letý člověk = cca 40letý elf
18letý člověk = cca 80letý elf
20letý člověk = cca 120letý elf
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
Lina Arna - zlatooká černovláska
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
Nepřímá úměra by bylo, že čím je člověk starší, tím je elf mladší.rosnicka wrote:a tak já na to šla jinaktak nějak přímo a ono je to nepřímá úměra
Tohle je spíš nějaká verze exponencionální, případně logaritmické závislosti (přijde na to, na které ose X/Y je elf a na které člověk
Ve zkratce - ve 20 letech je elf vpodstatě fyzicky dospělý (modelově), jako člověk, jen mentálně je...v nekonečné pubertě....až do těch 120ti.
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
-
sandoftime
- Urozený
- Posts: 1829
- Joined: 05:40 31. Jan 2008
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
elf 12 let = dospělý elf vzhledově
cca 55 let, ale to neznamená že se chová jako naprostý lidský teenager
cca 55 let, ale to neznamená že se chová jako naprostý lidský teenager
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
Re: Herni Postavy - RP - Ditě?
no ono je to stejné jako muži, ti jsou taky v nekonečné pubertě pořádKaTo wrote:Nepřímá úměra by bylo, že čím je člověk starší, tím je elf mladší.rosnicka wrote:a tak já na to šla jinaktak nějak přímo a ono je to nepřímá úměra
Tohle je spíš nějaká verze exponencionální, případně logaritmické závislosti (přijde na to, na které ose X/Y je elf a na které člověk).
Ve zkratce - ve 20 letech je elf vpodstatě fyzicky dospělý (modelově), jako člověk, jen mentálně je...v nekonečné pubertě....až do těch 120ti.
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
Lina Arna - zlatooká černovláska