Výroba pastí
-
Anderson I
- Měšťan
- Posts: 188
- Joined: 17:37 08. May 2007
- Location: Hradec Králové
- Contact:
Výroba pastí
Měl bych dotaz na craft. Jaké řemeslo bude vyrábět (případně už vyrábí) pasti? Bohužel se mi to nepovedlo nikde najít. Předem moc dík za odpověď.
Re: Výroba pastí
To je tajné.
(Zatím se neví. Až se vyjasní, někde se ta informace objeví)
(Zatím se neví. Až se vyjasní, někde se ta informace objeví)
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Výroba pastí
Jaký je kurs sázek na druidy?kucik wrote:To je tajné.
(Zatím se neví. Až se vyjasní, někde se ta informace objeví)
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
-
Anderson I
- Měšťan
- Posts: 188
- Joined: 17:37 08. May 2007
- Location: Hradec Králové
- Contact:
Re: Výroba pastí
DenGrasse wrote:Jaký je kurs sázek na druidy?
-
Anderson I
- Měšťan
- Posts: 188
- Joined: 17:37 08. May 2007
- Location: Hradec Králové
- Contact:
Re: Výroba pastí
To je docela škoda, přece jenom, je to spotřebák stejně jako šípy nebo lektvary. Ale držím palce, ať se to vyřeší co nejdříve.kucik wrote:To je tajné.
(Zatím se neví. Až se vyjasní, někde se ta informace objeví)
Re: Výroba pastí
Mě je to jasný. přecijen je moje postava na pastech taky docela závislá, ale holt je to oproti ostatnímu spíš okrajovka.
Osobně bych to viděl spíš jako takovej minicraft, kterej by se měl do značný míry řídit skillem pokládání pastí.
Osobně bych to viděl spíš jako takovej minicraft, kterej by se měl do značný míry řídit skillem pokládání pastí.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Výroba pastí
ti dám námět k přemejšlení:
past by nebyla natvrdo slabá, průměrná, silná, etc... ale byla by jen sada na položení pasti a jaký bude mít DC a DMG by se určilo ze skillu, šlo by to tak napsat ? a nemyslim jen pasti z craftu ale pasti obecně
past by nebyla natvrdo slabá, průměrná, silná, etc... ale byla by jen sada na položení pasti a jaký bude mít DC a DMG by se určilo ze skillu, šlo by to tak napsat ? a nemyslim jen pasti z craftu ale pasti obecně
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Výroba pastí
to je zajímavá myšlenka, ale podstata otázky byla myslím v tom, kdo vyrobí tu sadu na položení pasti...photter wrote:ti dám námět k přemejšlení:
past by nebyla natvrdo slabá, průměrná, silná, etc... ale byla by jen sada na položení pasti a jaký bude mít DC a DMG by se určilo ze skillu, šlo by to tak napsat ? a nemyslim jen pasti z craftu ale pasti obecně
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Re: Výroba pastí
Já bych byl nejradši, kdyby jí mohl vyrábět kdokoliv s dostatkem bodů ve skillech zabývajících se pastma. Idea je taková, že poskládat past z předpřipravených částí (např.: nástražný mechanismus, spoušť, sada bodců) by mohl dotyčný prakticky na místě (například s určitou penaltou na sestavení oproti skládání v dílně). To jsou zatím jen takové hinty.
Je to taky dost divný z pohledu hratelnosti. Zloděj na vysokym levelu by si kupoval slabý pasti a dělal z nich smrtící.
To mi příjde trochu jako blbost. Na cviku v položení pasti může záviset její odhalení, zneškodnění ale těžko DMG.photter wrote:ti dám námět k přemejšlení:
past by nebyla natvrdo slabá, průměrná, silná, etc... ale byla by jen sada na položení pasti a jaký bude mít DC a DMG by se určilo ze skillu, šlo by to tak napsat ? a nemyslim jen pasti z craftu ale pasti obecně
Je to taky dost divný z pohledu hratelnosti. Zloděj na vysokym levelu by si kupoval slabý pasti a dělal z nich smrtící.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Výroba pastí
já to myslim tak, že by žádný slabý nebo smrtící nebyly, byla by jen kyselinová, nebo bodcová, bez dalšího určení síly. pokud ji položí machr, bude smrtící, pokud ji položí lama, bude slabá
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Re: Výroba pastí
Já vim, ale tim pádem by zloděj na vyššim levelu pokládal samý smrtící. Teď to funguje tak, že se rozhoduješ, jakou položíš - jestli na něco stačí slabá, nebo tam musíš dát ty nejcennější smrtící. Kdyby byla síla pasti podle levelu, tak je ti to úplně putna.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Výroba pastí
jj, ta past musí mít nějakou předdefinovanou sílu (např. podle množství kyseliny, kterou použiješ atd.) osobně bych omezil kouzelný pasti (elektřina, elementální efekty) a to tak, že by potřebovaly nějakou komponentu dostupnou z alchymie (prskač velký ledový atd.), takže výrobce pasti by si jí buď musel umět vyrobit (když by byl alchymista)ú nebo koupit od alchymisty. zbytek bych hodil jako buď spešl craft nebo jako dostupný z craftů kovářství/tesařství/provaznictví nějakým poměrem jejich úrovní (např. 1/3).
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
-
Anderson I
- Měšťan
- Posts: 188
- Joined: 17:37 08. May 2007
- Location: Hradec Králové
- Contact:
Re: Výroba pastí
A na oplátky by třeba alchymie mohla být závislá na brusičství, kovářství a včelařství? Proč znovu propojovat jednotlivá povolání? Už to tu jednou bylo. Nemůžou být samostatně všechna, tak jako je alchymie?DenGrasse wrote:....osobně bych omezil kouzelný pasti (elektřina, elementální efekty) a to tak, že by potřebovaly nějakou komponentu dostupnou z alchymie (prskač velký ledový atd.), takže výrobce pasti by si jí buď musel umět vyrobit (když by byl alchymista)ú nebo koupit od alchymisty.
To doufám ne. Protože pak by někdo, kdo umí dělat smrtící pasti, musel být zároveň božský kovář, famózní tesař a skvělý provazník = musel by všechny povolání craftu umět naprosto excelentně. Mělo by to nějakou výhodu nutit budovat univerzální vše-craftery?DenGrasse wrote:zbytek bych hodil jako buď spešl craft nebo jako dostupný z craftů kovářství/tesařství/provaznictví nějakým poměrem jejich úrovní (např. 1/3).
Re: Výroba pastí
To určitě ne. Crafty na sobě nemaj bejt zavislý, takže pro pasti by měly bejt potřeba nanejvýš polotovary ze základních craftů - stejně jako pro ostatní. Ideálně by všechny části měly bejt s většíma či menšíma obtížema koupitelný.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Výroba pastí
můžou. je to taková myšlenka, že totiž výrobce pastí, pokud není alchymista, nemá jak vyrobit "kouzelnou" část zařízení, pokud si ji někde nekoupí - což tak bylo zmíněno, kdybys četl pečlivěji.Anderson I wrote:A na oplátky by třeba alchymie mohla být závislá na brusičství, kovářství a včelařství? Proč znovu propojovat jednotlivá povolání? Už to tu jednou bylo. Nemůžou být samostatně všechna, tak jako je alchymie?
obdobnou závislost alchymie na kovářství nepozoruji - alchymista nepoužívá nic co se vyrábí v kovařině. ale jinak, pokud by používal včelí prdukty, byl by závislý na včelařství, ne?
opět, píšu "jedna z možností". druhá je vlastní craft, to píšu taky. fakt nejdřív čti než reaguješ...Anderson I wrote:To doufám ne. Protože pak by někdo, kdo umí dělat smrtící pasti, musel být zároveň božský kovář, famózní tesař a skvělý provazník = musel by všechny povolání craftu umět naprosto excelentně. Mělo by to nějakou výhodu nutit budovat univerzální vše-craftery?
byl to jen doplňující návrh, kdyby se WB nechtělo do tvorby nového craftu. vybral jsem ty, které souvisejí s mechanikou a materiály k výrobě pastí (kovové, dřevěné atd. součástky). jasně, můžeš je mít kožené a chtít tam koželužství nebo co já vím dalšího... to už je na debatě.
princip byl takový, že když je někdo zručný kovář, ví co a jak, má značnou pravděpodobnost sestrojit past (třeba vystřelovací bodec), takže kovář třeba lvl. 10 by byl zároveň pasťař lvl. 3 (myšleno pro výrobu pastí)... je to jen takový návrh k zamyšlení pro WB.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...